Southampton – Arsenal 1:1 (kon.) | Liverpool – Everton 1:1 (kon.) | Manchester United – Manchester City 1:2 (kon.)
Southampton FC
1:1 (1:0)
Arsenal FC
Nedeľa 10.12.2017, 13:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 16. kolo

Southampton mal v prvom polčase výborný štart, kedy Charlie Austin strelil úvodný gól. V druhom polčase aj napriek nejakým šanciam domácich mal Arsenal hernú prevahu, ktorú zúžitkoval presnou hlavičkou Olivier Giroud. Pred dvomi dnešnými šlágrami Premier League bol tento zápas určite výbornou "upútavkou". (14:53:11)

90+4

90+3
    Southampton sa drží na súperovej polovici, kde momentálne získal aj rohový kop, avšak Ward-Prowse svojím pasom našiel iba Petra Čecha.

90+2
    Höjbjerg mal trochu priestoru na strelu spred šestnástky súpera, takže to technicky skúsil, ale trafil iba prvého hráča Arsenalu pred sebou.

90+1
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90
    Žltú kartu dostáva Jack Wilshere (Arsenal FC).

89
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Dušan Tadić, prichádza Steven Davis.
    88. Olivier Giroud (ARS) - 1:1

88
    Arsenal FC dal gól!
    Domáci hráči a hlavne fanúšikovia sa už asi videli, ako po zápase, ešte pred začiatkom veľkého šlágru o Merseyside, oslavujú tri body proti Arsenalu, lenže Alexis Sánchez dostal veľa priestoru na krídle, centrom našiel OLIVIERA GIROUDA, ktorý hlavou na päťke vyskočil a trafil mimo dosah Forstera.

87
    Welbeck sa ocitol po ľahkom kontakte s protihráčom na trávniku, píšťalka hlavného rozhodcu však v permanencii nie je a ani nebola.

86
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Charlie Austin, prichádza Manolo Gabbiadini.

85
    Héctor Bellerín sa na pravej strane nedokázal dostať k centru, Boufal mu loptu zobral a vedie ju popri postrannej čiare vpred.
    84. Alexis Sánchez (ARS)

84
    Alexis Sánchez si postavil loptu pred šestnástku, kde fauloval Romeu. Z priameho kopu poslal peknú strelu ponad múr, Forster však na tento pokus dočiahol.

83
    Žltú kartu dostáva Oriol Romeu (Southampton FC).

82
    Žltú kartu dostáva Jack Stephens (Southampton FC).

80
    Už len desať minút riadnej hracej doby plus nejaký ten nadstavený čas ostávajú hráčom Arsenalu, aby sa dostali aspoň k jednému gólu a tým pádom asi aj bodu.

79
    Po faule Bellerína nasledoval priamy kop domácich hráčov, táto ponuka pre hlavičkárov vyslyšaná nebola.