Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | LA Kings – Detroit 4:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Piatok 16.03.2018, 00:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí nastoupí Buffalo Sabres a Toronto Maple Leafs.

Jedná se o zápas Východní konference. Oba týmy mají shodnou bilanci z posledních pěti zápasů, vyhrály dva. Buffalo je v tabulce na posledním místě, naopak Toronto s 89 body na třetím místě. Papírovým favoritem jsou hosté.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, Guhle, C. Nelson, Antipin, Beaulieu – S. Wilson, R. O'Reilly, S. Reinhart – B. Pouliot, Jo. Larsson, Pominville – Girgensons, Rodrigues, Baptiste – Nolan, Josefson, Ju. Bailey.

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, R. Polák, Dermott, C. Carrick – Hyman, W. Nylander, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – J. van Riemsdyk, Bozak, Co. Brown – M. Martin, Plekanec, Kapanen..

Toronto inkasovalo pět branek v posledních třech z pěti zápasů, Buffalo vstřelilo dva a méně gólů v osmi z posledních dvanácti zápasů.

00:01

00:27
    Roman Polák pálil z dobré pozice, jeho projektil zblokoval domácí obránce Rasmus Ristolainen.

00:32
    Robin Lehner musel zasahovat, od modré čáry to zkoušel Morgan Rielly, který domácího brankáře neprostřelil.

01:02
    Curtis McElhinney na druhé straně prokázal svou kvalitu, poradil si se zakončením Brendana Guhleho.

01:13
    Sledujeme rychlý hokej v začátku první třetiny.

01:35
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:10
    Johan Larsson dostal kotouč do útočného pásma, následně pálil Marco Scandella, který minul.

02:50
    Roman Polák rozehrává od své branky, sledujeme poklidnou hru z obou stran. Na výraznější šanci čekáme.

03:20
    James van Riemsdyk byl sice před brankou, ale kotouč nedokázal tečovat na bránu.

03:39
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Morgan Rielly přenechal puk spoluhráči. JAMES VAN RIEMSDYK se otočil a z nulového úhlu nahodil kotouč na branku. Robin Lehner ovšem přišel o hokejku, kterou tak nemohl použít a volným prostorem mezi tyčkou a jeho nohou prošel puk do brány. Asistence: Morgan Rielly, Connor Brown.
    03:39 James van Riemsdyk - 0:1

04:05
    Ron Hainsey nahazoval kotouč na branku od modré čáry a jeho pokus kryje domácí gólman. Hra je přerušená.

04:45
    Stejný hráč pálil z podobné pozice a i tentokrát byl připravený domácí maskovaný muž.

05:15
    Nazem Kadri vyslal za krátkou dobu třetí střelu Toronta na branku. Úspěšný jeho pokus však nebyl.

06:01
    Ryan O'Reilly velmi dobře tečoval kotouč před branku, ale mimo. Akce pokračovala a zakončoval Justin Bailey. Komerční přestávka.

06:15
    Kasperi Kapanen zakončoval a byl faulovaný, ponechaná výhoda.

06:39
    Vylučovat se nebude, hosté navyšují své vedení. Puk se poněkud šťastně odrazil do míst, kde bylJAMES VAN RIEMSDYK. Hostující hráč neuspěchal střelu, počkal si na správný moment, a pak poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Roman Polák a Jake Gardiner.
    06:39 James van Riemsdyk - 0:2

07:01
    Tyler Bozak autorem další střely, tentokrát však dokázal domácí brankář zasáhnout.

07:27
    Špatná rozehrávka Toronta znamená, že se bude vhazovat před jeho brankou. Domácí hráči se do útoku dostávají jen velmi těžko.

07:48
    Curtis McElhinney si poradil s pokusem, který vyslal z ostrého úhlu domácí Ryan O'Reilly.

08:30
    William Nylander pálil z horní hranice kruhu, jeho rána končí nad brankou. Následně na druhé straně nepřesně zakončoval Marco Scandella.

