Jekaterinburg – Jaroslavľ 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Novgorod 5:3 (kon.) | D. Moskva – Ufa 6:0 (kon.)
Helsinki – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavľ
Utorok 04.11.2014, 13:00 • Uralets concert and entertainment complex, Jekaterinburg • KHL

Je dobojované!
    V tretej tretine tohto zápasu sa hráči domáceho Jekaterinburgu dokázali pozviechať až počas posledných minút. V 59. minúte počas presilovej hry a bez brankára skóroval Tobias Viklund, ktorý chcel zdramatizovať priebeh tohto zápasu, no napokon sa mu to už nepodarilo. Hosťujúci Lokomotiv si dokázal ustrážiť tri body vo svojej moci.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch z KHL.
    Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (15:18:33)

60:00

59:27
    Domáci si vybojovali vhadzovanie v útočnom pásme a opäť odvolali gólmana Kovářa!

58:46
    Jekaterinburg dal gól!
    Domáci hokejisti dokázali využiť svoju presilovú hru a aj hru bez brankára! Po peknej prihrávke od Simakova sa k zakončeniu dostal TOBIAS VIKLUND, ktorý sa jednoducho nemýlil. Asistenciu si pripisuje Alexej Simakov.

58:22
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas! Po ňom nastupujú domáci v šestici!

58:22
    Domáci si zahrajú v početnej výhode. Na dve minúty si za napadnutie odchádza sadnúť Sprukts.

58:21
    Rybakov sa natlačil pred bránu gólmana Sanforda, no napokon ju len posunul, a tak sa vhadzovanie puku presúva do stredného pásma.

57:11
    Na druhej strane to na gólmana Sanforda skúšal Simakov, no nebol úspešný. Hosťujúci gólman preveril svoju dobre osadenú lapačku.

56:33
    Thörnberg sa dostal do samostatného úniku a tvrdo zakončoval, no gólman Kovář dokázal puk svojimi betónmi zblokovať do bezpečia.

55:40
    Holos zneškodnil tvrdú strelu Metljuka z veľkej vzdialenosti. Následne sa bude vhadzovať po Kovářovej ľavici.

54:28
    Rybakov pálil od modrej, no ani tentokrát sa jeho pokus neujal. Domáci hokejisti už nemajú príliš veľa času na vyrovnanie a mali by zabrať na plné obrátky.

53:39
    Sprukts sa dostal k zakončeniu na pravom kruhu, no jeho projektil dokázal napokon pozorný Trjamkin zblokovať do bezpečia.

52:27
    Kronwall sa vydal na ofenzívny výlet, no čiarový rozhodca ho kvôli postaveniu mimo hry zastavil už na útočnej modrej čiare.

51:11
    Korškov preveril pozornosť domácej defenzívy nahodením puku, no napokon z toho bolo len zakázané uvoľnenie.

50:54
    Kovář si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď tentokrát oprášil svoju lapačku po peknej strele švihom z hokejky Galimova.

49:22
    Ljubuškin napriahol hokejku na modrej čiare, no gólman Kovář zasahovať nemusel, keďže puk ešte pred ním zblokoval pozorný Viklund do bezpečia.

48:02
    Domáci hokejisti sa snažia cez stredné pásmo dostať pred bránu gólmana Sanforda, no hostia predvádzajú naozaj príkladný forčeking.

47:04
    Musatov sa rýchlo presúval po pravom krídle, následne však proti pozornej defenzíve o puk prišiel.

46:29
    Petružálen tvrdo pálil z centrálnej časti po peknej prihrávke od Bumagina, no gólman Sanford bol v strehu a puk dokázal zachytiť vo svojej výstroji.

45:18
    Apalkov nekompromisne pálil spoza kruhov, no jeho delovka bola napokon jedným z domácich obrancov zblokovaná až na ochrannú sieť.

44:22
    Sanford si na svoje konto pripísal ďalší dobrý zákrok, keď tentokrát svojou lapačkou zneškodnil Trjamkinovu strelu.

43:14
    Pašnin napriahol svoju hokejku spoza kruhov, no jeho delovku gólman Kovář bez problémov zachytil vo svojej výstroji.

42:30
    Domáci hokejisti sa v oslabení dokázali bez problémov ubrániť a momentálne hrajú už v plnom počte.

41:27
    Kronwall nekompromisne pálil od modrej, no jeho tvrdá strela napokon skončila len v moci pozorného gólmana Kovářa.

