Anderlecht – Olympiakos 1:0 (kon.) | Midtjylland – Manchester United 2:1 (kon.) | Fiorentina – Tottenham 1:1 (kon.)
Dortmund – Porto 2:0 (kon.) | Villarreal – Neapol 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Bazilej 3:2 (kon.)
Sevilla – Molde 3:0 (kon.) | Valencia – Rapid Viedeň 6:0 (kon.) | Augsburg – Liverpool 0:0 (kon.)
Sparta Praha – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | Galatasaray – Lazio 1:1 (kon.) | Sion – Braga 1:2 (kon.)
Doneck – Schalke 0:0 (kon.) | Marseille – Bilbao 0:1 (kon.) | Lisabon – Leverkusen 0:1 (kon.)
Galatasaray S.K.
1:1 (1:1)
Lazio Rím
Štvrtok 18.02.2016, 21:05 • Turk Telekom Arena (Istanbul) • Európska liga • Play-off

Zápas v Istanbule sa skončil. Druhý polčas nepriniesol najkrajší futbal, ale oba tímy si dokázali vytvoriť pár dobrých príležitostí. Tie však nedokázali využiť, a tak dnešný zápas končí remízou 1-1, ktorá zodpovedá dianiu na ihrisku
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:57:58)

90+3

90+3
    Candreva si neporadil proti dvom obrancom domáceho tímu a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Musleru.

90+2
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ si prihrávajú ďaleko od brány Lazia.

90+1
    Prvá minúta nadstaveného času prináša iba hru v strede ihriska.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

90
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lulić, a nahradí ho Mauri.

89
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Sneijder, a nahradí ho Öztekin .

89
    Bulut hlavičkoval v 16ke Lazia, ale lopta smerovala tesne nad bránu. Krásny pokus domáceho tímu.

88
    Bulut hlavičkoval v 16ke Lazia, ale Marchetti si dal pozor a loptu ukryl vo svojich rukaviciach.

87
    Blíži sa záver dnešného zápasu. Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

86
    Bulut sa ocitol v ofsajde, a domáci sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

85
    Savić sa dostal do ďalšej výbornej príležitosti, ale z niekoľkých metrov namieril do stredu brány kde bol pripravený Muslera.

85
    Na opačnej strane rohový kop Istanbulu, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány Lazia. Následná strela Denayera bola zblokovaná a do útoku idú hostia.

84
    Candreva skvele prešiel do domácej 16ky a skúsil strelu k ľavej žrdi, ale brankár Muslera má loptu vo svojich rukaviciach.

83
    Donk fauloval Radua, a domáci získavajú priamy kop v strede ihriska. Zdá sa, že dnešný zápas už neprinesie žiadny gól.

82
    Candreva skúsil strelu na bránu, ale jeho pokus bol veľmi nevydarený. Brankár Muslera loptu posiela svojim spoluhráčom.

81
    Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ani tento pokus hráčom Lazia nevyšiel. Brankár Muslera loptu vyboxoval a následne chytil do svojich rukavíc.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Pri lopte sú hráči Lazia, ktorí sa snažia dostať pred domáce pokutové územie.

79
    Domáci zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale Chedjou hlavou mieril vysoko nad bránu.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Sarioglu, a nahradí ho Bulut.

77
    Biglia vidí žltú kartu po faule na Sneijdera.

77
    Veľká príležitosť Lazia! Po výbornom centri do domácej 16ky hlavičkoval Savić, ale lopta smerovala tesne vedľa ľavej žrde.

76
    Galatasaray začína novú akciu pokojnou rozohrávkou v strede ihriska. Lazio napáda s tromi hráčmi.

75
    Mauricio má menšie svalové problémy, ale bude pokračovať v hre.

74
    Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Rýchly protiútok domáceho tímu bol o niečo lepší,ale Donkovu strelu smerujúcu k ľavej žrdi pokryl brankár Marchetti.

