Kanada – Švajčiarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bielorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
USA
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Česko
Pondelok 17.04.2017, 15:38 • Zimný štadión, Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

S konštatovaním, že USA porazili Českú republiku 5:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať duel našich reprezentantov už od 19:30 v súboji proti Lotyšsku. Zatiaľ príjemný zvyšok večera priatelia. (18:03:09)

59:40
    O osude dnešného zápasu je rozhodnuté, duel sa už viacmenej len dohráva.

59:24
    Vylúčenie v tíme Česko (Jaroslav Dvořák – 2 min., sekanie).

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:55
    Ďalšia šanca pre USA, Patera však stihol betóny sklepnúť včas k sebe.
    58:00 Max Gildon (USA) - 5:2

58:00
    USA dalo gól!
    Zrejme je rozhodnuté, pretože hokejisti USA využívajú ponúknutú presilovú hru. Do medzikružia dostal ideálne puk MAX GILDON a Patera bol po stele švihom bezmocný. Asistencie: Quinn Hughes, Oliver Wahlstrom.

57:09
    Česi posielajú puk cez všetky čiary.

56:39
    Tkachuk dáva gól, ale ten nie je uznaný! Dôvodom je posunutie bránky Českej republiky. Uff, tak teraz mali naši susedia naozaj kusisko šťastia.

56:27
    Čo k tomu povedať, Česi idú znovu do oslabenia a to je už dosť veľký škrt cez rozpočet.

56:27
    Vylúčenie v tíme Česko (Jan Hladoník – 2 min., podrazenie).

56:08
    Hostia v plnom počte.

55:35
    Hokejistom USA nevychádza presilovka podľa predstáv, Česku sa však míňa čas.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých päť minút, Česko stále prehráva o 2 góly.

54:45
    Hostia v tlaku pred Paterom, obrana Levíčat však zapracovala a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

54:08
    Tak toto je vážna rana pre české plány o kontaktnom góle, Česi idú do oslabenia.

54:08
    Vylúčenie v tíme Česko (Ondřej Buchtela – 2 min., vrazenie na mantinel).

53:30
    Ešte snaha českého tímu v útoku, napokon je hra prerušená a nasleduje reklamná prestávku. Nuž, zdá sa, že nás budú čakať hektické minúty.

53:21
    Trestné strieľanie nie je premenené, pretože Patera skvele zasiahol hokejkou a znemožnil útočníkovi USA zakončenie!

53:21
    Ešte nasleduje porada s videorozhodcom, Wahlstrom však puk do siete nedostal, nasledovať bude teda trestné strieľanie.
    53:21

53:21
    Wahlstrom faulovaný v úniku Šaldom, toto je trestné strieľanie pre USA!

52:34
    Hokejisti Česka majú opticky mierne navrch, musia sa však už pomaly nadychovať k záverečnému tlaku.

51:58
    Pekné nahodenie puku na bránku USA, gólman St. Cyr musel zasahovať a veru nepôsobil pri tomto zákroku dvakrát isto.

51:22
    Icing v podaní Česka.

50:41

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, bránke českého tímu je po zákroku Pateru posunutá, napriek tomu sa hrá ďalej.

49:30
    Znovu je puk vonku z obranného pásma Českej republiky, hráčom USA táto presilová hra príliš nesvedčí.

49:05
    Českí hokejisti pracujú dobre v obrane, puk posielajú cez všetky čiary.

48:41
    Vylúčenie v tíme Česko (Radim Šalda – 2 min., držanie).

47:58
    Wahlstrom skúsil prekvapiť českého brankára z veľkého uhla, Patera si však postrážil priestor pri tyčke a podržal svoj tím.

47:20
    Hra stráca svoje tempo, napriek tomu ešte majú Česi dosť času na kontaktný gól v dnešnom stretnutí.

46:45
    USA s plným počtom hráčov.

45:57
    Českému výberu sa ale nedarí rozohrávka, akcia mladíkov s levom na prsiach končí zakázaným uvoľnením.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, USA stále vedú nad Českom 4:2.

44:56
    USA so štyrmi hráčmi.

