NJ Devils – Florida 0:3 (kon.) | Montreal – Washington 1:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:0 (kon.)
LA Kings – Dallas 4:6 (kon.)
New Jersey Devils
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Florida Panthers
cz Utorok 10.01.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám poklidný úterní den. (03:53:58)
    Roberto Luongo zastavil všech 28 střel a v tabulce vychytaných vítězství se osamostatnil na páté pozici!

Československá stopa v utkání:
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:30
    Jakub Kindl (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:09
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:54.

Tři hvězdy utkání:
    1. Roberto Luongo (FLA) 28 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Reilly Smith (FLA) 1+0
    3. Cory Schneider (NJD) 26 zák., 1 gól, 96,3%.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 28 – 29 (8:10, 12:11, 8:8)
    Zablokované střely soupeře: 9 – 3
    Trestné minuty: 13 – 6
    Využité přesilové hry: 0/2 – 1/6
    Bodyčky: 16 – 19
    Vyhraná vhazování: 51% – 49%.

Je dobojováno! Střetnutí dvou týmů, které se ve Východní konferenci snaží přiblížit postupu do play-off, podle očekávání nabídlo vyrovnaný souboj, v němž nebylo rozhodnuto prakticky až do poslední minuty. New Jersey nastupovalo do třetí třetiny s jednobrankovým mankem, jeho snaha o vyrovnání ale moc výrazná nebyla, a tak Ďáblové po závěrečných trefách Jokinena a Trochecka odchází ze zápasu s Floridou s porážkou 0:3.

A jaké tento výsledek udělal změny v tabulce? Florida získala dva nesmírně důležité body, přeskočila Carolinu a přiblížila se osmé Ottawě na rozdíl dvou bodů. Ten se však může o něco navýšit, protože Panteři mají za sebou už o tři zápasy více. Devils naopak potřetí v řadě prohráli a po polovině základní části ztrácí na postupové pozice už šest bodů.

59:44 Vincent TROCHECK - 0:3

59:44
    Florida právě vstřelila branku!
    A ještě jeden přesný zásah ze strany Panterů! Palmieri z mezikruží minul branku jen o pár centimetrů, kotouč se přitom odrazil od zadního mantinelu k Yandleovi. Ten se porozhlédl a přihrál vpřed na VINCENTA TROCHECKA, jenž popojel pár metrů a ze středního pásma zamířil přesně. Asistence: Keith Yandle.

59:32
    Devils to ještě jednou zkusili bez brankáře. Luongo tak měl práci po dvou dělovkách Seversona i Palmieriho pokusu z téměř nulového úhlu.
    59:01 Jussi JOKINEN - 0:2

59:01
    Je rozhodnuto! Oba týmy v aktuální sezóně velmi často končí své zápasy v prodloužení, nicméně dnes se tak konat nebude. Autorem druhého hostujícího gólu je JUSSI JOKINEN, který zastavil přihrávku na Wooda a z řervené čáry uklidil kotouč do opuštěné klece New Jersey. Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Cory Schneider míří na střídačku, Devils se pokusí o vyrovnání v šesti mužích v poli!

57:57
    Podobně si počínal i hostující útočník Sceviour, jenž posunul puk za Schneidera a přenechal své místo čerstvému spoluhráči.

57:44
    Nahození Parenteaua si v pohodě dojel Demers a vrátil kotouč mezi modré čáry. Nápor Ďáblů se zatím rozhodně nekoná.

57:15
    Skoro pětačtyřicetiletý Jágr neskutečně podržel puk v rohu hřiště, jeho kolegové mu ale nepomohli a Schneidera neohrozili.

56:43
    Jeden z hostujících hráčů dostal sekeru přes ruce, rozhodčí to ale neviděli a hra tak pokračuje.

56:24
    Devils se založením útoku rozhodně nepospíchají, až dobrých patnáct sekund vyčkávají za vlastní brankou.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 17. R. Smith (J. Jokinen, Trocheck), 60. J. Jokinen, 60. Trocheck (Yandle)

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – Quincey, Severson, Lovejoy, Merrill, Santini, Helgeson – Palmieri, Henrique (A), Cammalleri (A) – Parenteau, Zajac (A), Hall – Smith-Pelly, Zacha, Wood – Lappin, Kalinin, B. Bennett.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Kindl, Pysyk – Jágr, Trocheck, McCann – R. Smith, J. Jokinen (A), Marchessault – Sceviour, Sgarbossa, MacKenzie (C) – S. Thornton, Malgin, P. Thompson.

Rozhodca: Leggo, Hebert – Cherrey, Alphonso

Diváci: 12 834