Buffalo – Tampa Bay 3:4 (po pr.) | NY Islanders – NJ Devils 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Detroit 2:4 (kon.)
Carolina – Columbus 2:3 (po pr.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 1:5 (kon.) | LA Kings – Winnipeg 4:2 (kon.)
Philadelphia – Boston 3:4 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Calgary 6:3 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Tampa Bay Lightning
cz Nedeľa 30.03.2014, 00:05 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne, u dalších utkání NHL napočtenou. (04:00:44)

Trestné minuty: 8 – 6

Co se nepovedlo hostům v základní hrací době,povedlo se jim v prodloužení. V něm se nechal zbytečně vyloučit Drew Stafford. Přesilovku za téměř minutu využil kapitán Tampy Steven Stamkos. Buffalo nepodalo v utkání špatný výkon. Připisuje si do tabulky jeden bod, hosté oba dva.

61:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Vyloučení Drew Stafforda využívá STEVEN STAMKOS, když dostal přihrávku od brankové čáry na pravý kruh, jeho střela minula Hackettovo levé rameno. Asistence: Valtteri Filppula, Teddy Purcell.

61:23
    Stamkos ani jednou ze svých dvou střel netrefil branku, puk nakonec opouští útočné pásmo Tampy.

60:59
    Drew Stafford (BUF) – 2 minuty hákování.

60:54
    Za brankou operuje Stamkos. Blesky mají stále výhodu.

60:27
    Hedman si dává pozor, hosté mají opět signalizovanou výhodu, nechtějí si dát zas vlastní branku.

60:03
    Jde se na to! Tampa začal úspěšným vhazováním.

60:01

Základní hrací doba rozuzlení nepřinesla, takže uvidíme další pětiminutovku. Aniž by domácí vstřelili v poslední části na branku, tak je na ukazateli skóre 3:3. Následné prodloužení či samostatné nájezdy musí rozhodnout.

60:00

59:51
    Už se zřejmě nic nestane. Vhazovat se bude před útočnou modrou Buffala.

59:32
    Ještě jedna šance hostů po zakázaném uvolnění Sabres.

59:22
    Killorn od levého hrazení vypálil mimo Hacketovu branku, domácí brankář se přesto za střelou pouze otočil.

59:10
    Krátce po té co byla ohlášena poslední minuta se Tampa provinila icingem.

58:43
    Foligno se dostával do dobré příležitosti na kruhu, ale nestačil vystřelit.

58:10
    Purcell prošel přes jednoho hráče okolo hrazení, přes druhého neprošel, ale dostal puk za domácí klec.

57:41
    Tampa již čeká na prodloužení, Buffalo se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době.

56:59
    Od modré se na druhém kruhu objevil volný Larsson, jeho střelu Brewer odpálil holí, to byla dobrá šance domácího útočníka. stačilo puk trochu zvednout.

56:54
    Ristolainen z ostrého úhlu namířil puk na Bishopa, ten jeho pokus vyrazil.

56:28
    Flynn si vzal kotouč ve vlastním obranném pásmu, pokusil se o překřížení s Hodgsonem, střela se mu nevyvedla, ale druhý jmenovaný zaměstnal Bishopa, který nakonec hru přerušil.

55:46
    Palát posunul puk od červené obloukem za branku Hacketta, jelikož obránce byl u kotouče dříve je pískáno zakázané uvolnění.

55:23
    Čas se pomalu blíží ke konci, opravdu to vypadá, že dnes 60 minut základní hrací doby nebude stačit.

55:06
    Tallinderova střela od modré čáry byla sražena vysoko nad branku Bishopa.

54:55
    Bishop ani sám neví, jak udržel puk před brankovou čárou. Conacher jej v rozkleku trefil, několik slibných dorážek měl Girgensons, ale ani jedna se neujala, Hostující mág nakonec hru přerušil.

54:42
    Gudas poslal vpřed Johnsona, ale ten puk nezískal.

54:27
    Zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení, i když do konce základní hrací doby chybí ještě 5 a půl minuty.

54:20
    Ehrhoff promáchl na modré a musí se vracet, hosté toho naštěstí nestihli využít.

53:33
    Týmy si hlídají svoji modrou čáru, je to zatím velmi vyrovnané utkání, další chyba rozhodně o osudu utkání. Kdo vstřelí vítěznou branku?

53:00
    Oba týmy střídají, puk za brankou má Tampa.

52:15
    Filppula od kruhů mířil na hůl Hedmana, ten před brankou puk netrefil a oba musí mířit zpět.