10:01
    Mnoho šancí k vidění není, dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:24
    Connor Brown pálil, jak se sluší a patří na obránce, od modré čáry. Jeho ránu kryje domácí gólman. Komerční přestávka.

11:12
    Scott Wilson zakončoval domácí akci, ale střela se mu podle představ nepovedla.

11:42
    Píská se zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude před jeho brankou.

12:18
    Patrick Marleau jemně tečoval kotouč před brankou, zasahovat musel Robin Lehner, který si následně poradil s další střelou.

12:52
    Casey Nelson zakončoval od modré čáry, s jeho pokusem si ale snadno poradil hostující brankář.

13:14
    Curtis McElhinney musel přerušit hru, po střele Caseye Nelsono neměl komu rozehrát. Buly před bránou Buffala.

13:16
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:33
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Nathan Beaulieu – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Martin – 5 min., bitka).

13:36
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Roman Polák – 2 min., nedovolené bránění).

14:00
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté, kteří se ale zatím do výraznější šance nemohou dostat.

14:26
    Buffalo vypálilo až nyní, Evan Rodrigues ale neuspěl.

14:29
    Sabres právě vstřelili branku!
    Díky šťastnému odrazu se domácí celek dočkal snížení. Scott Wilson se dostal k puku a našel obranou neprokrytého SAMA REINHARTA, který dokázal trefit odkrytou část branky. Asistence: Scott Wilson a Evan Rodrigues.
    14:29 Sam REINHART - 1:2

15:44
    Po sérii nepřesností se do zakončení dostal hostující celek. Robin Lehner kryje kotouč po střele Hymana. Komerční přestávka.

16:15
    Domácí brankář musel znovu zasahovat, tentokrát si poradil se střelou od modré čáry, jejím autorem byl Ron Hainsey.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, sledujeme pasáž hry bez střel.

17:23
    Jake Gardiner pálil od modré čáry, jeho ránu před domácí brankou zblokoval Jason Pominville.

17:59
    Dvě minuty před koncem první třetiny vypadl kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:08
    Scott Wilson tečoval kotouč před brankou, hostující gólman byl pozorný.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Více ze hry má nyní hostující celek.

19:18
    Mitchell Marner pálil od modré čáry, jeho ránu kryje bez problémů brankář Sabres.

19:40
    Tyler Bozak pálil a jeho projektil kryje brankář Sabres.

20:00

Střelecky aktivnější celek po první třetině (18:11) vede po první části hry o jednu branku. Toronto se dostalo do dvoubrankového vedení, ale domácí v přesilovce dokázali snížit.

20:01

20:25
    Zápas pokračuje druhou třetinou, oba týmy hrají hodně opatrně.

21:11
    Curtis McElhinney musel zasahovat proti střele, kterou vyslal z dobré pozice před brankou domácí Viktor Antipin.

22:00
    Morgan Rielly zakončoval od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poměrně snadno poradit.

22:22
    William Nylander se dostal do útočného pásma, ale kotouč mu sjel z hole, a tak nezakončil.

22:40
    Hraje se rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté.

22:57
    Nyní ale špatně rozehráli, a tak se bude vhazovat před brankou Sabres.

23:29
    Justin Bailey se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

23:51
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Gardiner – 2 min., sekání).

24:39
    Scott Wilson od modré čáry minul branku.

24:58
    Ryan O'Reilly vypálil z dobré pozice, jeho rána ale byla zblokovaná. Následně nepřesně zakončoval Rasmus Ristolainen.

25:16
    Nyní se hostující celek dokázal osvobodit.

25:34
    Zemgus Girgensons rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Buffala.

25:51

26:22
    Hostující celek navyšuje své vedení. Nyní se ránou od modré čáry prosazuje zkušený CONNOR CARRICK. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Marleau a William Nylander.
    26:22 Connor CARRICK - 1:3

27:00
    Robin Lehner si nyní v brance domácích příliš jistý, kotouče z něho vypadávají.