40:22
    V úvode tretej tretiny sú pri puku hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ, ktorí sa snažia využiť svoju početnú výhodu.

40:01

Druhá tretina bola už o niečo gólovo bohatšia ako tá prvá. Najskôr sa hostia v 24. minúte dostali do vedenia po góle Novotného, následne na 0:2 zvyšoval Thörnberg. Hneď v 29. minúte na 1:2 znížil Simakov, no v 40. minúte po skvelej akcii poslal hostí do dvojgólového vedenia Geoff Platt. V úvode tretej tretiny uvidíme presilovú hru hostí, ktorá bude trvať ešte jednu minútu a 50 sekúnd.

40:00

39:50
    V závere druhej tretiny si hostia zahrajú aj v početnej výhode. Na dve minúty si za podrazenie odchádza sadnúť Alexej Simakov.

39:19
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Hostia sa dostali do aktívneho ofenzívneho tlaku, prvý útok im však veľmi nevyšiel. Následne sa po peknej prihrávke od Musatova dostal k puku GEOFF PLATT, ktorý nedal Kovářovi nárok na úspešný zásah. Asistenciu si pripisuje Igor Musatov.

38:53
    Kronwall zachytil puk po nepresnej rozohrávke domáceho celku a v rohu klziska ho podržal. Vyzerá to tak, že v druhej tretine sa už nič vážne nestane.

38:15
    Puk sa momentálne nachádza v strednom pásme, kde sa ho oba tímy snažia získať. Aktívnejší sú však stále bojovní hráči Jaroslavľu.

37:48
    Kozlov zaviezol puk do útočného pásma, no následne sa s ním dlho hral a napokon oň prišiel. Do útoku smerujú hostia.

36:30
    Holos našiel dobrou strieľanou prihrávkou Apalkova, no ten už proti pozornému Metljukovi nedokázal zakončovať.

35:25
    Lazarev sa vydal na ofenzívny útok, no napokon o puk prišiel a musel sa rýchlo vrátiť pred vlastnú bránu, kde predviedol sympatický obranný zákrok.

34:20
    Gólman Kovář si na svoje konto pripísal ďalší pekný zákrok, následne puk rozohral. Domáci sa snažia zaútočiť, no len veľmi opatrne.

33:24
    Bumagin peknou prihrávkou našiel Petružáleka, no ten sa k zakončeniu nedostal, keďže sa proti nemu postavil pozorný Ljubuškin, ktorý ho od puku odstavil.

32:19
    Plotnikov preveril pozornosť gólmana Kovářa tvrdou strelou, no ochranca domácej svätyne zakročil veľmi dobre.

31:25
    Komarov sa sympaticky uvoľnil spred dvojice domácich obrancov, no napokon nedokázal prekonať pozorného gólmana Kovářa.

Dnešné stretnutie sleduje 5200 divákov.

30:17
    Hosťujúci celok stále bojuje o dvojgólové vedenie. Tentokrát od modrej pálil Holos, no gólman Kovář si svoju svätyňu s prehľadom postrážil.

29:25
    Apalkov sa dostal do zakončenia na pravom kruhu, no jeho delovku napokon v poslednej chvíli zastavil jeden z domácich obrancov.

28:10
    Domáci hokejisti nenechali na seba dlho čakať a dokázali bleskovo odpovedať! Po chybe gólmana Sanforda sa k zakončeniu dostal ALEXEJ SIMAKOV, ktorý sa nemýlil. Asistencie si pripisujú hráči Gilbert Brule a Anton Lazarev.

27:59
    Hostia sa po obrovskej chybe v domácej defenzíve dostali do prečíslenia troch na jedného a zásluhou MARTINA THÖRNBERGA sa dostávajú do dvojgólového vedenia. Pekný šok pre domáci celok. Asistenciu si pripisuje Emil Galimov.

26:38
    Platt zakončoval z hranice pravého kruhu, no jeho projektil napokon skončil len tesne vedľa Kovářovej brány.

25:22
    Aj domáci gólman Kovář sa po inkasovanom góle asi necíti vo svojej koži. Po nedôraznej strele od Pašnina tentokrát puk chytil len tak-tak.

24:17
    Domáci hokejisti sú po inkasovanom góle mierne otrasení, no dbajú na zabezpečenú obranu aj v týchto chvíľach.

23:46
    Hostia sa peknou kombinačnou akciou dostávajú do vedenia! Po presnej prihrávke od Plotnikova sa pri puku najlepšie zorientoval JIŘÍ NOVOTNÝ, ktorý bez problémov zneškodnil gólmana Kovářa. Asistencie si pripisujú hráči Sergej Plotnikov a Jegor Averin.

22:24
    Ljubuškin pálil spoza kruhov, no jeho delovku gólman Kovář bez problémov zachytil vo svojej lapačke.

21:22
    Hráči Avtomobilistu sú v úvode druhej tretiny oveľa aktívnejší. Tentokrát sa do útoku chcel predrať Petružálek, no napokon nedokázal zakončovať.

20:17
    V úvode druhej tretiny sa k puku dostali hráči domáceho Jekaterinburgu, ktorí sa snažia zaútočiť.

20:01

V prvej tretine tohto zápasu sme napokon góly nevideli, no mierne aktívnejší boli hráči domáceho Jekaterinburgu. Gólman Sanford sa však stihol rozchytať a predvádza naozaj skvelý výkon.

Podarí sa jednému z tímov skórovať v druhej tretine a dostať sa tak do vedenia?

20:00

19:47
    Beží posledná minúta prvej tretiny a vyzerá to tak, že góly v nej už neuvidíme. Pri puku sú hostia, ktorí sa snažia ešte niečo vymyslieť.

18:47
    Z ťažkého uhla na pravej strane tentokrát zakončoval Sprukts, no gólman Kovář bol aj tentokrát v strehu a puk zachytil vo svojej výstroji.

17:22
    Michnov si na svoje konto pripísal dobrý obranný zákrok, keď dobre zapracoval hokejkou pred gólmanom Kovářom po tvrdej strela od Averina.

16:33
    Ljubuškin to skúšal od modrej čiary, no ani tentokrát gólman Kovář nezaváhal a puk dokázal svojou vyrážačkou vytesniť do bezpečia.

15:16
    Pri puku sú v týchto chvíľach domáci obrancovia, ktorí sa snažia založiť rýchly útok cez stredné pásmo, no veľmi sa im v tom nedarí.

14:48
    Plotnikov sa s pukom dostal pred gólmana Kovářa, následne na neho skúšal pekný blafák, no nepodarilo sa mu trafiť odkrytý priestor domácej svätyne.

13:21
    Puk sa v týchto chvíľach nachádza v strednom pásme, kde sa ho snažia získať oba tímy. Mierne aktívnejší sú však hráči domáceho Jekaterinburgu.

12:47
    Simakov našiel dobrou prihrávkou Viklunda na modrej čiare, jeho delovka však skončila len tesne vedľa brány hostí. Gólman Sanford odrazený puk pre istotu zachytil.

11:19
    Hostia sa v týchto chvíľach usadili v útočnom pásme a snažia sa skórovať. Domáca defenzíva je však naozaj veľmi pozorná a bráni sa príkladne.

10:28
    Martynov napriahol svoju hokejku na útočnej modrej čiare, no jeho delovku napokon gólman Kovář vytesnil svojimi betónmi do bezpečia.

09:58
    Hokejisti Jaroslavľu sa bez problémov dokázali ubrániť počas domácej presilovej hry. Jekaterinburg vyslal počas dvoch minút na bránu hostí len jeden strelecký pokus.

09:01
    Lepistö našiel peknou prihrávkou svojho spoluhráča Lazareva, ktorý pálil, no puk napokon skončil len vo Sanfordovej výstroji.

08:47
    Hostia dokázali vyhrať vhadzovanie pred bránou gólmana Sanforda a puk bez problémov vyhodili cez všetky čiary do bezpečia.

08:12
    Domáci hokejisti majú šancu skórovať v početnej výhode. Na dve minúty si za hákovanie odchádza sadnúť Sergej Konkov.

07:48
    Jakovlev poslal puk pred domácu bránu, no pozorní obrancovia Jekaterinburgu nemali s týmto útočným náznakom hostí žiaden problém.

07:13
    Hostia sa zásluhou Novotného snažili zaútočiť, no domáci im puk uchmatli a bez problémov sa dostali do zakončenia. Sanford je však rozchytaný a puk opäť zachytil.

06:39
    Golyšev nekompromisne pálil spoza kruhov, no jeho delovku napokon gólman Sanford bez problémov zachytil.

05:43
    Domáci hokejisti sú v týchto chvíľach aktívnejší a snažia sa dobiť bránu gólmana Sanforda. Hosťujúca obrana je však v strehu a bez problémov sa bráni.

