Anderlecht – Olympiakos 1:0 (kon.) | Midtjylland – Manchester United 2:1 (kon.) | Fiorentina – Tottenham 1:1 (kon.)
Dortmund – Porto 2:0 (kon.) | Villarreal – Neapol 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Bazilej 3:2 (kon.)
Sevilla – Molde 3:0 (kon.) | Valencia – Rapid Viedeň 6:0 (kon.) | Augsburg – Liverpool 0:0 (kon.)
Sparta Praha – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | Galatasaray – Lazio 1:1 (kon.) | Sion – Braga 1:2 (kon.)
Doneck – Schalke 0:0 (kon.) | Marseille – Bilbao 0:1 (kon.) | Lisabon – Leverkusen 0:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
Štvrtok 18.02.2016, 19:00 • Stadio Artemio Franchi (Florencia) • Európska liga • Play-off

Zápas vo Florencii sa skončil. Druhý polčas priniesol jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 59. minúte krásnym gólom vyrovnal Bernardeschi, a zápas sa tak končí remízou 1-1, ktorá je vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená. (20:53:00)

90+3

90+3
    Kane vidí žltú kartu po faule na Rodrígueza.

90+3
    Alonso si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Dembélého loptu získavajú hráči Tottenhamu.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času prináša tlak Fiorentiny, ale Tottenham odoláva.

90+1
    Zárate skúsil strelu z cca 25 metrov, ale brankár Vorm predviedol pekný zákrok a loptu má vo svojich rukaviciach.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.
    90.

90
    Po rohovom kope zakončoval Rodríguez, ale loptu poslal tesne vedľa pravej žrde. Veľká škoda pre domácich, pretože toto bola naozaj veľká príležitosť.

89
    Fiorentina sa v závere zápasu snaží strhnúť vedenie na svoju stranu. Zárate pálil z cca 25 metrov, ale brankár Vorm loptu skvele vyrazil.

88
    Alli predviedol akrobatické zakončenie, ale lopta po jeho strele z vnútra 16ky smerovala nad domácu bránu. V každom prípade pekný pokus.

88
    Valero sa ocitol v ofsajde, a domáci sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu. Opakovaný záber však ukázal, že tentokrát sa rozhodcovia pomýlili, pretože o ofsajd sa v žiadnom prípade nejednalo.

87
    Ani tento rohový kop domácim nevyšiel, a hra sa presunula do stredu ihriska.

86
    Alonso sa snažil poslať loptu do 16ky Tottenhamu, ale bude z toho iba ďalší rohový kop.

85
    Dier fauloval v strede ihriska Valera a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

84
    Rohový kop Tottenhamu nebol úspešný, a do útoku už zamierili hráči domáceho tímu.

82
    Po zblokovanej strele Diera nasleduje rohový kop hostí z ľavej strany.

81
    Zárate je už späť na hracej ploche. Práve on sa teraz snažil poslať center do 16ky Tottenhamu, ale lopta končí za čiarou a nasleduje odkop brankára Vorma.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Na trávniku ostáva ležať Zárate, ktorý má svalové problémy a potrebuje ošetrenie.

79
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Chadli, a nahradí ho Dier.

78
    Domácim sa nedarí dostať na útočnú polovicu. Tottenham výborne napáda a znepríjemňuje Fiorentine rozohrávku.

77
    Fiorentina začína novú akciu pomalou rozohrávkou v strede ihriska. Hostia sa snažia napádať s tromi hráčmi.

76
    Kane sa šikovne dostal do domácej 16ky, ale potom trochu nepochopiteľne zvolil strelu na bránu ktorá mu však vôbec nevyšla, a lopta skončila v rukaviciach domáceho gólmana.
    75.

75
    Vecino skúsil strelu z cca 30 metrov, ale brankár Vorm si tentokrát dal pozor a loptu dokázal na dvakrát skrotiť.

74
    Zárate si na útočnej polovici pomohol faulom, a po jeho zákroku na Eriksena sa musia domáci vrátiť na vlastnú polovicu.

73
    Na opačnej strane rovnako pekná akcia Tottenhamu, ale brankár Tătăruşanu situáciu zvládol a loptu ukryl vo svojich rukaviciach.