44:55
    Výborná možnosť kontaktného gólu pre český mančaft, ten totiž bude hrať 11 sekúnd presilovú hru 5 na 3!

44:45
    Vylúčenie v tíme USA (Evan Barratt – 2 min., podrazenie).

44:30
    Ďalšia útočná akcia českého tímu končí postavením mimo hru.

43:55
    Pred St. Cyrom to horelo, pretože prvý pokus Chytila brankár USA vyrazil len pred seba, v následných dorážkach však naši západní susedia nedokázali puk pretlačiť do siete!

43:25
    Česi v tlaku pred bránkou USA, hráči spoza oceána však získavajú puk a posielajú ho cez všetky čiary.

42:56
    Vylúčenie v tíme USA (Joel Farabee – 2 min., držanie hokejky).

41:53
    Chytil sa šikovne predral obranou USA, zakončiť však už nedokázal. Nuž, tentoraz si musel gólman Spojených štátov zhlboka vydýchnuť.

41:27
    Vhadzovanie po ľavici brankára USA St. Cyra, pretože puk po jeho zákroku končí na ochrannej sieti nad jeho bránkou.

40:55

40:30
    Česká reprezentácia ešte dohráva oslabenie, Hladoník však šikovne vyhodil puk až ku bránke USA.

40:01

Druhá tretina sa začne približne o 17:24.

Druhá tretina mala skvelý náboj, videli sme ako góly, tak aj dve trestné strieľania, obe ostali nepremenené. Náskok Ameriky je dvojgólový, Škareka v polovici tretiny vystriedal Patera.

40:00

39:50
    Amerika v pásme Česka, gól už asi nepadne.

39:25
    Ondřej Machala dostal krošček okamžite po zakončení, teraz leží pri bránke Američanov a bude potrebovať lekársku opateru.

39:20
    Výborný pressing Kerna, ktorému vypomohol Machala. Machala zakončuje v pokľaku, St. Cyr zasahuje!

39:05
    Národný tím Česka vyhadzuje puk cez všetky čiary.

38:55
    Tak ešte jedno vylúčenie v tejto tretine, v strednom pásme sa proti pravidlám previnil Jáchym Kondelík.

38:55
    Vylúčenie v tíme Česko (Jáchym Kondelík – 2 min., nedovolené bránenie).

38:35
    Strela od modrej zápästím končí na betóne Pateru.

38:04
    Michael Pastujov si to hodil na backhand, puk však nedokázal zdvihnúť pod tyč, Jiří Patera s ďalším zákrokom.
    38:04

38:04
    Trestné strieľanie si teraz vyskúša Michael Pastujov!

38:04
    Vylúčenie v tíme Česko (Radim Šalda – trestné strieľanie, podrazenie).

37:28
    Američania v útočnom pásme, do zakončenia sa dostával Brady Tkachuk, Jiří Patera našťastie nemusel zasahovať.

37:07
    Domáci v plnom počte.

36:25
    Krásne to urobili českí hokejisti! Akcia na jeden dotyk, na jej konci bol Jan Kern, ten však rýchlu prihrávku do brány umiestnil nedokázal!

36:00
    Česi síce vybojovali vhadzovanie v útočnom pásme, Dylan St. Cyr ale predvádza solídne zákroky.

35:07
    Vylúčenie v tíme USA (Brady Tkachuk – 2 min., nedovolené bránenie).

34:55
    Jiří Patera si pripisuje prvý dôležitejší zákrok, keď musel kryť dorážku Pastujova.

34:23
    Dylan St. Cyr je čím ďalej viac nervóznejší. Ani tento ľahký puk nechytil na prvý pokus, po menšom závare sa nakoniec píska, nasleduje reklamná prestávka a po nej vhadzovanie v útočnom pásme Česka.

34:05

33:35
    Strela od modrej našla iba betón St. Cyra, Ondřej Buchtela si na svoje konto aspoň pripísal strelecký pokus.

32:48
    Dylan St. Cyr pri rozohrávke triafa iba Machalu, od ktorého sa puk odráža do tyčky! Veľké šťastie stálo pri tíme Ameriky.

