Olympiakos – Atlético Madrid 3:2 (kon.) | Juventus – Malmö 2:0 (kon.) | Real Madrid – Bazilej 5:1 (kon.)
Liverpool – Razgrad 2:1 (kon.) | Monaco – Leverkusen 1:0 (kon.) | Benfica – Zenit 0:2 (kon.)
Galatasaray – Anderlecht 1:1 (kon.) | Dortmund – Arsenal 2:0 (kon.)
Galatasaray S.K.
1:1 (0:0)
R.S.C. Anderlecht
Utorok 16.09.2014, 20:45 • Türk Telekom Arena • Liga majstrov

Prvé zápasy Ligy Majstrov sú za nami. V skupine D sa zrodila remíza 1:1 medzi Galatasarayom a Anderlechtom. Prvý polčas patril hosťom, boli aktívnejší, rýchlejší. Vyústilo to v 52.minúte keď krásnym gólom poslal do vedenia svoj tím Praet. To nabudilo trochu zaspatých Turkov. Im trvalo 40 minút, kým dokázali reagovať. Vďaka skvelej práci Bruma a góle Yilmaza si pripisujú aspoň bod. Ďakujem vám za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších stretnutiach. (22:40:47)

90+3

90+2
    Dzemaili ešte vidí žltú kartu za faul a následnú reakciu voči rozhodcovi.
    Burak YıLMAZ - 1:1

90+1
    Galatasaray dal gól!
    BURAK YILMAZ spasil celý Istanbul! Za všetko sa musí poďakovať Brumovi, ktorý briliantne prešiel cez pravého obrancu Kljestana a položil si mladíka Roefa a následne poslal prihrávku na Yilmaza, ktorý nemal problém usmerniť loptu do prázdnej brány.

90
    Nadstavený čas sú tri minúty – toľko stačí Belgičanom vydržať.

88
    Obrana Anderlechtu sa nevzdáva. Už len pár minút ich delí od troch bodov!

87
    Suarez už mohol všetko zaklincovať. Vo vápne predviedol krásne kľučky. Lopta mu v poslednej minúte utiekla.

86
    Do veľkej šance sa dostala dvojica domácich. V poslednej chvíli dokázal odvrátiť nebezpečnú prihrávku do vápna jeden z obrancov hostí.

85
    Držanie lopty: Galatasaray S.K. – R.S.C. Anderlech 56%-44%

84
    Striedania nabudili domácich. Veľkú šancu mal Çamdal. Už nevie, čo iné spraviť. Anderlecht je naozaj namotivovaný. Strela bola ale zblokovaná na roh.

83
    Anderlecht získal loptu a pomalými prihrávkami až na brankára ukazuje svoju taktiku do najbližších minút.

82
    Felipe Melo musel vytiahnuť ostrý zákrok na prenikajúceho útočníka. Musí si ale dávať pozor, lebo jednu žltú už inkasoval. V prípade červenej karty by určite zahatil všetky nádeje na zisk aspoň bodu.

81
    Anderlecht predvádza nesmierne sympatický výkon. Bojujú o každú loptu.

80
    Je tu posledná dnešná desaťminútovka. Podarí sa domácim získať aspoň bod? Všetci hráči sú už na útočnej polovici.

78
    Domáci kouč vsádza všetko. Vo svojom poslednom striedaní posiela na ihrisko ako ofenzívnu posilu Tarıka Çamdala, ktorý nahradil Tellesa.

77
    Strelec jediného dnešného gólu Praet sa očividne zranil a potrebuje vystriedať. Novou posilou je Dendoncker.

76
    Belgičania sú očividne s týmto stavom spokojný. Loptu už len zakopávajú na polovicu domácich.

75
    Galatasaray si teraz neustrážil obranu hostí a dostal sa do postavenia mimo hry.

74
    Po pár minútach jemného tlaku sa dostali ku lopte aj hostia. Išlo len o malé zaváhanie domácich. Rýchlo chybu napravili a loptu získali späť.

73
    Anderlechtčania teraz len pobehujú na pár metroch a to im stačí aby zabránili domácim sa dostať hlbšie.

71
    Čas sa pomaly kráti. Že by sme sa dočkali prvého prekvapenia?

