Freiburg – Braunschweig 2:0 (kon.) | Hannover – Hamburger 2:1 (kon.) | Mainz – Brémy 3:0 (kon.)
Mönchengladbach – Stuttgart 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Norimberk 4:1 (kon.) | Bayern – Dortmund 0:3 (kon.)
1. FSV Mainz 05
3:0 (3:0)
Werder Brémy
Sobota 12.04.2014, 15:30 • Coface arena • Nemecká Bundesliga

Máme tu koniec dnešného zápasu Mainz – Werder Brémy. Po ňom oslavujú domáci jednoznačné víťazstvo 3 : 0, ktoré je určite zaslúžené. V prvom polčase domáci celok dominoval a v druhom bola hra docela vyrovnaná. Mainz si kontroloval hru a hostí do veľkých príležitostí nepustil. Karnevalová Družina sa po víťazstve trochu priblížila k pohárovej Európe a na druhej strane Werder Brémy ešte budú musieť zabrať, aby sa náhodou táto sezóna neskončila totálnym fiaskom.

To je odo mňa na teraz všetko. Ďakujem za pozornosť a verím, že sa uvidíme dnes o 19:00 pri zápase Dunajská Streda – Zlaté Moravce alebo niekedy nabudúce. Prajem príjemný zvyšok dňa. Dovidenia! (17:23:59)

90+2
    Bielo-červení už len kontrolujú hru.

90+1
    Prvá z dvoch nadstavených minút priniesla faul v strede ihriska na Fathiho. Domáci tak aj naďalej držia loptu pri stojacich a tlieskajúcich divákoch.

90
    Rozhodca nadstavuje 2 minúty.

90
    Zápas sa už v pokojnom tempe dohráva. Góla sa už asi nedočkáme.

88
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Díaz, prichádza Fathi.

88
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Moritz, prichádza Svensson.

87
    Malli dáva gól! Ale až po prerušení hry. Hráč s číslom 11 dostal ďalší dlhý center do behu, no tentokrát stal mimo hry. Jeho pekný lob tak bol zbytočný.

86
    Lopty sa zmocnili aj "Bielo-zelení", ktorí sa skúšali dostať do rýchlej kontry. Tá bola viac menej zrušená už po trochu nepresnom centri na Fritza, no on loptu nakoniec ešte dobehol. Po jeho centri do šestnástky hostia o loptu definitívne prišli.

85
    Mainz v útoku sa snaží hrať aj pre divákov. Teraz kombinuje čo to dá.

84
    Choupo-Mating sa v zápale pridať štvrtý gól dopustil útočného faulu na Fritza. Loptu získal Werder.

83
    Aj s nadstaveným hracím časom máme približne 10 minút do konca. O výsledku je však už s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodnuté.

82
    Garcia z ľavej strany skúšal nájsť centrom vo vápne domácich spoluhráča. Nepodarilo sa mu to keď loptu do bezpečia poslal jeden z obrancov domácich.

81
    Do šance sa po prihrávke dostal Diaz. Odstavený bol hosťujúcim Prodlom a domáhal sa aj penalty. Márne.

80
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Soto, prichádza Saller.

79
    Z rohového kopu znovu väčšia šanca na gól nevznikla.

79
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Bargfrede, prichádza Kobylanski.

78
    Vybojovali si aspoň rohový kop. Predtým však uvidíme ešte striedanie.

77
    Hostia sa pustili do postupného útoku s množstvom prihrávok.

76
    Kamery nám ponúkli krásny pohľad na to ako sa bavia domáci diváci. Majú sa aj prečo baviť.

75
    Po faule na Okazakiho vidí aj tretí hráč hostí žltú kartu. Previnilcom sa stal v strede ihriska Bargfrede.

74
    Tam si loptu poprihrávali Moritz a Geis. Lopta nakoniec skončila nad bránou.

73
    Ten ohrozenie Kariusa nepriniešol a tak sú v útoku "Červeno-bieli".

72
    O loptu však prišli a tú hneď dostal Elia. On bránu tesne minul, no získal aspoň rohový kop.

71
    Znovu si domáci len prihrávajú loptu na svojej polovici. Nič zaujímavého sa nedeje.

Trochu prekvapivé pre mňa je, že mladučký, len 21 ročný Richard Strebinger sa nedostal na súpisku dnešného zápasu. Vedenie Werderu pred zápasom s Mainzom totiž určite potešil. Počas týždňa totiž predĺžil kontrakt s jeho aktuálnym zamestnávateľom až do 30. júna 2017. Rakúsky brankár sem prišiel z Hertly Berlín, kde hral za B tím a na svojom konte má aj 5 zápasov za juniorskú reprezentáciu. Verí, že pôsobenie v Brémach mu pomôže nakročiť aj do seniorskej reprezentácie.