73
    Pri lopte sú znova hráči Lazia, ale na útočnej polovici pôsobia dosť bezradne.

72
    Lulić a Radu si pekne prihrali na hranici domácej 16ky, ale následnú prihrávku pokazili a k lopte sa dostali hráči Galatasarayu.

71
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Carole, a nahradí ho Adin.

70
    Podolski sa ocitol v ofsajde, a tak sa aj táto akcia Istanbulu končí neúspešne. Loptu získavajú hráči Lazia.

69
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Matri, a nahradí ho Klose.

69
    Matri skvele prešiel do domácej 16ky, ale následne poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde.

68
    Carole si v útoku nerozumel so spoluhráčmi, a svojou prihrávkou iba pozdravil brankára Marchettiho. Do útoku smerujú hráči Lazia.

67
    Domáci poslali do 16ky Lazia niekoľko dobrých lôpt, ale všetky skončili pri hráčoch v modrých dresoch, ktorí ich dokázali dostať do bezpečia.

66
    Sneijder loptu napálil do múru hráčov, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.

65
    Biglia fauloval Donka, a domáci získavajú priamy kop z cca 30 metrov.

64
    Domáci si pomaly prihrávajú v strede ihriska a diváci pískajú. Takáto hra sa nemôže páčiť nikomu.

63
    Lazio sa postupne dostáva pred domácu 16ku. Druhý polčas neprináša žiadne veľké príležitosti, a takmer všetko sa odohráva medzi 16kami.

62
    Podolski sa snažil prihrať pred bránu Lazia, ale lopta iba preletela pokutové územie a skončila za postrannou čiarou.

61
    Priamy kop Galatasaray nedokázal využiť, pretože Sarioglu poslal loptu ďaleko za čiaru. Brankár Marchetti bude znova odkopávať od svojej brány.

60
    Parolo vidí žltú kartu po faule na Donka.

59
    Domáci sa nikam neponáhľajú, a novú akciu začínajú pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Druhý polčas má zatiaľ tréningové tempo.

58
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Anderson, a nahradí ho Candreva.

58
    Inan zvolil v 16ke Lazia veľmi zlú prihrávku a lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Marchettiho.

57
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva príliš ďaleko od brány Lazia.

56
    Lopta z priameho kopu končí v rukaviciach brankára Marchettiho, ktorý ju posiela svojim spoluhráčom.

55
    Na opačnej strane faul Bigliu a priamy kop Istanbulu z cca 30 metrov.

54
    Priamy kop hosťom vôbec nevyšiel, a následný pokus Konka z 25 metrov bol mimoriadne nevydarený. Lopta končí vysoko na tribúne a nasleduje odkop brankára Musleru.

53
    Donk fauloval Savića, a hostia získavajú priamy kop z cca 35 metrov.

52
    Ďalšia nevydarená akcia Galatasarayu Istanbul, po ktorej sa hra presúva do stredu ihriska.

51
    Sneijder si nerozumel so spoluhráčmi, a lopta končí pri brankárovi Lazia. Úvodné minúty druhého polčasu neprinášajú najkrajší futbal.

49
    Matri si nedokázal spracovať loptu smerujúcu do domácej 16ky, a tá končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Musleru.

48
    Lazio sa snaží dostať na útočnú polovicu, ale domáci výborne napádajú a znepríjemňujú tak hosťom ich rozohrávku.

47
    Sarioglu si v útoku pomohol faulom, a hostia získavajú priamy kop pred vlastnou 16kou.

46
    V Istanbule sa začal druhý polčas zápasu medzi Galatasarayom S.K. a Laziom Rím. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

46

Prvý polčas v Istanbule sa skončil. Priniesol dva góly a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. Skóre zápasu otvoril v 12.minúte Sarioglu, ale o 9 minút vyrovnal Savić. Hra je pomerne vyrovnaná, s miernou prevahou domáceho tímu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    Nadstavený čas prináša iba hru v strede ihriska. Lazio už nič neriskuje, a chce pokojne dohrať prvé dejstvo.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči domáceho tímu, ktorí ešte skúsia poslednú akciu.

