Česko – Rusko 5:4 (kon.) | Bielorusko – Švédsko 1:6 (kon.) | Kanada – Fínsko 4:2 (kon.)
Kanada
4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Fínsko
Utorok 26.12.2017, 22:00 • KeyBank Center, Buffalo • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina A

V tretej tretine napokon už žiadny gól nepadol, ale dráma to bola do konca zápasu, hlavne pri veľkom záverečnom tlaku Fínska. Kanada tak vstupuje do tohto šampionátu úspešne a získava tri body po výsledku 4:2!. Už o 01:00 v noci z 27. na 28. decembra čaká Kanadu naša reprezentácia! Fínsko sa najbližšie predstaví 28. decembra o 18:00 proti Dánsku. Hrací deň prvého kola MS v hokeji do 20 rokov 2018 ešte nekončí, o 02:00 ráno je naplánovaný ešte súboj Dánska s USA, aj s neho vám poskytneme textový prenos, tešiť sa na vás bude Veronika Pancuráková.

V prvý hrací deň sa tak zrodili zatiaľ tieto výsledky: Česko 5:4 Rusko, Bielorusko 1:6 Švédsko a Kanada 4:2 Fínsko.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a želám teda dobrú noc! Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj. (00:39:31)

59:55
    Ostáva už posledných pár sekúnd, na dva góly zo strany Fínska to už nestačí. Kanada už môže oslavovať víťazstvo.

59:51
    Oddychový čas Fínsko!

59:39
    Kanada hrá v plnom počte! Do konca tretej tretiny už veľa času neostáva, zrejme to už Javorové listy zvládnu. Bránka Fínska je naďalej prázdna.

58:55
    Sledovali sme dva strelecké pokusy na bránku Kanady, ale v oboch prípadoch bol brankár Hart úspešný.

58:09
    Luukkonen je na striedačke, Fínsko hrá power-play a sledujeme tak hru 6 na 4 v podaní Fínska!

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
    Fínsko tak hrá ďalšiu presilovku a má veľkú šancu na strelenie kontaktného gólu. Luukkonen však ešte ostáva v bránke.

57:39
    Vylúčenie v tíme Kanada (Alex Formenton – 2 min., podrazenie).

57:20
    Hra sa presúva do stredného pásma.

57:03
    Uvidíme, kedy Luukkonen opustí bránku a Fínsko sa pustí do power-play. Fíni sa však teraz nemôžu dostať zo svojho pásma.

56:22
    V útočnom pásme sa teraz držalo Fínsko, ale strela od Nurmiho bola nepresná a následne sa k puku dostáva Kanada.

55:48
    Aj v závere tretej tretiny sledujeme útočné výpady na oboch stranách, Fínsku sa už čas začína rýchlo krátiť.

55:35
    Ofsajd Kanady.

55:00
    Rozbehla sa posledná päťminútovka tretej tretiny, bližšie k víťazstvu je Kanada, ktorá vyhráva o dva góly.

54:27
    Nasleduje reklamná prestávka.

54:05
    Kanada sa aj naďalej snaží hrať aktívne a streliť rozhodujúci piaty gól.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 6. Katchouk (Thomas), 7. Steel (Raddysh, Kyrou), 13. Batherson (Gadjovich), 33. Raddysh – 13. Heponiemi (Välimäki), 28. Jokiharju (Tolvanen)

Kanada: Hart (C. Point) – Makar, Clague (A), Timmins, Mete (A), Bean, C. Foote, Fabbro – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Steenbergen, Batherson, M. McLeod – Gadjovich.
    Fínsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Kuokkanen (A), Vesalainen, Tolvanen – Koivula, Ikonen, Heponiemi – A. Räsänen, Innala, Kupari – Jääskä, Koppanen, Nurmi.

Rozhodca: Artur Kulev (RUS), Manuel Nikolič (AUT) – Jon Kilian (NOR), Jiří Ondráček (CZE)