32:30
    Zbytočné vylúčenie Norrisa Američania zatiaľ zvládajú, píska sa ofsajd českého výberu.

32:05
    Vylúčenie v tíme USA (Josh Norris – 2 min., sekanie).
    31:50 Ostap Safin (CZE) - 4:2

31:50
    Česko dalo gól!
    Blesková odpoveď Čechov, náskok Američanov je opäť dvojgólový. Jan Kern výborne odviedol pozornosť St. Cyra, puku sa odrazil na hokejku OSTAPA SAFINA, ktorý zmäteného brankára prekonáva. Asistencie Jan Kern.

31:22
    Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Jakub Škarek, prichádza Jiří Patera.
    31:22 Max Gildon (USA) - 4:1

31:22
    Smrtiace brejky nedávajú Čechom nádej na body z dnešného zápasu. Po útoku Čechov sa puku zmocnil Tortora, posunul ho na Cockerilla, ktorý ho vyviezol až do útočného pásma. Krásna žabka na MAXA GILDONA, ten si pripisuje dnes už druhý gól. Asistencie Logan Cockerill, Jacob Tortora.

31:00
    USA uzavrelo Čechov v ich pásme.

30:09
    Jakub Škarek so zákrokom, pokračuje sa v hre štyroch na štyroch.

29:58
    Zatiaľ čo sa v prvej tretine hralo bez väčších prerušení, teraz sa hra kúskuje stále viac a viac.
    29:39

29:39
    Hladoník skúsil strelu k tyči, Dylan St. Cyr drží svoj tím nad vodou!

29:39
    Vylúčenie v tíme USA (Phil Kemp – trestné strieľanie, hákovanie).

29:39
    Jan Hladoník získal puk na obrannej modrej čiare, šiel do úniku, v ktorom bol hákovaný od Kempa.

29:26
    Joel Farabee sekol Škareka po lapačke, Dalimil Mikyska sa zahral na pomstiteľa a Američana zvalil na zem. Bude sa hrať štyria na štyroch.

29:26
    Vylúčenie v tíme USA (Joel Farabee – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme Česko (Dalimil Mikyska – 2 min., hrubosť).

29:10
    Nečas dostal krásnu prihrávku na pravé krídlo, jeho zakončenie letí vysoko nad.

28:58
    Škarek si prispisuje zákrok po delovke Hughesa.

28:28
    Vyhodenie puku na striedačku, nasleduje reklamná prestávka.

28:22
    Zakázané uvoľnenie Američanov.

28:00
    Tvrdý hit na Krála, všetko v rámci pravidiel. Ukážkový bodyček predviedol Evan Barratt.

27:00
    Pritvrďuje sa, rozhodcovia púšťajú hru.

26:35
    Tečovaná rana pred St. Cyrom, Mikyska nedokázal usmerniť puk do siete.

26:30
    My po bitkárskej vložke pokračuje v zápase, Česi sa usadili v útočnom pásme.

25:49
    Vylúčenie v tíme USA (Brady Tkachuk – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Česko (Ondřej Buchtela – 2 min., hrubosť).
    25:49

25:49
    Diváci teraz ocenili šarvátku na ľadovej ploche. Ondřej Buchtela porazil v pästnom súboji Bradyho Tkachuka. Vzájomné vylúčenie za hrubosť.

25:00
    Ťažká situácia pre Čechov, tí ale bránia presilovku Američanov celkom dobre.

24:01

23:43
    Tréner Varaďa si vzal oddychový čas, Jakub Škarek ostáva v bráne a Američania majú k dispozícii krátku presilovku.
    23:43 Jacob Tortora (USA) - 3:1

23:43
    Česko si koledovalo o tretí gól, ktorý prišiel po samostatnom nájazde JACOBA TORTORU! Rovnaká situácia ako pri góle na 1:1, americký útočník zostal nepokrytý, strela pod hornú žrďku slávi úspech. Asistencia: David Farrance

23:07
    Vylúčenie v tíme Česko (Martin Kaut – 2 min., hrubosť).

22:50
    A ďalšia šanca USA, toto je neskutočné, hokejisti Česka sa nepoučili.

