Omsk – Vladivostok 4:3 (kon.) | Ufa – Barys 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 0:0 (odl.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Soči – Čerepovec 3:2 (po pr.) | D. Moskva – Novgorod 5:3 (kon.)
Helsinki – Kazaň 2:4 (kon.) | Viťaz – A. Mytišči 2:1 (2:1 po s.n.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
HC Slovan – Novokuzneck 5:0 (kon.)
Avangard Omsk
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Admiral Vladivostok
Pondelok 01.12.2014, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Ruská Kontinentálna hokejová liga dnes ponúka jej fanúšikom skutočne bohatú porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avangardom Omsk a Admiral Vladivostok. Stretnutie tímov Východnej konferencie má naplánované úvodné buly na 14:00 SEČ.

Domáci si v tabuľke konferencie pohoršili o jednú priečku, ale ich výkony sú stále na pomerne slušnej úrovni. Avangardu patrí v tabuľke Východnej konferencie 3.miesto so ziskom 66 bodov pri skóre 101:65. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov. V poslednom ligovom kole sa im doma podarilo zdolať Omsk pomerom 2:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral 33 kanadských bodov za 16 gólov a 17 asistencií.

Hostia z ďalekého východu Ruska sa držia na rozhraní postupovej časti konferencie. Admiralu patrí v tabuľke Východnej konferencie 9.miesto so ziskom 36 bodov pri skóre 81:105. Z posledných piatich zápasov získali 5 bodov za 2 víťazstvá. V poslednom ligovom kole vyhrali na ľade Barysu Astana 4:5 po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Niklas Bergfors, ktorý nazbieral 23 kanadských bodov za 9 gólov a 14 asistencií.

00:01

00:50
    Prvý útok potiahli domáci hráči, ale ich akcia nedospela až do zakončenia, keďže sa dopustili nepresnosti.

01:40
    Omsk je od začiatku aktívnejší, ale ich strely zatiaľ nesmerujú na Naumenkova. Kolarik to skúšal spoza obrancu nepresne.

02:30
    To hostia sa koncentrujú na defenzívu. Dnes sa pravdepodobne budú spoliehať na rýchle protiútoky.

03:35
    Následne Sobotka nahadzoval puk pred bránku na teč, ale k tomu sa spoluhráči nedostali.

04:55
    Vladivostok prichádza o puky veľmi často v strednom pásme a Kostin ešte nemal prácu.

05:55
    Nepríjemný pokus domáceho Sobotku úspešne Nalimov vyrazil mimo klziska. Bude sa vhadzovať.

06:20
    Alexander Perežogin dostáva 2 minúty za podrazenie a je tu presilovka pre Admiral.

06:50
    Hostia vyhrali buly, ale v útočnom pásme sa dlho neudržali a musia sa do neho opäť dostávať.

07:45
    Dokonca v oslabení sa mohli dostať hráči Omsku do zakončenia, ale obranca hostí sa včas vrátil a zabránil Popovovi v strele.

08:20
    Avangard je v plnom počte.

08:58
    Kostin už musel zasahovať proti strele hosťujúceho hráča. Hra je prerušená a bude sa vhadzovať.

09:56
    Glazkov fauloval aktívneho Semjonova a tak bude hrať Omsk prvú presilovku v tomto zápase.

10:22
    Od modrej čiary vyskúšal pozornosť Nalimova domáci Gustafsson.

10:53
    A práve Gustafsson mal ďalšiu šancu, keď ho našiel spoluhráč Sobotka, ale Nalimov bol na mieste.

11:29
    Individuálne sa pokúšal presadiť Perežogin, ale nakoniec jeho strelu zastavil obranca Vladivostoku.

11:56
    Vladivostok hrá v plnom počte.

12:40
    Pri prechode do útočného pásma sa Omsk dopustil nepresnosti a tak sa musela hra prerušiť.

13:35
    Richard Gynge dostáva 2 minúty za sekanie a Avangard si zahrá presilovku.

14:19
    Avangard Omsk dal gól!
    A presilovku dokázali domáci hráči využiť. Na pravý kruh si po prihrávke od Sobotku nakorčuľoval DENIS PARŠIN a vďaka cloneniu spoluhráčov prekonal brankára Nalimova. Asistencie: Vladimir Sobotka.
    DenisPARŠIN - 1:0

14:50
    Na druhej strane nechýbalo hosťom veľa a mohli vyrovnať. Schutz si však puk neprebral ideálne a z otočky už len ľahko preveril Kostina.

15:30
    Hostia sa pokúšajú hrať v ofenzíve o niečo aktívnejšie, ale zatiaľ si nevedia vypracovať vyloženú príležitosť.

