Arsenal – Southampton 1:2 (kon.) | Liverpool – Middlesbrough 2:2 (14:13 po pen.) | Sunderland – Stoke City 1:2 (kon.)
Swansea – Everton 3:0 (kon.)
Swansea City
3:0 (1:0)
Everton FC
cz Utorok 23.09.2014, 20:45 • Liberty Stadium, Swansea • Anglický Ligový pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

V úterý večer je na programu třetí kolo Capital One Cupu, které nabídne 10 zápasů, z nichž se zaměříme na zajímavé střetnutí dvou celků z Barclays Premier League. Swansea přivítá na Liberty Stadium Everton. Duelem Vás provede Tomáš Reiner.

Swansea

Klub z Walesu prožil úspěšný vstup do nového ročníku Barclays Premier League, když vyhrál tři zápasy v řadě. Poté však přišla porážka od Chelsea a následně Southamptonu. V Capital One Cupu se Swansea nyní bude chtít vrátit na vítěznou dráhu, nečeká ji však snadný soupeř. Na Liberty Stadium přijede Everton. Svěřenci Garryho Monka postoupili do třetí kola přes Rotherham. Rozhodující a jediný gól zápasu vstřelil Bafetimbi Gomis, pro něhož to byla první branka na ostrovech.

Everton

Hráči Evertonu vstupují do třetí kola Capital One Cupu jako nasazený tým, který o víkendu podlehl na vlastním hřišti těsně 2:3 Crystal Palace, proti němuž se zřejmě projevila únava ze čtvrtečního zápasu UEFA Europa League, ve kterém Toffees přehráli snadno 4:1 Wolfsburg. Everton se zatím může opřít o služby Stevena Naismithe, který je se třemi góly nejlepším střelcem. Těsně za ním je duo Lukaku, Mirallas, kteří zaznamenali góly dva.

Týmové novinky – Swansea

Manažer Swansea Garry Monk chce dát v zápase Capital One Cupu proti Evertonu volno často vytěžovaným hráčům, na svou šanci tak čekají záložník Tom Carroll, který je na Liberty Stadium na hostování z Tottenhamu, uzdravený Marvin Emnes a útočník Jefferson Montero. Všichni tři jmenovaní hráči by se měli objevit v základní sestavě. Wilfried Bony byl v sobotu proti Southamptonu vyloučen a také jeho čeká odpočinek, nahradit by ho měl Bafetimbi Gomis.

Týmové novinky – Everton

Everton se musí obejít bez dlouhodobě zraněného Bryana Ovieda, zatímco Arouna Kone se připojí na Liberty Stadium zpět k prvnímu týmu. Wideman Oviedo se společně s Konem nedávno představil v zápase Barclays Premier League do 21 let. Manažer Roberto Martinez chtěl oběma hráčům poskytnout dostatečný čas na rehabilitaci a v zápase proti Swansea očekává, že budou stoprocentně připraveni. Střední obránce Seamus Coleman (hlava), křídlo Steven Pienaar (podkolenní šlacha) a záložník Ross Barkley (koleno) jsou stále mimo hru.

Swansea City: Tremmel, Richards, Williams (C), Fernandez, Taylor, Shelvey, Carroll, Sigurdsson, Dyer, Montero, Gomis.
    Náhradníci: Fabianski, Bartley, Emnes, Routledge, Ki Sung-Yeung, Fulton, Rangel.
    Manažer: Garry Monk.

Everton FC: Howard (C), Hibbert, Gibson, Eto'o, McGeady, Oviedo, Distin, Besic, Atsu, Garbutt, Alcaraz.
    Náhradníci: Robles, Kone, Lukaku, Mirallas, McCarthy, Osman, Browning.
    Manažer: Roberto Martinez.

Rozhodčí: Roger East. Asistenti: Simon Beck, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Andy Davies.

Těsně před výkopem

Vítejte na Liberty Stadium, kde už jsou oba týmy připraveny na hrací ploše a zápas mezi Swansea a Evertonem bude moci za pár okamžiků moci začít. Hlavním rozhodčím duelu je pan Roger East.

1

1
    Swansea dostala pokyn k výkopu zápasu a souboj mezi Swans a Evertonem může začít.

2
    Swansea hraje v tradiční bílé sadě dresů. Everton v černém.

2
    Přihrávka na Dyera byla příliš prudká a Alcaraz si vzápětí pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře Tima Howarda.

