Nemecko – Rusko 3:6 (kon.) | Bielorusko – Kanada 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:3 (kon.)
Fínsko – Česko 3:4 (0:1 po s.n.)
Nemecko
3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
Rusko
Pondelok 08.05.2017, 16:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

48:02
    Sergej Plotnikov sa nechal zbytočne vyprovokovať a krosčekom atakoval Patricka Reimera. Nemci dostávajú výhodu krátkej presilovky o dvoch hráčov.

46:29
    Anton Belov ostal ležať za nemeckou bránou a Rusi chceli prerušiť hru. Podráždený Vadim Šipačov však zbytočne sekol súpera po nohe a dostal dve minúty.

38:11
    Andrej Mironov stratil puk a potom si pomohol nedovoleným bránením. Ruský obranca dostal dve trestné minúty.

30:16
    Yasin Ehliz si neudržal nervy na uzde. Úplne zbytočne atakoval pred ruskou bránou Bogdana Kiseleviča a potom ešte dobiedzal do ďalšieho hráča.

19:16
    Domáca reprezentácia má šancu na zníženie v presilovke. Dve minúty za hákovanie dostal Arťom Zub.

13:27
    Rozhodcovia po dlhšom čakaní udelili tresty. Patrick Hager dostal 5+DKZ za podkopnutie a Sergej Plotnikov dve minúty za hrubosť. Po dvoch minútach vo formáte štyroch proti štyrom budú hrať Rusi presilovku.

08:54
    Domáci dostali zadarmo príležitosť na vyrovnanie. Artemij Panarin sa previnil hákovaním v útočnom pásme.

04:42
    Patrick Reimer zastavil nedovolene prenikajúceho Vladimira Tkačova a dostal dve minúty za hákovanie.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, Belov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Nemecko: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A).
    Rusko: Vasilevskij (Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (A), Provorov, Mironov, Zub – Telegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Namestnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačov.

Rozhodca: Gouin (CAN), Salonen (FIN) – Suchánek (CZE), Vanoosten (CAN)