70
    Kapitánsku pásku prenechal Selçuk İnan Sneijderovi. Na jeho miesto prišiel Umut Bulut.

69
    Domáci chcú penaltu za hru rukou Acheamponga v šestnástke. Ani tentokrát sa pokutového kopu nedočkajú.

68
    Suarez sa ocitol v postavení mimo hry. Postranný rozhodca si to všimol a už aj zdvihol zástavku.

67
    Burak Yılmaz sa hodil o zem v penaltovom území. Rozhodca nič nevidel. Možno sa k tomu vráti a udelí žltú kartu za simulovanie.

66
    Domáci nedokážu prejsť cez hrubú stenu hostí. Práve hostia majú zjednodušené brejky.

65
    Striedanie na strane hostí: pomôcť prišiel Kljestan, ktorý vymenil Mitrovica.

64
    V druhom zápase D-skupiny vyhráva Dortmund nad Arsenalom už 2:0. Víťaz tohto stretnutia sa pravdepodobne zaradí na druhé miesto.

63
    Acheampong vidí ďalšiu žltú kartu za neskorý faul na Veysel Sarı.

61
    Gól hre pomohol, domáci dávajú všetko do útoku a otvárajú obranu pre rýchle brejky Anderlechtu.

60
    Felipe Melo vidí žltú kartu za zrezanie Suareza. Hlavný rozhodca bol blízko a ihneď tasí kartu.

59
    Bruma sa po malom ošetrení vrátil na ihrisko a už aj vyskúšal debutanta Roefa. Z päťky triafa len do brankára.

58
    Selçuk İnan rozohral rohový kop z pravej strany. Stále žiadna gólová koncovka.

57
    Všetky oči sú na rozhodcovi. Všetci domáci chcú penaltu za faul na Brumu v šestnástke. Domáci nezískali penaltu, ale aspoň roh.

56
    Domáci sa trochu po inkasovanom góle spamätali a už sú pred šestnástkou Roefa.

55
    Je tu prvé striedanie na domácej strane: nevýrazného Pandeva vystriedal Portugalčan Bruma.

53
    A. Mitrović už mohol dať na 0:2! To by domácich už asi položilo. Dostal sa ku peknej prihrávke na hranici šestnástky a mal pred sebou voľný priestor. Loptu ale posiela nezmyselne mimo brány.

52
    Domácich tento gól určite zaskočil. Treba ale povedať, že celý prvý polčas boli Belgičania lepšími a tento gól si zaslúžili.
    Dennis PRAET - 0:1

51
    Anderlecht dal gól!
    Je tu prvý gól. Jeho autorom je DENNIS PRAET, ktorý krásne prešiel cez trueckú obranu a spoza šestnástky vyslal ostrú strelu ku ľavej tyči. Muslera nemal žiaden nárok. Lopta sa odrazil od tyči do vnútra.

49
    Opäť Sneijder. Vyslal dlhý center do šestnástky. Pandev loptu stihol zachytiť. V hre sa pokračovalo a lopta sa dostala znova ku Sneijderovi. Tento hráč bol v ofsajde a v hre nemohol pokračovať.

48
    Sneijder sa ocitol po krásnom pase v šestnástke. Tam spadol Deschachts a lopta došla až ku Holanďanovi. Maďarský rozhodca ale zapískal útočný faul.

47
    Na prvých pať minút druhého polčasu sa všetci fanúšikovia otočili chrbtom ku hre na protest voči Tureckej futbalovej federácii.

46
    V prvej minúte druhého polčasu začal aktívnejšie domáci celok. Obrana Anderlechtu je ale stále skvelá.

46

Druhý polčas sa začne približne o 21:43.

Prvý polčas dnešného duelu je za nami. Síce sme nevideli žiaden gól, ale zopár pekných akcií sme videli na každej strane. Až tri žlté karty videli hráči Anderlechtu. Musia si na to v druhom polčase dávať pozor. Aj to môže byť ich slabina, ktorú Sneijder a spol. využijú. Zostaňte s nami.

