Kazaň – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | D. Moskva – Soči 2:1 (po pr.) | Viťaz – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Dynamo Moskva
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HK Soči
Nedeľa 05.10.2014, 15:00KHL

Výborný a zároveň napínavý zápas pre oba tímy. Oba tímy si vytvárali gólové príležitosti, lenže všetky sa im nepodarilo využiť.

1. tretina bola veľmi vyrovnaná. Gól síce nepadol ale mohli sme vidieť veľmi vyrovnaný hokej. V 1. tretine bolo viacero vylúčení, no ani jedno sa nepodarilo využiť. V druhej tretine skóroval Babenko, keď využil presilovú hru a tak potrestal hostí za zbytočnú chybu. Taktiež si svoje názory vymenili Daugavins a Petrov, ale bitke, pohotovo zabránil rozhodca, ktorý ich rozdelil. V 3. tretine sa pohotovo presadil Lyuduchin a priviedol svoj tím späť do hry. Po tomto vyrovnávajúcom góle sa hral znova, vyrovnaný hokej. Bolo viacero vylúčení, ale ďalší gól už nepadol. V predĺžení sa podarilo skórovať Osipovi, ktorý potvrdil výhru Din. Moskva.

Prajem vám príjemný zvyšok dňa. (17:29:45)

62:10
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Výborne zakončenie hráča OSIPOV. Daugavins sa výborne natlačil pred bránu hostí, posunul puk na Kasparsa a ten ho poslal ďalej na Osipova. Brána bola úplne prázdna, takže mu už v strelení gólu nič nebránilo.

61:16
    Domáci si prihrávajú ale robinson pekne našiel spoluhráča. Petuško sa snažil natlačiť pred bránu, ale to sa mu nepodarilo. Pozor, robinson teraz zariskoval, keď stratil puk

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Táto tretina priniesla vyrovnávajúci gól, takže nás čaká predĺženie zápasu. Tréner Din. Moskva vysvetľuje hráčom taktiku. Hráči HK Soči stále hrajú v oslabení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domáci sa snažia presadiť v posledných sekundách, žial sa im to už nepodarí.

59:10
    Je tu ďalší nedovolený zákrok a zároveň šanca pre domácich. Na trestnú lavičku si pôjde sadnúť Krutov za podrazenie.

58:10
    Hostia to prekombinovali pred bránou domácich, následne stratili puk.

57:10
    Warn sa nebezpečne natlačil pred bránu domácich, ale nevšimol si že tam stoja traja protihráči.

56:50
    Domáci opäť v útočnom pásme hostí. Za bránou Mosalyov. Snažil sa prihrať ale prihrávka bola mierená mimo.

55:40
    Pestuško krásne vystihol moment a vypichol puk z hokejky Akhmetova. Samostatnú akciu nedokázal zakončiť.

55:10
    Domáci pri puku, snažia sa preraziť do útočného pásma. Za bránou stratil puk Mosalyov a hostia sú v útočnom pásme.

54:00
    Robinson strieľa! Strela však minula bránu a hostia získali puk, ktorý následne stratili v útočnom pásme.

53:01
    Hostia majú opäť puk. Na hraciu plochu sa vracia Solovyov.

52:20
    Domáci vyhadzujú puk a tak získavajú čas. Teraz sa snažili o pokus pri prečíslení, keď strieľal Osipov.

51:45
    Hostia sa držia v útočnom pásme a prihrávajú si. Koledov skúsil, ale strelu zachytil domáci brankár.

51:00
    Na trestnú lavičku odchádza Solovyov za podrazenie. Domáci hrajú v oslabení a hostia to môžu využiť.

Martin Kišidaj

Góly a asistencie: 23. Babenko (Robinson), 63. Osipov (Daugavins, Kaspars) – 42. Lyuduchin

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Yeryomenko) – Robinson, Jarasvaara, Osipov, Soloviov, Višňevskij, Koryagin, Mironov – Soin, Babenko, Žerdev, Daugavins, Glazachev, Kokarev, Gorovikov, Pestuško, Tereščenko, Pestuško, Mosaliov, Karpov
    HK Soči: Popperle (Gavrilov) – Koledov, Wilson, Pervišin, Jarvinen, Shchitov, Petrov, Pautov – Krutov, Demkov, Lijuduchin, Warn, Krukunov, Ignatuškin, Petersson, Akhmetov, Emmerton, Lapenkov, Morozov, Ščerbina, Saprykin

Rozhodca: Vysilyev Alexei, Ronn Jyri – Gordenko Konstantin, Tomilov Viktor