27:09
    Kotouč končí mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

28:04
    Hra je nyní přerušena, Leo Komarov zůstává ležet po tvrdém střetu se spoluhráčem na hrací ploše.

28:10
    Zemgus Girgensons se propracoval do střelecké pozice, z bezprostřední blízkosti ale brankáře překonat nedokázal.

28:28
    Viktor Antipin od modré čáry poslal kotouč na branku, snadno ale zasáhl brankář.

29:51
    Sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu. Mnoho šancí k vidění není.

30:25
    Ryan O'Reilly od modré čáry vypálil, hostující Curtis McElhinney puk viděl, a tak neměl problém zasáhnout.

31:03
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Rasmus Ristolainen ovšem střílenou přihrávkou našel jen soupeře.

31:29
    Evan Rodrigues rozehrává od své branky.

31:29
    Zakázané uvolnění Buffala, vhazovat se bude před jeho brankou.

32:01
    Morgan Rielly od modré čáry nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Komerční přestávka.

32:28
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brendan Guhle – 2 min., sekání).

33:30
    Polovina přesilové hry je pryč a hostující celek se do zakončení zatím nedostal.

33:57
    Tyler Bozak se jako první hráč Toronta dostal do zakončení, domácí brankář je pozorný.

34:04
    Mitchell Marner netrefil branku.

34:10
    V závěru přesilovky to hostující celek sehrál velmi dobře. James van Riemsdyk posunul na zcela volného TYLERA BOZAKA, který zůstal obranou zapomenutý, a tak snadno zakončoval. Robin Lehner neměl šanci zasáhnout.. Asistence: James van Riemsdyk a Mitchell Marner.
    34:10 Tyler BOZAK - 1:4

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny.

35:12
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Nicholas Baptiste – 2 min., podražení).

35:12
    Toronto má k dispozici další přesilovku.

35:21
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nazem Kadri – 2 min., hákování).

35:46
    Ryan O'Reilly vypálil a jeho rána byla zblokovaná.

36:13
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., hákování).

36:30
    Domácí hrají přesilovku čtyři na tři, vypálit ale nemohou.

36:48
    Jason Pominville minul branku ránou z první.

37:01
    Rasmus Ristolainen autorem další střely, hostující brankář vyrazil kotouč mimo.

37:13
    Domácí hrají pět na tři.

37:26
    Sabres hrají přesilovku pět na čtyři.

37:40
    Mnoho šancí si v přesilové hře nedokázal domácí celek vypracovat.

37:45
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nazem Kadri – 2 min., krosček).

37:56
    Jason Pominville vypálil od modré čáry, jeho ránu v přesilovce pět na tři zblokoval obránce.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:29
    Curtis McElhinney si poradil se střelou, kterou vyslal Evan Rodrigues.

39:01
    Domácí celek dává gól a snižuje náskok soupeře. Rasmus Ristolainen vypálil od modré čáry a jeho projektil šikovně tečoval mimo dosah brankáře JASON POMINVILLE. Asistence: Rasmus Ristolainen a Evan Rodrigues.
    39:01 Jason POMINVILLE - 2:4

39:50
    Už se nic nestane.

40:00

Ve druhé třetině hostující celek kontroloval tempo hry, přidal další dvě branky. V závěru třetiny se v přesilovce dokázal prosadit domácí celek, puk před brankou tečoval Jason Pominville.

40:01

40:50
    Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek prohrává o dva góly.

41:21
    Ryan O'Reilly se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zblokoval soupeř.

42:24
    Mnoho šancí v úvodu třetí části hry nevidíme, nyní zakončoval od modré čáry Roman Polák. Jeho rána byla hodně nepřesná.

42:44
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:28
    Hostující celek sice drží kotouč, ale do výraznější střelecké pozice se nemůže propracovat.

44:20
    Tomáš Plekanec výborně tečoval kotouč před brankou, ale domácí gólman dokázal zasáhnout.

44:33
    Scott Wilson zblokoval dobrou ránu soupeře.

