Buffalo – Tampa Bay 3:4 (po pr.) | NY Islanders – NJ Devils 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Detroit 2:4 (kon.)
Carolina – Columbus 2:3 (po pr.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.) | LA Kings – Winnipeg 4:2 (kon.)
Philadelphia – Boston 3:4 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Calgary 6:3 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 3:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Anaheim Ducks
cz Nedeľa 30.03.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce. Brzy ráno se uskuteční utkání NHL mezi Vancouverem Canucks a Anaheimem Ducks. Kosatky letos neprožívají dobrou sezónu a v závěru základní části se ještě snaží rozfoukat poslední zbytky naděje na postup do play-off. Naopak Ducks patří vůbec k nejlepším týmům soutěže a je dávno jasné, že v bojích o Stanley Cup chybět nebudou.

Kačeři letos patří mezi elitní týmy celé soutěže. Aktuálně jsou se 102 body na třetím místě tabulky Západní konference, ale dlouho dokonce kralovali celé NHL. Poté však forma Anaheimu přeci nej trochu uvadla a nyní by se toto mužstvo zase rádo dostalo před play-off do dobré pohody. Tým v útoku táhne zejména dvojice Ryan Getzlaf – Corey Perry, která v dresu Kanady získala i olympijské zlato v Soči. Z posledních sedmi zápasů Ducks čtyřikrát zvítězili a třikrát prohráli.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 80 bodů (30+50)
    Nejlepší střelec: Corey Perry – 37 gólů

Ambicióznímu Vancouveru se v této sezóně příliš nedaří. Kosatkám tak v tabulce Západní konference patří se 79 body až desátá pozice a na postup do play-off ztrácí již pět bodů. Svěřenci přísného kouče Tortorelly se tak ještě snaží oživit svou šanci na průnik mezi elitní osmičku, ale k tomu potřebují pokud možno už jen vítězit. V posledních deseti utkáních si hokejisté Vancouveru připsali šest výher a čtyři porážky, naposledy padli 2:3 v prodloužení na ledě Colorada.

Nejproduktivnější hráč: Henrik Sedin – 46 bodů (10+36)
    Nejlepší střelec: Ryan Kesler – 23 gólů

Vzájemné zápasy
    11. 11. 13: Anaheim – Vancouver 3:1
    06. 01. 14: Anaheim – Vancouver 4:3 po prodl.
    16. 01. 14: Anaheim – Vancouver 9:1

V sestavě Kačerů dnes bude chybět odpočívající finský veterán Teemu Selanne. Vancouver se bude chtít pomstít za poslední vzájemné utkání, ve kterém v polovině ledna inkasoval na ledě soupeře devítibrankový debakl.

Vancouver Canucks: Lack (Markström) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Stanton, Weber – Jensen, Kesler, D. Sedin – Hansen, Matthias, Higgins – Kassian, Richardson, Burrows – Sestito, Schroeder, Booth. Trenér: John Tortorella

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Allen, Lovejoy, Sbisa, Robidas, Vatanen, Beauchemin – Perry, Getzlaf, Bonino – Silfverberg, Perreault, Maroon – Winnik, Koivu, Cogliano – Beleskey, Rakell, Palmieri. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Leggo, Furlatt – Gibbs, Shewchyk.

Dozněly hymny Kanady a Spojených států Amerických. Teď se již můžeme věnovat hokeji.

00:01

00:09
    První zákrok utkání si připisuje Lack, který raději přidržel nahozený kotouč.

00:57
    Kačeři začali hodně aktivně, Lack musel zasahovat proti ráně Perryho.

02:31
    Zápěstím vypálil Daniel Winnik, Lack si připisuje další úspěšný zákrok.

02:34
    Domácí Booth vyloučen za hákování, přesilová hra pro Anaheim.

03:28
    V oslabení zahrozil Richardson, zasahovat musel Andersen.

04:01
    Hostům se přesilovka moc nedaří a pomalu spěje ke konci.