69
    Znovu Mainz v útoku. Hráči vpredu si v pohode povymieňali loptu až kým ich nezastavil ofsajd.

68
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Hunt, prichádza Obraniak.

67
    Domáci v ďalšej parádnej kontre. Centrom takmer až z bránkovej čiary sa Malli dostal do ďalšej veľkej šance na gól. Ku gólu mu chýbala väčšia presnosť pri zakončení.

66
    Pozornosť Wolfa za hranicou šestnástky vyskúšal Diaz. Jeho prízemná strela sa asi ťažko mohla skončiť gólom.

65
    To už až tak dlho netrvalo. Do kontry bol poslaný Malli, ktorý bol pri šprinte zastavený faulov a za to si odnáša žltú kartu Prödl.

64
    Ani ten sa neskončil najlepšie pre hostí. Domáci si ubránili svoje pozície, no hráčom v zelenom zostáva aspoň lopta na kopačkách.

63
    Po ňom tu hneď máme aj v rýchlom slede roh číslo 3.

62
    Podaril sa im vybojovať roh. Ten bol dosť dlhý a tak bol poslaný na ďalší roh.

61
    Hostia sa snažia aj nejakú tú akciu vytvoriť. Od domácich, ktorí dnes hrajú veľmi dobre, sú však rýchlo zastavení.

60
    Brankár Kanus poslal svojmu spoluhráčovi trochu nepresnú prihrávku. Nič hrozného sa však nestalo keďže hráč hostí bol dosť ďaleko a tak pokračuje hra ďalej.

59
    Domáci sa dostali do ďalšej superšance. Malli dostal prihrávku pred šestnástkou od Okazakiho. Loptu si potiahol bližšie k brány, parádne vystrelil, no na šťastie hostí toto sa už gólom neskončilo. Nastrelil len ľavú tyč.

58
    Do nabehnutia bol poslaný jeden z hráčov hostí. Všetkému zabránil zachytením prihrávky Pospech.

57
    Domáci hráči v týchto chvíľach držia loptu. Diváci sa riadne zabávajú, no verme tomu, že zápas ešte neplánuje ani jeden tým už len dohrávať.

Mimochodom Čech Zdeněk Pospěch počas týždňa vyhlásil, že po skončení sezóny Mainz opustí pretože sa chce vrátiť do rodných Čiech. Vedenie táto správa nepotešila, no jeho rozhodnutie chápu. 35 ročný obranca prišiel do nemeckého klubu v roku 2011 z dánskej Kodani. Za „Nula-päťky“ odohráva už 88. zápas.

56
    Ten vol zahraný celkom dobre. Po odrazenej lopte sa dostal k streleckej pozícii Malli. V poslednej chvíli bol zblokovaný.

55
    Pospech v útočnom snažení. Vybojoval rohový kop.

54
    Na začiatku druhého polčasu boli lepší hostia, no hry sa opäť zmocňuje "Nula-päťka".

53
    Mainz si v druhom polčase vybojoval prvú važnejšiu šancu na gól až teraz. Malli minul ľavú tyčku asi o meter.

52
    Werder sa však pustil aj do ďalšej akcie. Teraz ju ukončil pohotový Okazaki, ktorý loptu hráčom hostí zobral.

51
    Útok hostí bol ukončený odpískaným ofsajdom.

46
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Petersen, prichádza Selasie. Ešte sme vám zabudli priblížiť, že na strane hostí sa striedalo počas prestávky.

50
    Po faule získali hostia priamy kop. K nemu sa postavil Hunt, no na jeho center nezareagoval ani jeden spoluhráč.

49
    Śťatie na začiatku druhého polčasu skúsil aj domáci hráč s číslom 10 Choupo-Moting.

