Boston – Montreal 1:3 (kon.) | LA Kings – Anaheim 2:1 (kon.)
Anaheim Ducks
cz Štvrtok 15.05.2014, 03:45 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:45.

ANAHEIM DUCKS
    Nejproduktivnějším hráčem Ducks v play-off je Ryan GETZLAF, který nasbíral čtrnáct bodů za čtyři góly a deset přihrávek. V pořadí bodování play-off je čtvrtý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Corey PERRY, který nasbíral deset bodů za tři góly a sedm přihrávek a v bodování play-off je třinácátý.

LOS ANGELES KINGS
    Nejproduktivnějším hráčem Kings je Anže KOPITAR, který nasbíral šestnáct bodů za čtyři góly a dvanáct přihrávek a aktuálně vede pořadí kanadského bodování play-off! Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Marian GÁBORÍK, který nasbíral dvanáct bodů za osm gólů a čtyři přihrávky a v bodování play-off je pátý.

Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
    Anaheim Ducks – Los Angeles Kings
    2:3 po pr. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
    12. Beleskey (Getzlaf, Fowler), 49. Selänne (Maroon, Getzlaf) – 10. Martinez (Gáborík, Kopitar), 60. Gáborík (Richards, Kopitar), 73. Gáborík (Kopitar, Doughty)

2. utkání
    1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
    10. Perry (Getzlaf, Fowler) – 1. Gáborík (Kopitar, Brown), 13. Martinez (Toffoli, Pearson), 60. King (Williams)

3. utkání
    Los Angeles Kings – Anaheim Ducks
    2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
    25. Carter (Gáborík, Kopitar), 60. Richards (Pearson, Carter) – 5. Perry (Maroon, Getzlaf), 36. Selanne (Bonino, Lindholm), 58. Lovejoy (Cogliano)

4. utkání
    0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
    17. Smith-Pelly (Perry, Getzlaf), 19. Getzlaf (Perry, Vatanen)

5. utkání
    4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
    3. Bonino (Winnik), 22. Smith-Pelly (Perreault, Selänne), 23. Smith-Pelly (Getzlaf), 29. Silfvelberg (Cogliano) – 10. Lewis (Williams), 39. Gáborík (Muzzin, Carter), 55. Gáborík (Brown, Kopitar)

Vítejte u onlajn přenosu 6. utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Anaheim Ducks.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Schultz, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, Williams – King, Richards, Nolan

Anaheim Ducks: Gibson (Hiller) – Beuachemin, Linholm, Allen, Vatanen, Fowler, Lovejoy – Smith-Pelly, Getzlaf, Perry – Maroon, Perreault, Selänne – Cogliano, S. Koivu, Silfverberg – Palmieri, Bonino, Winnik

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Murphy, Murray.

00:01

00:40
    Hosté s pukem za vlastní brankou, Fowler rozehrává.

00:58
    Trevor Lewis si připisuje první střelu, jeho pokus z levé strany míří ale pouze vedle branky.

01:45
    Gibson má puk ve své moci a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

02:11
    Icing Anaheimu, hra se opět přesouvá do třetiny hostů.

02:50
    Oba týmy na ledě s elitními formacemi, hosté se zatím nemohou vymanit ze své třetiny.

04:05
    Bonino drží puk na pravé straně, ve třetině Kings, ale jen na okamžik, nyní již hrají opět Kings.

04:25
    Vhazování po levici Gibsona.

04:55
    Alec Martinez s pukem ve třetině Ducks, puk směřuje do rohu, kde ho získává Lindholm.

05:25
    Perreault byl faulován Greenem, který za podražení dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Anaheim.

05:46
    Puk až za brankou Anaheimu, Kings se zatím v pohodě brání.

06:06
    Až díky dobré práci Getzlafa na útočné modré získávají hosté pásmo.

06:17
    Po střele Fowlera z pravé strany zasahuje Quick, který přerušuje hru.

07:01
    Beauchemin pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.

07:25

07:57
    Gibson má puk ve své výstroji a přerušuje hru, následuje první komerční přestávka v utkání.

08:16
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    APovedená útočná akce domácích, po parádní přihrávce Kopitara, z pravé strany, se sám před Gibsonem, z bezprostřední blízkosti, prosazuje JAKE MUZZIN, který tak dává první gól zápasu. Asistence: Anže Kopitar a Marian Gáborík.

09:03
    Domácí začali v zápase, který musí vyhrát, pokud nechtějí na dovolenou, dobře, vedou a mohou hrát o něco více v klidu.