16:20
    V tejto fáze si domáci strážia stredné pásma a čakajú na to, čo vymyslia protihráči.

17:05
    Lenže zakončenie prišlo na domácej strane. Kalinin nezamieril v dobrej pozícii presne.

18:19
    Beží predposledná minúta prvej tretiny a Avangard kontroluje svoje vedenie. Navyše sa snaží tlačiť do útočnej tretiny.

19:19
    Spoza bránky predviedol krásnu zadovku Paršin a pred bránkou našiel voľného SERGEJA KALININA, ktorý bez problémov dostal puk za chrbát Nalimova. Asistencie: Denis Paršin.
    Sergej KALININ - 2:0

20:00

Za nami je prvá tretina. Omsk v nej jednoznačne dominoval a tak sa môže tešiť z vedenia 2:0, o ktoré sa postarali Paršin a Kalinin. Hostia dlhé minúty Kostina poriadne neohrozili a ak budú chcieť niečo so zápasom spraviť, tak to potrebujú zmeniť.

20:01

20:57
    Pred bránkou Nalimova dostával Kalinin dobrú prihrávku od Sobotku, ale napokon nedokázal zakončiť.

21:45
    Omsk pokračuje vo svojej hre aj od úvodu druhej tretiny. Kolarik však natrafil na pripravenú obranu hostí.

22:35
    Kostin si taktiež siahol na puk, ale s ľahkým nahodením nemal väčšie problémy.

23:27
    Hostia sa pokúšajú o napádanie rozohrávky a tak brzdia rozbehnutých domácich, ale tí si napriek tomu dokážu poradiť.

24:25
    Perežogin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a tak môže Admiral v presilovke znížiť.

25:32
    Od modrej prišla strela Osipova, ale Kostin na puk videl a bez problémov ho chytil.

26:25
    Omsk hrá v plnom počte. Presilovka hosťom vôbec nevyšla.

27:02
    Po úspešnom oslabení sa domácim podarilo pridať tretí gól. DENIS KULJAŠ prekvapil brankára Nalimova svojou strelou po prihrávke Gluchova. Asistencie: Nikolas Gluchov, Denis Paršin.
    Denis KULJAŠ - 3:0

28:26
    Vladivostok dal gól!
    Hosťom sa podarilo odpovedať a po prvýkrát v tomto zápase sa zapisujú do streleckej listiny. Od modrej vystrelil Schutz a po teči RICHARDA GYNGEHO bol Kostin prekonaný.
    Richard GYNGE - 3:1

28:55
    Vladimir Sobotka putuje na trestnú lavicu na 2 minúty za sekanie. Vladivostok získava presilovku.

29:21
    Admiral to poriadne dramatizuje. Dobrú presilovkovú kombináciu zakončuje do odkrytej bránky ILJA ZUBOV. Asistencie: Ivan Glazkov.
    Ilja ZUBOV - 3:2

29:21
    Tréner Omsku si logicky berie oddychový čas.

30:09
    Schutz dostáva 2 minúty za sekanie a tak sa môže Omsk upokojiť počas presilovky.

31:22
    Na modrej sa oprel do puku Blaťák, ale obranca hostí puk zblokoval do stredného pásma.

32:09
    Hostia sú v plnom počte.

32:50
    Vladivostok je v tejto tretine veľmi nebezpečný, Makarov pri tyčke neprekonal Kostina.

33:50
    Defenzíva Avangardu nevie kam skôr skočiť a robí tak chyby. Gorčkov bol pred Kostinom sám, ale brankár domácich sa opäť predviedol.

34:55
    Domáca formácia bola na ľade veľmi dlho a tak sa snažila prerušiť hru za každých okolností. Už je prestriedané.

35:10
    Omsk sa dopustil zakázaného uvoľnenia a bude sa vhadzovať pred bránkou Kostina.

35:53
    Mozer bol narazený na mantinel a Lisov dostáva 2 minúty. Presilovka pre domácich.

36:40
    Hostia sa v oslabení bránia veľmi dobre a domáci sa ešte nedostali do zakončenia.

37:40
    Roman Berdnikov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a tak je po presilovke Avangardu.

37:59
    Presilovka hostí sa končí vyrovnávajúcim gólom. ALEXANDER GORŠKOV si pomohol kľučkou proti obrancovi domácich a následne krásne prekonal brankára Kostina. Asistencie: Vjačeslav Ušenin.
    Alexander GORŠKOV - 3:3

39:01
    Začala sa už posledná minúta druhej tretiny a hostia stále prevetrávajú domácu obranu.

