Brugge – Lokeren 3:1 (kon.) | Anderlecht – Charleroi 1:3 (kon.) | Sint-Truiden – Waregem 1:1 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
1:3 (0:1)
Sporting Charleroi
cz Nedeľa 10.12.2017, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická Jupiler Pro League • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oba celky se mohou pyšnit dobrou formou, kdy v posledních pěti zápasech každý celek čtyřikrát zvítězil a jednou remizoval. Charleroi remizovalo právě v posledním hraném kole proti Oostende (1:1). Zatímco Anderlecht porazil 2:1 Lokeren na jeho vlastním hřišti.

V dnešním střetnutí se utkají dva celky, které se nacházejí tabulkově v těsné blízkosti.

Druhý Charleroi střetne své síly s třetím Anderlechtem. Oba celky od sebe dělí pouhý jeden bod. Na první Club Bruggy ztrácí šest, potažmo sedm bodů. Vítěz dnešního utkání se tak přiblíží bodově k prvním Bruggám.

1

1
    V první minutě jsme sledovali hru na polovině hřiště, kdy získal míč po svou kontrolu Anderlecht a snaží se zaútočit.

2
    Z jejich útočné snahy vyplynul rohový kop, po kterém přišla hlavička mířící mimo branku.

3
    Hosté mají míč, ale nedaří se jim zaútočit. Za polovinou hřiště si domácí berou míč zpět.

4
    Avšak Anderlechtu se nepodařilo dostat z vlastní poloviny a přišel centr soupeře do šestnáctky, který byl odvrácen.

5
    Útok domácích zatím vede k tomu, že si přihrávají na polovině soupeře.

6
    Přihrávka do uličky, míč v pokutovém území odkopává jeden z obránců Charleroi.

7
    Oba celky zatím svádí urputný boj na středu hrací plochy a aktivita směrem dopředu je prozatím v útlumu.

9
    Anderlecht vhazuje poblíž svého rohového praporku a snaží se dostat míč pryč.

10
    Centr z levé strany jen prosvištěl pokutovým územím. Nikdo z hráčů domácích na míč nemohl dosáhnout.

11
    Olivier Deschacht a jeho nepřesná přihrávka na pravou stranu. Ihned se omlouvá svým spoluhráčům. Hosté budou vhazovat.

12
    Charleroi má míč na polovině soupeře, co z toho bude?

13
    Je z toho centr před branku, který byl odvrácen na rohový kop...

13
    ...míč se dostal před branku, ale s ním si poradila dvojice obránců. Jeden z nich, Ivan Obradović, si přivodil menší zranění při souboji a je nyní ošetřován za autovou čarou.

14
    Hosté však stále s míčem na polovině soupeře.

15
    Nepřesná přihrávka a obránce domácích odkopává míč jen na polovinu hřiště, kde jsou opět hostující borci.

15
    Byla nařízena penalta.
    15. Penaltový zákrok.

15
    Olivier Deschacht nestihl jít se svým soupeřem a fauluje jej v pokutovém území a oprávněně přichází penalta.

16
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je KAVEH REZAEI, který neomylně poslal míč do horní pravé strany a posílá svůj celek do vedení.
    16. Kaveh REZAEI - 0:1

18
    Anderlecht u míče a postupuje do útoku.

19
    Zápletku prvního poločasu bychom měli a nyní bude zajímavé sledovat jak se s tímto poperou právě domácí.

20
    Ti jsou od inkasované branky u míče a snaží se najít recept na obranu soupeře.

21
    Pokus projít po pravé straně nevyšel a míč byl blokovaný hráčem hostů. Následně se míč dostává do zázemí a následuje odkop od branky soupeře.

22
    Stále sledujeme stejný obraz hry. Domácí u míče...

23
    Dennis Appiah šikovně odcentroval přímo na hlavičku svého spoluhráče a Nicolas Penneteau musel chytat tento pokus. Velké štěstí pro něj, že hlavička mířila do středu brány.
    23. Šance domácích.

24
    Držení míče je 61:39 pro domácí celek.

25
    Statistika držení míče je dána hlavně tím, že hosté se od vedoucí branky jen brání pokusům svého soupeře.

26
    S dalším pokusem o útok chtěl přijít Onyekuru, ale byl faulován.

27
    Po delší době míč u brankáře Selse, ale ten v klidu rozehrává na pravou stranu a domácí mohou zaútočit.

28
    Po pěkném centru a následné kombinaci se do zakončení dostal jeden z hráčů domácích a ten míří těsně vedle pravé tyče!