10:05
    Muzzin nahazuje puk do nebezpečného prostoru před branku, tam defenziva Ducks odehrává alespoň do rohu.

10:33
    Cogliano nachází Beachemina, který se dostává do útoku, jeho střelu z pravé strany Quick chytá a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

12:05
    Vojnov s pukem za vlastní brankou, zakládá útočnou akci Kings, na jejímž konci je pouze nahození puku.

13:34
    Perry a Smith-Pelly postupují dva na dva, ale druhý jmenovaný to měl u branky Kings na dlouhou hůl, Quick chytá a přerušuje hru.

14:27
    Vojnov nachází zpoza vlastní branky Lewise, který přihrává Stollovi, ten je již v útočném pásmu Anaheimu, ale pálí vedle.

15:25
    Winnik zpracovává dlouhý pas na útočné modré, dostává se z levé strany do zakončení, ale netrefuje branku!

16:16
    Kings v pukem ve vlastní třetině, domácí nikam nespěchají.

17:02
    Komerční přestávka.

17:30
    Muzzin nahazuje puk na branku Ducks, ale tam jsou pozorní obránci soupeře.

18:24
    Podruhé se dnes vylučuje, tentokrát v týmu Anaheimu, Smith-Pelly již sedí na trestné lavici, přesilová hra Kings.

18:38
    Díky vyhranému vhazování jsou Kings od úvodních vteřin ve třetině soupeře.

18:45
    Ale Silfverberg vyhazuje puk ze třetiny.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:45
    Hosté drží puk daleko od své branky, což jim maximálně, při vlastním oslabení, vyhovuje.

20:00

První třetinu jasně ovládli domácí hokejisté, kteří hrají velmi dobře, svého soupeře přebruslují a dostávají pod tlak, z něhož vyústila i zatím jediná branka utkání. Tu vstřelil v 9. minutě Muzzin, který se prosadil po dobré kombinaci elitní formace Kings. Hosté toho v této části příliš nepředvedli a pokud budou takto hrát i nadále, čeká nás i v této sérii rozhodující sedmé utkání. Ale na takové soudy je ještě čas, čekají nás především další dvě třetiny!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Los Angeles Kings: 8

Anaheim Ducks: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:40 hodin.

20:01

20:24

21:01
    Quick chytá nahozený puk a raději přerušuje hru.

21:49
    Perreault odchází na střídačku a vypadá to, že má něco s levou nohou. Ale při pohledu na lavičku vidno, že si ani lékařský zásah nežádá, není to nic vážného.

22:50
    Ducks bojují v útočném pásmu, ale těžko se dostávají ke střele.

23:15
    Závar přímo v brankovišti Kings, leží tam dva hráči společně s Quickem, bude se vylučovat.

23:15
    Na trestnou lavici odchází domácí King a hosté si zahrají přesilovou hru!

23:55
    Kings vyhazují puk ze třetiny, hosté to musí zkoušet znovu.

24:08
    Ne, Ducks mají velké problémy v útočné fázi, kde prostě nemohou najít "recept" na dobře zformovanou defenzivu Kings.

24:35
    Nyní je Anaheim opět v útočném pásmu.

25:00
    Vhazování po levici Quicka.

25:15

25:27
    Při přesilové hře se v celé "kráse" ukázala neschopnost hostů v útočném pásmu, Kings nemuseli čelit žádné vážnější šanci soupeře při svém oslabení!

26:31
    S. Koivu se vřítil po pravém křídle do útočného pásma, jeho dělovka ale míří pouze mimo branku.

27:03
    Dustin Brown zkouší z levé strany vystřelit, ale puk je zblokován obránci Ducks.

27:45
    Getzlafova střela z levé strany také zablokována, hosté se musí vracet do své třetiny.

28:24
    Corey Perry se proháčkoval do útočného pásma, navíc při signalizovaném vyloučení.

28:38
    Nyní se hra přerušuje, Drew Doughty oslabuje svůj tým, druhá přesilová hra Anaheimu v krátké době po sobě.

29:02
    Střela Perreaulta z pravé strany míří pouze do ochranné sítě, bude se vhazovat.

29:39
    Tato přesilová hra je, z pohledu Anaheimu, mnohem povedenější, než ta předchozí, přesto domácí stále drží těsné vedení.

29:46
    Vhazování po levici Quicka. Domácí úspěšnější a Schultzovi se daří vyhodit puk ze třetiny.

