Ufa – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Helsinki 4:0 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavľ 4:0 (kon.)
CSKA Moskva
4:0 (2:0, 0:0, 2:0) Stav série: 1:0
Jokerit Helsinki
cz Piatok 16.03.2018, 17:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL

A je konec tohoto utkání. CSKA si připisuje výhru a vede tak v sérii. Domácí celek byl lepší prakticky celý zápas, v první třetině dokázal vstřelit hned dvě branky, ta první padla na konci čtvrté minuty takřka okamžitě po vhazování, když vystřelil Greg Scott. Druhý zásah přišel necelou minutu před koncem první třetiny, po rychlé kombinaci se do prázdné branky prosadil Michail Grigorenko, který tak potvrdil, že zažívá skvěle období. Poslední góly padly v poslední třetině, nejprve se prosadil Andronov a poté v tři minuty před koncem využil přesilovku Šumakov.Zápas tedy skončil 4:0. Více se už nestalo, to je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc. (19:44:49)

59:34
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

58:50
    CSKA už jen kombinuje u své vlastní branky.

57:14
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Vítězství domácího celku je tedy jednoznačně potvrzeno! CSKA střílí svou čtvrtou branku v zápase, tentokrát vůbec poprvé v početní převaze. K puku se dostal zcela osamocený SERGEJ ŠUMAKOV, který dokázal svou ránou vymést pravou šibenici branky. Asistence: Maxim Šalunov, Kirill Kaprizov.

56:51
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., držení).

56:21
    Hráči podstupují další souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

56:11
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., krosček).

54:10
    Sergej Šumakov a jeho střela z většího úhlu, opět nenašla branku.

53:40
    Brankář už je zpět v brance. Michail Naumenkov poté poslal kotouč pryč přes mantinel.

53:20
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., sekání).

53:15
    Ilja Sorokin předvedl několik hodně slušných zákroků, poté sice nevěděl, kde má kotouč a došlo k velkým zmatkům. Rozhodčí nakonec hru přerušil a bude se vhazovat.

52:45
    Jokerit si vytváří velký tlak, který zastím neznamenal žádnou střelecký pokus.

52:15
    Hosté se rozhodli hrát bez brankáře v početní výhodě, je z toho tedy 6 na 4.

51:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Geoff Platt – 2 min., nedovolené bránění).

51:59
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

51:40
    Peter Regin se dostal do samostatného nájezdu, kotouč nakonec skončil ránou od pravé strany, brankář zasáhl schoval kotouč do lapačky.

51:10
    Hra začíná být opět poněkud nudná a žádná akce neskončila až u brankáře.

50:40
    Kirill Petrov poslal kotouč o mantinel, k puku se žádný jeho spoluhráč nedostal.

Marek Jašek

Góly a asistencie: 3. Scott (Platt), 20. Grigorenko (Naumenkov, Popov), 44. Andronov, 58. Šumakov (Šalunov, Kaprizov)

CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Naumenkov, Blažijevskij – Grigorenko, Popov, Ničuškin – Kaprizov, Šumakov, Šalunov – K. Petrov, Telegin (C), Andronov – Scott, Popugajev, Platt – (A).
    Jokerit Helsinki: Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö (A), Wirtanen, O. Lauridsen (C), Rissanen – Moses, Joensuu, Regin – O'Neill, Tolvanen, N Jensen – Palola, Jormakka, Norman – Niemi, Anttila, Pihlström.

Rozhodca: Odins E. (Lat), Gusev S. (Rus)