Buffalo – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Boston 6:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NJ Devils 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Washington 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:4 (kon.) | Nashville – Philadelphia 4:1 (kon.)
Arizona – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Colorado – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:1 (kon.)
LA Kings – San Jose 3:1 (kon.) | Florida – Toronto 6:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Dallas Stars
cz Nedeľa 28.12.2014, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám hezký dnešní den a těším se u dalšího onlajn přenosu. (05:49:27)

Československá stopa v zápase:

Aleš Hemský (DAL) (0 + 0, čas na ledě 10:24, 1 střela)

Dmitrij Jaškin (STL) (0 + 1, čas na ledě 12:39, 1 střela)

Do Scottrade Center si dnes našlo cestu 19 683 diváků.

Brankář St. Louis Allen 5

Zápas je u konce. Dallas od začátku zápasu kontroloval skóre a ani jednou nemusel dotahovat, vítěznou trefu nakonec zaznamenal v čase 39:12 Demers. Blues sice snížilo zásluhou Backese ve 46. minutě, ale na vyrovnání se už nezmohlo.

60:00

59:59
    Sudí rozdá ještě oběma tresty, ale zápas už to nijak neovlivní.

59:59
    A když je jasné, že Stars zápas vyhraje, tak si to Backes rozdává v pěstním souboji s Beenem.

59:47
    Vhazování v útočném pásmu Stars.

59:40
    Dallas ze zmatku ve svém brankovišti odpaluje puk ven z pásma.

59:29
    Domácí si vybírají oddechový čas.

59:29
    Puk má Lehtonen pod kontrolou, avšak sudí emoce hráčů ne a nyní je odtrhává od sebe.

57:48
    Icing Stars, Blues tak opět v útočném pásmu. Pro Dallas to budou ještě perné chvilky.

57:29
    Vhazuje se blíže Allenovy brány.

56:45
    Lehtonen za svou bránou špatně rozehrál a jeden z domácích forwardů už hledal před bránou spoluhráče, avšak nenašel, jinak by už asi bylo srovnáno.

56:10
    Další pokus Berglunda, opět ale vedle brány a puk se po mantinelu svezl až ven z pásma.

55:30
    A hráči Blues opět nastěhovaní v útočné třetině.

55:00
    Seguinovu střelu sklidil Allen do lapačky.

54:40
    V publiku to jen zahučelo. Berglund vypálil z mezikruží a Stastny s Jaškinem se snažili na několikrát puk dostat za brankovou čáru, ale nestalo se tak.

54:15
    Čas na vyrovnání se pomalu ztenčuje, avšak síly Dallasu očividně také.

53:40
    St. Louis zakládá další protiútok, Lindbohm ale nastřelil prvního soupeřova hráče a puk je tak ve středním pásmu.

53:10
    Dallas se opět nejistě pustil do útoku a přišel o puk.

52:30
    Oshie vybojoval puk v rohu, následně pálil Bouwmeester, ale bez úspěchu.

51:55
    Jde vidět, že Stars se poslední dobou jenom brání. Po ráně Butlera se znovu bude vhazovat před brankářem Lehtonenem.

51:27
    A další.

51:05
    Zakázané uvolnění hostů.

50:30
    Butler dostal nabito zpoza brány, ale bránu minul.

49:50
    Dallas v útočném pásmu ztratil puk a hra je tak opět před Lehtonenem.

49:33
    Bude se vhazovat ve střední třetině.

48:55
    Hokej nyní opravdu diváky baví, hra se přesouvá z jedné strany na druhou a je plná šancí.

48:00
    Roussel se vrátil z trestní lavice a obránce Blues obral o puk, kus černé gumy mu ale utekl až k brankáři Allenovi, takže možnost jet sám na branku byla ztracena.

47:50

47:20
    Střela Pietrangela od modré čáry zblokována.

46:55
    Been v oslabení dostal nahrávku od Fiddlera a Allen musel zasahovat.

46:25
    A nyní se puk pohyboval po brankové čáře, ale Lehtonen ho včas zalehl. Finského brankáře ale poté také zahalilo několik těl.

46:15
    Rána Oshieho orazítkovala jen zadní plexisklo.

