Eupen – Charleroi 2:2 (kon.) | Kortrijk – Sint-Truiden 0:1 (kon.) | Mouscron – Mechelen 1:4 (kon.)
Royal Excel Mouscron
1:4 (1:2)
YR KV Mechelen
cz Sobota 10.12.2016, 20:30 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická Jupiler Pro League • 18. kolo

Z dnešního zápasu je to ode mne vše, loučím se s vámi a přeji vám dobrou noc! (22:24:41)

Za hlasitého pískotu příznivců domácího Mouscronu končí dnešní zápas. Dohromady bylo k vidění pět branek, z nichž valnou většinu vstřelili hráči hostí. Nicméně herní projev Mouscronu se ve druhé půli značně vylepšil, a tak je pro ně konečný výsledek poměrně krutý. Na druhou stranu ale Mechelen podal velmi dobrý výkon, který je náležitě oceněn třemi body.

90+3

90+2
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 3 minuty.
    90+1. VITAS - 1:4

90+1
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný UROS VITAS, který přesnou přízemní střelou k pravé tyči zpečeťuje výhru Mechelenu.

90
    Po pádu Vitase vně pokutového území sudí bez jakéhokoliv váhání píská a nařizuje pokutový kop pro Mechelen!

89
    Gulan svým centrem z pravé strany našel ve vápně připraveného Trézégueta, jehož hlavičku ale Coosemans bezpečně chytil!

87
    Domácí jsou v posledních okamžicích zatlačeni na vlastní polovině hřiště.

86
    Hostující gólman Coosemans nyní předvedl menší hereckou grimasu, když ukryl balón ve své náruči a následně se lehce střetl s dobíhajícím Vojvodou. Získal tím však alespoň drahocenné vteřiny k dobru pro svůj tým.

85
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Verdier, přichází Filipović.

84
    Hosté budou dohrávat v deseti! El Messaoudi daroval odkopávajícímu Peyremu nesmyslný šlapák na pravou nohu a vidí od sudího svou druhou žlutou kartu v dnešním zápase.

83
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Markovič, přichází Vojvoda.

82
    Útočná akce domácích byla nyní přerušena pomezním sudím, který signalizuje ofsajd Stojanoviče.

79
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Van Cleemput, přichází Paulussen.

77
    Druhá žlutá karta pro hostující hráče. Tentokrát je viníkem El Messaoudi, který šel do vzdušného souboje o míč až příliš vehementně, načež domácí Peyre schytal od hráče Mouscronu šlapák.

76
    Verdier po jednom z předchozích zákroků končí ležíc na hrací ploše a drží se za svůj kotník. Po chvíli odchází s lékařem za postranní čáru. Je otázkou do jaké míry je zraněn a nebo se spíš jedná o taktické zdržování.

74
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Viola.

73
    Domácí se vydali do rychlého brejku po získání odraženého balónu, ale ve finální části se nedokázal Mohamed v rychlosti přesně prosadit a navíc končí na zemi. Francouzský záložník sice ještě reklamuje penaltový zákrok, ale neúspěšně.

72
    Rohový kop pro YR KV Mechelen.

71
    Poněkud krutý gól pro Mouscron, nicméně ten se ještě nevzdává.
    69. BJELICA - 1:3

69
    Tak to byl fantastický průnik po levém křídle! ALEKSANDAR BJELICA dokázal zachytit přenesený balón na hranici postranní čáry, následně dokázal z levého rohu projít skrze bránícího Maneu a dobíhajícího Markoviče do velkého vápna, odkud z velkého úhlu přízemní střelou propaluje Delače.

68
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Schouterden, přichází Claes.

66
    Peyre nyní výborně vypíchl Verdierovi balón vně šestnáctky, o zbytek práce se následně postaral Manea, který rovněž skluzem zneškodnil Schouterdena.

