Švajčiarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Nemecko – J. Kórea 6:1 (kon.) | Švédsko – Rakúsko 7:0 (kon.)
Fínsko – Dánsko 2:3 (kon.)
Fínsko
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Dánsko
Streda 09.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Zrodilo sa pravdepodobne prvé veľké prekvapenie na tomto šampionáte. Domáci Dáni po húževnatom a srdnatom výkone doprevádzaní fantastickou domácou diváckou kulisou zdolali favorita z Fínska. V tretej tretine síce vyrovnal v 56. minúte Granlund, no Hardt v 59. minúte využil presilovku a stanovil na konečných 2:3 pre Dánsko. V Jyske Bank Boxen sme videli výborný hokej, Fíni majú na svojom konte prvú prehru na šampionáte, Dánsko si pripisuje senzačné víťazstvo, ktoré im určite pomôže do ďalšieho priebehu. V ďalších zápasoch Dánsko už bude mať proti sebe papierovo ľahších súperov a po ďalších víťazstvách určite môže pomýšľať na štvrťfinálovú účasť.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera. (22:39:25)

59:44
    Granlund sa opäť pretlačil pred Andersena, no následne opäť nedokázal prekonať Andersena.

59:26
    Mikael Granlund mal veľkú šancu z ľavého kruhu, no nedokázal pretlačiť puk za Andersena.

58:57
    Dáni vyhodili puk z obranného pásma, ale bude to iba zakázané uvoľnenie. Hra sa presunie pred Andersena.

58:28
    Fíni vyhrali buly v obrannom pásme a Husso okamžite odkorčuľoval na striedačku. Fíni už idú aj do takéhoto risku.

58:18
    Tak a toto je už asi definitívny dánsky knokaut pre fínsky tím. Fíni síce vyhrali buly v útočnom pásme, no Teuvovi Teräväinenovi ušiel puk a následne sa previnil faulom. Odsedí si dve minúty za držanie.

58:10
    Uvidíme buly v útočnom pásme, brankár Ville Husso už je na striedačke a začína sa fínsky risk.

58:10
    Oddychový čas pre Fínsko.

58:10
    Fíni ihneď po buly vyrazili do útočného pásma, po strele Savinainena Andersen naozaj nevedel, kde má puk, ale napokon ho dokázal udržať.
    58:01 Nichlas Hardt (DEN) - 2:3

58:01
    Dánsko dalo gól!
    Dáni využívajú túto presilovku a opäť idú do vedenia! Nielsen prihral na pravý kruh Boedkerovi, ktorý si počkal na správny moment a naservíroval pred bránku NICHLASOVI HARDTOVI, ktorý už len jednoduchou dorážkou poslal puk do bránky!
    Asistencie: Mikkel Boedker, Frans Nielsen.

57:28
    Dánsko ešte stále žije v nádeji na zisk troch bodov. Teuvo Teräväinen dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

57:00
    Granlund bol v útočnom pásme bez rýchlosti a už nedokázal prihrávať svojim spoluhráčom. Dáni opäť vytlačili Fínov z obranného pásma.

56:14
    Sebastian Aho si nakorčuľoval na ľavý kruh. Jeho zakončenie skončilo na brankárovi Andersenovi, ktorý po inkasovanom góle určite potreboval zákrok.
    55:50 Mikael Granlund (FIN) - 2:2

55:50
    Fínsko dalo gól!
    Dáni už nedokázali odolať mohutnému fínskemu tlaku a inkasovali. Koivisto si spracoval prihrávku na pravom kruhu a posunul puk pred bránku MIKAELOVI GRANLUNDOVI, ktorý šikovnou dorážkou skóroval.
    Asistencie: Tommi Koivisto, Markus Nutivaara.

55:37
    Granlund šikovnou krížnou prihrávkou vrátil puk Tommimu Koivistovi na ľavý kruh, no ten v obrovskej šanci zaváhal.

54:58
    Kapanen stratil puk na ľavom krídle. Dánsky obranca ho na chvíľu získal, ale Fíni opäť aktívne napádajú a získali puk znovu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 35. Aho (T. Teräväinen, Mikael Granlund), 56. Mikael Granlund (Koivisto, Nutivaara) – 33. Nielsen (Jensen Aabo, Bødker), 38. Bjorkstrand (O. Lauridsen), 59. Hardt (Bødker, Nielsen)

Fínsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Kapanen – T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen – Manninen, Suomela, Palola – Anttila, Pesonen, Mäenalanen – Jormakka.
    Dánsko: Andersen (Dahm) – Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lassen, Larsen, Nicholas Jensen, Nielsen – Bjorkstrand, Nielsen, Bødker – Hardt (A), Regin, Storm (C) – Hansen, Jensen, Nicklas Jensen – Madsen, Jakobsen (A), Russell – Christensen.

Rozhodca: Timothy Mayer (USA), Tobias Wehrli (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Peter Šefčík (SVK)