Kanada – Švajčiarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bielorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
USA
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Česko
Pondelok 17.04.2017, 15:38 • Zimný štadión, Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

S konštatovaním, že USA porazili Českú republiku 5:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať duel našich reprezentantov už od 19:30 v súboji proti Lotyšsku. Zatiaľ príjemný zvyšok večera priatelia. (18:03:09)

59:40
    O osude dnešného zápasu je rozhodnuté, duel sa už viacmenej len dohráva.

59:24
    Vylúčenie v tíme Česko (Jaroslav Dvořák – 2 min., sekanie).

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:55
    Ďalšia šanca pre USA, Patera však stihol betóny sklepnúť včas k sebe.
    58:00 Max Gildon (USA) - 5:2

58:00
    USA dalo gól!
    Zrejme je rozhodnuté, pretože hokejisti USA využívajú ponúknutú presilovú hru. Do medzikružia dostal ideálne puk MAX GILDON a Patera bol po stele švihom bezmocný. Asistencie: Quinn Hughes, Oliver Wahlstrom.

57:09
    Česi posielajú puk cez všetky čiary.

56:39
    Tkachuk dáva gól, ale ten nie je uznaný! Dôvodom je posunutie bránky Českej republiky. Uff, tak teraz mali naši susedia naozaj kusisko šťastia.

56:27
    Čo k tomu povedať, Česi idú znovu do oslabenia a to je už dosť veľký škrt cez rozpočet.

56:27
    Vylúčenie v tíme Česko (Jan Hladoník – 2 min., podrazenie).

56:08
    Hostia v plnom počte.

55:35
    Hokejistom USA nevychádza presilovka podľa predstáv, Česku sa však míňa čas.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých päť minút, Česko stále prehráva o 2 góly.

54:45
    Hostia v tlaku pred Paterom, obrana Levíčat však zapracovala a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

54:08
    Tak toto je vážna rana pre české plány o kontaktnom góle, Česi idú do oslabenia.

54:08
    Vylúčenie v tíme Česko (Ondřej Buchtela – 2 min., vrazenie na mantinel).

Dávid Švec

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 13. B. Tkachuk (Kemp, St. Cyr), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom) – 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern)

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Gildon, Knoepke, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Wahlstrom – Mismash, Barratt, Pastujov – Poehling, Farabee, Dhooghe – Cockerill, Reedy, Tortora – Slaggert.
    Česko: Škarek (32. Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Jan Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, M. Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Rozhodca: Holm (SWE), Piragic (CRO) – Harrington (CAN), Kacej (SVK)