44:44

45:28
    Do zajímavé pozice se nyní dostal Ryan O'Reilly, který ale branku trefit nedokázal.

45:42
    Jordan Nolan je autorem další střely na branku Toronta, tentokrát už musel gólman zasahovat.

45:48
    Toronto hraje takticky velmi dobře. Drží kotouč daleko od své branky.

46:46
    Dobře nyní vypálil hostující Morgan Rielly, jeho projektil zastavil Robin Lehner.

47:15
    Hra se bez bez výraznější střelecké pozice přesouvá ze strany na stranu.

47:40
    William Nylander zakončoval z kruhu, domácí brankář byl pozorný a dokázal si poradit.

48:00
    Ryan O'Reilly hledal spoluhráče před brankou, jeho přihrávka postrádala přesnost.

48:34
    Z pravého kruhu pálil Matt Martin, jeho pokus vyrazil gólman Sabres před sebe, a pak hráli už obránci.

49:20
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, třetina velmi rychle probíhá.

49:58
    Connor Brown se pokoušel dostat hru z obranného do útočného pásma.

50:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

50:14
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

51:08
    Curtis McElhinney musel zasahovat, jeho pozornost vyzkoušel Jason Pominville.

51:14
    Následně neuspěl ani z bezprostřední blízkosti dorážející Benoit Pouliot.

52:01
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek hraje takticky velmi dobře.

52:27
    Robin Lehner si poměrně snadno poradil se střelou, kterou na jeho branku vyslal aktivně hrající Roman Polák.

52:44
    Mitchell Marner výborně tečoval kotouč před brankou, ale nedokázal ho usměrnit do brány.

53:07
    Maple Leafs hrají aktivně, pokouší se vstřelit další branku, domácí celek se musí bránit.

53:28
    Mitchell Marner znovu vypálil a i tentokrát byl pozorný domácí brankář. Komerční přestávka.

54:48
    Curtis McElhinney musel zasahovat. Nejprve si poradil s pokusem Sama Reinharta, a pak také zkrotil ránu Scandelly.

55:16
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, nyní měl velkou šanci Marco Scandella, ale minul branku.

55:57
    Zemgus Girgensons vypálil z pravého kruhu, jeho ránu zblokoval hostující Tyler Bozak.

56:30
    Sledujeme poklidný závěr zápasu, hostující celek míří díky povedené první a druhé třetině za výhrou.

56:45
    Zdramatizovat zápas mohl ještě Evan Rodrigues, který ovšem minul branku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:37
    Casey Nelson vedl útočnou akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale nechal vyniknout brankáře.

58:03
    Domácí hrají bez brankáře.

58:24
    Rasmus Ristolainen pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Curtis McElhinney.

58:25
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Gólman Toronta přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:58
    Hostující celek vyhodil přes všechny čáry, píská se icing.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

59:16
    Buffalo špatně rozehrálo, k puku se dostal PATRICK MARLEAU. Ujížděl sám na prázdnou branku, do které také kotouč dostal. Toronto vede o tři góly.
    59:16 Patrick MARLEAU - 2:5

Hostující celek vyhrává tento zápas poměrně snadno. Díky povedené první a druhé třetině vyhrává Toronto 5:2. Spolehlivý výkon podal Curtis McElhinney. Domácí hráče gólman naopak příliš nepodržel.

Tři hvězdy utkání:
    1. James van Riemsdyk (TOR) 2+1
    2. Tyler Bozak (TOR) 1+0
    3. Patrick Marleau (TOR) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 09:45
    Roman Polák (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:29 (02:42:04)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. S. Reinhart (S. Wilson, Rodrigues), 40. Pominville (Ristolainen, Rodrigues) – 4. J. van Riemsdyk (Rielly, Co. Brown), 7. J. van Riemsdyk (R. Polák, Gardiner), 27. C. Carrick (Marleau, W. Nylander), 35. Bozak (J. van Riemsdyk, Marner), 60. Marleau

Rozhodca: Hebert, Kowal – Mills, Murchison

Diváci: 19 070