52:02
    Hodgson v útočném pásmu čekal až mu najede někdo do volného prostoru, Jako první se mu nabídl Ehrhoff, který od modré trefil pouze připravenou lapačku Bishopa.

51:14

51:00
    Puk za brankou Bena Bishopa, to už vypadá s domácím týmem dobře, přesilovku 5 na 4 Tampa nevyužije.

50:36
    Domácí vyhazují, stále hrají o jednoho muže v poli méně.

50:07
    Tak se to hostům podařilo. Stačilo 7 vteřin a Buffalo dostalo hru do klasické přesilovky. Přesilovou hru využívá RYAN CALLAHAN. Asistence: Teddy Purcell, Steven Stamkos.

49:40
    Filppulu vychytal Hackett, ale puk je na holích hráčů Lightning.

49:19
    Buffalo zvládlo důležité buly, puk míří za Bishopa.

49:14
    Tampa bude mít výhodu 1 minuty přesilové hry 5 na 3.

49:14
    Oddechový čas pro domácí.

49:14
    Mike Weber (BUF) – 2 minuty krosček.

48:14
    Cory Conacher (BUF) – 2 minuty hákování.

48:14
    Sabres právě vstřelili branku!
    Stamkos z rohu hledal Kostku, tomu puk přeskočil hůl a zamířil do až do sítě. Domácí se ujímají vedení. Branka byla připsána CORY CONACHEROVI. Bez asistence.

48:07
    Tampa se usadila před Hackettem, bude se vylučovat, Bishop na střídačce.

47:20
    Nahození Buffala od červené letí za Bishopa, kde jej sbírá Hedman. Tento obránce se snaží o rozehrávku, která se mu daří a Tampy získává pásmo.

44:45
    Nakonec se hraje okolo klece hostujícího týmu, Bishop zatím řešit ošemetnou situaci nemusel.

44:06
    Buly před Hackettem sice vyhráli hosté, ale D'Agostini zachytil rozehrávku a vydal se směrem Bishop.

46:01
    Gudasovu střelu Hackett chytá, před brankou se snažil střelu tečovat Killorn, jenže se mu nepovedlo zasáhnout puk. Domácí brankář raději přerušuje hru.

45:16
    Mike Kostka se jako defenzivní hráč vydal na hrot, jenže za brankou neuspěl a teď vzadu Bleskům chybí.

44:40
    Palát po vhazování obtěžoval při rozehrávce McBaina, ale ten zvládl svoji obrátku u hrazení a vyváží kotouč.

44:26
    Rozháraná hra z obou stran, Brewer posouvá kotouč obloučkem do střední části hřiště, kde si s ním poradili hráči Buffala.

43:46
    Stamkos našel na modré Gudase, který napálil puk na Hacketta, ten jeho pokus vyráží do rohu útočného pásma Tampy.

43:07
    Stamkos na ledě, ani třetí přesílovka se Buffalu nepovedla využít.

42:42
    Buffalo dlouho obkličovalo hosty před jejich brankou, těm se nakonec povedlo vyhodit.

41:38
    Ristolainen udržel pásmo, posla puk na Hodgsona, který našel na druhé straně Ehrhoffa, ač se zdálo, že puk vyšel do střední části hřiště, tak se hraje dál před Bishopem.

41:26
    Hosté vyhodili, ale Buffalo se stačilo vrátit před Bishopa.

41:07
    Steven Stamkos podrazil u mantinelu Briana Flynna a odsedí si 2 minuty na lavici hanby.

40:35
    Stafford našel od hrazení Conachera, který mezi kruhy ihned vypálil příklepem, jenže Bishop jeho střelu zaregistroval a chytil.

40:10
    Buffalo se nedostalo dlouhou přihrávkou přes trojici hráčů Blesků, kteří ihned míří na druhou stranu.

Trestné minuty: 2 – 4

Ve druhé dvacetiminutovce branka nepadla. Navíc ani jeden tým neměl vyloženou brankovou příležitost. Buffalo má stále šanci na nadějný výsledek. Sice je to po dvou třetinách 2:2, ale domácí hrají poměrně svižný hokej. Třetí třetiny bude pro oba týmy velmi náročná, určitě se rozhodne v následující periodě.

40:00

39:10
    Znovu Hackett v akci, zastavil několik pokusů, nejprve od modré Salovo nahození, pak si vylámal zuby i Salo s Filppulem.

38:45
    Malone od brankové čáry našel mna pravém kruhu Crombeena, jeho zápěstí našlo hruď Hacketta.

38:17
    Druhá část se pomalu blíží ke konci, stav je stále stejný. Oba brankáři jsou nyní hrdinami svých týmů.