22:20
    Američania akoby ani nehrali oslabovky, tak ľahko sa dostávajú do šancí. Tyler Inamoto so spoluhráčom mohli zvýšiť na 3:1, Škarek chytá.

21:57
    Vylúčenie v tíme USA (Grant Mismash – 2 min., sekanie).
    21:57

21:57
    Hladoník ostal ležať pri mantineli, Česi budú hrať presilovku.

21:20
    Buly vyhrali Američania, tí sa teraz dostali do útočného pásma, tam však nič nevymysleli.

21:05
    Zakázané uvoľnenie hráčov USA, na vhadzovanie sa postaví Hladoník a Norris.

20:20
    Nečas pálil z uhla, strela šla mimo bránu.

20:01

Česi začali tento duel dobre, keď v druhej minúte využil Machala šancu a trafil to presne do horného rohu. St. Cyr už ďalej neinkasoval, pritom Američania hrali dve oslabovky. V tej prvej padol jeden gól, kontroverzne inkasovalo Česko, ktoré si nepostrážilo Tkachuka v strednom pásme a ten už vedel, čo má s pukom robiť. O minútu neskôr sme mali nového lídra, po prepadnutí v strednom pásme mali Američania prečíslenie traja na jedného, ktoré využil Max Gildon.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:24.

20:00

19:20

19:00
    Nepresnosť na strane Čechov, z presilovky už nič nebude.

18:30
    Striedajú obe strany, Američania nadväzujú na svoje prvé oslabenie a Čechov napádajú dobrým pressingom.

18:00
    David Kvasnička strelou švihom chcel prekonať St. Cyra, ten ale puk zachytil, pod kontrolou ho však nemal, pokračuje sa ďalej bez prerušenia.

17:20
    Českí reprezentanti po reklamnej prestávke prehrali buly, rýchlo ale získali puk a snažia sa rozostaviť v útočnom pásme.

17:19
    Vylúčenie v tíme USA (Tommy Miller – 2 min., podrazenie).

15:30
    Česi v útočnom pásme, menší tlak na strane celku, ktorý prehráva.

14:30
    Pokračuje sa v dobrom tempe, Američania mali dokonca možnosť na tretí gól, Jacob Tortora v úniku nepochodil.

14:00
    13:46 Max Gildon (USA) - 2:1

13:46
    Česi v snahe využiť presilovku prepadli v strednom pásme, Američania získali puk a využili prečíslenie traja na jedného! MAX GILDON prekonáva Škareka už druhýkrát v krátkom časovom slede. Asistencia: Grant Mismash.

13:00
    Toto mohla byť rýchla odpoveď, St. Cyr nemal puk pod kontrolou, Zadina netriafa prázdnu bránu, zakončenie končí na tyčke!
    12:24 Brady Tkachuk (USA) - 1:1

12:24
    Paradoxne prichádza gól na strane tímu, ktorý sa bránil. BRADY TKACHUK ostal nepovšimnutý v strednom pásme, celú akciu začal začal brankár St. Cyr, jeho rozohrávka šla na Kempa, ktorý našiel spomínaného TKACHUKA. Nájazd Američana skončil v sieti, je vyrovnané! Asistencie: Phil Kemp, Dylan St. Cyr.

12:11
    Ondřej Machala v dobrej príležitosti necháva vyniknúť súpera, Dylan St. Cyr puk radšej nevyhadzuje, buly v útočnom pásme Česka.

12:00
    Prvá presilovka zápasu sa začína lepšie pre Američanov, ktorí sa dokázali oslobodiť.

11:43
    Vylúčenie v tíme USA (Nate Knoepke – 2 min., vrazenie na mantinel).

11:10
    Tak predsa! Česko zavrelo Ameriku v pásme, Zadina strieľa z osi klziska, jeho strela trafila brankára Ameriky do ramena! Parádne reflexy.

10:38
    Rovnaký obrázok hry, Česi chcú zaútočiť, ale nemajú na to možnosť, ani sily.

10:00
    Polovica tretiny je za nami, Česi iba odpaľujú puk ďaleko preč, potrebujú ísť striedať.