45+1

45+1
    V nadstavenej minúte ešte mali šancu domáci. Pohrozili, no obrana Anderlechtu zostáva bezgólová.

45
    Nadstavený čas je jedna minúta.

44
    Tento roh ponúkol iba rýchle prečíslenie na strane hostí. Sanchez nedokázal ale zachytiť Conteovu prihrávku.

43
    Mbemba v súboji jedného na jeden s tureckým útočníkom nezaváhal a loptu posla do bezpečia. Domáci budú rozohrávať roh.

41
    Pekná prihrávka do behu od Defour. Muslera ale úmysel vystihol a loptu zachytil.

40
    Posledných päť minút. Niečo sa snaží vymyslieť na ľavom krídle Praet. Je rýchlo pokrytý dvoma hráčmi a loptu stráca.
    Selçuk İnan

39
    Zobral to na seba domáci kapitán Selçuk İnan. Múr pekne obstrelil a od ľavej tyče ho delili len centimetre. Roef by nemal šancu to zachytiť.

38
    Ďalší hráč hostí vidí žltú kartu. Tento krát je napomínaným Defopur, ktorý hral rukou pred pokutovým územím a ponúkol priamy kop pre domácich v atraktívnej vzdialenosti.

37
    Pomaly ale isto sa blížime ku koncu prvého polčasu. Zatiaľ nič nenasvedčuje o zmene skóre na jednej či druhej strane.

36
    Len pomalé prihrávky dozadu. Anderlecht postavil pred Turkov obranný val.

35
    Držanie sa začína vyrovnávať. Hráči sa ale veľmi nepohybujú a nevedia sa efektne dostať rýchlo vpred.

34
    Filip Melo poslal krásnu strelu. Keby ju Deschachts netečoval, určite by narobila Roefovi veľké problémy.

33
    Conté vidí druhú žltú kartu zápasu za faul v strede ihriska.

32
    Pandev si žiada pokutový kop po avizovanej ruke jedného z hosťujúcich stopérov. Ruka bola ale pri tele a navyše mimo šestnástky.

31
    Anderlecht v prvej polhodine zaskočil domácich. Už mohol aj vyhrávať keby ich kapitán premenil jeho super šancu.

30
    Domáci ako keby nevedeli ako sa dostať do šestnástky hostí. Síce okupujú ale ďaleko sa nedostávajú.

29
    Na druhej strane predviedol prvý ofsajd dnešného zápasu Holanďan Sneijder

28
    Mohli sme už takmer vidieť prvý gól! na jeho strelenie mal šancu kapitán hostí Deschachts. Spracoval krásny center, Tielemans sa mu pekne odstúpil. Z piatich metrov poslal strelu len do Musleru.

26
    Faul na Najara od Selcuka Inana. Je tu prvý priamy kop v nebezpečnej blízkosti.

25
    Mitrovic ukázal svoje prednosti a dostal sa cez tureckého stopéra. Vyslal peknú strelu do pravej strany brány, kde pekným skokom chytil loptu Muslera.

24
    Suarez sa už aj prezentoval krásnym centrom na nabiehajúceho Tellesa. Ten z prvej poslal loptu len kúsok od zadnej tyče Musleru.

23
    Anderlecht je teraz skúšaný ako dobre sa pripravil na dnešný duel. Domáci okupujú ich polovicu ihriska.

22
    Pekný center vyslal v 22.minúte Yilmaz. Ani v jeho prípade sa nedostal žiaden ku spoluhráčov ku dorážke.

21
    Prekvapivo skoro prichádza prvé striedanie. Ide o napomínaného hráča – Nuytincka. Ten už so sklonenou hlavou je na striedačke, kde vymenil Suaréza.

20
    Deschacht sa snažil nájsť spoluhráča vo vápne. Svoj center poslal, no bol len bezpečne odkopnutý.

19
    Anderlecht sa dostal ku lopte a ihneď bolo počuť hlasné pískanie domácich fanúšikov. Zrejme nie sú spokojní s takýmto stavom hry.

