Eindhoven – Arnhem 2:0 (kon.) | Breda – Zwolle 3:1 (kon.) | Groningen – Amsterdam 2:0 (kon.)
Twente – Feyenoord 0:0 (kon.)
NAC Breda
3:1 (1:0)
PEC Zwolle
cz Nedeľa 31.08.2014, 14:30 • Rat Verlegh Stadion (Breda) • Holandská Eredivisie

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Těším se na vás u dalšího online přenosu. (16:26:26)

Zápas je tedy za námi a Breda může po dlouhé době slavit ligové vítězství! NAC nakonec poráží Zwolle 3:1 a drží tak svou letošní domácí neporazitelnost. Vzhledem k obrazu hry je vítězství Bredy zasloužené. Jedinou branku hostů vstřelil po pěkné kombinaci Tomáš Necid.

90+2

90+2
    Do šance se ještě dostal Boateng a následovat měl rohový kop, ale toho už se nedočkáme, jelikož hlavní rozhodčí právě ukončil zápas.

90+1
    Zdá se, že Breda bude moci slavit první soutěžní výhru od letošního března.

90
    Nastavovat se bude jen jedna minuta.
    Matičův přímý kop

89
    Tu si vzal nakonec na starost Matič, který se prezentoval poměrně povedenou přízemní ranou na zadní tyč, po níž Boer vyrazil míč na rohový kop.

88
    Lukoki (ZWO) fauloval před vápnem Boatenga a bude z toho další zajímavá standardka pro domácí.
    Elson HOOI - 3:1

85
    Breda právě vstřelila branku!
    Po spolupráci dvou střídajících hráčů se Breda dostává do dvoubrankového vedení! ELSON HOOI dostal přihrávku od Sarponga a zpoza obránce dokázal parádní ranou napálit míč pod břevno Boerovy brány.

83
    Centr nakonec prolétl nikým netečován těsně před hostující bránou.

83
    Domácí Matič si bere na starost přímý kop z nadějné pozice.

81
    V posledních minutách se hraje hodně nervózně a oba týmy se rychle střídají ve svých útočí, které většinou končí nepřesností.

78
    Breda se dobře ubránila útoku hostů a následně přešla do rychlého brejku, ale Boatengovi na poslední chvíli odkopl míč do zámezí Van Polen.

77
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Falkenburg, přichází Hooi.

75
    Zwolle zahrávalo přímý kop na útočné polovině, ale centrovaný míč našel pouze hlavu domácího obránce.

73
    Nebezpečná situace ve vápně hostů. Sarpong posílal u brankové čáry míč pod sebe a domácí se málem dostali k zakončení do odkryté brány, ale u míče byli nakonec dříve hosté.

72
    Hosté se snaží tlačit dopředu, ale zatím se jim nedaří dostat do zakončení.

70
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Van der Werff, přichází Ioannidis.

69
    Míč proletěl nad těsně nad hlavami několika hráčů a Boer ho nakonec s obtížemi dokázal ukočírovat.

68
    Domácí jsou při chuti a nyní si po dalším faulu vybojovali zajímavou standardku.
    FALKENBURG - 2:1

66
    Pokutový kop si vzal na starost ERIK FALKENBURG, který střelou do protipohybu brankáře vrátil domácímu týmu vedení!
    Penaltový zákrok

65
    Nyní už to však po dalším zákroku v hostujícím vápně bude pokutový kop pro Bredu! Van Polen fauloval Pericu a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík.

65
    Boateng se dostal s míčem do vyložené šance ve vápně, kde upadl po souboji s obráncem, ale penalta se nepíská.

62
    Breda zahrávala přímý kop, který skončil v náručí hostujícího Boera.

60
    Po delší době se do útočné akce dostala Breda, ale nakonec z toho byla jen pomalá střela Sarponga, který to zkoušel zpoza pokutového území.