3
    Shelvey se dlouho otáčel s míčem, jenže neměl komu přihrát a tak raději zvolil přihrávku zpět na vlastní polovinu.

3
    Sigurdsson se jako první dostal ke střele, jeho pokus levačkou z hranice šestnáctky ale zamířil nad.

4
    Gomis se snažil protlačit do zakončení, proti Alcarazovi ale neuspěl.

5
    Na Liberty Stadium panuje typické anglické počasí. Na hrací plochu dopadá hustý déšť.

6
    Gomis nedostal dobrou přihrávku a Tim Howard mohl v bráně Evertonu v klidu rozehrát.

7
    Na kopačky Swansea se snesla další nepřesnost a Osman mohl vhazovat.

8
    Shelvey našel dlouhým pasem Gomise, který se snažil zpětnou hlavičkou najít Dyera, jeho přihrávka ale byla nepřesná.

9
    Swansea u míče.

10
    Domácí jsou stále u míče, hráči Evertonu ale dobře napadají jejich rozehrávku.

11
    Swans dominují držení míče, zatím jim je to však k ničemu.

11
    Před Samuelem Eto'em se otevřel prostor, jeho následná přízemní střela zpoza šestnáctky ale zamířila vedle levé tyče.

12
    Eto'o měl před pár okamžiky velice slibnou šanci a manažer Roberto Martinez to dobře ví.

13
    McGeady neuspěl ve svém tažení po levém křídle. Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Dyer.

13
    Ashley Williams se s tím nemazlil a míč odpálil do středu hřiště. Centr Evertonu byl snadno odvrácen.

14
    Atsu se málem ocitl ve skvělé šanci, u míče byl ale jako první brankář Tremmel.

15
    Swansea může přejít do protiútoku...

16
    Montero se dostal na levé straně k centru z velkého úhlu, který v pohodě ukryl ve svém náručí připravený Howard.

17
    Everton mohl přejít do rychlého protiútoku, Gibson ale podklouzl.

18
    Žlutou kartu dostává Fernandez (Swansea City).

19
    Everton rozehrál standardní situaci a v obrovské šanci se ocitl Alcaraz, z blízkosti ale fantastického Tremmela překonat nedokázal!
    Alcaraz nepřekonal Tremmela

20
    Everton začíná vystrkovat růžky, Swansea ale zatím zvládá bránit.

21
    Besic se rozhodl vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale skončila vysoko nad. Tremmel tentokrát bez práce.

22
    Shelvey nedal na pravém křídle prostor Oviedovi, Everton však mohl vhazovat.

23
    Eto'o skvěle podržel míč na levém křídle proti dvěma protihráčům a přihrál McGeadymu, který ve středu hřiště uvolnil Besice. Ten to opět zkusil zpoza šestnáctky, jeho střela ale opět skončila nad.

24
    Sigurdsson nenašel Gomise a Everton se v pohodě ubránil.

25
    Tim Howard dostal prudkou malou domů, zkušený brankář v bráně Evertonu ji ale dokázal zpracovat.

26
    Everton drží míč na svých kopačkách a vymýšlí kudy projít k šestnáctce Swansea.

27
    McGeady se snažil prosadit na levém křídle, míč mu ale utekl do zámezí.

29
    Swansea právě vstřelila branku!
    NATHAN DYER posílá Swansea do vedení!! Fernandez pronikl po levé straně mezi dvěma obránci do šestnáctky a poté předložil míč na vzdálenější tyč Dyerovi, který v obrovské šanci nezaváhal a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči. Howard si sice na míč sáhl, zabránit v jeho cestě do sítě ale nedokázal.
    Nathan DYER - 1:0

30
    Besic vyslal na bránu Swansea třetí pokus zpoza šestnáctky, ten ale opět skončil mimo. Tentokrát to však byl o dost lepší pokus a jeho střela skončila těsně vedle levého horního rohu.

31
    Carroll fauloval Ovieda a hra byla ve středu hřiště přerušena.

32
    ŽLUTÉ KARTY: Swansea 1 Everton 0

33
    Gibsonova přihrávka byla velmi nepřesná a fanoušci Swansea ji doprovodili posměškem.

34
    Manažer Evertonu Roberto Martinez postává u postranní čáry a zřejmě už přemýšlí, co řekne svým svěřencům o přestávce.

35
    Everton inkasoval gól v pasáži hry, kdy byl střelecky aktivnější.

35
    Atsu vypálil zpoza šestnáctky a Williams srazil jeho střelu na rohový kop.

36
    Alcaraz se dostával na přední tyči po rozehrání rohového kopu do šance, skvěle ho ale ustrážil Williams, který odvrátil míč na další roh.

36
    Everton rozehrál další rohový kop a tentokrát se dostal do zakončení, jeho střela ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Tremmel.

37
    Gomis se málem dostal na vzdálenější tyči k hlavičce, k zakončení mu ale po Taylorově centru scházely centimetry.

38
    Sigurdsson zabojoval a udržel míč na hrací ploše. Navíc našel na pravém křídle Richardse.

39
    Montero se snažil předvést na levé straně technické dovednosti, po dvou zasekávačkách mu ale míč utekl za postranní čáru.

