Nemecko – Rusko 3:6 (kon.) | Bielorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)

59:09
    Nemecko dalo gól! Rusi v závere útočili, ale zabudli na obranu. Domáci hokejisti sa ocitli v brejku dvoch proti jednému, no FREDERIK TIFFELS zobral zodpovednosť na seba a strelou medzi betóny znížil. Asistencie: Marcus Kink, Dennis Seidenberg.
    51:40 Nikita KUČEROV - 2:6

51:40
    Rusko dalo gól! Je definitívne rozhodnuté. Krásnu ruskú akciu potiahol Artemij Panarin, ktorý obkrúžil bránu, prihral pred Greissa voľnému NIKITOVI KUČEROVOVI a hviezda Tampy Bay skórovala. Na prvýkrát trafila žŕdku, no dorážka už skončila v sieti. Asistencia: Artemij Panarin.
    48:34 Philip GOGULLA - 2:5

48:34
    Nemecko dalo gól! Vadim Šipačov sa vrátil na ľad a Rusi hrali vo štvorici, no krátko na to inkasovali. Nahodenie od modrej čiary výborne tečoval PHILIP GOGULLA, takže Vasilevskij bol bezmocný. Asistencie: Christian Ehrhoff, Dominik Kahun.

48:02
    Sergej Plotnikov sa nechal zbytočne vyprovokovať a krosčekom atakoval Patricka Reimera. Nemci dostávajú výhodu krátkej presilovky o dvoch hráčov.

46:29
    Anton Belov ostal ležať za nemeckou bránou a Rusi chceli prerušiť hru. Podráždený Vadim Šipačov však zbytočne sekol súpera po nohe a dostal dve minúty.
    45:53 Brooks MACEK - 1:5

45:53
    Nemecko dalo gól! Domáci fanúšikovia aplaudujú po znížení svojho tímu. Moritz Müller prekvapil ruského brankára nahodením od modrej čiary a puk upratal do siete pohotový BROOKS MACEK. Asistencie: Moritz Müller, Dennis Seidenberg.

38:11
    Andrej Mironov stratil puk a potom si pomohol nedovoleným bránením. Ruský obranca dostal dve trestné minúty.
    35:16 Nikita KUČEROV - 0:5

35:16
    Rusko dalo gól! Yannic Seidenberg stratil puk na útočnej modrej čiare a pustil súpera do brejku. NIKITA KUČEROV išiel sám na bránu, predviedol ukážkový bekhendový blafák a zvýšil náskok svojho tímu. Bez asistencie.

31:48
    Nikita Gusev mohol pridať ďalší gól svojho tímu. Dostal sa do samostatného nájazdu, ale strelu medzi betóny dokázal Greiss eliminovať.
    31:10 Nikita GUSEV - 0:4

31:10
    Rusko dalo gól! Zborná je v presilovkách neskutočne silná a so súperom si robí, čo chce. Artemij Panarin na prvýkrát nedokázal vystreliť cez brániaceho Nemca, ale potom prihral NIKITOVI GUSEOVOVI, ktorý prepálil Greissa. Asistencie: Artemij Panarin, Anton Belov.

30:16
    Yasin Ehliz si neudržal nervy na uzde. Úplne zbytočne atakoval pred ruskou bránou Bogdana Kiseleviča a potom ešte dobiedzal do ďalšieho hráča.

28:42
    Obrovská šanca Rusov. Vadim Šipačov zostal voľný pri nemeckej bráne, počkal si na pohyb spoluhráčov, našiel nekrytého Artemija Panarina a jeho strela švihom našla lapačku Greissa.

25:30
    Vladislav Namestnikov získal puk v rohu pre voľného Nikitu Kučerova, ktorý zakončoval spred brány. Vo výbornej pozícii nečakane minul.

19:16
    Domáca reprezentácia má šancu na zníženie v presilovke. Dve minúty za hákovanie dostal Arťom Zub.
    18:15 SERGEJ PLOTNIKOV - 0:3

18:15
    Rusko dalo gól! Nemci neodolali trvalému tlaku súpera a zase inkasovali. Ivan Provorov nahodil puk od modrej čiary, SERGEJ PLOTNIKOV ho dokázal jemne tečovať a Thomas Greiss, ktorý nič nevidel nedokázal včas zasiahnuť. Asistencie: Ivan Provorov, Viktor Antipin.
    17:10 Vadim ŠIPAČOV - 0:2

17:10
    Rusko dalo gól! Zborná dlho tlačila domáci tím. Jej hráči si vymenili množstvo krížnych prihrávok cez celé pásmo a jedna bola napokon gólová, pretože po nej skóroval druhýkrát v zápase VADIM ŠIPAČOV. Asistencie: Nikita Gusev, Artemij Panarin.

14:20
    Ruskí hokejisti mali veľkú príležitosť na skórovanie. Na osi klziska zostal nekrytý Andrej Mironov, ktorého strelu švihom zneškodnil Thomas Greiss.

13:27
    Rozhodcovia po dlhšom čakaní udelili tresty. Patrick Hager dostal 5+DKZ za podkopnutie a Sergej Plotnikov dve minúty za hrubosť. Po dvoch minútach vo formáte štyroch proti štyrom budú hrať Rusi presilovku.

08:54
    Domáci dostali zadarmo príležitosť na vyrovnanie. Artemij Panarin sa previnil hákovaním v útočnom pásme.

04:42
    Patrick Reimer zastavil nedovolene prenikajúceho Vladimira Tkačova a dostal dve minúty za hákovanie.

04:00
    Obrovská šanca nemeckého výberu. Tretia formácia domácich zakombinovala na jeden dotyk, akciu zakončoval Philip Gogulla, ktorý z prvej minul bránu o pár centimetrov.
    01:04 Vadim ŠIPAČOV - 0:1

01:04
    Rusko dalo gól! Favorit bleskovo otvára skóre z prvej strely do priestoru brány. Jevgenij Dadonov našiel zadovkou pred Greissom nekrytého VADIMA ŠIPAČOVA, ktorý sa zblízka nepomýlil. Asistencie: Jevgenij Dadonov, Artemij Panarin.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, Belov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Nemecko: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A).
    Rusko: Vasilevskij (Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (A), Provorov, Mironov, Zub – Telegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Namestnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačov.

Rozhodca: Gouin (CAN), Salonen (FIN) – Suchánek (CZE), Vanoosten (CAN)