USA – Lotyšsko 5:6 (kon.) | Kanada – Dánsko 6:1 (kon.) | Fínsko – Bielorusko 2:0 (kon.)
Švédsko – Francúzsko 2:1 (kon.)
Kanada
6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Dánsko
Štvrtok 15.05.2014, 15:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

Je tu koniec zápasu, Kanada štyrmi gólmi v tretej časti hry rozdrvila Dánsko 6:1. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývam vás sledovať spoločne so mnou ešte večerný súboj Švédsko – Francúzsko.

60:00

59:54
    Ešte posledné vhadzovanie pred bránkou Bena Scrivensa.

59:17
    Hrá sa posledná minúta zápasu a oba tímy ho dohrávajú.

58:55
    Konči sa presilová hra Kanady, Dánsko v plnom počte.

58:01
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty.

57:48
    Hrá sa v strednom pásme a na hráčoch Kanady už vidieť, že zápas dohrávajú.

56:55
    Vylúčenie Dánsko, Emil Kristendsen dostáva 2 minúty za držanie. Kanada už sa však nikam netlačí.

56:55
    Dnešné stretnutie sleduje 7085 divákov.

56:17
    Kanada však hrá dnes výborne a v tretej tretine vyšperkovala svoj výkon na veľmi vysokú úroveň.

55:48
    Dánsko sa snaží usadiť v útočnom pásme, vďační diváci ženú hokejistov z krajiny Hamleta za druhým gólom.

55:01
    Päť minút pred koncom tretej tretiny vedie Kanada nad Dánskom stále 6:1.

54:18
    Hrá sa znovu s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

53:47
    Hrá sa v pásme Dánska, Patrick Galbraith musel opäť zasahovať.

53:07
    Kanada už sa nikam netlačí, v pohode dohráva zápas s vedomím, že dnes už jej tri body neujdú.

52:37
    Galbraith nahodený puk radšej podržal v lapačke, bude sa vhadzovať pred jeho bránkou.

52:19
    Vhadzuje sa po pravej ruke Bena Scrivensa.

51:43
    Napriek tomu sa stále tlačia do zakončenia, Scrivens musel zasahovať po strele Christiana Poulsena.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 6. Hodgson (Kadri, Ellis), 26. Hodgson, 42. Read (Turris, Chimera), 44. Read (Turris, Myers), 49. Huberdeau, 51. Hodgson (Kadri) – 10. Jensen (Madsen, Staal)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Bieksa (C), Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gubranson, Rielly – Schenn, Burrows, Mackinnon – Turris (A). Ried. Chimera (A) – Hodgson. Brouwer, Kadri – Monahan. Ward. Scheifele – Huberdeau.
    Dánsko: Galbraith (Nielsen) – Larsen, Lassen, Lauridsen O., Kristensen, Bruggisser, Jensen J. (A), Lauridsen M., Storm – Green (C), Poulsen, Christensen – Jensen M., Staal, Madsen (A), Hansen, Spelling, Boedker – Bjorkstrand, Poulsen, Jensen J.

Rozhodca: Dremelj (SLO), Šindler (CZE) – Poulakka (FIN), Raming (RUS)