Bournemouth – Liverpool 4:3 (kon.) | Everton – Manchester United 1:1 (kon.)
Everton FC
1:1 (0:1)
Manchester United
Nedeľa 04.12.2016, 17:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 14. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás opäť niekedy nabudúce. Prajem ešte pokojný zvyšok víkendu. (19:01:53)

Zápas 14. kola medzi Evertonom a Manchestrom United sa skončil remízou 1:1. Skóre zápasu otvoril v prvom polčase Zlatan Ibrahimović. Everton sa okamžite po zmene strán snažil o vyrovnanie, tieto plány ale nabrali trhliny po zraneniach Colemana a Bolasieho. Domáci futbalisti sa ale nevzdávali a hráči United boli čoraz viac zatláčaní na vlastnú polovicu. Smoliarom zápasu sa stal bývalý hráč The Toffees. Marouane Fellaini prišiel na trávnik v 85. minúte, aby o necelých 120 sekúnd neskôr zapríčinil penaltu po faule na Gueyueho. Ponúknutú možnosť Baines využil. V piatich nadstavených minútach zaujala delovka Bainesa či prízemný center Ibrahimovića, ktorý pred Rashfordom zneškodnil Holgate. Tímy si tak po záverečnom hvizde Mika Olivera delia body po výsledku 1:1.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:11.

90+5

90+5
    Posledná šanca United sa skončila odkopom Williamsa, zápas sa končí.

90+5
    Gueye našiel prihrávkou Deulofeu, ktorý v akcii pokračoval ďalej. Everton ale skórovať nedokázal.

90+4
    Holgate s dôrazným odkopom pred Rashfordom, do konca duelu ostáva posledných 60 sekúnd.

90+4
    Fellaini si spracoval loptu v pokutovom území, avšak prihrať presne nedokázal.

90+3
    Deulofeu nepresne prihráva a daruje loptu hosťom.

90+2
    Prízemný center Ibrahimovića na Rashforda. Pozičná hra Holgatea znemožnila Rashfordovi vystreliť.

90+1
    Baines s ďalšou strelou, de Gea vyráža na roh!

90+1
    Nadstavuje sa päť minút!

90
    Romelo Lukaku dostáva žltú kartu za marenie rozohrávky de Geu.

90
    Everton je pri chuti a snaží sa zápas otočiť.
    89. Leighton Baines (EVE) - 1:1

89
    Everton FC dal gól! Autorom gólu z pokutového kopu je LEIGHTON BAINES. De Gea sa hodil správnym smerom, ale Baines umiestnil loptu dokonale!