40:00
    Carle dojel vyhozený puk domácími, ale obtěžován Hodgsonem musel zvolit obrátku okolo vlastní branky.

37:06
    Brewer zastavil puk na modré, zkusil jestli puk projde až k Hacketovi, ten našel puk na svých betonech, odkud se odrazil do rohu na hůl Callahana, ihned hostující hráč vrátil touš na Hacketta, domácí brankář jeho pokus zachytil.

36:46

36:20
    Killorn byl v útočné pásmu dříve než měl, takže hosté musí přečkat vhazování před jejich útočnou modrou.

36:09
    Tampě se přesilovka nedaří, další vyhození Šavlí.

35:50
    Buffalo vyhrálo vhazování a znovu poslalo puk až za Bishopa.

35:44
    Stamkos se dostal do útočného pásma, předla na Callahana, jenže ten se už dál nedostal. Buffalo hraje oslabení velice dobře.

35:27
    I třetí, to krotí Bishop na svém brankovišti.

35:12
    Již druhé vyhození Buffala míří za Bishopa.

34:52
    Hedman po vhazování vystřelil, ale k Hackettovi se puk nedostal.

34:46
    Za držení jde na trestnou lavici Johan Larsson. Provinil se na Natu Thompsonovi. První přesilovka Blesků.

33:58
    Zakázané uvolnění to nebude, Carle se vrátil až za vlastní branku a zakládá další útok přes Stamkose. ten prověřil Hacketta, který byl na místě.

33:27
    Teď se spíše hraje uprostřed hřiště, nikdo nechce udělat chybu, ta by mohla být osudová.

32:32
    Brewer předvedl neuvěřitelný přehled předal na Kučerova, který našel na druhé straně najíždějícího Kostku, hostující obránce se sice dostal za branku, ale drží puk za své holi.

31:23
    Poté co Hedman minul Hackettovu branku, domácí vyhodili, Bishop zastavuje puk před brankovištěm, nechává Salovi, který se vrací k útočné modré.

31:06
    Malone se zpoza branky nedostal před Hacketta, Weber pohlídal jeho tyč, takže domácí brankář mohl v klidu sebrat puk z ledu.

30:20
    Tampa ve svém obranném pásmu vyhrála vhazování, ale pouze vyhodila do středního pásma, kde puk sbírá Buffalo.

29:52
    Více se hraje na straně Buffala, které občas podniká nebezpečné protiútoku, ale oba brankáři stále drží nerozhodný výsledek.

28:52
    Na druhou stranu spěchá Tyler Ennis, ale ani Bishop se zahanbit nenechal.

28:19
    Střela Valtteri Filppuli minula Hackettovu branku, hosté zvýšili tlak na branku Buffala.

27:48
    Ani Ondřej Palát si nenašel cestu za záda přesného Hacketta.

27:35
    Střela Teddyho Purcella našla pouze připraveného Hacketta.

26:57
    Hedman na ledě, domácím se vyloučení nepodařilo využít.

25:57
    Minuta přesilové hry je za námi, zatím se nestalo Tampa brání velice dobře.

24:57
    Victor Hedman (TBL) – 2 minuty zdržování hry – hostující hráč ve snaze zabránit puku do sítě posunul vlastní branku.

24:45
    Ben Bishop vykryl tři pokusy Buffala, nejprve Girgensonse, a pak dva pokusy Flynna.

24:16
    Carle udržel včasným přístupem na modrou útočné pásmo, puk vyslal na Hacketta, který betonem vyráží před sebe, kde jsou hráči domácího týmu.

23:46
    Filppula dostal puk za branku, kde o něj svedl několik soubojů, ale z posledního odešel poražen.

23:06
    Bishop holí zastavuje před brankovištěm nahození ze střední části hry, k rozehrávce si vybral Mike Kostku, který vyváží puk do střední části hřiště.

22:42
    Hackett udržel dále nerozhodný stav. Hedman jej vyzkoušel z velkého úhlu.

22:21
    Johnson krouží okolo branky Buffala, zatím se ke střele nedostal, ale ani nedokázat předat na spoluhráče.

21:51
    Hackett nadvakrát zastavuje střelu Johnsona.

21:30
    Kostka v dalším z osudových soubojů s Girgensonsem, tentokrát jej v rohu obraného pásma dokázal přetlačit.

20:54
    Palát od hrazení našel na modré Gudase, ten naznačil střelu a vrátil Palátovi. Ondřej vystřelil, ale Hackettovu branku netrefil.

20:15
    Tampa však od své branky rychle přešla k útočné modré, ale dále je nepustil ofsajd.

20:08
    Druhou třetinu začíná aktivitou Buffalo.

