Kerkrade – Groningen 2:2 (kon.) | Utrecht – Feyenoord 0:0 (odl.) | Amsterdam – Eindhoven 3:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:0 (0:0)
PSV Eindhoven
cz Nedeľa 10.12.2017, 17:00 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Holandská Eredivisie • 15. kolo
    Ajax si v dnešním zápase připsal důležitou výhru 3:0.

To bude z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělního večera a u dalšího on-line textového přenosu zase někdy na počtenou. (18:54:46)

Dnešní utkání sledovalo 52 379 diváků.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:16.

Je dobojováno! Domácí výběr po nevýrazném prvním poločasu ukázal v tom druhém, zač je toho loket a svého velkého rivala z Eindhovenu porazil hladce 3:0. Povedenou dvanáctiminutovku otevřel svou brankou David Neres. O čtyři minuty později se prosadil Lasse Schöne. Na konečných 3:0 upravil v 73. minutě Donny van de Beek. Ajax si tedy připsal důležité tři body v honu za prvním místem. Jedno můžu říct už teď, v Amsterdamu se dnes bude slavit do rána.

90+4

90+3
    V závěru utkání PSV rozehrávalo ještě jednu standardní situaci, ke které se postavil Hirving Lozano. Jeho exekuce patří do kategorie hrubě nepovedených.

90+2
    Žlutou kartu dostává Deyovaisio Zeefuik (AFC Ajax).

90+2
    Rohový kop byl skvěle ubráněn, navíc se posléze odpískal útočný faul domácím. Justin Kluivert může být rád, že ho rozhodčí nepotrestal.

90+1
    Nastavený čas začíná opět tlakem ze strany domácích, kteří následně vybojovali další rohový kop. S rozehrávkou ovšem nikde nespěchají.

90
    Rozhodčí dnešního střetnutí se rozhodnul nastavit tři minuty nad rámec řádného hrací doby.

89
    Zdá se, že hráči PSV jsou s dnešním výsledkem smířeni. Tento zápas se už bude pouze dohrávat.

88
    Hirving Lozano se protlačil do šance, ale vystřelil v pádu. Takže jeho projektil neměl potřebnou razanci.

87
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Siem de Jong.

86
    Naopak André Onana se s míčem rád pomazlí a tahá čas. Některý z hostujících útočníku se vydal napadat, ale nevyšlo to podle představ.

85
    David Neres se položil do své střely, která končí vysoko nad brankou PSV. Jeroen Zoet bude rychle rozehrávat.

84
    Marco van Ginkel trefil z přímého kopu břevno domácí branky. André Onana se natahoval po míči marně.

83
    PSV se rýsuje zajímavá příležitost k ohrožení domácí branky. Hostující kapitán se stavi k exekuci standardní situace.