65
    Mechelenští kombinují s balónem v oblasti středového kruhu, ale jen stěží se přesouvají více dopředu.

63
    Zápas se nám pomalu a jistě přelil do poslední třetiny zápasu, hosté jsou zatím ve druhém poločase víceméně neškodní.

61
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Hubert, přichází Mulić.

60
    Hubert to zkouší z hranice velkého vápna tvrdou přízemní střelou, která ale ani tentokrát úspěch neslaví.

58
    Maneův nebezpečný centr se dostal na hranici malého vápna na kopačku Mohameda, který nedokázal jen těsně usměrnit míč do protipohybu za Coosemansova záda. Tohle si říkalo o gól!

57
    Verdier pronikl z levé strany do velkého vápna a následně vyzkoušel svou levačku, pomocí níž trefil boční síť.

56
    Mouscronští v posledních okamžicích tahají za kratší konec a mají navrch, ovšem je otázkou, jestli se jim jejich snaha podaří proměnit ve srovnávací branku.

54
    Červení si nadvakrát vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu, napoprvé dokázal vyzkoušet Coosemansovu pozornost střelou zpoza vápna Mohamed, ale podruhé již mohl zůstat brankář hostí v klidu.

53
    Rychlý průnik do vápna již téměř vedl k velkému ohrožení brány, ale na poslední chvíli se dokázal svým skluzem do střely položit Van Cleemput.

51
    Z následného přímého kopu domácí Mouscron nastřelil pouze dobře postavenou zeď.

50
    Vitas teď dosti nevybíravým skluzem zezadu sestřelil Diédhioua a může být hodně rád, že se vše obejde bez karetního postihu.

48
    Cocalič se dostal k odraženému balónu ve vápně, ale z otočky bránu míjí.

47
    Markovič v souboji o míč stáhl svého soupeře k zemi, a tak zaslouženě vidí od sudího žlutou kartu.

46

První poločas končí za stavu 1:2 pro hosty. Mechelen byl v průběhu prvního poločasu víceméně dominantnějším celkem, naopak domácí Mouscron tahal spíše za kratší konec. V posledních deseti minutách první půle se strhla gólová přestřelka, kterou vyhráli hosté, jenž tak půjdou do druhého poločasu za výhodnějšího stavu.

45+1

45
    Hlavní rozhodčí Lardot bude nastavovat jednu minutu navrch.

44
    Za svůj necitlivý zákrok vidí první žlutou kartu domácích srbský záložník Luka Stojanovič.

43
    Mechelenští bezpečně kombinují s míčem v oblasti středového kruhu.
    41. MATTHYS - 1:2

41
    Neskutečné, hosté se po třech minutách znovu ujímají vedení! El Messaoudi si povodil balón skrze střed hřiště a těsně před hranicí pokutového území vyslal přihrávkou vně TIMA MATTHYSE, jenž dokázal bezmocného Delače prostřelit.
    38. MARKOVIČ - 1:1

38
    Mouscron právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Diédhiou vyslal výtečnou přihrávku mezi dvěma skluzujícími hráči na nabíhajícího si FILIPA MARKOVIČE, který tváří v tvář Coosemansovi dokázal brankáře hostí úspěšně podstřelit.

37
    Mouscronští se snaží rychle zareagovat na inkasovanou branku, ale s jednou střelou na bránu po necelých 40 minutách se to dělá těžko.
    35. KOLOVOS - 0:1

35
    Hosté se dostávají do vedení! Schouterden svou přihrávkou z levé strany našel v oblasti penaltového puntíku DIMITRIOSE KOLOVOSE, jenž se s balónem výborně zorientoval, otočil se a poslal míč přesně k pravé tyči.

