Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | LA Kings – Detroit 4:1 (kon.)
Buffalo Sabres
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Piatok 16.03.2018, 00:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 09:45
    Roman Polák (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:29 (02:42:04)

Tři hvězdy utkání:
    1. James van Riemsdyk (TOR) 2+1
    2. Tyler Bozak (TOR) 1+0
    3. Patrick Marleau (TOR) 1+1

Hostující celek vyhrává tento zápas poměrně snadno. Díky povedené první a druhé třetině vyhrává Toronto 5:2. Spolehlivý výkon podal Curtis McElhinney. Domácí hráče gólman naopak příliš nepodržel.

59:16 Patrick MARLEAU - 2:5

59:16
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Buffalo špatně rozehrálo, k puku se dostal PATRICK MARLEAU. Ujížděl sám na prázdnou branku, do které také kotouč dostal. Toronto vede o tři góly.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:58
    Hostující celek vyhodil přes všechny čáry, píská se icing.

58:31
    Gólman Toronta přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:25
    Oddechový čas pro domácí.

58:24
    Rasmus Ristolainen pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Curtis McElhinney.

58:03
    Domácí hrají bez brankáře.

57:37
    Casey Nelson vedl útočnou akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale nechal vyniknout brankáře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:45
    Zdramatizovat zápas mohl ještě Evan Rodrigues, který ovšem minul branku.

56:30
    Sledujeme poklidný závěr zápasu, hostující celek míří díky povedené první a druhé třetině za výhrou.

55:57
    Zemgus Girgensons vypálil z pravého kruhu, jeho ránu zblokoval hostující Tyler Bozak.

55:16
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, nyní měl velkou šanci Marco Scandella, ale minul branku.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. S. Reinhart (S. Wilson, Rodrigues), 40. Pominville (Ristolainen, Rodrigues) – 4. J. van Riemsdyk (Rielly, Co. Brown), 7. J. van Riemsdyk (R. Polák, Gardiner), 27. C. Carrick (Marleau, W. Nylander), 35. Bozak (J. van Riemsdyk, Marner), 60. Marleau

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, Guhle, C. Nelson, Antipin, Beaulieu – S. Wilson, R. O'Reilly, S. Reinhart – B. Pouliot, Jo. Larsson, Pominville – Girgensons, Rodrigues, Baptiste – Nolan, Josefson, Ju. Bailey.
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, R. Polák, Dermott, C. Carrick – Hyman, W. Nylander, Marner – Marleau, Kadri, Komarov – J. van Riemsdyk, Bozak, Co. Brown – M. Martin, Plekanec, Kapanen.

Rozhodca: Hebert, Kowal – Mills, Murchison

Diváci: 19 070