Ufa – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Helsinki 4:0 (kon.)

Jiří Sekáč (KZN); (1+0), 4 střely, 18:22
    Jan Kovář (MET); (0+0), 2 střely, 21:58 (19:50:18)

Domácí měli do šestadvacáté minuty dvoubrankové vedení. Vzápětí ale snížil Ellison a následně srovnal Wolski. Ve třetí třetině Kazaň šla opět do vedení, které osm minut před koncem anuloval svou trefou Timkin.

Následné prodloužení začalo poměrně pozvolna. V rozmezí dvou minut se ale rozjely šance na obou stranách a hned na to skóroval z mezikruží Wolski, který dvěma brankami pomohl Magnitogorsku k vítězství.

68:49 Wojtek WOLSKI - 3:4

68:49
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! První bod série jde na konto Metallurgu. Sergej Mozjakin našel mezi kruhy osamoceného WOJTEKA WOLSKIHO, který napálil puk do protipohybu Garipova k levé tyči, čímž dal konečné slovo v tomto utkání. Asistence: Sergej Mozjakin.

67:49
    A teď už příležitost i na druhé straně. Střelu z pravé strany si Běreglazov málem srazil bruslí do vlastní branky.

67:05
    Vůbec první šance Magnitogorsku v nastaveném čase! Kazionov prošťouchl puk do brankoviště, kde kotouč po dorážce Kaletnika vyplul těsně vedle levé tyče.

66:41
    Ljamkinovi přeskočil kotouč čepel hole a domácí musí začít opět z vlastní třetiny.

65:47
    Mozjakin dal do své střely takovou sílu, až to jeho hůl nevydržela a rozletěla se na dva kusy.

65:26
    Během necelých šesti minut jsme na ledě neviděli žádnou slibnější šanci, která by rozhodla o vítězí prvního utkání.

64:31
    Timkonova střela ze střední vzdálenosti pouze zaplula do výstroje brankáře Ak Barsu.

63:54
    Mozjakin nabruslil do vytvořené zdi celou domácí pětkou, ale i přesto dokázal vystřelit k pravé tyči, kde byl připravený Garipov.

62:59
    Domácí hráli v postavení mimo hru.

62:36
    Útočnou akci hostí rozjel Osala, ale všechen úmysl skončil ve středním pásmu.

61:41
    Pivcakin dokázal prostrčit puk na Kováře, který ze středu levého kruhu musel volit pouze bekhendové nahození.

60:01

60:00

59:45
    Mozjakin to zkusil individuálně po nabruslení mezi kruhy, ale přes čtyři hráče se prosadit nedokázal.

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 17. Sekáč (Lander, Azevedo), 23. Galijev (Kosov), 43. Ohtamaa (Tkačov, Klinkhammer) – 26. Ellison (Čibisov, Denisov), 33. Wolski (S. Těreščenko), 52. Timkin (Osala, Kokarev), 69. Wolski (Mozjakin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Tokranov, Batyršin, Markov, Ľamkin, Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Kosov, Galijev, Burmistrov – Lukojanov, A. Potapov, Malychin – Svitov, Klinkhammer, Tkačov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Lee, Pivcakin, Denisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Mozjakin, Jan Kovář – Ellison, Šenfeld, Čibisov – Timkin, Kokarev, Osala – Kaletnik, Švyrjov, De. Kazionov – Platonov.

Rozhodca: Olenin, Gofman – Šalagin, Šishlo