48
    Ten zahral Junuzovič, no brána domácich ohrozená nebola.

47
    Vyzerá to tak, že Werder Brémy sú na to aspoň psychicky lepšie. Držia sa vpredu a dokonca získali aj rohový kop.

46
    Dokonca jeden z hráčov hostí si vyskúšal aj šťastie keď vyskočil z väčšej vzdialenosti, no bránu ani náhodou netrafil.

46
    Výkop v druhom polčase zaznamenali hostia a hneď sa pustili do útoku.

Červené karty : 0 – 0

Druhý polčas sa začne približne o 16:31.

Máme za sebou prvý polčas, ktorý poriadne potešil domáci tím a na druhej strany úplne zdeptal hostí. Po ňom vyhráva Mainz nad svojim súperom rozdielom triedy a je to určite zaslúžený výsledok. Strelcami gólov v prvom polčase sú Petersen, Moritz a Malli. Werder Brémy dostáva teraz 15 minút na spamätanie sa. Uvidíme, či im prestávka pomôže.

Verím, že zostanete s nami a pozriete si, či sa dnešný zápas skončí riadnym fiaskom hostí alebo poriadnou drámou.

45

45
    Ten vážnejšiu šancu nepriniesol a keďže rozhodca nenadstavil ani minútu, tak polčas končí.

44
    Počas útoku bol faulovaný Malli. Uvidíme priamy kop.

43
    Po jeho zahraní sa jeden z hostí dostal k hlavičke, no bol v ťažkej pozícii a tak loptu poslal nad bránu.

42
    Podaril sa im vybojovať roh.

41
    Na strane Werderu je však vidieť aspoň snahu. Tá im dnes na ich smolu vôbec nie je platná.

40
    Hostia sa budú musieť nad sebou počas prestávky poriadne zamyslieť. Ak takto budú pokračovať, tak im hrozí riadny debakel.

39
    Mainz dal gól!

V ďalšej šanci sa však rozhodne nezmýlil. YUNUS MALLI dostal krásnu prihrávku od Pospecha za obranu. Z pravej strany vypálil pod brvno a brankár opäť nič nezmohol. Krásny gól.

38
    Malli si vyskúšil v šestnástke hostí peknú parádičku. Po prihrávky si loptu nadhodil a pokúsil o niečo ako nožničky. Tie sa mu nie úplne vydarili a lopta skončila vedľa brány.

37
    Znovu sú červení tí, ktorí tvoria. Po získaní lopty dostal prihrávku do behu Moritz, no po jeho zdvojení o loptu prišiel.

36
    Opäť sa pokúsili priblížiť ku Kariusovi, no o loptu ich dokonca obral už útočník v strednom pásme. To svedčí o veľkej nemohúcnosti hostí.

35
    Po dlhšej dobe sa aj "Zeleno-bieli" dostali dopredu. Veľa vody tam však nenamútili.

Nedarí sa presadiť ani hosťujúcemu Aaronovi Huntovi, ktorému sa proti „Karnevalovej Družine“ mimoriadne darí. V 10 zápasoch proti tomuto mužstvu strelil gól až 7 krát a určite aj dnes bude chcieť pridať ďalší do svojej zbierky.

33
    Práve naopak. Útočí Mainz a núti faulovať hostí. Teraz sa previnil Junuzovič. Následne bola zahraná štandardka, ktorú Geis poslal priamo do náručia brankára hostí.

32
    Werderu zatiaľ zápas vôbec nevychádza. Okrem toho, že prehráva o dva góly, tak sa mu ani náhodou nedarí usadiť sa v pásme domácich.

31
    Po tom ako bol kapitán hostí Fritz trochu viac nespokojný po jednom z verdiktov hlavného rozhodcu dostal napomenutie.

30
    Ďalšia veľká príležitosť na gól. Centrovanú loptu dostal Choupo-Moting a on tesne v šestnáskte popri otočke a páde vystrelil a zase chýbalo málo, aby lopta skončila v bráne Wolfa.

29
    Center bol poslaný do vápna pred brankára kde sa najlepšie zorientoval obranca Prodl, ktorý odhlavičkoval loptu do bezpečia. Domáci sa ešte následne snažili doraziť loptu do brány, no minuli ju.

28
    Roh si vybojovali domáci a zahrá ho Geis.

27
    Po zákroku Petersena ostal ležať na zemi hráč domácich. Už sa však hrá ďalej a všetko je v poriadku.

26
    "Nula-päťky" nechcú nechať svojho súpera dýchať ani náhodou. Teraz sa k lopte dostal Choupo-Moting, ktorý v šestnástke veľmi sľubne vystrelil, no lopta skončila nakoniec tesne nad bránou Werderu.