40
    Přesto si Montero vysloužil hlasitý potlesk tribun Liberty Stadium.

41
    Dyer se snažil na pravém křídle odcentrovat přes dva protihráče, Hibbert ho ale skvělým skluzem zastavil.

42
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých 5 minut. Swansea vede nad Evertonem těsně 1:0.

42
    Richards hledal u pravé postranní čáry Dyera, ten ale nedokázal jeho razantní přihrávku zpracovat.

43
    Do hry se vzápětí zapojil Howard, který v klidu rozehrál.

43
    Montero vybojoval pro Swansea rohový kop.

44
    Sigurdsson rozehrál rohový kop a na přední tyči málem našel Richardse, tomu ale scházely k zakončení hlavou milimetry.

44
    Samuel Eto'o se ocital ve skvělé šanci, vzápětí ho ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

45
    Fanoušci hlasitě křičeli: "Střílej!", Shelvey se ale ke střele ze střední vzdálenosti neodhodlal.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuty, v jejíž závěru vybojoval McGeady rohový kop.

45+2
    Gibson se na přední tyči k ničemu nedostal a první poločas už více nenabídne.

45+2

Everton mohl udeřit již v 19. minutě, Alcaraz ale z blízkosti nedokázal Tremmela prostřelit, a tak přišel na druhé straně trest. Deset minut na to totiž skvěle pronikl do šestnáctky Fernandez, který našel Dyera a ten ve skvělé šanci nezaváhal. Skóre po prvním poločase. Swansea 1 Everton 0.

Vracíme se zpět na Liberty Stadium, kde už fanoušci obou táborů netrpělivě očekávají start druhého poločasu, do kterého vstupuje Everton s jednobrankovým mankem. Jako jediný se mezi střelce zapsal ve 29. minutě Nathan Dyer.

46
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Eto'o, přichází Lukaku.

46

46
    Everton rozehrál druhý poločas, do kterého vstoupil s jednou změnou.

47
    Romelu Lukaku nahradil o přestávce Eto'a a před pár okamžiky se ocitl v dobré šanci, když ustál souboj s Williamsonem, udělal si prostor a zpoza šestnáctky vypálil těsně nad břevno!

48
    McGeady se snažil projít středem hřiště, tam ho ale odzbrojil pozorný a dobře napadající Fernandez.

48
    Romelu Lukaku se opět dostal do zakončení, tentokrát ale bylo jeho zakončení o poznání horší.

49
    Montero se sice na levém křídle po Sigurdssonově přihrávce neprosadil, Swansea ovšem mohla alespoň vhazovat.

50
    Lukaku se otáčel ve středu hřiště s míčem a už si to chystal namířit k bráně Swansea, Shelvey se mu ale postavil do cesty a skvěle ho odzbrojil.

51
    Tim Howard nepřipustil nějakou komplikaci a odkopl míč za postranní čáru.

52
    McGeady předvedl skvělou zasekávačku a poté levačkou zpoza šestnáctky zamířil těsně nad břevno!
    McGeadyho střela nad

53
    Everton není v dnešním zápase rozhodně horší, jen mu to příliš nepálí.

54
    Montero dostal na pravou stranu šestnáctky krásnou kolmou přihrávku od Shelveyho a poté na přední tyči našel jemným centrem Sigurdssona, který hlavou skvěle mířil k levé tyči, Tim Howard ale předvedl tygří skok a jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazil!
    Skvělý zákrok Howarda po hlavičce Sigurdsonna

55
    Nechybělo mnoho a Swansea mohla vést o dvě branky.

56
    Swans rozehráli rohový kop, do zakončení se ovšem nedostali.

57
    ROHOVÉ KOPY: Swansea 3 Everton 4

58
    Roberto Martinez připravuje druhé střídání. Do hry se chystá McCarthy, pokud jsem dobře viděl.

58
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Oviedo, přichází McCarthy.

59
    Shelvey byl u postranní čáry tvrdě atakován, hlavní rozhodčí Roger East ale druhou žlutou kartu v dnešním zápase nevytáhl.

60
    Žlutou kartu dostává Shelvey (Swansea City).

61
    Carroll hledal dlouhým nákopem z vlastní poloviny Gomise, ten byl ale dobře pokryt Distinem.

62
    Roberto Martinez není na lavičce Evertonu spokojen s vývojem zápasu a vehementně gestikuluje směrem ke svým svěřencům.

63
    McCarthy si vyšlápl na Dyera a hlavní rozhodčí mu šel okamžitě domluvit.

64
    Domluva se hodně nelíbila fanouškům Swansea, kteří začali hlasitě bučet a dožadovali se žluté karty.

65
    GYLFI SIGURDSSON potvrzuje formu a zvyšuje na 2:0 pro Swansea!! Shelvey rozehrál standardní situaci, po které se snažil míč odvrátit v pádu Distin. Ten ale hlavičkoval do vlastního břevna, od něhož se míč odrazil k Sigurdssonovi, který ho pohotovým zakončením uklidil do prázdné brány.
    Gylfi SIGURDSSON - 2:0

66
    Swansea připravuje první střídání.

68
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Dyer, přichází Routledge.