29
    Trebel má nejspíše nějaké zdravotní problémy a odchází do útrob stadionu. Na jeho místo přichází Teodorczyk.

31
    Další hezká šance domácích, kdy se snažil zakončit z krkolomné pozice střídající Teodorczyk. Nicolas Penneteau je v pohotovosti a chytá míč u své levé tyčky.

33
    Faul Spajiće a hosté se možná dostanou konečně z vlastní poloviny?

33
    Ano a dokonce se jim podařil centr před branku z pravé strany. Avšak nikdo kdo by jej mohl využít.

34
    Olivier Deschacht fauluje na pravé straně Benaventa a rozhodčí mu ukazuje další žlutou kartu a to znamená jediné, že musí ven ze hřiště.
    34. Olivier Deschacht a jeho zákrok, po kterém přichází druhá žlutá karta!

35
    Centr ze standardní situace se snažili hosté přetavit v pokutovém území v další branku. Jeden z hráčů hlavičkuje do břevna branky, po kterém se míč odrazil zpět do hřiště, následně se obrana domácích s vypětím všech sil ubránila.

36
    Domácím to nyní půjde hodně ztuha, nicméně sympaticky se stále snaží útočit.

38
    Střela Leandera Dendonckera zamířila hodně vysoko nad branku!

40
    I když hraje Anderlecht v deseti lidech, stále se pohybuje s míčem na polovině soupeře.

45
    Omlouváme se za technické potíže, způsobené poruchou elektrického vedení. Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1

První poločas nám nabídl jednu branku v síti domácích. Ti se pak snažili srovnat stav zápasu a měli k tomu hodně zajímavých šancí. Nicméně Olivier Deschacht pak podruhé fauloval a vcelku zbytečně dostal druhou žlutou kartu a oslabil tak svůj tým. Uvidíme, jak se oslabení projeví ve druhém poločase, který začne zhruba v 19:03.

46

46
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Pieter Gerkens, přichází Josué Sá.

46
    Akce hostů skončila přesně na hranici šestnáctky, kdy obránci domácích dokázali čistě odebrat míč a poslat jej mimo nebezpečné území.

48
    Domácí kombinují s míčem na polovině hřiště a musí zvažovat jestli se vydat či nevydat do riskantního útočení, neboť musí pamatovat, že mají o jednoho hráče v poli méně.

49
    Łukasz Teodorczyk se nyní na něco zlobí na hlavního rozhodčí, ale ten ukazuje, že se bude odkopávat od branky hostů.

50
    Žlutou kartu dostává Uroš Spajić (RSC Anderlecht).

51
    Charleroi nyní uklidňuje hru na své polovině a do útoku se příliš neženou.

52
    Trochu tvrdší zákrok na Onyekuru, kterého fauloval N´Ganga a bude to standardní situace z pravé strany.

53
    Přetažený centr skončil na levé straně, kde nakonec míč končí v zázemí a bude následovat odkop brankáře hostů.

55
    Po akci hostů chytá míč do svých rukavic Sels a ten rychle rozehrává na své spoluhráče.

56
    Žlutou kartu dostává Marco Ilaimaharitra (Sporting Charleroi).

57
    Po útoku domácích se hosté snažili o rychlý protiútok, který byl zastaven na půlící čáře.

58
    Na zemi zůstal po souboji ležet jeden z hráčů hostů, avšak již je na nohou a může se pokračovat.

60
    Již jsem chtěl napsat, že se na hřišti nic neděje. Najednou přichází další branka hostů, kdy po zblokované střele se dostal míč před branku, kde se jej snažil dostat pryč SVEN KUMS. Ten si však míč srazil do vlastní branky. Zmar domácích je v dnešním zápase dokonán.
    60. Sven KUMS - 0:2

61
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Ivan Obradović, přichází Massimo Bruno.

62
    Brankář Sels zasahuje proti povedené střele Benaventeho!

63
    Útok domácích nevedl k žádnému ohrožení branky soupeře a hosté mají míč.

65
    Hostům se však nedaří dostat míč z vlastní poloviny. Naopak přichází střela, kterou chytá brankář Nicolas Penneteau.