25
    Na ďalšej strane bol znovu vo veľmi dobrej pozíci domáci Mainz. Tam dostal center z ľavej strany Okazaki, ktorý si spracoval prsiami a po strele za hranicou šestnástky tesne minul bránu Wolfa.

23
    Ten bol zahraný veľmi dobre. Skončil na hlavičke Prodla, ktorý hlavičkoval veľmi dobre. Brankár loptu nechytil a situáciu zachránil až hrač na bránkovej čiare. Jemu sa podarilo dostať loptu do bezpečia.

22
    Werder Brémy si vybojovali roh.

21
    Postavenie mimo hry bolo teraz odpískané pre hostí.

20
    Žltú kartu dostává Junuzović (Werder Brémy).

19
    Do útoku sa pustil teraz Mainz. Akcia bola rýchlo ukončená po nepresnej prihrávke.

18
    Za veľmi rýchli čas sa dostal Werder do nepríjemnej situácie. Podarí sa mu z nej vymotať.

17
    Hostia sa zase pokúsili po góle o rýchli útok. Boli zastavení rozhodcom.

16

Už teraz viem, že sa im to rozhodne nevypomstilo. Po odkope od domácej brány poslal jeden z obrancov center do šestnástky. Tam sa lopta nešťastne odrazila od Prodla na nikým nekrytého CHRISTOPHA MORITZA. On bombou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi.

15
    Hráči domácich už teraz hrajú uvoľnene a rozhodne sa nikam neponáhľajú. To sa im môže vypomstiť.

14
    Ten bol zahraný celkom slušne, no preletel celu šestnástku čím akciu hostí ukončil.

13
    Svojou aktivitou si Fritz nastrelením protihráča vypýtal rohový kop.

12
    Faul sme videli aj na strane domácich, no tam už bez kartového napomenutia.

11
    Už v jedenástej minúte si nie až za tak ostrý faul odnáša žltú kartu hosťujúci Elia.

Zaujímavé je, že Mainz 05 porazil jeho dnešného súpera na svojej pôde len jediný raz už pred dlhými 10 rokmi. Vtedy sa s Werderom Brémy stretol v Bundeslige prvýkrát a porazil ich 2:1. Podarí sa mu nájsť recept na porazenie po dlhej dobe práve dnes?

9
    Postupi sa do ďalšieho útoku po ľavej strane kde loptu potiahol Choupo-Moting. Podarilo sa mu aj odcentrovať na Okazakiho, no on už predviedol hroznú, nepresnú hlavičku.

8
    Aj naďalej sa držali v úročnom pásme, no potom ho dobrovoľne opustili a prihrávajú si na vlastnej polovici.

7
    Na vavrínoch ale nechcú zaspať ani domáci. Boli však pribrzdení odpísakným pastavením mimo hry.

6
    Hostia sa samozrejme hneď snažia odpovedať útoku. Na ich smolu len útokom.

5

A mámu to riadne prekvapivý začiatok. Center si poslal do vlastnej brány NILS PETERSEN a tak sa domáci tešia z krásneho začiatku.

4
    Ako sa dalo čakať, tak na začiatku zápasu sa oba tímy len oťukávajú a my sme svedkami dosť veľkého počtu nepresností.

3
    Útok si vyskúšali aj domáci. Nič extra sa im nepodarilo vymyslieť.

2
    Na začiatku zápasu sa nepustili do útoku domáci, ale práve naopak hostia. Zatiaľ sa im však vážne bránu nepodarilo ohroziť.

1
    Domáci odohrajú dnešný zápas v bielo-červených dresoch a hostia sa predvedú v zelenej kombinácii.

1
    Úvodný výkop zaznamenali hráči domácich.

1

- 1
    Hráči už nastúpili na ihrisko. O chvíľu sa začne hrať.

- 20

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bungert, Noveski (C), Díaz – Moritz, Geis, Soto – Okazaki, Malli, Choupo-Moting
    Náhradníci: Krešić – Svensson, Fathi, Saller, Zimling, Koo, Parker

Werder Brémy: Wolf – Fritz (C), Prödl, Caldirola, García – Junuzović, Bargfrede, Makiadi – Petersen , Hunt, Elia
    Náhradníci: Mielitz – Lukimya, Mulongoti, Schmitz, Gebre Selassie, Obraniak, Ayçiçek, Kob Kobylanski

Rozhodca: Aytekin – Brand, Achmüller..