44
    Lulić sa snažil prihrať do domácej 16ky, ale tam nenašiel žiadneho spoluhráča. Loptu získavajú hráči domáceho tímu, ktorí okamžite smerujú do útoku.

43
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva ďaleko od brány Lazia.

42
    Do 16ky Lazia smerovala dobrá lopta, ale tú nedokázal zasiahnuť žiadny hráč Galatasaraya a tak konči za čiarou. Nasleduje odkop brankára Marchettiho.

41
    Matri sa ocitol v ofsajde, a tak sa táto akcia Lazia končí neúspešne. Loptu získavajú domáci, ktorí môžu ísť dopredu.

40
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo outových vhadzovaní.

39
    Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Blíži sa záver prvého polčasu, v Istanbule je stav zápasu nerozhodný 1-1.

38
    Parolo fauloval v strede ihriska Donka, a Galatasaray bude zahrávať priamy kop.

37
    Biglia hľadal v domácej 16ke Matriho, ale obrana zapracovala veľmi dobre a nebezpečnú loptu dostala za postrannú čiaru.

36
    Inan fauloval v strede ihriska Bigliu, a Lazio získava priamy kop.

35
    Tretí rohový kop Lazia v krátkom čase už nebol úspešný, hoci Savić nemal ďaleko k druhému gólu. V domácej 16ke sa však snažil o trochu akrobatické zakončenie, ktoré mu však vôbec nevyšlo.

35
    Parolo skúsil strelu z cca 25 metrov, ale domáci gólman predviedol ďalší parádny zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

34
    Ďalšia akcia Lazia a ďalší rohový kop. Tentokrát z pravej strany.

33
    Po rohovom kope zakončoval Mauricio, ale Muslera loptu dokázal bravúrne chytiť do svojich rukavíc.

32
    Po šanci Bigliu nasleduje rohový kop Lazia z ľavej strany.

31
    Anderson sa nedokázal presadiť proti domácej obrane, a Sneijder už loptu vyváža na útočnú polovicu.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Pri lopte sú hráči Lazia, ktorí sa snažia dostať pred domácu 16ku.

29
    Günter fauloval Matriho a Lazio tak získava priamy kop v strede ihriska.

28
    Po rohovom kope končí lopta v rukaviciach brankára Marchettiho, a hostia si môžu vydýchnuť.

27
    Po akcii domáceho tímu nasleduje rohový kop z pravej strany, ktorý rozohrá Sneijder.

26
    Domáci sa dostali na útočnú polovicu, ale zatiaľ si prihrávajú ďaleko od pokutového územia.

25
    Radu fauloval Denayera, a domáci získavajú ďalší priamy kop v strede ihriska.

24
    Konko fauloval v strede ihriska Sneijdera, a domáci získavajú priamy kop.

23
    Galatasaray sa už dostal na útočnú polovicu, ale zatiaľ sa všetko odohráva príliš ďaleko od brány Lazia.

22
    Domáci sa snažia rýchlo odpovedať, ale zatiaľ sa nedokážu dostať na útočnú polovicu.
    21. Sergej Milinković-Savić (LAZ) - 1:1

21
    Lazio dalo gól! Po priamom kope Bigliu sa v domácej 16ke presadil SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ, ktorý vyrovnáva na 1-1.

21
    Po faule Donka nasleduje priamy kop Lazio z cca 25 metrov.

20
    Donk vidí žltú kartu po faule na Radua.

19
    Matri sa ocitol v obrovskej situácii, ale v domácej 16ky si nedokázal poradiť a nevybojoval ani pokutový kop.

19
    Parolo fauloval v strede ihriska Inana, a domáci získavajú priamy kop.

18
    Muslera v súboji so Savićom, ale brankár Galatasarayu si dal pozor aby z toho nebol pokutový kop. Hra je vyrovnaná, hoci domáci majú miernu prevahu.