34
    V posledních několika minutách se síly na obou stranách vyrovnaly.

32
    El Messaoudi se rozebíhá k rychlému protiútoku vedenému po pravém křídle, avšak sotva se dostává za půlící čáru.

30
    Nadějný český obránce Stefan Simič nyní kombinuje s míčem na vlastní polovině hřiště.

28
    Z následného rohového kopu nakonec nevyplynulo žádné větší nebezpečí.

27
    Hubert se nyní odhodlal k rychlé střele z dobrých pětatřiceti metrů, jíž srazil Vitas na metr od levé tyče.

26
    Schouterdenův pokus míří do zámezí, gólman Delač provede výkop od brány.

24
    Trézéguet nastartoval své rychlé nohy k úniku po levém křídle, avšak celá akce ztroskotala na jeho finální přihrávce do pokutového území.

22
    Kolovos versus Stojanovič podruhé, tentokrát odchází vítězně hráč Mechelenu, hlavní rozhodčí totiž píská faul domácího záložníka.

21
    Kolovos znemožnil Stojanovičovi rychle rozehrát volný kop, navíc jej stáhl k zemi, a tak oprávněně vidí žlutou kartu.

20
    Několikrát hlavičkovaného balónu se nakonec zmocnil Kolovos, jenž z boku pálí do Delačovy náruče.

19

18
    Nepovedený dlouhý pas končí na kopačce Delače, který se pomalu uchyluje k nakopnutí balónu směrem vpřed.

16
    Domácí jsou v úvodních patnácti minutách hry absolutně neškodní.

14
    Trézéguetova nebezpečná kolmice z levé strany jen prolétla napříč pokutovým územím, aniž by se dostala na kopačku jakéhokoliv hráče.

13
    Bílí, tedy Mechelen, mají míč pod svou kontrolou. Coosemans dlouhým odkopem z vápna posílá balón za půlící čáru.

11
    Celá situace nakonec končí volným kopem hráčů Mechelenu, kteří byli zastaveni v brejku za cenu nedovoleného zákroku.

10
    Hráči domácího celku se nyní dožadují penalty, vracející se Schouterden zřejmě přišlápl zezadu napřahujícího se Markoviče, ale sudí nechává hru pokračovat.

8
    Mouscronu se daří osvobodit ze sevření až teď, když dlouhý nákop končí u brankáře Coosemanse.

7
    Diédhiou u postranní čáry nedokázal vybojovat balón, vhazovat budou hosté.

5
    Matthys si zpoza vápna posunul balón na střed, ale svou přízemní střelou tedy Delačovi příliš starostí nenadělal.

3
    Hosté vstupují do utkání aktivněji, Schouterden měl nakročeno k slibnému úniku, ale dle čárového rozhodčí se již nacházel mimo hrací plochu.

1

Royal Mouscron-Péruwelz: Delač – Manea, Peyre, Simič, Gulan – Hubert, Stojanovič, Mohamed – Markovič, Diédhiou, Trézéguet
    Náhradníci: Essikal, Viola, Nkaka, Vojvoda, Huyghebaert, Defourmy, Mulić

YR KV Mechelen: Coosemans – Van Cleemput, Vitas, Cocalić, Bjelica – El Messaoudi, Rits – Matthys, Kolovos, Schouterden – Verdier
    Náhradníci: Paulussen, Leal, Cobbaut, Jaadi, Moris, Filipović, Claes

Rozhodčí: Lardot – Nijssen, Battiston.

Hezký sobotní večer! Belgická liga má na programu 18.kolo, v němž proti sobě nastoupí domácí Royal Mouscron-Péruwelz a hostující YR KV Mechelen.

Domácí se s připsanými 11 body na kontě dělí s Westerlem o předposlední a poslední pozici, díky lepšímu vzájemnému zápasu jsou to však právě oni, kteří se drží mimo sestupovou příčku. Mouscronští v posledních pěti utkáních nezískali ani bod, radost z vítězství pocítili naposledy 1.října proti Eupenu.

Hosté jsou s 25 body na průběžné 8.pozici, tedy v relativně poklidném středu tabulky. Mechelenu se podařilo získat z posledních pěti utkání 10 bodů, když třikrát vyhráli, jednou remízovali a jednou odešli ze zápasu s prázdnou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.