69
    Garbutt se snažil narazit míč se svým spoluhráčem, do jejich kombinace se ale vložil Williams.

70
    Gomis byl skvěle pokryt Distinem a Swansea bude pouze vhazovat ve středu hřiště.

71
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Carroll, přichází Sung-Yeung.

72
    Atsu upadl v šestnáctce po souboji s Taylorem, ten ale nejen, že nefauloval, ale navíc vybojoval odkop od brány.

73
    Shelvey vypálil ze střední vzdálenosti a podle toho také jeho pokus dopadl. Tim Howard mohl zůstat v bráně Evertonu ledově chladný.

74
    Chladný ale nyní rozhodně není manažer Toffees Roberto Martinez.

75
    Ofsajd, v němž se ocitl velmi aktivní Montero.

76
    Gomisovi se to sice nelíbí, ale byl mu odpískán útočný faul.

78
    Richards předvedl ostrý skluz ve středu hřiště a vybojoval míč pro Fernandeze, který ho následně odkopl před dotírajícím McCarthym za postranní čáru.

79
    Vzápětí se prezentoval ve středovém kruhu tvrdým skluzem Besic, kterému byl odpískán faul na Sigurdssona.

80
    Romelu Lukaku se řítil sám na bránu a snažil se obhodit vybíhajícího Tremmela, ten se ale nachytat nenechal a předvedl úžasný zákrok!
    Brzké vyběhnutí Tremmela

81
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází McGeady, přichází Osman.

82
    Sigurdsson se rozhodl pro přímou střelu na bránu, jeho pokus ze standardní situace ale zastavila zeď hráčů Evertonu.

83
    Garbutt poslal do šestnáctky Swansea načechraný centr a nadělal Tremmelovi problémy, brankáři domácího týmu ale vzápětí vypomohl jeden z obránců.

84
    Sigurdsson se dostal ke střele, která byla zablokována. Howard zasahovat nemusel.

85
    Shelvey zatáhl míč k šestnáctce Evertonu a poté levačkou tvrdě vypálil, Tim Howard se ale potřetí v zápase překonat nenechal a vytáhl další fantastický zákrok!
    Howard vyrazil střelu Shelveyho

86
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Sigurdsson, přichází Emnes.

87
    Střídající MARVIN EMNES zvyšuje tři minuty před koncem na 3:0!! Marvin pobyl necelou minutu na hřišti a parádní přízemní střelou z hranice šestnáctky zamířil k levé tyči. Howard se natahoval po jeho skvěle umístěné střele marně.
    Marvin EMNES - 3:0

88
    Swansea už může dohrávat zbytek zápasu v naprosté pohodě.

89
    Swansea se dnes vydařilo téměř vše, na co sáhla.

90
    Nad rámec zápasu se budou nastavovat 3 minuty.

90+1
    Ki vypomohl svým spoluhráčům v obraně a zastavil útok Evertonu.

90+2
    Alcaraz tak dlouho váhal u postranní čáry s rozehrávkou, až málem namazal míč na kopačku jednoho z hráčů Swansea, který by se řítil sám na bránu. Na štěstí pro Alcaraze to dobře dopadlo a Howard mohl v klidu rozehrát.

90+3
    Žlutou kartu dostává Garbutt (Everton FC).

90+3

Swansea se vrací po dvou porážkách v Barclays Premier League zpět na vítěznou dráhu. Svěřenci manažera Garryho Monka porážejí na Liberty Stadium rozdílem třídy Everton, do jehož sítě se trefil v prvním poločase Dyer a po přestávce také Sigurdsson a střídající Emnes. Swans se mohou radovat z postupu do dalšího kola Capital One Cupu, zatímco Everton v soutěži končí. Konečný výsledek. Swansea 3 Everton 0. (22:37:33)

Tomáš Reiner

Góly: 29. Dyer, 65. Sigurdsson, 87. Emnes

Karty:   18. Fernandez (SWN), 60. Shelvey (SWN) – 90+3. Garbutt (EVE)

Swansea City: Tremmel, Richards, Williams (C), Fernandez, Taylor, Shelvey, Carroll (71. Sung-Yeung), Sigurdsson (86. Emnes), Dyer (68. Routledge), Montero, Gomis.

Everton FC: Howard (C), Hibbert, Gibson, Eto'o (46. Lukaku), McGeady (81. Osman), Oviedo (58. McCarthy), Distin, Besic, Atsu, Garbutt, Alcaraz.

Rozhodca: Roger East. Asistenti: Simon Beck, Adam Nunn. Čtvrtý rozhodčí: Andy Davies