Ufa – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Helsinki 4:0 (kon.)
Petrohrad – Jaroslavľ 4:0 (kon.)
SKA Petrohrad
4:0 (2:0, 2:0, 0:0) Stav série: 1:0
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Piatok 16.03.2018, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Česká stopa v zápase
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:12 (19:59:56)

Domácí celek vyhrává díky povedené první a druhé třetině tento zápas 4:0 a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy získává první výhru. Prosadili se Vadim Šipačov, Jarno Koskiranta, Vjačeslav Vojnov a Vladislav Gavrikov. Gólman Petrohradu Mikko Koskinen pochytal všech 27 střel soupeře. Hostující celek naopak Alexej Murygin příliš nepodržel.

59:45
    Petri Kontiola vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus kryje domácí Mikko Koskinen.

58:50
    Lokomotiv se musí bránit aktivní hře domácího celku.

58:31
    SKA roztehráv od své branky, následně se ale domácí dostali do postavení mimo hru.

58:11
    Ilja Kovalčuk se propracoval do střelecké pozice, jeho rána postrádala přesnost.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry.

56:30
    Petrohrad v poklidném tempu zápas dohrává, Lokomotiv se už soustředí na myšlenky na další zápas, tento se totiž vůbec nepovedl.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Alexandr Sudnicin kryje kotouč po střele domácího hráče.

54:35
    Mikko Koskinen kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Vhazovat se bude před domácí brankou.

54:11
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává. Lokomotiv už také ví, že nedokáže zdramatizovat tento duel.

52:25
    Nikita Gusev se dokázal natáhnout na dlouhou přihrávku spoluhráče, jeho projektil ale postrádal přesnost.

51:30
    Obrana Lokomotivu si dokázala poradit s další zajímavě vypadající akcí domácích, Ilja Kovalčuk neuspěl.

51:00
    Devět minut hry zbývá do konce třetí třetiny, domácí celek vede o čtyři branky a celkem jednoznačně míří za výhrou v tomto zápase.

50:24

49:48
    Domácí hrají přesilovou hru, rozehrávají od své branky, následně se Vjačeslav Vojnov dostal do útoku, ale minul branku.

49:20
    Petrohrad rozehrává od své branky, nikam se nežene.

49:00
    Sledujeme hru, kterou hodně přerušují vyloučení, příliš plynulý hokej k vidění není.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Šipačov (J. Jakovlev), 18. Koskiranta (Širokov), 30. Vojnov (Karpov), 34. Gavrikov (Zub, N. Gusev)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, J. Jakovlev, Zub, Zubarev, Rundblad – Daciuk, Kovaľčuk, N. Gusev – P. Thoresen, Šipačov, Karpov – Koskiranta, S. Plotnikov, Širokov – Kalinin, Kablukov.
    Lokomotiv Jaroslavľ: Murygin (34. Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Jelesin, Ljubuškin, Koledov, Pajgin, Lekomcev – Kozun, Talbot, Kontiola – Kajumov, Mosaljov, Loktionov – Apalkov, Kraskovskij, Korškov – Ivanov, Iljenko, Jurtajkin – Kadejkin.

Rozhodca: Azukovskij, Sidoreko – Sadovnikov, Sivov