USA – Kanada 0:1 (po pr.) | Česko – Fínsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Švédsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Japonsko – Švajčiarsko 1:2 (kon.)
Japonsko
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Švajčiarsko
cz Utorok 10.01.2017, 20:15 • Přerov • Majstrovstvá sveta žien U18 • Skupina B

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (22:08:19)

Švýcarsko vítězí nad Japonskem 2:1 a připisuje si do tabulky tři body, které však na postup nestačí! Již před tímto zápasem bylo jasné, že jde pouze o "generálku" před baráží, kterou odehrají právě tyto dva týmy. Švýcarky tak alespoň získaly před baráží psychologickou výhodu.

59:51
    Maurerová si ještě musela připsat jeden zákrok, ale teď už je jasné, že Japonky vyrovnat nestihnou.

59:23
    Japonky nemohou odvolat brankářku, protože Švýcarky drží hru v obranné třetině Japonska.

58:59
    Švýcarky jsou v plném počtu.

58:13
    Švýcarkám se daří vyhazovat kotouč pryč ze svého pásma.

57:36
    Japonky se prokombinovaly do zakončení, ale Maurerová zasahuje.

57:12
    Japonky drží útočné pásmo a pokusí se využít přesilovou hru k vyrovnání.

56:59
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nicole Vallarioová – 2 min., hákování).

56:17
    Kurosuová vlétla s pukem do útočné třetiny a zajímavě vystřelila, ale Maurerová pohotově zasáhla levým betonem.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut a Švýcarkám se daří držet hru daleko od své branky.

53:09
    Zakázané uvolnění švýcarského týmu.

52:22
    Zimmermannová se vrací do hry.

52:03
    Maurerová přerušuje hru a Švýcarky budou brzo kompletní.

51:42
    Japonky už si opět vytvořili tlak v útočném pásmu.

51:03
    Švýcarsky se osvobozují dlouhým výhozem.

50:57
    Po pěkné kombinaci zblízka střílela Cucumiová, kterou však dokázala Maurerová vychytat!

50:45
    Japonky kombinují v útočném pásmu. Podaří se jim využít přesilovou hru a vyrovnat?

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 26. Cucumiová (A. Satoová, Jamamotoová) – 22. Zimmermann, 41. Ryhnerová (Rüediová, Sigristová)

Japonsko: M. Satoová (Tonosakiová) – Akane Šigaová (C), Aoj Šigaová (A), Sekiová, Takenakaová, M. Sakurajová, Otaová, N. Sakurajová, Konišiová – A. Satoová, Kojamaová, Itoová – Jamamotoová, Kurosuová, Cucumiová – Jamašitaová, Ušioová, Wadžimaová – Ogawaová (A), Hinataová, Suzukiová.
    Švajčiarsko: Maurerová (Forrerová) – Sigristová, Hauserová, Christenová, Wetliová, Capelliová, Vallarioová, Gremaudová, Bachmannová – Zimmermann (A), Schlegelová, Enzlerová (A) – Bertaová, Rüediová, Ryhnerová (C) – Emmeneggerová, Lutzová, Neuenschwanderová – Andenmattenová, Spiessová, Hänggiová.

Rozhodca: Henna Abergová – Magdalena Cerhitová, Jenni Heikkinenová