45:50
    A možnost k vyrovnání! Vyloučen je Roussel (DAL).
    David BACKES - 3:4

45:40
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je zaděláno na drama. Střelu od modré čáry Bouwmeestera tečoval DAVID BACKES. Asistence: Jay Bouwmeester, T. J. Oshie.

45:30
    Blues donutilo brankáře Stars přikrýt puk.

45:10
    Puk na střídačce domácího celku.

44:10
    Stastneho střelu vyrazil Lehtonen vyrážečkou.

43:32
    Domácí se už dostávali do brejku, ale Stars zachránil jejich předchozí ofsajd, který sudí s malým zpožděním odpískal.

43:18
    A Blues se provinilo ofsajdem.

43:05
    K Backesově střele se dostal Oshie, ale nakonec nevystřelil.

42:40
    Střela Eakina byla zblokována a puk nakonec skončil v ochranné síti.

42:00
    Hemský vyvezl puk a nahrál Colovi, ten se ale dostal do ofsajdu.

41:36
    A hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

41:15
    Stars se dostalo do útočného pásma, jeho chuť si ale vychutnávalo pouze pár vteřin.

40:44
    Další bully po levici Lehtonena.

40:32
    St. Louis má dvougólové manko, ale na začátku třetí třetiny ukazuje, že ho bude chtít smazat, nyní tlačí obranu Dallasu.

40:06
    Blues začalo třetí třetinu ofsajdem.

40:01

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Brankář Dallasu Lehtonen 10
    Brankář St. Louis Allen 8

V druhé dvacetiminutovce kapituloval pouze brankář Allen, a to dvakrát. Dallas tak jde do třetí části za vedení 4:2. Další třetina začne přibližně ve 4:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    Jason DEMERS - 2:4

39:12
    Dallas právě vstřelil branku!
    Další využitá přesilová hra Stars. Cole našel před bránou JASON DEMERSE, jenž prostřelil první Allena. Asistence: Erik Cole, Colton Sceviour.

38:50
    Stars se usazuje v útočné třetině.

38:05
    Oshie se opět ve vlastním oslabení vyšvihl vybojováním puku a prodráním do koncovky jeden na jednoho, v té však Lehtonena neohrozil.

37:28
    A Dallas si zahraje přesilovou hru. Domácí hráli v šesti.

37:25
    Tarasenko nahodil puk do útočné třetiny a on i jeho spoluhráči pouští na led další pětku.

36:50
    Oshie je na ledě, hraje se opět v plném počtu.

36:30
    Stars stále nejde rozehrávka, teď je z toho icing.

35:50
    A Goligoski vyhazuje přes všechny čáry.

35:20
    Daley dorážel do zcela prázdné brány snad z třiceti centimetrů, avšak puk zasunul jen na tyč a odtud touš putoval do bezpečí.

34:50
    A ihned po bully podrazil svého soupeře Oshie a Dallas hraje další přesilovku.

34:41
    Krátká přestávka je za námi a rozhodčí je připraven opět vhdit puk mezi hůl Seguina a Backese.

34:41
    Za brankou Allena se nám rozbouřily emoce.

34:17

33:45
    Oshie opět vzal v oslabení puk a tentokrát ujel sám na Lehtonena, avšak forhendovým zakončením stav nezměnil.

33:20
    Oshie vybojoval za brankou Stars puk a ušetřil cenné vteřinky.

32:50
    Been našel na druhé straně volného Seguina, toho ale Allen rychlým přesunem vychytal.

32:17
    Stastny (STL) odjíždí na trestnou lavici a Dallasu se tak nabízí další početní výhoda.

32:06
    Seguinova střela vypadla Allenovi z lapačky, avšak brankář St. Louis puk pohotově našel opět před sebou.

31:20
    Jaškin důrazem na brankovišti vybojoval vhazování po pravici brankáře hostí.

30:35
    Ott nahrál volnému Lapierremu, jenž si v zakončení tváří v tvář Lehtonenovi nepočínal špatně, ale finský brankář tento souboj vyhrál.

30:11
    Stars vyhazují na zakázané uvolnění a nemohou tak střídat, což je problém, tato pětka hráčů je totiž na ledě už skoro minutu.

29:05
    Roussel nezachytil přihrávku v útočné třetině a puk je až u Lehtonena.