04:35

05:26
    Pokus Schroedera byl ještě nepříjemně tečován, Andersen si však poradil.

07:36
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! LUCA SBISA schoval svou střelu za klubko těl před brankou a puk propadl až za Lacka. Asistence: Sami Vatanen a Patrick Maroon.

08:47
    Uběhlo 71 sekund a hosté zvyšují na 0:2! Po přihrávce Rakella zamířil zápěstím přesně MATT BELESKEY. Asistence: Rickard Rakell a Daniel Winnik.

10:04
    Kosatky se snaží vzpamatovat ze špatného startu do utkání, Kačeři vedou zaslouženě.

11:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí snižují! Po střele Stantona uklidil kotouč za záda Andersena BRAD RICHARDSON – 1:2. Asistence: Ryan Stanton a Zack Kassian.

12:34
    Corey Perry nastřelil tyčku!

14:01
    Domácí Brad Richardson zasáhl vysokou holí Vatanena a je na dvě minuty vyloučen. Přesilovka pro Ducks.

14:53
    Hosté v přesilovce ještě nevystřelili, Kosatky se dobře brání.

15:36
    Od modré pálil Robidas, Lack vyráží. Vzápětí Beleskey minul.

16:02

16:53
    Booth se dostal až do střelecké pozice, Andersen si jeho střelu našel a zneškodnil ji.

17:29
    Zakázané uvolnění Canucks.

18:35
    Přihrávku mezi kruhy dostal Kesler, ale z první nedokázal trefit prostor mezi tyčemi.

18:50
    Tečovanou střelu Higginse vyrazil Andersen.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:27
    Bitka mezi Kassianem a Maroonem!

19:27
    Oba hráči už sedí na trestných lavicích, obdrželi pouze dvouminutové tresty za hrubost.

20:00

Utkání lépe odstartoval hostující Anaheim, který se rychle ujal dvougólového vedení, když se v rozmezí 71 vteřin prosadili Sbisa a Beleskey. Domácím se však podařilo ve 12. minutě Richardsonem snížit a skóre 1:2 již vydrželo až do přestávky.

Střely na branku v 1. třetině – 7:8

Další třetina začne přibližně v 5:04.

20:01

20:40
    Higgins se zezadu natlačil přes Lovejoye a už by jel sám na brankáře. Lovejoy ho tak musel faulovat a nabídl domácím přesilovku. V tuto chvíli ještě 4 na 3.

21:12
    Bonino vyhodil.

21:28
    Nyní už je z toho přesilovka 5 na 4.

22:13
    Po ráně Bieksy Andersen drží kotouč na své výstroji.

22:29
    Od modré vypálil Edler, Andersen opět na místě.

22:41

23:39
    Booth vytáhl kotouč z rohu až před branku a díky jeho práci mohl z levého kruhu střílet Richardson. Andersen má kotouč na klíně.

23:54
    Kosatky se nadechují k velkému tlaku, Andersen zasahoval lapačkou.

24:52
    Puk do útočného pásma zatáhl Beleskey. Jeho následnou střelu chytá Lack, který přerušil svým zákrokem hru.

26:22
    Domácí si zahrají přesilovku. Vyloučen je obránce Ducks Bryan Allen.

26:22
    Ve druhé třetině vedou domácí na střely už 6:1.

26:53
    Hráči Vancouveru rozjíždějí útok z vlastního obranného pásma.

27:13
    Andersen si poradil s nepříjemnou dorážkou jednoho z domácích hráčů.

27:32
    Od modré střílel Bieksa. Andersen si puk našel a zachytil ho.

27:57
    A je po přesilovce! Matthias podrazil Winnika a posílá domácí do čtyř.

28:23
    Začíná zkrácená přesilovka Kačerů.

28:48
    Canucks vyhazují.

29:05
    Další domácí vyhození, Anaheim se dnes v přesilovkách trápí.

29:42
    Getzlaf to zkusil sám z pravého kruhu. Mířil na bližší tyčku, ale tento prostor si pohlídal Lack.