66
    Nyní se zajímavou střelou prezentoval Bruno a míč proletěl kolem levé tyče! Škoda, že míč netečoval před brankou stojící Hanni.

68
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Mamadou Fall, přichází Dodi Lukebakio.

69
    Hra na rozdíl od prvního poločasu hodně upadla. Hosté poctivě brání, nikam se zkrátka neženou a Anderlecht se snaží o zázrak.

70
    Již přes dvě minuty sledujeme kombinaci domácích poblíž půlící čáry a nemají kudy do útoku. Hráči Charleroi poctivě vykrývají prostory.

71
    A když už se dostanou domácí k nějakému centru před branku, tak je zde připraven brankář Nicolas Penneteau.

72
    Po delší době se do zakončení dostali hosté, kteří však neuspěli a následuje odkop od branky. Byl to snad jejich první útok od jejich druhé branky.

73
    Dodi Lukebakio se z první snažil vystřihnout takové polonůžky a poslal míč nad branku.

73
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Clément Tainmont, přichází Amara Baby.

74
    Hosté potvrzují pravděpodobně vítězství v dnešním zápase, kdy CRISTIAN BENAVENTE si šikovně naběhl na přihrávku z pravé strany a tečuje míč mezi nohy brankáře přímo do branky.
    74. Cristian BENAVENTE - 0:3

76
    Anderlecht již nekombinuje s míčem a zdá se, že jich třetí branka srazila úplně na kolena. Nyní hrají jen hosté.

77
    O tom svědčí další povedená střela, která končí těsně vedle levé tyče a pravděpodobně to bylo s tečí a následuje rohový kop.

78
    Ten si hosté v poklidu rozehráli na krátko a přihrávají si míč na levé straně hřiště.

79
    Hra se následně přesunula na pravé křídlo, odkud přišel centr před branku a míč jen proletěl pokutovým územím.

80
    Střela ze střední vzdálenosti, kterou nadvakrát musel krotit Sels.

81
    Žlutou kartu dostává Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht).

81
    Nicolas Penneteau po delší pauze si musel sáhnout na míč, kdy chytá šanci hráče domácího celku.

82
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Domácí se jen přece dočkali čestného zásahu. HENRY ONYEKURU dostal pěknou přihrávku přímo na kopačku, obešel si hravě obránce a vystřelil k vzdálenější pravé tyči!
    82. Henry ONYEKURU - 1:3

83
    Žlutou kartu dostává Amara Baby (Sporting Charleroi).

83
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Kaveh Rezaei, přichází Chris Bedia.

84
    Baby dostává v krátkém sledu druhou žlutou kartu a je tu další červená!

85
    To jsou věci. Na světě je další červená karta a to když Łukasz Teodorczyk se snažil projít s míčem před branku a upadl na zem. Rozhodčí tohle neposoudil jako faul a spíše odměnil Teodorczyka žlutou kartou za simulování. Ten nemá pro rozhodčího v těchto chvílích žádné pochopení.

87
    Oba celky jsou nyní tak trochu vyvedeny z míry a na hřišti se toho příliš mnoho neděje. Krom tedy rozdávání karet jako na běžícím páse.

89
    Žlutou kartu dostává Dodi Lukebakio (Sporting Charleroi).

89
    Domácí vybojovali rohový kop...

90
    ..ten však nepřinesl žádnou šanci a rozhodčí nastavuje ještě tři minuty navíc.

90+1
    V posledních minutách jsou domácí na polovině soupeře a snaží se o kontaktní branku. Nyní mají možnost dalšího rohového kopu...

90+2
    Na druhé straně nastřelil levou tyč Dodi Lukebakio!

90+3

Druhý poločas nám nabídl branky a také kopu karet. Hosté se postupně ujali tříbrankového vedení. Anderlecht pak korigoval výsledek svou jednou brankou. Ke konci zápasu se již příliš fotbal nehrál. Za to se rozdávaly karetní tresty. Celkem musel rozhodčí ukázat dvanáct žlutých karet, z toho vyplynuly hned tři červené! Ve druhém poločase byl nejprve vyloučen Baby, který dostal dvě žluté během dvou minut a za ním putoval do sprch Łukasz Teodorczyk, který tak nějak nasimuloval penaltový zákrok.
    Nicméně hosté si dnešní výsledek uhráli a zaslouženě vítězí.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2.

To je ode mě vše, na shledanou! (19:54:22)