Trestné minuty: 0 – 2

První třetina je za námi, byla velmi napínavá. Na začátku měli domácí více ze hry a rychle se ujali dvoubrankového vedení, To už s hosty vypadalo všelijak, pak se ale prosadil střelou mezi betony Killhorn a 14 sekund před první sirénou i Stamkos a tak se poprvé šlo do kabin za nerozhodného stavu.

20:00

19:46
    A je vyrovnáno! To snad ani není možné. J.T. Brown si nahodil puk za branku, sám si jej dojel, ač se mu v tom snažil zabránit Ehrhoff. Domácí obránce souboj prohrál, Brown našel před brankou STEVENA STAMKOSE, který srovnává stav utkání. Asistence: J.T Brown, Radko Gudas.

19:34
    Několik pokusů Hackett pochytal, mezi nimi byl i ten Palátův.

19:00
    Ještě minuta do konce první třetiny, Palát zavezl puk do útočné třetiny.

17:52
    Puk je v brance. Kučerov zpoza branky našel mezi kruhy v těžké pozici ALEXE KILLORNA, ten z první vystřelil a trefil se přesně mezi betony Hacketta. Asistence: Nikita Kučerov, Matthew Carle.

17:30
    I když místy zatápí domácí obraně slušně, Jenže Hackett zatím jistí svůj tým přesnými zákroky. Zuba si na něm vylámal Radko Gudas.

16:53
    Tampa má velké problémy udržet se na kotouči, a Domácí ač jsou nejhorší tým soutěže, tak dnes to na nich není vůbec znát.

16:14
    Z pravého křídla vypálil Callahan, ale Hackett i za pomoci Ellise zasahovat nemusel.

15:45
    Nepřesná přihrávka Buffala skončila u Bishopa, ten předává na Sala, jeho přihrávka už zakázaným uvolněním končí. Bishop musí být v pozoru.

15:32
    Následuje reklamní přestávka.

15:32
    Hackett si pohlídal klouzající puk ze střední části hřiště. Hru raději přerušil, na rozehrávku si netroufl, neboť hostující hráči byli až příliš blízko.

15:05
    Tyler Ennis dostal do úzkých Filppulu, ale ten situaci zvládl lépe než předtím Kostka.

14:07
    Tak a je to o dvě branky! Girgensons obral o kotouč Kostku, který nesmyslně ve svém obranném pásmu kličkoval. Předal na modrou Ehrhoffovi, který vystřelil, před Bishopem ještě tečoval CODY HODGSON: Asistence: Christian Ehrhoff.

13:35
    Tyler Johnson přeje modrou čáru a ač měl proti sobě obránce, tak od kruhu vystřelil. Hacketta však nedokázal překvapit, Ten jeho pokus ukryl ve své výstroji.

13:05
    Buffalu jedna branka nestačí a znovu se vrací před Bishopa, ale tam je připravená obrana Tampy.

12:20
    Tak to byla milimetrová střela! MATT D'AGOSTINI si zatáhl kotouč do útočného pásma, jednoduchým manévrem si najel mezi kruhy, zápěstím vypustil střelu, která o tyč zapadla do sítě. Asistence: Rasmus Ristolainen, Johan Larsson.

11:46
    Dominik Hašek, který v Buffalu strávil dlouhé roky a vychytal 55 shotoutů je vděčným objektem pro kamery.

11:30
    Hedman udržel puk v útočném pásmu, tím, že jej odrazil o hrazení, kde s ním hrají jeho spoluhráči.

10:59
    Buffalo vyhrálo vhazování před Bishopem, Ennis na kruhu vypálil, ale jeden z hráčů Tampy jeho pokus zvedl do ochranné sítě.

10:56
    Nakonec Bishop přerušuje hru, když si na něm vylámal zuby Larsson.

10:31
    Palát skáče na led, ale musí pomoci obraně, protože na Bishopa míří další útok.

10:28
    McBain dostal trochu prostoru na modré čáře. vystřelil, jeho pokus přeletěl branku i ochranné sklo za branku Bishopa.

10:13
    Tak konečně jsou domácí zase před Bishopem.

09:48
    Šavlím se nedaří návrat do útočného pásma, hosté znovu vyhazují.

09:35
    Icing Buffala.

09:17
    Několik šancí domácího týmu dopadlo dobře pro Bishopa, Hodgson neuspěl, Ennis trefil z velkého úhlu pouze tyč.

09:10
    Buffalo se udrželo v útočném pásmu.

08:31
    Vyloučeným prvním hráčem je hostující Ondřej Palát, který se provinil nedovoleným bráněním.

08:28
    Hosté vyhráli vhazování a poslali jej na Hacketta, který hru rovněž přerušil.