29:58

30:12
    Zakázané uvolnění Kačerů.

30:12
    Po přerušení hry jsme ještě byli svědky drobné strkanice, ale vylučovat se nebude.

30:31
    Máme tu reklamní přestávku.

31:02
    A je to 1:3 pro Ducks! Cogliano poslal z rohu kluziště kotouč před brankoviště, kde ho vybojoval Winnik a ještě ho stačil přiťuknout SAKU KOIVUOVI, který ho zametl do odkryté klece. Asistence: Daniel Winnik a Andrew Cogliano.

32:25
    Perry se ocitl sám před Lackem. Branku netrefil a poté byl ještě zezadu atakován Garrisonem tak, že spadl na domácího gólmana. Lack se po této kolizi těžce sbíral z ledu, ale zdá se, že bude v pořádku.

33:03
    Alex Burrows se popral s Ryanem Getzlafem!

33:03
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty.

33:03
    Rozhodčí se ještě o něčem radí s boxem časoměřičů. Stále se tedy nehraje.

33:06
    Nyní již byla hra opět zahájena.

33:51
    Kassian z rohu nahazoval puk před brankoviště, Andersen ho přikryl lapačkou.

34:16
    Hostující Silfverberg vyloučen za faul na brankáře Lacka. Přesilovku si zahrají domácí, ale až po reklamní přestávce.

34:39
    Robidas vyhazuje.

35:32
    Koivu obral domácí o kotouč a vyhodil až k Lackově brance.

35:55
    Teď kotouč skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kačerů.

36:17
    Anaheim kompletní.

36:24
    Velmi dobrý zákrok Andersena, který střelu Bootha zneškodnil tak, že kotouč zůstal přilepen na jeho výstroji a nikdo z hráčů Canucks nemohl dorážet.

37:24
    Velký závar před Andersenem. Kotouč za záda dánského brankáře nedotlačil Jensen a po něm ani Schroeder!

38:05
    Andersen se teď má co ohánět. Ocitl se v ohni střel. Domácí se snaží do přestávky snížit.

38:53
    Winnik přenechal kotouč zadovkou Coglianovi, který se ještě snažil najít před brankou hůl Koiva. Finský útočník na jeho nabídku nedosáhl.

39:06
    Zakázané uvolnění domácích.

39:15
    Andersen svým zákrokem přerušuje hru.

39:34
    Icing hostí, hra se vrátí před Andersena.

39:58
    Getzlaf vybojoval v obranném pásmu puk a vyslal dopředu Bonina. Po jeho ostré ráně musel zasahovat Lack.

40:00

Ve druhé třetině padla jediná branka, kterou vstřelili Ducks a tak po čtyřiceti minutách vedou ve Vancouveru již 1:3. Autorem gólu byl Saku Koivu, jenž se prosadil ve 32. minutě. Canucks přitom také měli šance, v této dvacetiminutovce soupeře výrazně přestříleli, ale výborný gólman Andersen je pro ně zatím nepřekonatelnou překážkou.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:6, celkem – 22:14

Další třetina začne přibližně v 6:07.

40:01

40:54
    Jensen pronikl do útočného pásma, ale už nedokázal vystřelit.

41:21
    Nahozený kotouč přikryl před dojíždějícími protihráči Lack.

42:37
    Nahození Keslera opustilo vymezené území, buly ve středním pásmu.

43:08
    Hra opět přerušena poté, co kotouč vypadl ze hřiště.

43:48
    Cogliano s Koivem v přečíslení 2 na 1. Nahrávku prvně jmenovaného však zablokoval Stanton.

44:42
    Zaplněná Rogers Arena bouří a snaží se své miláčky dohnat ke snížení.

45:51
    Hraje se bez šancí, což více vyhovuje Anaheimu, který drží vedení o dva góly.

46:07
    Ránu Winnika vyráží Lack.

