Švajčiarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Nemecko – J. Kórea 6:1 (kon.) | Švédsko – Rakúsko 7:0 (kon.)
Fínsko – Dánsko 2:3 (kon.)
Švajčiarsko
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Bielorusko
Streda 09.05.2018, 16:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

Zápas je na konci. Švajčiarski hokejisti v druhej tretine získali späť na hokejky svoj náskok, ktorý v záverečnej perióde ešte vylepšili, a tak z ľadu odchádzajú v pozícii víťaza. (18:42:35)

59:44
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Dmitrij Korobov – 2 min., nedovolené bránenie).

59:44

59:26
    Švajčiarsko je znova pri puku a spoza vlastnej bránky ešte bude zakladať útočnú akciu. Už zrejme poslednú v tomto zápase.

59:03
    Zápas sa už iba dohráva. Švajčiarsko má na hokejkách pohodový náskok a Bielorusi vedia, že už s tým nič nedokážu urobiť.

58:00
    Začínajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:29
    Niederreiter operoval pred bránkou Bieloruska, ale tam o puk prišiel a žiadne zakončenie z toho nebolo.

56:52
    Dvaja Švajčiari sa rútili na bránku súpera, ale potom vynikajúco zakročil Chenkeľ a puk dostal do bezpečia.

56:24
    Lisovec teraz zakončoval z ľavej strany, ale puk skončil iba vedľa bránky na zadnom mantineli. Skóre sa stále nemení.

55:56
    Po buly pred vlastnou bránkou prešli Švaajčiari s pukom na hokejkách do útoku, ale tam nič nevymysleli. Diváci teraz čakajú na lepšie zakončenie.

55:32
    Na opačnej polovici sa chcel vysunúť Meier, ale nemal dostatok rýchlosti. Do konca zápasu už ostáva iba necelých päť minút.

55:25
    BIelorus Lisovec teraz veľmi nepríjemne vystrelil zo strednej vzdialenosti a Berra mal čo robiť, aby tento pokus ustál. Švajčiarsky brankár puk schoval do lapačky.

54:40
    Denisov chcel nahodením vysunúť svojich spoluhráčov, ale jeho puk bol príliš rýchly a skončil iba na hokejkách súpera.

53:49
    Bielorusi sú pri puku a ešte sa pokúsia niečo vymyslieť pred švajčiarskou svätyňou. Uvidíme, či sa im to podarí.

52:52
    Po strele Kovyršina teraz Berra chvíľu nevedel, kde má puk. Mali ho pritom jeho spoluhráči, ktorí nanovo strieľali, ale Berrovi pomohla obrana.

52:17
    Bielorusi sa pokúsili o útočný vpád, ale švajčiarska defenzíva včas zasiahla a súpera k ničomu nepustila. Zdá sa, že zápas sa bude už len dohrávať.

51:49
    Na rade je komerčná prestávka, po ktorej sa bude vhadzovať pred bránkou gólmana Berru.

51:18
    Bielorusko hrá v plnom počte. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa dokázalo ubrániť a teraz musí poriadne zabrať, ak chce ešte pomýšľať na body.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) – 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Chenkeľ)

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Niederreiter (A), Corvi, S. Moser (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Scherwey, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Riat.
    Bielorusko: M. Karnauchov (Trus) – Denisov, Vorobej, Djukov, Korobov (A), Lisovec, Chenkeľ, Faľkovskij – Platt, Šarangovič, Linglet – Materuchin, Pavlovič (C), Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Demkov, Levša – Kitarov (A).

Rozhodca: Ohlund (Švédsko), Rantala (Fínsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko)