Kanada – Švajčiarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bielorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
Rusko
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Bielorusko
Pondelok 17.04.2017, 19:30 • Zimný štadión, Spišská Nová Ves • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina B

V tretej tretine pridali Rusi ešte dva góly a tak sa stávajú víťazom tohto zápasu 4:1!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok už neskorého večera! (21:55:59)

59:01
    Prebieha posledná minúta tohto zápasu, o víťazovi stretnutia je už dávno rozhodnuté.

58:53
    Oddychový čas Bielorusko!

58:21
    Rusko hrá v plnom počte!

57:15
    Bielorusko ešte hrá v závere zápasu presilovku, Rusko má však všetko pod kontrolou a svojho dnešného súpera do ničoho nepúšťa.

56:21
    Vylúčenie v tíme Rusko (Pavel Koltygin – 2 min., sekanie).
    55:01 Ivan Čechovič (RUS) - 4:1

55:01
    Rusko dalo gól!

Je definitívne rozhodnuté! Rusko napokon predsa len využíva presilovku, keď od modrej čiary smerovala strela na bránku Bieloruska, tú dokázal úspešne tečovať IVAN ČECHOVIČ a puk zapadol za chrbát Grišenka – 4:1!
    Asistencia: Dmitrij Samorukov.

54:50
    Rusku sa teraz nedarí usadiť sa v útočnom pásme, avšak kombinujú s pukom vo svojej tretine a to je pre nich podstatné.

54:30
    Bielorusko hrá v oslabení a tak sa musí brániť v čase, keď by potrebovalo útočiť. Čechovič sa dostal ku puku, ale brankára Grišenka neprekonal.

54:05
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Igor Martynov – 2 min., podrazenie).

52:53
    Drozdov sa dostal pred bránkou Ruska do zakončenia, brankár Ustimenko bol na mieste a svojim zákrokom hru prerušil.

51:55
    Bielorusi sa dostali do prečíslenia, Ažgirej získal puk ale zakončil veľmi zle a napokon z toho šanca pre jeho tím nebola!
    50:11 Andrej Svečnikov (RUS) - 3:1

50:11

Žeby bolo definitívne rozhodnuté ? Ťažko ešte povedať, ale Rusi sa dostávajú do vedenia 3:1 a sú tak v lepšej pozícii! ANDREJ SVEČNIKOV využil svoje dobré postavenie pred bránkou Bieloruska a nahodený puk od modrej tečoval za chrbát Grišenka!
    Asistencia: Mark Rubinčik.

49:10
    Drobyš mal na hokejke vyrovnanie! Pred bránkou Ruska sa dostal ku odrazenému puku, následne však nedokázal prekonať výborného Ustimenka!

48:25
    Bielorusko už hrá v plnom počte, Rusom táto presilovka vôbec nevyšla, brankára Grišenka vôbec nezamestnala. Všetko tak ostáva ešte otvorené.

46:45
    Rusko sa zatiaľ drží v útočnom pásme, avšak nemôže sa prepracovať do úspešného zakončenia.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 29. Čechovič (Lipanov), 30. Slepec, 51. Svečnikov (Rubinčik), 56. Čechovič (Samorukov) – 27. Anosov

Rusko: Ustimenko (Rajko) – Samorukov, Pereljajev, Galeňuk, Rubinčik, Baranov, Kalabuškin, Dědov – Lipanov, Svečnikov, Čechovič – Bicadze, Alexejev, Toropčenko – Slepec, Maximov, Klisunov – Muranov, Marušev, Šaškov – Koltygin.
    Bielorusko: Grišenko (Tolopilo) – Jerjomenko, Gabrus, Nikitin, Boršjov, Savrickij, Gurban – Filjajev, Martynov, Kot – Drozdov, Baltruk, Pavlenko – Sapego, Anosov, Ažgirej – Anufrienko, Firsov, Drobyš.

Rozhodca: DiPietro (SUI), Hejduk (CZE) – Kupcus (LAT), Vyleta (SVK)