46:45
    Rychlý protiútok hostí končí gólem! COREY PERRY nahrál na modrou Koivuovi a okamžitě zamířil před branku, kam Fin puk skutečně nahodil a Perry ho dotlačil za záda Lacka – 1:4. Asistence: Saku Koivu a Andrew Cogliano.

47:10
    Pokus Webera vyráží Andersen. Ten dnes chytá výborně.

47:51
    Po střele Allena byl před domácím brankovištěm zmatek, ale tentokrát to pro Lacka dobře dopadlo.

48:51
    Andersen čaruje! Nejprve u tyče vychytal Sedina a v leže stačil lapačkou vyrazit i dorážku Jensena, která už mířila do odkryté klece!

49:15
    Kosatky by potřebovaly co nejrychleji vstřelit gól. Jinak už utkání těžko obrátí.

49:35
    Domácí Alex Burrows vyloučen za držení.

50:14
    Hamhuis vyhazuje.

50:53
    Nahození Getzlafa až na branku nedolétlo, hosté ale ještě drží pásmo.

51:16
    Teď už domácí vyhodili.

51:36

51:39

51:59
    Robidasovu střelu tečoval Silfverberg, ale mimo.

52:52
    Canucks už těžko hledají cestičku před Andersena, hosté dobře brání.

53:23
    Nahození Bieksy snadno sebral Andersen.

53:34
    Perreault inkasoval úder holí do obličeje od Matthiase. Domácí útočník si odpočine na trestné lavici.

54:03
    Utkání se mění v jednoznačnou záležitost Kačerů! Domácí se v oslabení vrhli do útoku, ale v útočném pásmu propadli a pustili soupeře do přečíslení 2 na 1. To vyřešil Perry přihrávkou na MATHIEUA PERREAULTA, který kotouč propasíroval pod betony Lacka za brankovou čáru. Asistence: Corey Perry a Ryan Getzlaf.

55:01
    Začala poslední pětiminutovka již rozhodnutého utkání.

55:29
    Andersen si připisuje další úspěšný zákrok. To on byl dnes jedním z opěrných bodů úspěchu Anaheimu.

56:10
    Bonino našel Palmieriho, jehož prudkou střelu z pravé strany vyráží Lack.

56:29
    Útok Vancouveru zastavilo postavení mimo hru.

57:01
    Nahození od pravého mantinelu pokryl Andersen. Hra je přerušena.

57:31
    Jensen dorážel před brankovištěm, ale ani on nedokázal poslat kotouč na místo určení, tedy za záda Andersena.

58:01
    Ofsajd Ducks. Dvě minuty do konce zápasu.

59:00
    Ohlášena poslední minuta utkání.

59:23
    Silfverberg jen nahodil kotouč do útočného pásma, hosté už nemusejí nikam pospíchat.

60:00

Ve třetí třetině se již žádné drama nekonalo. Naopak, Kačeři přidali ještě dvě branky a radují se z vítězství 1:5. Snahu domácích o zvrat ve 47. minutě definitivně uhasil Perry, který zvýšil už na 1:4. Skóre do konečné podoby pak upravil šest minut před koncem v přesilovce Perreault. Velký podíl na poklidné výhře Anaheimu má i brankář Frederik Andersen, který svůj tým podržel několika výbornými zákroky.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:7, celkem – 32:21

Tři hvězdy utkání:
    1. Frederik Andersen (ANA) 31 zák., 1 gólů, 96,9%
    2. Saku Koivu (ANA) 1+1
    3. Corey Perry (ANA) 1+1

To je z tohoto utkání již vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z NHL se opět těším na počtenou! (06:54:04)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 12. Richardson (Stanton, Kassian) – 8. Sbisa (Vatanen, Maroon), 9. Beleskey (Rakell, Winnik), 32. Koivu (Winnik, Cogliano), 47. Perry (Koivu, Cogliano), 55. Perreault (Perry, Getzlaf)

Rozhodca: Leggo, Furlatt – Gibbs, Shewchyk

Diváci: 18910