18
    Sneijder sa dostal na ľavé krídlo, veľa toho ale nevymyslel a rýchlo loptu stratil.

17
    Našťastie môže Kaya bez problémov pokračovať.

15
    Turecký stopér potrebuje ošetrenie a na pár minút sa hra musí prerušiť.

14
    Semih Kaya zostáva otrasený ležať po zrážke so spoluhráčom Felipom Melom.

13
    Hneď ako sa dostali hostia ku lopte boli vysoko napádaní viacerými hráčmi domácich. Belgický majster ale zostáva v držaní.

11
    Po pár minútach sa usadil na lopte Galatasaray a postupnými prihrávkami sa dostáva vpred.

10
    Prvých desať minút je za nami. Sledujeme pekný, rýchly futbal, ovplyvnený chybami obrán.

9
    A. Mitrovic fauluje domáceho brankára a hlavný rozhodca píska faul.

8
    V prvých minútach robia obrany chyby a s otvorenou náručou púšťajú útočníkov do svojho územia.

7
    Roef bez najmenších problémov loptu zachytil.

6
    Rýchla kontra domácich mala za následok vybojovanie prvého rohového kopu.

5
    Anderlecht využíva lacných chýb domácich a po pár rýchlych prihrávkach sú už pred šestnástkou.

4
    Hostia sa dostali na pár minút na útočnú polovicu. Oboznámili sa s trávnikom a už utekajú naspäť.

3
    Za nepekný faul na Yilmaza vidí žltú kartu Nuytinck.

2
    Conte sa snažil prejsť cez ľavého beka Tellesa. Nepodarilo sa mu to a loptu stráca.

1
    Domáci svojim výkopom začali dnešný zápas. Liga Majstrov je tu!

1

Galatasaray S.K.: 1 Muslera(GK), 13 Alex Telles, 21 Chedjou, 26 Semih Kaya, 88 Veysel Sarı,3 Felipe Melo, 6 Dzemaili, 8 Selçuk İnan(C), 10 Sneijder, 17 Burak Yılmaz
    19 Pandev
    Náhradníci: Bolat, Hakan Balta, Tarık Çamdal, Bruma, Olcan Adın, Yekta Kurtuluş, Umut Bulut.

R.S.C. Anderlecht: 33 Roef(GK), 3 Deschacht(C),14 Nuytinck, 22 Mbemba, 10 Praet, 16 Defour, 31 Tielemans. 7 Najar, 18 Acheampong,
    20 Conté, 45 A. Mitrović
    Náhradníci: Kudimbana, Colin, Kljestan, Dendoncker, Suárez, Cyriac, Kabasele.

Rozhodca: István Vad -Istvan Albert, Peter Berettyán.

R.S.C. Anderlecht – belgický majster má za sebou už sedem kôl. Zatiaľ sa im darí dobre a ešte ani raz neprehrali. Vez víkend remizovali s K. Lierse SK 2-2. Dnes nie sú veľkým favoritom. Hlavný tréner ale hovorí, že dnes sa o body pobijú:"Máme mladý, ambiciózny a talentovaný tím. Naša šanca na získanie bodov závisí od taktiky – ak zahráme dobre našu vlastnú hru, tak prečo nie?"

Galatasaray S.K. minulý rok skončil na druhej priečke za svojim mestským rivalom – Fenerbahce.Ten si ale musí odpykávať trojročný trest za korupciu. Namiesto neho sa tak postaví v skupine D Galatasaray. Okrem dnešného zápasu sa hraje v skupine aj veľký duel medzi nemeckou Borussiou a anglickým Arsenalom. Aj tento duel môžete nájsť na našej stránke.

Konečne sme sa dočkali. Po dlhých mesiacoch prázdnin sa vracia najprestížnejšia klubová, futbalová súťaž v Európe – Liga Majstrov. V nej sa predstavia tie najlepšie tímy z celej Európy aby sa pobili o "ušatú trofej". V prvý hrací deň sú na programe odohratie prvých štyroch skupín. V skupine D sa predstaví turecký zástupca – Galatasaray S.K., ktorý doma na svojom Türk Telekom štadióne privíta belgického majstra – R.S.C. Anderlecht.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.