39:38
    Hráči Omsku vyviezli puk von z obranného pásma a už čakajú na sirénu.

40:00

Druhá tretina je už taktiež minulosťou. V 28.minúte dokázal Kuljaš pridať tretí gól Omsku a už to vyzeralo z hosťami zle nedobre. Lenže tí sa prebrali a v priebehu dvoch minút znížili na rozdiel jedného gólu. V predposlednej minúte dokázal presilovku Admiralu využiť Gorškov a do tretej tretiny pôjdu oba tímy za nerozhodného stavu.

40:01

40:20
    Na modrej sa v úvode tretiny dostal k strele Paršin, ale Nalimov úspešne zasiahol.

41:35
    Hostia sa snažia využívať každú šancu na útok. Ušenin dostal puk pred bránku, ale na zakončenie nedošlo.

42:57
    Neskutočný zákrok Kostina! Hostia už puk videli za bránkovou čiarou, ale domáci brankár perfektne natiahol ruku a chytil puk.

43:47
    Akcia Vladivostoku končí zakázaným uvoľnením.

44:13
    Admiral je veľmi aktívny a cíti šancu na plný bodový zisk z tohto zápasu. Uvidíme, či sa im podarí alebo to budú domáci, ktorí sa otrasú a dostanú do vedenia.

45:27
    Nalimov si pochutnal na ľahkej strele Kolarika. Avangard nie je v týchto momentoch príliš nebezpečný.

45:51
    Lisin získal puk po chybe domáceho obrancu, ale Kostin dobre vyšiel z bránky a zasiahol svojim betónom.

46:30
    Defenzíva Avangardu už hrá oveľa pozornejšie. Teraz môže rozhodnúť každá chyba.

47:08
    Zakončenie Sobotku trafilo brankára Nalimova len do masky.

48:20
    Momentálne nemajú brankári veľa práce a hrá sa hlavne v strednom pásme. Už sa začína kalkulovať.

49:52
    Omsk však predviedol pred Nalimovom trošku vzruchu. Po strele z medzikružia sa dostal za bránkou k puku Kalinin, ale nedokázal sa včas obtočiť a dostať puk do siete.

50:15
    Nápor domácich potom ešte pokračoval, ale Nalimov predviedol niekoľko dobrých zákrokov a udržal nerozhodný stav.

51:15
    Makarov dostal na ľavom krídle priestor a preveril Kostina nepríjemnou strelou.

52:05
    Najprv Kolarikovi nevyšla strela, ale potom sa dostal opäť ku puku a prihral pred bránku, kde ALEXANDER POPOV bez problémov usmernil puk za Nalimova. Asistencie: Chad Kolarik.
    Alexander POPOV - 4:3

53:32
    Tento gól domácich povzbudil a Nalimov musel zasahovať proti strele Blaťáka.

54:37
    Lapačka Kostina zaúradovala proti strele Bergforsa. Bude sa vhadzovať.

55:29
    Omsk sa dopustil zakázaného uvoľnenia a tak sa bude vhadzovať pred Kostinom.

56:37
    Admiral hral v šestici a 2 minúty si odsedí Vladimir Ušenin.

57:20
    Hostia dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary.

58:08
    V dobrej pozícii medzi kruhami bol Perežogin, ale jeho strela nebola podľa predstáv.

58:40

59:36
    Nalimov putuje na striedačku a tak hrá Admiral v šestici!

60:00

Je dobojované! Avangard Omsk víťazí nad Admiralom Vladivostok tesne 4:3. V poslednej tretine o troch bodoch pred domácich rozhodol Alexander Popov. Hostia pokračovali v aktívnej hre, ale tá im už gól v sieti Kostina nepriniesla. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:18:41)

Martin Platko

Góly a asistencie: 15. Paršin (Sobotka), 20. Kalinin (Paršin), 28. Kuljaš (Gluchov, Paršin), 53. Popov (Kolarik) – 29. Gynge, 30. Zubov (Glazkov), 38. Gorškov (Vj. Ušenin)

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, Gluchov, Pivcakin – Sobotka, Paršin, Kalinin – Lemťugov, Mozer, Wandell – Popov, Perežogin, Kolarik – Berdnikov, Fišenko, Semjonov, Volkov.
    Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Kolář, Beljakov, Osipov, Glazkov, Zemčjonok, Kuzmin, Lisov – Bergfors, Gynge, Zubov – Lisin, Makarov, Schutz – Gorškov, Ušenin Vladislav, Ušenin Vjačeslav – Barbašev, Sigarjov, Kuznecov, Ivanov.

Rozhodca: Jeřábek, Olenin – Matjuška, Sivov