Nemecko – Rusko 3:6 (kon.) | Bielorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)
Fínsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.)
USA
4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Švédsko
Pondelok 08.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Švédská hokejová reprezentácia zaznamenala druhú porážku v treťom zápase na svetovom šampionáte. Tri korunky dnes trikrát viedli, ale vždy dovolili Američanom, aby sa na nich dotiahli, a to sa im stalo osudné. Vo vyrovnanej druhej polovici zápasu sa čakalo chyby, ktoré prinesú rozhodujúci gól. Napokon sa tešili zámorskí hráči, ktorým zabezpečil tri body tečom J. T. Compher. (22:37:52)

Strely na bránu: 27 – 42.

Najlepší hráči zápasu: Johnny Gaudreau (USA) – Elias Lindholm (Švédsko)

59:20
    Viktor Fasth odchádza na striedačku. Švédi hrajú v šestici a sú v útočnom pásme.

58:50
    Švédi odvolali brankára a začali powerplay. Potom však prišiel zbytočný faul Eliasa Lindholma, ktorý dostal dve minúty za vrazenie na mantinel.

58:30
    Do konca presilovky amerického tímu zostáva posledných sedem sekúnd. Švédsky tréner si zobral timeout, aby rozdal hráčom pokyny do úplného záveru duelu.

57:26
    Carl Söderberg je späť na hracej ploche. Švédi hrajú vo štvorici proti piatim Američanom.

57:11
    Jack Eichel vypálil príklepom z ľavého krídla. Viktor Fasth bol včas pri žŕdke a puk zastavil ešte pred bránkovou čiarou.

56:37
    Americký tréner Jeff Blashill si zobral oddychový čas. Jeho zverenci majú ideálnu šancu rozhodnúť dnešný duel.

56:37
    Ďalšia komplikácia pre švédsky tím. Alexander Edler si pomohol nedovoleným zákrokom a dostal dve minúty za držanie.

55:26
    Carl Söderberg zbytočne dobiedzal pred bránou a dostal dve minúty za nedovolené bránenie brankárovi.

55:07
    Severania nevyužili ponúknutú početnú prevahu. Do konca riadneho hracieho času zostáva necelých päť minút.

54:10
    Švédi premrhali prvú minútu presilovky, ale teraz sú už nasťahovaní pred Jimmym Howardom.

53:07
    Američania si zbytočne skomplikovali situáciu. Boli na ľade v šestici a dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov.

52:45
    Zámorský tím mohol pridať ďalší gól a rozhodnúť. Clayton Keller dostal prihrávku pred odkrytú bránu, ale zblízka nenamieril presne.
    51:47 J. T. Compher - 4:3

51:47
    USA dali gól! Američania v poslednom striedaní získali prevahu a svoj pobyt v útočnom pásme premenili na presný zásah. Úspešným strelcom bol J. T. COMPHER, ktorý tečoval nahodenie od modrej čiary. Asistencie: Connor Murphy, Dylan Larkin.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 4. Keller (Eichel, Trouba), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 23. J. Gaudreau (Eichel, Lee), 52. Compher (C. Murphy, D. Larkin) – 3. E. Lindholm (Strålman), 14. E. Lindholm (Ekman-Larsson), 19. Hedman (C. Klingberg, J. Lundqvist)

USA: Howard (Hellebuyck) – C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, DeKeyser, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Compher, Copp, Bjork – Greenway.
    Švédsko: Fasth (Läck) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Krüger, Söderberg, Omark – Eriksson Ek, W. Nylander, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Nordström, C. Klingberg.

Rozhodca: Kubuš (SVK), Stricker (SUI) – Kaderli (SUI), Sormunen (FIN)