28:30
    Lapierruv pokus končí v ochranné síti nad bránou Lehtonena.
    T. DALEY - 2:3

27:41
    I ve zkrácené přesilové hře se Dallas prosazuje. TREVOR DALEY se ocitl s pukem sám mezi kruhy a nad rukou Allena posílá Stars opět do vedení. Asistence: Tyler Seguin, Kari Lehtonen.

27:05

26:40
    Oshie si najel až na kruh a vyprášil betony Lehtonena.

26:06
    A vylučuje se i na straně Blues, konkrétně Tarasenko, 59 sekund se tak bude hrát 4 na 4.

26:00
    Butler před bránou tečoval nahození od modré čáry a v publiku to jen zahučelo.

25:30
    Avšak Dallas se osvobozuje.

25:05
    Jaškin byl však faulován, vyloučen je Rousell (DAL).

25:00
    Jaškin nebezpečně pálil, ale puk minul tři tyče.

24:36
    Demers sice dojel puk, ale sudí i tak píská zakázané uvolnění.

24:05
    Po střele Portera se puk odrazil od chráničů beka do vzduchu a dopadl do středního pásma.

23:28
    Puk se po dlouhé době dostal ze střední třetiny, vhazuje se v útočném pásmu Stars.

22:06
    Hemský přenesl hru na druhou stranu kluziště.

21:46
    Vhazování po levici Lehtonena.

21:30
    Porter se snažil svou pozici ještě vyšperkovat nahrávkou na Tarasenka, ta ale neprošla.

20:50
    Backes zaváží puk do útočné třetiny Blues.

20:22
    Allenova rozehrávka přejela všechny čáry a je z toho icing.

20:01

Brankář Dallasu Lehtonen 9
    Brankář St. Louis Allen 7

Divoká první třetina je za námi. K vidění byly hned čtyři góly, na obou stranách po dvou. Můžeme se tak těšit na další třetinu, která začne přibližně ve 3:04.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:35
    Hemský vybídl v útočném pásmu krásnou nahrávkou Spezzu, tomu ale puk přeskočil hůl.

19:00
    Špatná přihrávka vyhání domácí z útočné třetiny.

18:20
    Velmi těžko se zvedá útočník Dallasu za vlastní bránou, když utrpěl srážku s protihráčem.

17:54
    Eakin vybojoval vhazování v obranné třetině Blues a jede spokojeně střídat.

17:13
    A už mohli domácí vést. Lapierre posunul touš na Otta, který se řítil sám na brankáře Lehtonena, bekhendovým blafákem ho ale nepřekvapil.
    Vladimir TARASENKO - 2:2

16:10
    To bylo ale rychlé. Pouhých sedm sekund stačilo Blues k vyrovnání. Tarasenko vyhrál vhazování, na modré si puk vyměnili beci a jeden z nich vypálil, Lehtonen ale puk vyrazil pouze k VLADIMIRU TARASENKOVI, který střelil přesně pod víko. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.

16:03
    Hokej je hra chyb, avšak nyní jich je až moc a po jedné takové si musel pomoci faulem Fiddler. St. Louis se tak nabízí možnost k vyrovnání.
    GARBUTT - 1:2

14:46
    Stars si berou své vedení zpět. RYAN GARBUTT zachytil rozehrávku Blues a střelou z levého kruhu se nemýlil. Bez asistence.

14:20
    A na druhé straně našlápl Spezza, jeho dělovku z kruhu ale vyrazil muž v masce se znakem noty.

13:45
    Ke Stastnemu se odrazil kotouč po střele Jackmana, útočnék Blues ho však promáchnul.

13:22
    Dallasu nevyšel dlouhý pas a píská se zakázané uvolnění.

13:01
    Lehtera otestoval pružnost mantinelu po hitu od protihráče.

12:25
    Střelu Roussela do horní části klece vyráží Allen do ochranné sítě.

11:40
    Opět Aleš Hemský vybojoval kotouč a zavezl jej do útočné třetiny, kde mu ale nikdo z jeho spoluhráčů nepomohl a on ho tak ztratil.

10:50
    A Stars zase zastavil ofsajd.

10:15
    Rychlý brejk Blues zastavil obranný skok Goligoskiho.

10:00
    Zatím jsou mnohem aktivnější hráči domácího týmu, Lehtonen si zatím našel čas na odpočinek pouze při přestávce na čištění ledu, a další taková nastává právě teď.

