USA – Lotyšsko 5:6 (kon.) | Kanada – Dánsko 6:1 (kon.) | Fínsko – Bielorusko 2:0 (kon.)
Švédsko – Francúzsko 2:1 (kon.)
Fínsko
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Bielorusko
Štvrtok 15.05.2014, 19:45 • Minsk Aréna • Majstrovstvá sveta

Fíni teda získali ďalšie tri body, opäť po tom, čo Rinne udržal čisté konto. Vyrovnali sa tým práve dnešnému súperovi a USA. Ďakujem za pozornosť. (21:52:07)

Fínsko – Pekka Rinne

Veľmi dôležitý zápas dokázali Fíni zvládnuť a zdolali Bielorusov futbalovo 2:0. Prvý gól strelil Kontiola v 17. minúte po krásnej individuálnej akcii a dokonalej strele švihom do vinkla, druhý v 60. po nezištnej prihrávke, ktorú mu poslal Lehterä, do prázdnej brány.

60:00

59:44
    Fínsko dalo gól!
    Jori Lehterä sa dotiahol na puk, napriek menšiemu riziku poslal cez dvoch brániacich hráčov puk na druhú stranu a PETRI KONTIOLA ho strieľa do prázdnej brány.
    Asistencie: Jori Lehterä a Olli Jokinen.

59:10
    Kevin Lalande predsa len odchádza na striedačku, Bielorusko to skúsi v piatich.

58:55
    Lalande už bol takmer na ceste, ale zo stredného pásma sa hra stiahla k nemu.

58:05
    Bielorusko vyhralo vhadzovanie a vyhadzuje puk.

57:54
    Bielorusko – Dmitrij Korobov – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

57:30
    Grabovský sa dostal do šance, prihrávku pred bránu skúšal po kľučke a otočke poslať do nej, Rinne ho ale zastavil.

57:12
    Stepanov tak veľmi chcel ísť dopredu, že zvalcoval hráča, ktorý ho chcel brániť a spoločne podrazili ešte ďalšieho a k puku sa tak dostal Grabovský.

55:46
    Kitarov vysunul puk dopredu, prihrávka na Andreja Kosticyna, na ktorého strelu výborne zasiahol Rinne.

55:27
    Napriek tomu, že je Bielorusko v tlaku, na strely je to stále veľmi chudobný zápas – v tretine už síce vyrovnali na 4:4, ale celkovo, na to že do konca ostávajú vyše štyri minúty, je 14:15 trochu málo.

54:05
    Bielorusi ostávajú v tlaku, diváci ich rovnako neustále ženú kupredu pokrikmi. Aj táto horúca atmosféra môže byť tlakom na Fínov.

53:43
    Karalahti dostal do korčulí Jefimenkovu prihrávku spoza brány, puk sa tak vrátil na Jefimenka.

53:16
    Lalande sa zapojil do hry, nahodenie poslal k modrej čiare.

52:42
    Bielorusov presilovka povzbudila k aktivite a znova sú v pásme.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 17. Kontiola (Mäntylä, Rinne), 60. Kontiola (Lehterä, Jokinen)

Fínsko: Rinne – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Palola, Lehterä, Kontiola – Komarov, Jokinen, Pakarinen – J. Sallinen, Immonen, Huhtala – Salomäki, T. Sallinen, Savinainen.
    Bielorusko: Lalande – Denisov, Jevenko, Korobov, Graborenko, Stasenko, Usenko, Gotovec – Stepanov, Kaľužný, Grabovský – S. Kosticyn, Stas, Platt – A. Kosticyn, Kitarov, Ugarov – Koľcov, Kovyršin, Jefimenko – Volkov.

Rozhodca: Brueggemann (GER), Kaval (USA) – Dahmen (SWE), Lederer (CZE)

Diváci: 14447