Nemecko – Rusko 3:6 (kon.) | Bielorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)
Fínsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.)
Bielorusko
0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Kanada
Pondelok 08.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paris, Francúzsko • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Žiadny problém to pre Kanadu nebol a svojho súpera doslova zničila. Prvú tretinu vyhrali 1:0, druhú 2:0 a tretiu 3:0. Dva góly dali MacKinnon a Brayden Point, takže to znamená, že "javorový list" má po troch zápasoch deväť bodov, zatiaľ čo Bielorusko ani jeden.

Najlepší hráč Bieloruska: Pavel Vorobej
    Najlepší hráč Kanady: Brayden Point (18:27:24)

59:42
    De Haan sa ocitol sám pred bránou súpera po tom, ako ho spoza nej našiel Couturier, z prvej priestor troch žrdí minul.

59:07
    Kanada vyhodila a po tom, ako sa jej súper do tretiny vrátil späť, prišiel opäť zisk puku od hráčov "javorového listu".

58:49
    Vylúčenie v tíme Kanada (Mitchell Marner – 2 min., nedovolené bránenie).

58:18
    Po Konecneho nepresnej zadovke na Pointa prešieli do vlastnej brány dopredu Bielorusi, nahodenie zo stredného pásma skončilo pri Pickardovi.

58:00
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:31
    O´Reilly sa snažil spoza brány nájsť Mathesona, ktorý by bol vo veľmi dobrej streleckej pozícii, no puk na neho neprešiel.

56:59
    Do šance sa dostal aj Simmonds, Karnauchov na dvakrát pokus útočník Philadelphii dokázal zachytiť.

56:43
    Schenn sa z krídla dostal k bráne súpera, skúsil zakončiť do horných partií, priestor troch žrdí minul.

56:25
    Prvé zakázanie uvoľnenie zápasu prišlo až teraz, postarali sa oň bieloruskí hokejisti.

55:57
    Vlasic nemal komu prihrať, skúsil to teda smerom na bránu, ale tú sa mu trafiť nepodarilo.

55:18
    Skinner vystrelil spoza obrancu spred brány, trafil priestor, kde bol pripravený bieloruský gólman.
    54:42 Brayden POINT - 0:6

54:42
    Kanada dala gól!

Krátko po skončení presilovky Bieloruska dopredu prešiel práve faulujúci Konecny, našiel BRAYDENA POINTA, ktorý krásnou kľučkou oklamal padajúceho obrancu a trafil sa do rohu svätyne Karnauchova.
    Asistencie: Travis Konecny, Marc-Edouard Vlasic

54:28
    Kanada v plnom počte.

54:07
    Stas zakončoval z miesta vedľa brány, Pickard mal bližšiu žrď pokrytú a tak puk nemal kadiaľ prejsť do siete.

53:45
    Kanada teraz vytlačila hru do obranného pásma súpera, kde sa puk nejaký čas drží. Lisovec bol možno faulovaný, faul sa nepíska.

53:16
    Bielorusko takmer od začiatku presilovky kombinovalo v útočnej tretine, Kanaďania si nevideli zobrať puk, lenže strela Lingleta po prenesení hry našla Pickarda.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 6. Point (Marner, Konecny), 25. MacKinnon (Marner, Barrie), 36. MacKinnon (Skinner, Giroux), 48. Skinner (MacKinnon, Matheson), 51. Giroux (Skinner, Morrissey), 55. Point (Konecny, Vlasic)

Bielorusko: M. Karnauchov (Trus (A)) – Lisovec, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stas (C), Linglet, Pavlovič (A) – Kulakov, S. Kosticyn, Kovyršin – Drozd, Děmkov, A. Volkov – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Stefanovič.
    Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Duchene (A), Scheifele, R. O'Reilly (A) – Giroux (C), MacKinnon, Skinner – Konecny, Marner, Point – B. Schenn, Couturier, Simmonds – Killorn.