09:25
    Američania zatlačili Čechov do ich vlastného pásma, avšak strelecká pozícia z tohto nebola.

08:49
    Zmätok pred bránkou USA, Machala šikovne obkorčuľoval bránu, prihral na Safina, ten ale puk do brány neposiela!

08:15
    Zadinova strela vytečovaná do ochrannej siete, bude sa vhadzovať po ľavej ruke St. Cyra.

07:50
    Hrabík sa s pukom hral tak dlho, až nakoniec prihral na hokejku protihráča! Oliver Wahlstrom mal na hokejke gólovú prihrávku, "žabku" zablokoval posledný český obranca!

07:20
    Josh Norris si už sklepával puk v útočnom pásme, hra je prerušená. Ofsajd.

06:30
    Zlé vyhodenie puku mohlo českých hráčov mrzieť, americký obranca ho, nanešťastie pre USA, v útočnom pásme zachytiť nedokázal.

06:05
    Strela Farabeeho mierila iba do masky českého gólmana, odtiaľ sa puk dostal na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.

05:30
    Úmyselné postavenie mimo hru, bude sa vhadzovať v obrannom pásme Česka.

04:50
    Česi sa iba zbavujú puku, keďže boli vyčerpaní. Hrá sa v dobrom tempe, diváci sledujú rýchly hokej.

04:25
    Mierny zmätok pre Škarekom, odrazený puk sa dostal na hokejku útočníka Ameriky, strela z toho nebola.

03:55
    Hráči USA sa pokúsili o prihrávku na modrú čiaru, ich úmysel bol prečítaný obrancami Česka.

03:20
    Do rýchleho brejku mierili Česi, strela Nečasa bola zblokovaná.

02:35
    Oliver Wahlstrom pálil na Škareka, ten si pripisuje prvý zákrok.
    01:51 Ondřej Machala (CZE) - 0:1

01:51
    Česi začali veľmi dobre, napádali Američanov. ONDŘEJ MACHALA ťažil zo súboja pred sebou, získal puk medzi kruhmi a nechytateľnou strelou otvára skóre stretnutia. Asistencia: Jan Kern.

00:40
    Filip Chytil vyskúšal pozornosť St. Cyra, prvá strela na bránu bola od Čechov.

00:20
    Českí hokejisti sa dostali do útočného pásma, na brankára ale nevystrelili.

00:01

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Gildon, Knoepke, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Wahlstrom – Mismash, Barratt, Pastujov – Poehling, Farabee, Dhooghe – Cockerill, Reedy, Tortora – Slaggert.

Česko: Škarek (Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Jan Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, M. Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Rozhodca: Holm (SWE), Piragic (CRO) – Harrington (CAN), Kacej (SVK).

USA

Aj Amerika hrala svoj prvý zápas na MS proti Bielorusku. Rovnako ako Česi, tak aj Američania naložili Bielorusom sedmičku, akurát s tým rozdielom, že USA neinkasovalo ani raz.

Veľká dráma nastala v zápase číslo dva proti Rusom. Štyri minúty pred koncom zápasu vyhrávala Amerika o tri góly, Rusi sa však nedali a dvomi gólmi znížili na 4:5. Zborná už vyrovnať nestihla, USA majú na konte po dvoch zápasoch 6 bodov s pozitívnym skóre 12:4.

Česko

Zverenci trénera Václava Varaďu v prvom zápase na šampionáte zdolali Bielorusko po divokej prestrelke. Skóre sa zastavilo na číslach 7 a 4, bratia Česi ale získali cenné body, ktoré ich posilnili do ďalšieho zápasu.

V druhom zápase na Čechov čakal súper iného kalibru, proti Švedom sa s jasným víťazstvom českej reprezentácie už nepočítalo. Obecenstvo v Spišskej Novej Vsi videlo vyrovnaný zápas, ktorý sa skončil tesnou výhrou Tre Kronor 3:2 po riadnom hracom čase.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Dávid Švec

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 13. B. Tkachuk (Kemp, St. Cyr), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom) – 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern)

Česko: Škarek (32. Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Jan Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, M. Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Rozhodca: Holm (SWE), Piragic (CRO) – Harrington (CAN), Kacej (SVK)