USA – Kanada 0:1 (po pr.) | Česko – Fínsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Švédsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Japonsko – Švajčiarsko 1:2 (kon.)
Japonsko
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Švajčiarsko
cz Utorok 10.01.2017, 20:15 • Přerov • Majstrovstvá sveta žien U18 • Skupina B

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (22:08:19)

Švýcarsko vítězí nad Japonskem 2:1 a připisuje si do tabulky tři body, které však na postup nestačí! Již před tímto zápasem bylo jasné, že jde pouze o "generálku" před baráží, kterou odehrají právě tyto dva týmy. Švýcarky tak alespoň získaly před baráží psychologickou výhodu.

59:51
    Maurerová si ještě musela připsat jeden zákrok, ale teď už je jasné, že Japonky vyrovnat nestihnou.

59:23
    Japonky nemohou odvolat brankářku, protože Švýcarky drží hru v obranné třetině Japonska.

58:59
    Švýcarky jsou v plném počtu.

58:13
    Švýcarkám se daří vyhazovat kotouč pryč ze svého pásma.

57:36
    Japonky se prokombinovaly do zakončení, ale Maurerová zasahuje.

57:12
    Japonky drží útočné pásmo a pokusí se využít přesilovou hru k vyrovnání.

56:59
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicole Vallarioová – 2 min., hákování).

56:17
    Kurosuová vlétla s pukem do útočné třetiny a zajímavě vystřelila, ale Maurerová pohotově zasáhla levým betonem.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a Švýcarkám se daří držet hru daleko od své branky.

53:09
    Zakázané uvolnění švýcarského týmu.

52:22
    Zimmermannová se vrací do hry.

52:03
    Maurerová přerušuje hru a Švýcarky budou brzo kompletní.

51:42
    Japonky už si opět vytvořili tlak v útočném pásmu.

51:03
    Švýcarsky se osvobozují dlouhým výhozem.

50:57
    Po pěkné kombinaci zblízka střílela Cucumiová, kterou však dokázala Maurerová vychytat!

50:45
    Japonky kombinují v útočném pásmu. Podaří se jim využít přesilovou hru a vyrovnat?

50:22
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lara Zimmermannová – 2 min., podražení).

49:50
    Japonky se dostaly do přečíslení, při němž byla jedna z nich faulována, takže rozhodčí ponechává výhodu a bude vylučovat.

47:12
    Švýcarky se snaží hrát aktivně a držet puk v útočné třetině, ale už se tolik netlačí do zakončení.

45:55
    Zakázané uvolnění Švýcarska.

45:25
    Švýcarky dobře narušují rozehrávku soupeřek a nepouštějí Japonky před svou bránu.

44:11
    Japonky se snaží tlačit do útočného pásma, ale nedaří se jim udržet kotouč. Hra je hodně neuspořádaná.

42:42
    Švýcarky si nepohlídaly přechod přes útočnou modrou a rozhodčí píská postavení mimo hru.

41:49
    Zakázané uvolnění Švýcarek.
    40:26 Noemi RYHNEROVÁ - 1:2

40:26
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky využívají přesilovku a jdou opět do vedení! NOEMI RYHNEROVÁ dobře vystřelila od modré a její střela skončila za zády Satoové. Asistence: Lisa Rüediová a Shannon Sigristová.

40:01

Ve druhé třetině jsme se dočkali prvních branek. Oba týmy dokázaly jednou skórovat, takže se odchází do šaten opět za nerozhodného stavu. Rozhodne třetí třetina, která začne přibližně ve 21:41?

40:00

39:30
    Japonky se osvobozují.

38:55
    Vyloučení v týmu Japonsko (Akane Šigaová – 2 min., hákování).

36:39
    Zimmermannová vystřelila od modré celkem prudce, ale puk mířil přímo na japonskou brankářku.

35:26
    Tempo hry se zrychlilo, hraje se nahoru dolů, ale do zakončení se ani jeden tým nedostává.

34:34
    Další icing Japonek. Švýcarky si vytváří tlak.

33:10
    Zakázané uvolnění Japonek. Švýcarky začínají více útočit.

31:12
    Švýcarská brankářka si teď musela poradit s nepříjemnou střelou od modré a puk musela krotit nadvakrát, ale podařilo se jí přerušit hru.

28:40
    Hra je hodně neurovnaná, oba týmy se neustále obírají o kotouč.

26:54
    Japonky vyrovnávací branka povzbudila a nadále jsou aktivní směrem dopředu.
    25:35 Moeka CUCUMIOVÁ - 1:1

25:35
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonky přesilovku nevyužily, ale i po jejím skončení pokračovaly v kombinaci před švýcarskou bránou a nakonec se radují! Střelu Satoové ještě brankářka vyazila, ale z dorážky se následně prosadila MOEKA CUCUMIOVÁ. Asistence: Ajri Satoová a Mahiro Jamamotoová.

24:50
    Švýcarkám se daří vyhazovat kotouč do útočné třetiny.

23:14
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Saskia Maurerová – 2 min., podražení).
    21:44 Lara ZIMMERMANN - 0:1

21:44
    Švýcarky jdou do vedení! Japonky ztratily kotouč ve středním pásmu a LARA ZIMMERMANNOVÁ se ráze dostala do samostatného úniku, který proměnila střelou nad beton brankářky. Bez asistence.

21:11
    Švýcarky hrají v plném počtu.

20:01

Střely na branku: 5:6

První třetina branku nepřinesla. Největší šanci na skórování měla Švýcarka Lutzová, která jela v 19. minutě sama na brankářku, ale překonat ji nedokázala. Druhá třetina začne přibližně ve 20:57.