72
    Fiorentina predviedla peknú akciu, ale centrovaná lopta do 16ky Tottenhamu končí v rukaviciach brankára Vorma.

71
    Zárate si v 16ke Tottenhamu počínal nedovolene, a po faule na Masona sa musia domáci rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

70
    Pred nami je posledných 20 minút dnešného zápasu. Vo Florencii je stav nerozhodný 1-1, a po faule na Bernardeschiho prichádza priamy kop Fiorentiny v strede ihriska.

69
    Po striedaniach sa hra presunula na polovicu Fiorentiny, ale hostia si zatiaľ nevedia vypracovať žiadnu príležitosť.

68
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Son, a nahradí ho Kane.

68
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Costa, a nahradí ho Vecino.

67
    Dembélé vidí žltú kartu po faule na Badelja.

66
    Rohový kop domácim nevyšiel, a ani následná akcia nebola úspešná. Alonso poslal loptu vedľa ľavej žrde.

65
    Zárate predviedol skvelú prácu s loptou, a vybojoval rohový kop z pravej strany. Fiorentina dominuje a dokazuje to aj týmto rohovým kopom.

64
    Po priamom kope posielal Alonso dobrú loptu do 16ky Tottenhamu, ale tam nenašiel žiadneho spoluhráča vo fialovom drese. Následne pálil z cca 20 metrov Bernardeschi, ale tentokrát lopta smerovala vysoko nad bránu.

63
    Davies fauloval Zárateho, a domáci získavajú priamy kop z cca 35 metrov.

62
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Błaszczykowski, a nahradí ho Kalinič.

62
    Fiorentina po vyrovnávajúcom góle ožila, a snaží sa o otočenie skóre.

61
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iličić, a nahradí ho Badelj.
    59. Federico Bernardeschi (FIO) - 1:1

59
    Fiorentina dala gól! Je vyrovnané! Domáci sa dokázali presadiť po nádhernej strele FEDERICA BERNARDESCHIHO z cca 30 metrov. Krásny strelecký pokus, ktorý potešil všetkých fanúšikov na štadióne.

58
    Posledná minúta prináša iba hru v strede ihriska s množstvom súbojov a outových vhadzovaní.

57
    Alli fauloval v strede ihriska Iličiča a domáci získavajú priamy kop.

56
    Zárate sa ocitol v ofsajde, a tak ani táto akcia Fiorentiny nebude úspešná. Domácim sa na začiatku druhého polčasu vôbec nedarí. Na opačnej strane strieľal Son, ale jeho pokus z cca 30 metrov nemohol ohroziť domácu bránu.

55
    Tottenham zahrával rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Pri lopte sú už domáci, ktorí sa presúvajú na útočnú polovicu.
    54.

54
    Chadli sa ocitol v dobrej príležitosti, ale jeho strelu z vnútra 16ky brankár Fiorentiny dokázal vyraziť do bezpečia.

53
    Astori fauloval Sona, a hostia získavajú priamy kop z cca 35 metrov.

52
    Alonso bol faulovaný v strede ihriska, a domáci tak získavajú priamy kop.

51
    Ani tretí rohový kop domáceho tímu nebol úspešný, a hra sa presunula do stredu ihriska.

50
    Po prihrávke od Alonsa zakončoval v 16ke Tottenhamu Zárate, ale bude z toho iba rohový kop z pravej strany.

49
    Priamy kop domáci rozohrali veľmi zle, a teraz sa už musia brániť. Tottenham začal aj druhý polčas veľmi aktívne a dá sa povedať, že je mierne lepším tímom.

48
    Davies vidí žltú kartu za faul na Błaszczykowskeho.

48
    Davies fauloval v strede ihriska Błaszczykowskeho a domáci získavajú priamy kop.

47
    Po priamom kope Tottenhamu končí lopta v domácej sieti, ale ešte predtým rozhodcovia signalizovali ofsajd Chadliho.

46
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Carroll, a nahradí ho Dembélé.

46
    Vo Florencii sa začal druhý polčas zápasu medzi ACF Fiorentina a Tottenham Hotspur. Úvodný výkop patril hráčom Fiorentiny, ktorí po 45 minútach prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas vo Florencii sa skončil. O jediný presný zásah sa postaral Chadli, ktorý v 37. minúte premenil pokutový kop a potešil fanúšikov Tottenhamu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+1

45+1
    Nadstavený čas prináša hru v strede ihriska. Zdá sa, že v prvom dejstve sa už nič mimoriadne nestane.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45
    Zárate pálil bez prípravy z cca 14 metrov, ale lopta smerovala nad bránu. Hráč Fiorentiny mohol túto situáciu riešiť pokojnejšie.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Fiorentiny, ktorí smerujú do poslednej akcie.

