NJ Devils – Florida 0:3 (kon.) | Montreal – Washington 1:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:0 (kon.)

Peter Budaj (LAK) 51 minut, 17 zákroků, 5 góly, 77,3%
    Dallas v krásném zápase porazil Kings a dobyl Staples Center.

V první třetině jsme sledovali rychlý a přímočarý hokej. Více ze hry měli domácí, kteří od samého začátku byli lepším týmem. Své šance však proměnit nedokázali. Gólově se prosadili v poslední minutě po chybě domácích hokejisté Dallasu. Lauri Korpikoski posunul puk na volného Bretta Ritchieho, který měl snadnou práci.

Krátce před polovinou zápasu se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Prosadil se zkušený Tyler Seguin. Při vlastním oslabení se střelou nad beton prosadil domácí Nick Shore, a tak bylo sníženo. Dallas si vedení o své branky vzal zpět ve 38. minutě, kdy se prosadil nepříliš povedenou střelou Jamie Oleksiak.

V tomto dramatickém zápase vyhrávají hostující hokejisté 6:4. Hned šest branek jsme viděli ve třetí třetině. Oba týmy vystřídaly brankáře. Na výhře hostujícího celku se podílel dvěma body Jiří Hudler, Radek Faksa zaznamenal tři přihrávky.

59:52
    Ještě jedno zakázané uvolnění a buly před brankou Dallasu.
    59:07 Patrick SHARP - 4:6

59:07
    Dallas právě vstřelil branku!
    A je to jasné, hosté tento zápas vyhrají, do prázdné branky se ze středního pásma trefuje PATRICK SHARP. Asistence: Radek Faksa, Devin Shore.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:46
    Buly před brankou Dallasu, domácí hrají v šesti.

58:20
    Kings se usadili v útočném pásmu a pokouší se vyrovnat.

57:44
    Mnoho času už domácí hokejisté na vyrovnání nemají. Hosté hrají velmi dobře takticky. Nikam se neženou a drží hru daleko od své branky.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:50
    Jake Muzzin vystřelil od modré čáry, jeho pokus našel v rukavici Antti Niemi. Komerční přestávka.

56:05
    Devin Setoguchi vystřelil, jeho pokus výborně zastavil hostující obránce Dan Hamhuis.

55:35
    Dallas hraje takticky, drží hru daleko od vlastní branky.

55:03
    Domácí brankář si špatně rozuměl s obránci, a tak se snadno hosté dostali do útočného pásma. Do zakončení se ale probojovat nedokázali.

54:22
    Zápas pokračuje, dostáváme se do jeho finální fáze. Hraje se nyní spíše ve středním pásmu.

54:00
    Šest minut do konce třetí třetiny, puk vypadl z hrací plochy. Následovat bude reklamní přestávka.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 36. N. Shore (Pearson, Doughty), 43. D. Brown (Dowd, Martinez), 45. Kopitar (Forbort, Lewis), 46. Doughty (Kopitar, J. Carter) – 20. B. Ritchie (Korpikoski), 30. Seguin (Spezza, Hudler), 38. Oleksiak (Faksa, Sharp), 43. D. Shore (Faksa, Sharp), 48. Hudler (Seguin), 60. Sharp (Faksa, D. Shore)

Los Angeles Kings: Budaj (51. Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene – Gáborík, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, D. Brown – Clifford, Dowd, Setoguchi – King, N. Shore, Nolan.
    Dallas Stars: Lehtonen (46. Niemi) – Lindell, Klingberg, Oduya, Jo. Benn, Hamhuis, Oleksiak – Hudler, Spezza, Seguin – Roussel, Eakin, Eaves – D. Shore, Faksa, Sharp – Korpikoski, Cracknell, B. Ritchie.