09:05
    Tarasenko jen lehce nahodil puk do předbrankového prostoru, kde se kus černé gumy velmi nebezpečně pohyboval.

08:30
    Na druhé straně vybojoval kotouč Aleš Hemský a otestoval pozornost Allena.

07:50
    Hosté za vlastní bránou špatně rozehráli a borci v modrých dresech tak ostřelují brankáře Lehtonena.

07:13
    Spezza je na ledové ploše, první početní výhoda St. Louis nevyužita.

06:40
    Hosté se ale dobře brání a soupeře k ničemu nepouštějí.

05:13
    Spezza (DAL) si v obranném pásmu pomohl háčkem a je za to vyloučen.

04:40
    Nyní jeden z obránců Blues nastřelil od modré čáry břevno!

04:00
    Po rychlém úvodu, kdy se oba celky prosadili, se nám hra trochu uklidňuje.
    PIETRANGELO - 1:1

02:35
    A je pohotově srovnáno. Z rohu nahazoval kotouč Stastny, brankář Lehtonen ho sice vyrazil, ale jen před sebe, kde ho za jeho záda poslal ALEX PIETRANGELO. Asistence: Paul Stastny a Dmitrij Jaškin.
    MOEN - 0:1

02:08
    A hosté se dostávají do vedení velmi šťastným gólem. Brankář Allen za svou bránou zachytával nahození Horcoffa, avšak od jeho hole se odrazilo před prázdnou bránu, kde ho pohotově doklepl TRAVIS MOEN. Asistence: Shawn Horcoff, Jordie Benn.

01:48
    Klingbergovo nahození od modré končí v lapačce brankáře St. Louis.

00:55
    Allen si připisuje první zákrok po střele z mezikruží.

00:10
    Jako první se do útočného pásma stěhují hosté.

00:01

To by nebylo NHL, aby zápas nezačal o něco později.

Ve Scottrade Center je vše připraveno, utkání může vypuknout.

Krásné brzké ráno! Za nějakých šest minut by nám měl zápas odstartovat. Takže se společně těšme.

St. Louis Blues: Allen (Brodeur) – Bouwmeester, Pietrangelo, Butler, Shattenkirk, Jackman, Lindbohm – Oshie, Backes, Steen – Porter, Lehtera, Tarasenko – Berglund, Stastny, Jaškin – Ott, Lapierre, Reaves.

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Klingberg, Daley, Jokipakka, Benn Jo., Demers – Benn Ja., Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Morin.

Rozhodčí: Charron, Peel – Sericolo, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aleš Hemský (DAL) (2+8)
    Dmitrij Jaškin (STL) (2+1)

St. Louis Blues:
    Svěřenci trenéra Kena Hitchcocka se v tabulce Západní konference pohybují na předních příčkách, aktuálně na čtvrté pozici. Propad tabulkou znamenalo i to, že bluesmani z posledních tří duelů vytěžili pouhý bod, v posledním zápase dokonce inkasovali debakl 0:5 od Colorada. Jediné předchozí střetnutí vyznělo pro St. Louis výhrou v nastaveném čase 4:3.

Dallas Stars:
    Hráči Hvězdy se naopak drží u dna tabulky, ale i díky nejlepšímu střelci Tylerovi Seguinovi to stačí na dvanáctou pozici. Avšak poslední dobou hráči Dallasu válí, poslední utkání sice nevstřelili stejně jako Blues žádnou branku a padli 0:4 s Torontem, ale předchozí čtyři zápasy skončili v jejich prospěch. Zda se tak dnes Stars vrátí na vítěznou vlnu budeme společně sledovat.

Krásný čas Vánoční vám přeji! První kolo po vánoční přestávce má v americko-kanadské NHL dnes na programu několik utkání, a mezi nimi i zápas St. Louis Blues versus Dallas Stars. Úvodní vhazování v hale Scottrade Center je naplánováno na dvě hodiny po půlnoci našeho času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jakub Kudláč

Góly a asistencie: 3. Pietrangelo (Stastny, Jaškin), 17. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 46. Backes (Bouwmeester, Oshie) – 3. Moen (Horcoff, Been), 15. Garbutt, 28. Daley (Seguin, Lehtonen), 40. Demers (Cole, Sceviour)

Rozhodca: Charron, Peel – Sericolo, Pancich

Diváci: 19 683 (vyprodáno)