30:15
    Anaheim v přesilovkovém rozestavení, Beauchemin zkouší z levé strany překonat Quicka, střela zablokována bránícími hráči Kings.

30:38

31:50
    Winnik střílí z levé strany, ale netrefuje branku.

32:24
    Po střele Palmieriho, z levé strany, puk v ochranné síti, střelu zblokoval bránící Doughty, hra přerušena.

32:24
    Následuje komerční přestávka.

32:45
    Po delší době se hraje také ve třetině Anaheimu, střela Kopitara byla ale zablokována a puk míří ze třetiny.

33:34
    Smith-Pelly se vřítil do útočného pásma, pálí, ale jeho pokus vyráží Quick nad branku.

34:04
    Jak se zakončuje, předvedl nyní hokejistům Anaheimu TREVOR LEWIS, který mezi nohama bránícího Allena vypálil a puk si našel cestičku i mezi betony Gibsona! Do branky se pak doslova "došoural", každopádně domácí zvyšují svůj náskok! Asistence: Justin Williams a Vjačeslav Vojnov.

35:13

35:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    KYLE PALMIERI vyzrál na Quicka, po pravé straně si sjel před branku, pak udělal bleskovou "otočku" kolem branky a zasunul puk podél tyčky do branky. Asistence: Nick Bonino.

35:56
    O něco podobného se hned po buly pokoušel nyní Kopitar, ale puk mu sjel z hole.

35:58
    Jenže byl při tom faulován, na trestnou lavici odchází Perreault za hákování, přesilová hra Kings.

36:38
    Puk míří ze třetiny Anaheimu.

36:57
    Kings zatím marně hledají cestu do útočného pásma, hosté se výtečně brání.

37:27
    Střelu Richardse dokázal bránící Winnik zblokovat mimo branku, puk poté zamířil ze třetiny.

37:45
    Hra přerušena, vhazovat se bude po levici Gibsona.

37:58

38:08
    Kings ale zůstávají v útočném pásmu. To již neplatí, Bonino dostává puk ze třetiny a hosté tak mohou prostřídat.

38:39
    Getzlaf vyjíždí zpoza branky Kings, zkouší z otočky překvapit Jonathana Quicka, ten je však pozorný a chytá. Hra přerušena, vhazování po levici Quicka.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Vhazování po pravici Gibsona. Domácí úspěšnější a hned se ke střele dostává Toffoli, ale z mezikruží netrefuje branku!

39:46
    A ještě na druhé straně zasahuje Quick, do něhož Perry natlačil Doughtyho, není to faul, bude se vhazovat.

40:00

Také po čtyřiceti minutách odchází hokejisté Los Angeles do kabiny s jednobrankovým náskokem, tentokrát však již 2:1, když nejprve dvoubrankový náskok pro Kings získal Lewis, který se gólově prosadil ve 35. minutě. Hosté ale s odpovědí nečekali dlouho a hned ve 36. minutě je vrátil do zápasu Palmieri, který troufalou otočkou kolem branky překvapil přesouvajícího se Quicka. Ve druhé třetině hosté vyrovnali hru, stále však na svého soupeře ztrácí.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:38 hodin.

40:01

41:23
    Puk míří ze třetiny Kings, Palmieri ale ztrácí puk a domácí mohli zaútočit, místo toho ale střídají.

42:47
    Pearson se dostává ke střele z levé strany, v útočném pásmu, ale netrefuje branku.

43:35
    Kopitar bojuje s Lovejoyem o puk před brankou Ducks, obránce hostů úspěšnější.

44:01
    Jake Muzzin dostává puk do středního pásma, tam ho zastavuje bránící Beauchemin.

44:20
    A po nepřesném pasu Douhtyho je odpískáno zakázané uvolnění Los Angeles, hra se stěhuje před Quicka.

45:01
    Kyle Clifford míří s pukem na holi před Gibsona, ale je bráněn Beaucheminem a podle toho také vypadá jeho zakončení.

45:14
    Nakonec Gibson sbírá puk do své lapačky a raději přerušuje hru.

45:26
    Do úniku se dostal Cogliano, kterému ale vracející se Schultz stihl v poslední chvíli seknout do hole a znemožnit mu tak zakončit.

46:25
    Hostům se nabízí dobrá šance na vyrovnání, při vyloučení Gáboríka si zahrají přesilovou hru!

46:57
    Před dotírajícím Getzlafem chytá puk do své lapačky Quick, který raději přerušuje hru.