59
    Hosté se ve druhém poločase prezentují jednoznačně lépe, než v tom prvním.
    Nijlandova příležitost

58
    Hostující Nijland se středem hřiště probil až do zakončení a jeho střelu vyrazil Ten Rouwelaar pouze na rohový kop.

56
    Žlutou kartu dostává Necid (PEC Zwolle).

56
    Domácí obránce nechal míč proletět napříč vápnem, kde však stál Tomáš Necid, který byl situací natolik překvapen, že se k zakončení nakonec nedostal.

56
    Na trávníku se v posledních minutách přitvrzuje a hra je rozkouskovaná četnými fauly.

55
    Žlutou kartu dostává Matič (NAC Breda).

53
    Žlutou kartu dostává Lukoki (PEC Zwolle).

53
    Na trávníku zůstal ležet domácí Amieux a hra byla na chvíli přerušena.
    Tomáš NECID - 1:1

50
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Po rychlé akci hostů přichází vyrovnání! Jesper Drost přihrál na střed Nijlandovi, který přihrávkou mezi obránci našel nabíhajícího TOMÁŠE NECIDA a český útočník si ve vyložené šanci poradil dobře a překonal Ten Rouwelaara.

48
    Lam fauloval na polovině hřiště Matiče a míč připadl domácím.

47
    Ten však nebyl příliš dobře zahrán a míč je teď až u brankáře Boera.

46
    Hosté zahrávali přímý kop, ale tečovaný balón doletěl jen do zámezí. Následovat bude rohový kop.

46
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Tighadouini, přichází Sarpong.

46
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Saymak, přichází Lukoki.

46
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Sainsbury, přichází Broerse.

46

Je to tak. Hlavní rozhodčí nic nenastavoval a oba týmy odchází do kabin za stavu 1:0 pro domácí Bredu. NAC si přibližně od 25 minuty vytvořilo velký tlak a zaslouženě se dočkalo vedoucího gólu. Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    První poločas se chýlí ke konci a zdá se, že domácí si do šaten odnesou jednogólové vedení.

43
    Na centr na zadní tyč si naběhl Rienstra, po jehož hlavičce se míč odrazil od země nad domácí bránu.

42
    Šance pro hosty. Niljand si ve vápně sklepl míč na levačku a z úhlu prověřil pozornost domácího gólmana, který vyrazil míč na rohový kop.

40
    Zwolle se dostalo s míčem na útočnou polovinu, ale nepovedená přihrávka končí pouze u domácího brankáře.

38
    Hráči ve žlutočerných dresech se zdají být v dobré pohodě a i po vstřeleném gólu se snaží stále držet otěže hry ve svých rukách.
    PERICA - 1:0

36
    Nyní už se Breda může radovat! Přetažený centr vrátil hlavou zpátky do vápna Boateng přímo na STIPE PERICU, který zblízka napálil míč pod víko a poslal tak domácí do zaslouženého vedení.

34
    Domácí pokračují v aktivní hře a v posledních minutách dostali Zwolle pod velký tlak.
    Velká šance domácích

31
    Teď už domácí byli hodně blízko vedoucí brance! Míč se z přímého kopu dostal do vápna, kde se odrazil k Falkenburgovi, který zblízka napálil pouze Boera, od něhož balón doputoval k Boatengovi, který svou ranou orazítkoval břevno, od něhož se míč naštěstí pro Zwolle odrazil před bránu!

29
    Matič to zkoušel z dálky, ale jeho přímý kop skončil nad hostující bránou. Breda je v posledních minutách jasně aktivnější.

28
    Boateng (BRD) napálil odražený míč pouze mimo bránu.

27
    Velká šance domácích! Na povedený centr do vápna si vyskočil Matič a hlavou poslal míč k pravé tyči, kde skvělým zákrokem zabránil gólu Boer.