44
    Po niekoľkých hlavičkových súbojoch v 16ke Tottenhamu sa domáci nedokázali presadiť, a teraz sa už musia brániť.

43
    Blíži sa záver prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Fiorentiny, ktorí sa ešte snažia o vyrovnanie.

42
    44%-56% to je držanie lopty v prvom polčase. Hostia sú naozaj aktívnejší, a majú loptu častejšie na svojich kopačkách.

41
    Alli si v domácej 16ke počínal nedovolene, a po jeho faule na Astoriho sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

40
    Costa fauloval v strede ihriska Alliho a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

39
    Pri lopte sú stále hráči Fiorentiny, ale na útočnú polovicu sa im stále nepodarilo dostať. Tottenham výborne bráni a drží loptu ďaleko od svojej brány.

38
    Fiorentina sa snaží o rýchlu odpoveď, ale zatiaľ sa len ťažko dostáva na útočnú polovicu.
    37. Nacer Chadli (TOT) - 0:1

37
    Tottenham dal gól! NACER CHADLI premieňa pokutový kop a hostia vedú 1-0. Útočník Tottenahmu zvolil strelu k pravej žrdi, zatiaľ čo brankár domáceho tímu si vybral ľavú stranu.
    36.

36
    Tomović fauloval Daviesa a hostia budú zahrávať pokutový kop!

35
    Mason fauloval Zárateho tak, že ho ťahal za dres asi 5 sekúnd, ale hlavný rozhodca to ponechal bez žltej karty. Nasleduje priamy kop pre domácich v strede ihriska.

35
    Pri lopte sú už hráči Tottenhamu, ktorí sa postupne dostali až pred domácu 16ku. Obrana Fiorentiny však pracuje spoľahlivo a tak sa všetko odohráva 20-25 metrov od brány.

34
    Eriksen fauloval Costu a domáci získavajú priamy kop v strede ihriska.

33
    Fiorentina začína novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia sú zoradení v strede ihriska.

32
    Veľká príležitosť Fiorentiny. Po dobrom centri do 16ky Tottenhamu sa do šance dostal Bernardeschi, ale nedokázal dostať loptu do siete. Následne zakončoval Zárate, ale ten loptu poslal vedľa pravej žrde.

31
    Fiorentina sa snaží niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva pri postrannej čiare.

30
    Alli vidí žltú kartu za faul na Tomovića.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Po priamom kope Fiorentiny sa k lopte okamžite dostali hráči Tottenhamu a vyrazili do útoku.

29
    Wimmer fauloval v strede ihriska Iličiča, a domáci získavajú priamy kop.

28
    Tottenahm znova oblieha domácu 16ku. Je to pomerne veľký tlak, ale hostia by mali častejšie strieľať na bránu, pretože zatiaľ sa snažia dostať s loptou až do pokutového územia a to sa im príliš nedarí.

27
    Rohový kop Tottenhamu nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože hlavný rozhodca videl v domácej 16ke útočný faul a tak hru prerušil.
    26.

26
    Eriksen vypálil z cca 25 metrov, a brankár Tătăruşanu musel loptu s ťažkosťami vyraziť na rohový kop. Prvý dobrý strelecký pokus hostí.

25
    Po priamom kope sa domáci usadili na útočnej polovici. Tottenham sa musí po dlhšej dobe brániť.

24
    Wimmer fauloval v strede ihriska Iličiča a domáci získavajú priamy kop.

23
    Tottenham oblieha domácu 16ku, ale zatiaľ bez strely na bránu. Domáci statočne odolávajú.

22
    Hostia začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. V prvom polčase sú zatiaľ aktívnejší ako domáca Fiorentina, ale dá sa povedať, že ešte poriadne neohrozili domáceho gólmana.

21
    Rohový kop Fiorentine vôbec nevyšiel, a následný protiútok Tottenhamu zastavil Astori za cenu žltej karty.

20
    Astori vidí žltú kartu po faule na Alliho.

19
    Po akcii Fiorentiny a odkope Carolla nasleduje rohový kop z pravej strany.

18
    Zárate vyskúšal strelu z cca 20 metrov, ale lopta smerovala nad bránu Tottenhamu. Nasleduje odkop brankára Vorma.

17
    Fiorentina sa po zisku lopty pustila do rýchleho protiútoku, ale ten sa zastavil už v strede ihriska. Zatiaľ dominujú obrany oboch tímov.

