Amiens – Lyon 1:2 (kon.) | Nantes – Nice 1:2 (kon.) | Marseille – Saint-Étienne 3:0 (kon.)
Olympique Marseille
3:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
cz Nedeľa 10.12.2017, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

85
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází André Anguissa.

83
    Mohlo to být 4:0 a Ocampos mohl podruhé skórovat, tentokrát však přízemní střelou Ruffiera nepřekonal, hostující brankář míč vyráží.

81
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Vagner Gonçalves.
    80. Lucas OCAMPOS - 3:0

80
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Amavi dobrou přihrávkou našel v pokutovém území svého spoluhráče, LUCAS OCAMPOS následně naběhl více na střed a nechytatelnou ranou zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Ruffier natahoval úplně zbytečně, tady neměl šanci.

74
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Cheikh M'Bengue.
    71. Valère GERMAIN - 2:0

71
    Stejná dvojice, která otevřela gólový účet duelu, má prsty i ve druhé brance. Thauvin poslal z pravé strany přihrávku před bránu, kde VALÈRE GERMAIN předběhl všechny protihráče a zamířil do protipohybu brankáře.

70
    Thauvin pronikl po pravé straně až před bránu, překonal Ruffiera, ale pro změnu orazítkoval levou tyč jeho brány. Tak ještě aby někdo trefil břevno a bude to kompletní.

69
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Lucas Ocampos.

64
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Aymen Abdennour, přichází Rolando.

63
    Abdennour hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, tentokrát Ruffierovi pomohla pravá tyč jeho brány, od které se míč odrazil.

60
    Žlutou kartu dostává Léo Lacroix (AS Saint-Étienne).
    51. Červená karta

51
    Červenou kartu dostává Ronaël Pierre-Gabriel (AS Saint-Étienne).

46
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Florentin Pogba, přichází Léo Lacroix.

40
    A mohlo to být z pohledu domácích veselejší, Germain zůstal volný na středu a míč se k němu skutečně dostal, následný střelecký pokus domácího fotbalisty však letící vysoko nad soupeřovu svatyni.

30
    Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (AS Saint-Étienne).

26
    Gustavo vyskočil nejvýš, jeho nebezpečný hlavičkový pokus na brankové čáře výtečně vyrazil Ruffier.

23
    Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, Sanson obdržel přihrávku před prázdnou bránu, ale do míče se netrefil tak, jak by si přál.

21
    Žlutou kartu dostává Aymen Abdennour (Olympique Marseille).
    15.

15
    Ruffier nyní předvedl vynikající zákrok, když vyrazil Payetovu hlavičku a poradil si i s dorážkou Germaina, jenž ale stál v ofsajdu a jeho případný gól by tak neplatil.
    11. Valère GERMAIN - 1:0

11
    Míč byl po rohovém kopu prodloužení na pravou stranu, kam naběhl nepohlídaný VALÈRE GERMAIN, jenž hlavou zamířil do volné části hostující svatyně.

Petr Frömel

Góly: 11. Germain (Thauvin), 71. Germain (Thauvin), 80. Ocampos (Amavi)

Karty:   21. Abdennour (OMA) – 30. Dabo (SET), 60. Lacroix (SET)   51. Pierre-Gabriel (SET)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:10.
    Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour (64. Rolando), Amavi – Maxime López, Gustavo (85. Anguissa) – Thauvin, M. Sanson (69. Ocampos), Payet (C) – Germain.
    Náhradníci: Pelé – Sakaj, Rolando, Ocampos, Anguissa, Mitroglu, N'Jie.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba (46. Lacroix), Janko – Dabo (81. Gonçalves), Pajot, Selnaes – Bamba (74. M'Bengue), Diony, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Lacroix, M'Bengue, Maiga, Hernani, Söderlund, Gonçalves.

Rozhodca: N. Rainville – C. Gringore, L. Stien