20:00

19:43
    Japonky mají první přesilovku zápasu, ale Švýcarkám se zatím daří vyhazovat kotouč.

19:11
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Oona Emmeneggerová – 2 min., nedovolené bránění).

18:27
    První obrovská šance zápasu! Lutzová se dostala do samostatného úniku, ale japonskou brankářku překonat nedokázala!

16:41
    Kojamaová zachytila špatnou rozehrávku a dostala se do úniku, ale v obranném pásmu Švýcarska zůstala jedna hráčka, která nepustila Japonku do zakončení.

14:47
    Jedna ze Švýcarek objela s kotoučem bránu a zkusila zakončit bekhendem, ale Satoová byla na správném místě.

13:23
    Před Konišiovou se otevřel prostor ke střele, ale japonská obránkyně se zmohla jen na slabý nepřesný pokus.

12:27
    V prvních minutách byly o trochu aktivnější Švýcarky, ale nyní se hra pohybuje častěji v útočném pásmu Japonek.

11:25
    Švýcarská obránkyně teď špatně přihrála na útočné modré a mohla tím vyslat do nebezpečného brejku Japonky, ale ty nebyly dostatečně rychlé.

10:10
    Střela od modré čáry končí v lapačce švýcarské gólmanky a hra je přerušena. První třetina se již přehoupla do své druhé poloviny.

08:42
    Japonky předvedly dobré střídání, ale u kotouče už jsou hráčky s helvétským křížem na dresu.

08:05
    Maurerová v bráně Švýcarska si teď poradila s nepříjemně tečovanou střelou. O chvíli později ještě musela zasáhnout proti pokusu Jamašitaové, která střílela od modré.

07:39
    Další ofsajd japonského týmu.

07:12
    Japonky se málem dostaly do nebezpečného přečíslení, ale jedna ze Švýcarek stihla zachytit kotouč ve středním pásmu.

06:17
    Po ofsajdu Japonek se hra přesouvá do středního pásma.

05:30
    Přízemní střela od modré japonskou brankářku nezaskočila, Satoová zasáhla pravým betonem.

04:22
    Rüediová nebezpečně vypálila od modré, ale stav zápasu se nemění. Švýcarky teď dělají obraně soupeřek potíže.

03:50
    Zatím je to hlavně boj o kotouč. Ani jednomu týmu se nedaří držet po delší dobu kombinaci v útočné třetině a brankářky jsou bez práce.

02:21
    Rüediová se dvakrát pokusila vystřelit, ale gólmanka Japonska nemusela zasahovat. První střela byla zblokována a druhá minula branku.

02:06

01:58
    Švýcarky vyhrály vhazování a chvíli držely kotouč v útočné třetině, ale do zakončení se nedostaly.

01:25
    Zakázané uvolnění Japonek. Hra se přesouvá před brankářku Satoovou.

00:41
    Japonky se snaží napadat v útočném pásmu a Švýcarkám se zatím nedaří dostat puk pryč ze své třetiny.

00:01

Japonsko: M. Satoová (Tonosakiová) – Akane Šigaová (C), Aoj Šigaová (A), Sekiová, Takenakaová, M. Sakurajová, Otaová, N. Sakurajová, Konišiová – A. Satoová, Kojamaová, Itoová – Jamamotoová, Kurosuová, Cucumiová – Jamašitaová, Ušioová, Wadžimaová – Ogawaová (A), Hinataová, Suzukiová.

Švýcarsko: Maurerová (Forrerová) – Sigristová, Hauserová, Christenová, Wetliová, Capelliová, Vallarioová, Gremaudová, Bachmannová – Zimmermann (A), Schlegelová, Enzlerová (A) – Bertaová, Rüediová, Ryhnerová (C) – Emmeneggerová, Lutzová, Neuenschwanderová – Andenmattenová, Spiessová, Hänggiová.

Rozhodčí: Henna Abergová – Magdalena Cerhitová, Jenni Heikkinenová.

Češky dokázaly porazit Finky v prodloužení, což jim stačí k jistotě postupu! Tento večerní zápas mezi Japonskem a Švýcarskem je tedy jen generálkou na barážové bitvy, protože oba tyto týmy jsou již jistými soupeři pro baráž o udržení.

Mistrovství světa žen do 18 let má na programu poslední skupinové zápasy, které rozhodnou o postupujících týmech. Mladé české hokejistky mají dnes vše ve svých rukách, ale pokud neporazí silné Finky, budou potřebovat pomoc od Japonek. Ty už ovšem nemají žádnou šanci postoupit a čeká je jistá baráž o udržení. Naopak jejich soupeřky ze Švýcarska ještě mohou, v případě prohry Češek, hrát o postup do vyřazovacích bojů. Budou mít Švýcarky o co hrát, nebo Češky výhrou nad Finskem zařídí, že tento zápas bude "pouze" generálkou před barážovými boji?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 26. Cucumiová (A. Satoová, Jamamotoová) – 22. Zimmermann, 41. Ryhnerová (Rüediová, Sigristová)

Švajčiarsko: Maurerová (Forrerová) – Sigristová, Hauserová, Christenová, Wetliová, Capelliová, Vallarioová, Gremaudová, Bachmannová – Zimmermann (A), Schlegelová, Enzlerová (A) – Bertaová, Rüediová, Ryhnerová (C) – Emmeneggerová, Lutzová, Neuenschwanderová – Andenmattenová, Spiessová, Hänggiová.

Rozhodca: Henna Abergová – Magdalena Cerhitová, Jenni Heikkinenová