15
    Pri lopte sú stále hráči Tottenhamu, ktorí sa postupne dostávajú na útočnú polovicu. Domáci vyčkávajú pred 16kou, a čakajú čo hostia vymyslia.

14
    Zárate fauloval v strede ihriska Masona a hostia získavajú priamy kop.

13
    Hráči Tottenhamu sa usadili na útočnej polovici a snažia sa dostať do domácej 16ky. Domáci však skvele bránia a držia hru ďaleko od svojej brány.

12
    Chadli sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú hráči Fiorentiny.

11
    Hráči Tottenhamu si prihrávajú v strede ihriska a domáci vyčkávajú na vlastnej polovici. Ospalý začiatok duelu v historickej Florencii.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu. Tie nepriniesli žiadny gól ani veľkú príležitosť. Hrá sa prevažne medzi 16kami.

9
    Iličič si musí za postrannou čiarou vymeniť kopačku a domáci tak hrajú iba s 10 hráčmi. Momentálne sa musia brániť, pretože Tottenham postupuje do útoku.

8
    K lopte sa už dostali hráči Tottenhamu, ale zatiaľ sa len pomaly presúvajú na útočnú polovicu. Úvodné minúty dnešného súboja neprinášajú žiadne veľké príležitosti.

7
    Pri lopte sú znova hráči Fiorentiny, ktorí však novú akciu začínajú hlboko na vlastnej polovici.

6
    Domáci zahrávali prvý rohový kop v dnešnom zápase, ale po útočnom faule Alonsa rozhodca hru prerušuje, a loptu prisudzuje hosťom.

5
    Iličič hľadal spoluhráčov v 16ke Tottenhamu, ale lopta končí v rukaviciach brankára Vorma. Táto akcia domácim vôbec nevyšla.

4
    Pri lopte sú už domáci, ktorí novú akciu začínajú pokojnou rozohrávkou na vlastnej polovici.

3
    Alli sa šikovne dostal do domácej 16ky, ale nakoniec nedokázal ohroziť gólmana Fiorentiny. Hra sa presunula do stredu ihriska.

2
    Prvá akcia Tottenhamu nevyšla, ale Błaszczykowski fauloval v strede ihriska Carrolla a hostia získavajú priamy kop.

1
    Zápas vo Florencii sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných fialových dresoch, a hostia z Anglicka v bielych. Úvodný výkop patril hráčom Tottenhamu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Gonzalo Rodríguez (C), Astori, Alonso – Błaszczykowski, Costa, Valero, Bernardeschi – Iličić – Zárate.

Náhradníci: Sepe – Pasqual, Badelj, Vecino, M. Fernández, N. Kalinič, Babacar.

Tottenham Hotspur: Vorm – Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies – R. Mason (C), Eriksen – Chadli, Alli, Carroll – Son Heung-min.

Náhradníci: McGee – Walker, Rose, Dier, Dembélé, Onomah, Kane.

Rozhodca: Felix Zwayer- T.Schiffner, M.Achmüller.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi ACF Fiorentina a Tottenham Hotspur.

Po úvodných osemfinálových zápasoch Ligy majstrov prichádza na rad aj Európska liga. Domáca Fiorentina sa do 1/16 finále prebojovala zo skupiny I, kde s 10 bodmi obsadila druhé miesto. Pred tretím Lechom Poznań a štvrtým Os Belenenses mala päťbodový náskok a tak možno povedať, že sa do vyraďovacích bojov dostala zaslúžene. Hráčom Fiorentiny sa darí aj v domácej lige, kde sú po 25 kolách s 49 bodmi na výbornom treťom mieste, ktoré by im zabezpečilo účasť v poslednom predkole Ligy majstrov.

Do Florencie pricestuje anglický Tottenham, ktorý sa do 1/16 finále dostal zo skupiny J. V nej obsadil suverénne prvé miesto pred Anderlechtom Brusel, a tak môže byť pred dnešným stretnutím miernym favoritom. Túto teóriu potvrdzuje aj jeho účinkovanie v domácej súťaži. Hráči Tottenhamu sú totiž po 26 kolách na výbornom druhom mieste, a kedže na vedúci Leicester strácajú iba 2 body, môžu tak bojovať aj o celkový triumf.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Artemio Franchi vo Florencii, ktorý má kapacitu 43 234 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.