04:48
    Aj domáci Lazarev to skúšal tvrdou strelou na Sanforda, no ani tentokrát neboli domáci úspešní.

03:34
    Petružálek sa dostal do zakončenia v medzikruží, no jeho projektil napokon gólman Sanford bez problémov zneškodnil.

02:24
    Hráči Lokomotivu sa v prvých minútach tohto zápasu snažia dostať do ofenzívneho tlaku, no domáci ich nikam nepúšťajú. Hrá sa prevažne v strednom pásme.

01:25
    Hostia sa dostali do zakončenia, no domáci gólman Kovář si po strele od Holosa dokázal udržať čistý štít.

00:49
    Z pravého kruhu tentokrát sympaticky vystrelil domáci Rybakov, no gólman Sanford dobre zasiahol svojou lapačkou.

00:25
    V úvode prvej tretiny sa k puku dostali hokejisti domáceho Jekaterinburgu, ktorí sa ihneď snažia zaútočiť. Hostia sú však zatiaľ pozorní a bránia sa veľmi dobre.

00:01

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Jegin, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Žuravljov – Brule, Lazarev, Simakov – Rybakov, Bumagin, Petružálek – Lewandowski, Kozlov, Michnov – Solomonov, Golyšev, Komarov – Jemelin

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiľev, Holos, Ľubuškin, Martynov, Pašnin, Gorochov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Thörnberg, Galimov – Korškov, Kartajev, Konkov – Platt, Sprukts, Musatov

Rozhodca: Jyri Ronn, Alexander Sergejev – Andrej Matjuša, Jevgenij Petrov.

Srdečne Vás vítam pri textovom online prenose zo zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, ktorý sa odohrá dnes od 13:00 SEČ v jekateringburskej aréne Uralets, kde domáci Avtomobilist privíta na svojom ľade hosťujúci Lokomotiv Jaroslavľ.

Domáci celok Avtomobilist Jekaterinburg sa po 23 odohraných ligových zápasoch nachádza na priebežnej desiatej priečke východnej konferencie so ziskom 24 bodov a gólovým skóre 49:64 za 7 výhier (1 po s.n.) a 16 prehier (2 pp. a 2 po s.n.). Pred Avtomobilistom momentálne sídli Traktor Čeljabinsk s náskokom jedného bodu a za Avtomobilistom Jugra Chanty-Mansijsk s rovnakým počtom bodov, no o jedným odohraným zápasom viac.
    Hráči Jekaterinburgu si v posledných troch zápasoch pripísali na svoje konto šesť bodov za dve výhry, keď najskôr na domácej pôde zdolali Neftechimik Nižnekamsk výsledkom 3:0 a následne porazili aj Traktor Čeljabinsk tesne 1:0. V poslednom zápase však na pôde Metallurgu Magnitogorsk podľahli domácemu celku tesne 4:5 po predĺžení.

Hosťujúci Lokomotiv Jaroslavľ je na tom v tabuľke, pre zmenu západnej konferencie o čosi lepšie, keď okupuje siedmu priečku so ziskom 33 bodov a gólovým skóre 60:60 za 10 výhier (2 po s.n.) a 13 prehier (5 po s.n.). Pred Lokomotivom momentálne sídli Torpedo Nižnij Novgorod s náskokom desiatich bodov a za Lokomotivom Slovan Bratislava so stratou jedného bodu.
    Hráči Lokomotivu Jaroslavľ dokázali v poslednom zápase získať len štyri body, keď najskôr na domácej pôde podľahli Jokeritu Helsinki výsledkom 1:3, následne si doma poradili s Dinamom Riga výsledkom 4:1. V poslednom zápase však nestačili na výber Severstalu Čerepovec, ktorý ich zdolal tesne 2:1 po samostatných nájazdoch.

Podarí sa domácim zabojovať a prípísať si tak na svoje konto ďalšie tri body alebo po nevydarenom zápase v Čerepovci hostia zinkasujú plný bodový zisk?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Góly a asistencie: 29. Simakov (Brule, Lazarev), 59. Viklund (Simakov) – 24. Novotný (Plotnikov, Averin), 28. Thörnberg (Galimov), 40. Platt (Musatov)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiľev, Holos, Ljubuškin, Martynov, Pašnin, Gorochov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Thörnberg, Galimov – Korškov, Kartajev, Konkov – Platt, Sprukts, Musatov

Rozhodca: Jyri Ronn, Alexander Sergejev – Andrej Matjuša, Jevgenij Petrov