25
    Domácí se nyní dožadovali dalšího rohového kopu, ale rozhodčí přisoudil míč hostům.

24
    Přetažený centr nikoho ve vápně nenašel, ale u míče jsou nadále domácí.

23
    Matič poslal zajímavý centr do hostujícího vápna, kde obrana Zwolle zblokovala míč na rohový kop.

22
    Breda ovšem v kombinaci obvykle dlouho nevydrží, takže u míče jsou spíše hosté, kterým se však zatím nedaří nic kloudného vymyslet.

21
    Další nepřesnost na kopačkách hostů má na svědomí Van Hintum, který nebyl nikým atakován, ale přesto poslal míč do zámezí.

19
    Zwolle se dostalo v útoku až k domácí bráně, ale Nijlandovi utekl míč do zámezí. Sledujeme poměrně nezajímavou pasáž hry.

17
    Po De Kampsově faulu budou v útoku pokračovat hosté.

15
    Hra v nemá v těchto minutách dobré tempo a míč se pohybuje mezi oběma šestnáctkami.

12
    Na druhé straně dostal do vápna pěkný centr Necid, který však netrefil míč ideálně.

10
    Roh byl zahrán nebezpečně, ale na centrovaný míč se nakonec domácí hráči marně natahovali.

9
    Tighadouini si hezky zpracoval balón a uháněl do vápna, kde napálil míč do Van der Werffa, od něhož se střela odrazila na rohový kop.

7
    Domácí se po levé straně dostávali do šance, ale Amieux byl v dobře přihrávku v ofsajdu, což postřehl pomezní sudí.

6
    Rienstra (ZWO) se napřáhl z dálky, ale střela mu vůbec nesedla.

5
    Kingsley Boateng (BRD) dostal přihrávku do vápna, kde se nejprve sám rozhodil vlastními kličkami, ale následně si předkopl míč a z velkého úhlu ohrozil Ten Rouwelaara.

4
    Jesper Drost (ZWO) fauloval na polovině hřiště a u míče zůstane Breda.

3
    Další nevydařený centr hostů končí v zámezí.

2
    Necid jen těsně nedosáhl na centrovaný míč, který tak jen proletěl nad pokutovým územím Bredy.

1

NAC Breda: Ten Rouwelaar – Ssewankambo, Drost, Damcevski, Amieux – Falkenburg, De Kamps, Matič – Tighadouini, Perica, Boateng
    Náhradníci: De Roover, Hooi, Sarpong, Seuntjens, Babos, Swerts, Van der Weg

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Sainsbury, Van der Werff, Van Hintum – Rienstra, Lam – Saymak, Jesper Drost, Nijland – Necid
    Náhradníci: Lukoki, Ioannidis, Broerse, Moro, Pereira, De Jong, Thomas

Rozhodčí: T. van Sichem.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PEC Zwolle vstoupilo do nové sezony výborně, když nejprve získalo výhrou 1:0 nad Ajaxem Amsterdam nizozemský superpohár a následně vstoupilo do ligové sezony třemi výhrami v úvodních třech kolech. První letošní nezdar si tedy Zwolle připsalo až tento čtvrtek na hřišti Sparty Praha, kde mu porážka 3:1 znemožnila účast v Evropské lize. Spraví si dnes Zwolle chuť proti Bredě?

NAC Breda je tým, který se v minulé sezoně jen těsně vyhnul zrádnému play out a základní cíl pro letošní sezonu asi nemůže být jiný. Po třech odehraných kolech má Breda na svém kontě dva body za dvě domácí remízy. Venku se však Breda vůbec nepředstavila dobře, jelikož ve 2. kole schytala na Phillips Stadionu debakl 6:1 od PSV. Potvrdí dnes Breda, že doma se jí daří více a připíše si premiérové vítězství v letošní sezoně?

Zdravím všechny příznivce nizozemské Eredivisie. V rámci čtvrtého kola této atraktivní fotbalové soutěže přivítá NAC Breda na svém stadionu celek PEC Zwolle.