17
    Lazio sa snaží kombinovať na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva príliš ďaleko od domácej brány.

16
    Chedjou fauloval v strede ihriska Savića, a Lazio získava priamy kop.

15
    Sarioglu sa nepresadil proti obrane Lazia, a tak nasleduje iba odkop brankára Marchettiho.

14
    Sneijder skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale brankár Marchetti predviedol dobrý zákrok a loptu má vo svojich rukaviciach.
    12. Sabri Sarioglu (GAL) - 1:0

12
    Galatasaray dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po góle, ktorý zaznamenal SABRI SARIOGLU. Donk v 16ke Lazia prihral voľnému Sarioglemu, ktorý nemal problém zakončiť do siete.

11
    Sarıoğlu padá v 16ke Lazia a pýta si pokutový kop, ale hlavný rozhodca necháva hru pokračovať. Pri lopte sú hráči Galatasarayu, ktorí novú akciu začínajú pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici.

10
    Lopta z priameho kopu končí v rukaviciach brankára Marchettiho a hostia si môžu vydýchnuť.

9
    Konko fauloval Podolského, a domáci získavajú priamy kop pri pravej rohovej zástavke.

8

7
    Do útoku zamierili aj hráči Galatasarayu, ale zatiaľ sa neodvážili vystreliť na bránu.

6
    Ďalší rohový kop Lazia, tentokrát z ľavej strany. Biglia poslal do domácej 16ky dobrú loptu, ale obrancovia Galatasarayu situáciu zvládli a brankár Muslera má loptu pod kontrolou.

5
    Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Stále však ostávajú na útočnej polovici.

4
    V 16ke domáceho tímu bolo poriadne rušno, ale nakoniec to obrancovia dokázali vyriešiť a loptu odkopli za postrannú čiaru.

3
    Podolski ostal na chvíľu ležať na trávniku, ale už je v poriadku a bude pokračovať v hre. Anderson skúsil strelu z cca 30 metrov, a brankár Muslera si pripísal prvý úspešný zákrok.

1
    Zápas v Istanbule sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných oranžovo-červených dresoch, a hostia z Ríma v modro-bielych. Úvodný výkop patril hráčom Lazia, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Galatasaray S.K.: Muslera – Denayer, Günter, Balta, Carole – Donk, Chedjou – Sarioglu, Inan (C), Sneijder – Podolski.

Náhradníci: Gönen – Adin, Bulut, Kaya, Kisa, Öztekin, José Rodríguez.

Lazio Rím: Marchetti – Konko, Maurício, Hoedt, Radu – Bezziccheri, Biglia (C), Parolo – Anderson, Matri, Lulić.

Náhradníci: Berisha – Candreva, Cataldi, Đorđević, Klose, S. Mauri.

Rozhodca: Michael Oliver- S.Burt, G.Beswick.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Galatasarayom S.K. a Laziom Rím.

Po úvodných osemfinálových zápasoch Ligy majstrov štartuje aj Európska liga. Domáci Galatasaray Istanbul sa do 1/16 finále EL dostal zo skupiny C Ligy majstrov kde obsadil tretiu priečku, a musel sa tak uspokojiť s preradením do európskej súťaže č.2. V domácej súťaži sa klubu z Istanbulu príliš nedarí. Po 21 zápasoch má na svojom konte iba 34 bodov, a v tabuľke mu patrí piata priečka.

Lazio Rím

Do Turecka pricestuje klub z hlavného mesta Talianska. Rímske Lazio sa do 1/16 finále EL dostalo zo skupiny G, kde s 14 bodmi obsadilo prvú priečku. Pred druhým Saint-Étienne mali hráči Lazia náskok 5 bodov a tak možno povedať, že v tejto skupine jasne dominovali. V domácej lige je to však o dosť horšie. Po 25 kolách majú na svojom konte iba 36 bodov, a v tabuľke im patrí siedma priečka.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Turk Telekom Arena v Istanbule, ktorý má kapacitu 52 652 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.