Werder Brémy obsadzuje pred 30. kolom 12. priečku a od zostupovej pozície ich delí 6 bodov. Zdá sa to byť slušný náskok, no je ešte 5 kôl pred koncom a to sa uspokojiť zatiaľ určite nebudú môcť. "Zeleno-bieli" v doterajšom priebehu získali 33 bodov keď 8 krát vyhrali, 9 krát remizovali a 12 krát si pripísali prehru pri skóre 34:55. Pred duelom s Mainzom sú na celkom dobrej vlne. Z posledných deviatich duelov prehrali len 2, no na druhej strane vyhrali len 3 krát. Vo svojom poslednom zápase vonku porazili Hannover 2:1 a v 29. kole si vybojovali proti náročnému Schalke 04 remízu 1:1 a dnes sa tento výsledok budú snažiť minimálne zopakovať. K tomu im však nepomôžu minimálne traja hráči. Kroos a Yildirimem hlásia zranenie a Di Santo si zase musí odpykať kartový trest. Robin Dutt však svojim zverencom verí a tak uvidíme, či ho jeho hráči sklamú alebo nie už o 15:30.

1. FSV Mainz 05 sa po 29. kole nachádza na 7. mieste za 13 víťazstiev, 5 remíz a 11 prehier. Dokopy získal 44 bodov. Skóre má mierne pasívne 41:45. Forma domáceho mužstva z posledných duelov už nie je taká dobrá ako tomu bolo na začiatku roka. Vtedy potiahol až 8 zápasovú sériu bez prehry. Teraz si v posledných 5 dueloch síce pripísal výhru na hosťujúcej pôde nad tabuľkovým susedom Hoffenheimom, no potom prehral doma nad Bayernom, vonku si neporadil s posledným Braunschweigom, trochu sa chytil a ďalšieho tabuľkového suseda Augsburg porazil síce bez problémov, no v poslednom duely ho opäť prehra neminula. Domáci Eintracht Frankfurt zvíťazil 2:0. Dnes ho tiež nečaká o moc ľahší súper ako bol ten posledný, ak však nechce, aby mu horná časť tabuľky ušla, tak bude musieť znovu zabrať naplno. Bude si však musieť poradiť s viacerými hráčmi, ktorí na dnešnom zápase budú chýbať. Do duelu nezasiahnu Bell, Park, Müller, Baumgartlinger a Schahin. Nechajme sa prekvapiť, že ako sa s touto stratou vysporiada domáci tréner Thomas Tuchel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Na programe máme 30. kolo Bundesligy, kde proti sebe nastúpia 1. FSV Mainz 05 a Werder Brémy. Je 5 kôl pred koncom nemeckej najvyššej súťaže a obidva tímy majú ešte o čo bojovať. Domáci sa chcú prebiť do pohárovej Európy a dokonca ďaleko ešte nie je ani Liga Majstrov a na druhej strane Brémam by sa zišiel nejaký ten bodík v boji o záchranu.

V najvyššej súťaži sa tieto 2 celky stretli dokopy spolu 15 krát a z toho prvý vzájomný zápas v Bundeslige pochádza z roku 2004, kde na domácej pôde zvíťazili "Nula-päťky" 2:1 a dokonca aj posledný odohraný zápas medzi dnešnými súpermi skončil lepšie pre Mainz. Na pôde Werderu vyhral 24.11. 3:2. Vzájomné zápasy sú však priaznivejšie pre hostí, ktorí vyhrali 8 zápasov, 3 remizovali a 4 prehrali. Posledných 6 duelov je však vzácne vyrovnaných. Na oboch stranách sú to 2 víťazstvá, 2 remízy a 2 prehry.

24.11.2013 Werder Bremen – 1. FSV Mainz 05 2:3
    30.03.2013 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1:1
    04.11.2012 Werder Bremen – 1. FSV Mainz 05 2:1
    31.03.2012 Werder Bremen – 1. FSV Mainz 05 0:3
    29.10.2011 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1:3
    05.02.2011 1. FSV Mainz 05 – Werder Bremen 1:1