Freiburg – Braunschweig 2:0 (kon.) | Hannover – Hamburger 2:1 (kon.) | Mainz – Brémy 3:0 (kon.)
Mönchengladbach – Stuttgart 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Norimberk 4:1 (kon.) | Bayern – Dortmund 0:3 (kon.)
1. FSV Mainz 05
3:0 (3:0)
Werder Brémy
Sobota 12.04.2014, 15:30 • Coface arena • Nemecká Bundesliga

Máme tu koniec dnešného zápasu Mainz – Werder Brémy. Po ňom oslavujú domáci jednoznačné víťazstvo 3 : 0, ktoré je určite zaslúžené. V prvom polčase domáci celok dominoval a v druhom bola hra docela vyrovnaná. Mainz si kontroloval hru a hostí do veľkých príležitostí nepustil. Karnevalová Družina sa po víťazstve trochu priblížila k pohárovej Európe a na druhej strane Werder Brémy ešte budú musieť zabrať, aby sa náhodou táto sezóna neskončila totálnym fiaskom.

To je odo mňa na teraz všetko. Ďakujem za pozornosť a verím, že sa uvidíme dnes o 19:00 pri zápase Dunajská Streda – Zlaté Moravce alebo niekedy nabudúce. Prajem príjemný zvyšok dňa. Dovidenia! (17:23:59)

90+2
    Bielo-červení už len kontrolujú hru.

90+1
    Prvá z dvoch nadstavených minút priniesla faul v strede ihriska na Fathiho. Domáci tak aj naďalej držia loptu pri stojacich a tlieskajúcich divákoch.

90
    Rozhodca nadstavuje 2 minúty.

90
    Zápas sa už v pokojnom tempe dohráva. Góla sa už asi nedočkáme.

88
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Díaz, prichádza Fathi.

88
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Moritz, prichádza Svensson.

87
    Malli dáva gól! Ale až po prerušení hry. Hráč s číslom 11 dostal ďalší dlhý center do behu, no tentokrát stal mimo hry. Jeho pekný lob tak bol zbytočný.

86
    Lopty sa zmocnili aj "Bielo-zelení", ktorí sa skúšali dostať do rýchlej kontry. Tá bola viac menej zrušená už po trochu nepresnom centri na Fritza, no on loptu nakoniec ešte dobehol. Po jeho centri do šestnástky hostia o loptu definitívne prišli.

85
    Mainz v útoku sa snaží hrať aj pre divákov. Teraz kombinuje čo to dá.

84
    Choupo-Mating sa v zápale pridať štvrtý gól dopustil útočného faulu na Fritza. Loptu získal Werder.

83
    Aj s nadstaveným hracím časom máme približne 10 minút do konca. O výsledku je však už s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodnuté.

82
    Garcia z ľavej strany skúšal nájsť centrom vo vápne domácich spoluhráča. Nepodarilo sa mu to keď loptu do bezpečia poslal jeden z obrancov domácich.

81
    Do šance sa po prihrávke dostal Diaz. Odstavený bol hosťujúcim Prodlom a domáhal sa aj penalty. Márne.

80
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Soto, prichádza Saller.

79
    Z rohového kopu znovu väčšia šanca na gól nevznikla.

79
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Bargfrede, prichádza Kobylanski.

78
    Vybojovali si aspoň rohový kop. Predtým však uvidíme ešte striedanie.

Milan Vrábeľ

Góly: 5. Petersen (vla.), 16. Moritz, 39. Malli

Karty:   11. Elia (BRE), 20. Junuzović (BRE), 65. Prödl (BRE), 75. Bargfrede (BRE)

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bungert, Noveski (C), Díaz – Moritz, Geis, Soto – Okazaki, Malli, Choupo-Moting
    Náhradníci: Krešić – Svensson, Fathi, Saller, Zimling, Koo, Parker

Werder Brémy: Wolf – Fritz (C), Prödl, Caldirola, García – Junuzović, Bargfrede, Makiadi – Petersen, Hunt, Elia
    Náhradníci: Mielitz – Lukimya, Mulongoti, Schmitz, Gebre Selassie, Obraniak, Ayçiçek, Kob Kobylanski

Rozhodca: Aytekin – Brand, Achmüller.

Diváci: 33 597