Chabarovsk – Čerepovec 4:2 (kon.) | Vladivostok – S.Moskva 2:6 (kon.) | Helsinki – HC Slovan sk 2:3 (kon.)
Jokerit Helsinki
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Utorok 26.12.2017, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinki • KHL

Slovan dnes šokoval nielen svojich fans, ale aj fans za polárnym kruhom, keď po zodpovednom výkone berie na severe Európy u Santa Clausa všetky tri body. Jokerit začal tlakom, otvoril účet večera, no potom mali slovo hostia. Després to začal a gólom do šatne sa to otočilo. V úvode druhej tretiny a aj v jej závere Slovan vsietil a odskočil domácim na dva góly. V tretej tretine sa Jokerit kontaktným gólom vrátil do hry, no to bolo všetko. Štepánek a s ním jeho spoluhráči dokázali odolať a k Dunaju si lietadlom privezú tri cenné body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 19:3, celkom 47:19. V sobotu si súperi vymenia úlohy, v Bratislave Slovan privíta Jokerit. Pekný sviatočný a víťazný večer priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak. (19:53:49)

59:50
    Řepík bojuje o puk za bránkou domácich v rohu klziska, Slovan už víťazstvo z rúk nepustí.

59:39
    Ten puk len tesne minul ľavú žrď domácej bránky, Ebert sa tak do listiny strelcov nezapíše, škoda. Vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.

59:28
    Oddychový čas hostí, aj tréner Zankovec dáva pokyny svojim zverencom.

59:28
    Zakázané uvoľnenie belasých, ani teraz pokus hostí trafiť prázdnu bránku domácich nevyšiel.

59:11
    Buchtele od červenej čiary poslal puk na domácu opustenú bránku, minul ju, zakázané uvoľnenie to však nie je.

58:42
    Slovan dostal puk aspoň do stredného pásma a opäť získal cenné sekundy z hry.

58:27
    Rämö na striedačke, Jokerit hrá bez brankára power play.

58:27
    Oddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na power play.

58:27
    Joensuu vystrelil švihom z ľavého kruhu, Štepánek puk poslal na ochrannú sieť.

58:12
    Slovan domácim palebný priestor neposkytol a puk poslal aspoň na chvíľu von z pásma, sekundy ubiehajú.

57:42
    Després reklamuje, že puk bol tečovaný, arbitri verdikt teraz meniť nebudú, zakázané uvoľnenie belasých.

57:25
    Ebert vystrelil z pravého kruhu, puk poslal k vzdialenejšej žrdi do rohu klziska a puk opustil útočné pásmo hostí.

56:49
    Jokerit sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o útočné pásmo, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.

56:08
    Oblúčikom letiaci puk k bránke hostí Štepánek predsa len pre istotu kryje vo svojej lapačke, aby tak upokojil hru a prerušil tlak domácich.

55:31
    Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie prežil bez ujmy a belasí majú nakročené za bodovým ziskom.

54:43
    Meszároš vystrelil z vrcholov kruhov, Rämö v pokľaku puk kryje vo svojom náručí, Slovan má pásmo na vhadzovanie.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 7. H. Ikonen (N Jensen, Regin), 45. Jormakka (Gilroy, Norman) – 19. Buchtele (Després, Ebert), 21. Řepík (Kašpar), 40. Lamper

Jokerit Helsinki: Rämö (Zapolski) – Lepistö, Rissanen, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, Lauridsen, Rautanen – N. Jensen, Regin (C), Ikonen – Anttila, O´Neill, Joensuu (A) – Palola, Norman, Jormakka – Mäki, Huhtala, Wirtanen – Marjamäki
    HC Slovan Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Rozhodca: Sidorenko, Vasiliev – Šeľanin, Sazonov

Diváci: 10.134