47:47
    A výhoda jednoho muže v poli Anaheimu končí, za sekání dostává dvouminutový trest Getzlaf, poměr sil na ledě se vyrovná.

48:08
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, puk ve střední třetině.

48:25
    Nakonec Vojnov bekhendem nahazuje na Gibsona.

48:25
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Kings.

49:11
    Kings v útočném pásmu, Ducks se brání.

49:22
    Williams netrefuje z pravé strany, ale domácí zůstávají před Gibsonem.

49:36
    Až nyní se hosté osvobozují a také oni přečkají toto oslabení.

49:47

49:50
    A před dotírajícím Stollem zasahuje Gibson, který raději přerušuje hru, obě mužstva tak mohou prostřídat.

50:50
    Williams zachytil rozehrávku Anaheimu na útočné modré.

51:15
    Stoll také narušuje rozehrávku Anaheimu, který nyní nedokáže překonat střední pásmo.

52:13
    Palmieri po pravé straně zaváží puk do útočného pásma, ale to je ze strany hostů asi tak všechno, hrají Kings.

53:01
    Vojnov půjde na trestnou lavici, za hru vysokou holí dostává dvouminutový trest.

53:15
    Anaheim v útočném pásmu.

53:40
    Fowler pálí od modré, z levé strany, Quick v sedě chytá, parádní zákrok! Vhazování po jeho pravici.

53:48
    Richards dostává puk ze třetiny.

54:05
    Corey Perry v souboji s Kingem ztrácí puk na útočné modré, domácí se osvobozují.

54:28
    A Drew Doughty nahazuje další puk za branku Ducks.

54:38
    Při přechodu před útočnou modrou je Getzlaf v ofsajdu, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

54:38
    Vhazování po levici Gibsona, cenné vteřiny pro domácí tým.

55:01

55:15
    Probíhá poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté nedokázali využít další přesilovou hru k vyrovnání.

55:38
    Ani S. Koivu nedokázal z levé strany překonat Quicka, pozorná defenziva Kings je nyní pod velkým tlakem.

55:47
    A znovu se vylučuje, tlak Anaheimu bude muset polevit, Ben Lovejoy dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

56:12
    Kings v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

56:38
    Silfverberg osvobozuje svůj tým, puk ve třetině Los Angeles.

56:55
    Jenže domácím se daří znovu získat útočné pásmo.

57:09
    Alec Martinez od modré netrefuje branku. Přesto Kings zůstávají v útočném pásmu, hosté se brání.

57:28
    Alec Martinez si sjel před branku, přihrává Doughtymu, ten se z pravé strany do zakončení nedostal.

57:47

58:27
    Puk ve středním pásmu, hosté brzy sáhnou ke hře bez brankáře.

58:35
    A ta chvíle právě přišla, Gibson na střídačce, hosté hrají v šesti!

58:55
    Branka Ducks prázdná, hosté v útočném pásmu.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Střela Lindholma od modré míří vedle branky.

59:18
    Obrovský závar ve třetině Kings!

59:31
    Až vyhozením puku na zakázané uvolnění si hokejisté Kings mohou trochu oddechnout a hlavně přerušit drtivý tlak, který si Ducks v posledních vteřinách, při hře bez brankáře, vytvořili!

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:38
    Bonino vyhrál klíčové vhazování, ale domácím se nedaří dostat puk ze třetiny.

59:48
    Hosté ještě v útočném pásmu.

60:00

Neuvěřitelný závar před brankou Jonathana Quicka, kde leželo snad pět hráčů najednou a hosté se marně snažili vstřelit vyrovnávací gól! Kings s vypětím všech sil nakonec těsné vítězství udrželi, odvrátili konec série a vynutili si tak rozhodující sedmé utkání!

STAV SÉRIE PO TOMTO UTKÁNÍ:

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks 3 : 3.

Dnešní utkání sledovalo 18 519 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:23:26)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 9. Muzzin (Kopitar, Gáborík), 35. Lewis (Williams, Vojnov) – 36. Palmieri (Bonino)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Schultz, Vojnov, Martinez, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, Williams – King, Richards, Clifford
    Anaheim Ducks: Gibson (Hiller) – Vatanen, Allen, Beauchemin, Lindholm, Fowler, Lovejoy – Smith-Pelly, Getzlaf, Perry – Maroon, Perreault, Selänne – Cogliano, S. Koivu, Silfverberg – Palmieri, Bonino, Winnik

Rozhodca: Furlatt, McCauley – Murphy, Murray

Diváci: 18 519