08:20
    Hra přerušena pro vysokou hůl.

07:49
    Ellis mířil za nahozeným kotoučem, od brankové čáry se snažil překvapit Bishopa, puk jen prolétl hostujícím brankovištěm.

07:27
    První reklamní přestávka dnešního utkání, které má zatím velmi rychlý spád.

07:04
    Matt Carle vystřelil od modré, domácí jeho střelu zblokovali tak, že puk opustil útočné pásmo Blesků. Radko Gudas se musí vrátit do střední třetiny a s ním i jeho spoluhráči.

06:16
    Ehrhoff vystřelil od modré, puk byl ještě tečován, naštěstí pro Bishopa minul jeho branku, hostující brankář se za ním jen podíval.

05:54
    Celkem se hraje dost bez přerušení, vždy je přerušení tak po minutě i delším časovém úseku. Vhazování po pravici Bena Bishopa.

05:26
    Na druhou stranu spěchá Stamkos, ale jeho střela zápěstím míjí domácí branku.

04:19
    Nepřesná přihrávka Tampy. Foligno zaváží kotouč do útočného pásma, ale nedokázal se s Flynnem protlačit do střelecké pozice.

04:00
    Bishop musel vytáhnout těžký zákrok, ale podařilo se mu vytěsnit střelu Tallindera.

03:39
    Crombeenovi se nepovedla předávka ta končí dalším zakázaným uvolněním. Buffalo se do pásma dostává pouze takto.

03:30
    Hedman ještě udržel pásmo, ale pouze na chvíli.

03:00
    Ač Šavle vyhráli vhazování, tak s pukem hraje za brankou Tampa. Ehrhoff se musí vracet ke své modré čáře.

02:55
    Hra se vrátí před Bena Bishopa, nepřesná rozehrávka Tampy končí icingem.

02:24
    Brewer nepřihrál na modré přesně, snažil se puk ještě získat, ale na druhou stranu rychle míří Buffalo, nejhorší tým základní části.

01:58
    Odehrány téměř dvě minuty, Tampa od vlastní branky rozjíždí další útok.

01:29
    Zatím je to utkání ve vysokém tempu, oba týmy se střídají v útocích, jenže zatím se míří mimo tři tyče.

00:58
    Hedman znovu posílá kotouč za domácí branku, kde se snaží Hackett o rozehrávku, ta se mu podél hrazení daří.

00:33
    Ehrhoff se dostal na modré ke střele, ale jeho pohotový pokus minul hostující branku.

00:01
    První buly dnešního zápasu vyhráli borci z Tampy. Hedman poslal kotouč až za Hacketta.

00:01

Zahajovací pětice jsou na ledě a můžeme pomalu začít.

Nyní jsou na pořadu hymny. Nejprve přijde na řadu ta kanadská, posléze i americká.

Říká, že jeho vzpomínky na Buffalo jsou krásné a že Buffalo bude mít vždy ve svém srdci.

Říká, že se cítí Buffalo jako svoji rodinu.

Dominik mluví o své kariéře v Buffalu.

Buffalo Sabres: Hackett (Lieuwen) – Ehrhoff, Ristolainen, Tallinder, Ruhwedel, Weber, McBain – Stafford, Ennis, Conacher – Flynn, Hodgson, Girgensons – D'Agostini, Larsson, Foligno – Deslauriers, Ellis, Scott.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Killorn – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Brown – Crombeen, Thompson, Malone.

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Cherrey, Kovachik.

Nyní probíhá uvedení Dominika Haška do síně slávy Buffala Sabres.

27. 02. 2013 Lightning – Sabres 1:2

Šavle jsou nejhorším týmem celé NHL, když získali v 73 utkáních pouze 48 bodů. Vyhráli 20 utkání, prohráli 45 utkání a v 8 případech uhráli bod. Na play-off již myslet nemohou a proto před uzávěrkou přestupů pustili několik hráčů do lepších týmů.

3. Drew Stafford – 65z – 31z (15+16)

Blesky mají po 73 utkání 89 bodů. Ještě nemají zaručené play-off, ale jsou mu hrozně blízko. Ve Východní konferenci jim zatím patří 4. místo. Celkem vyhráli 40 utkání, 24 prohráli a 9krát získali bod za remízu v základní hrací době. Brankový poměr je 217:195.

Lightning – Islanders 3:2sn
    Lightning – Senators 3:4sn
    Penguins- Lightning 4:3pp
    Senators – Lightning 4:5
    Maple Leafs – Lightning 3:5

1. Valtteri Filppula – 68z – 55b (24+31)
    2. Ondřej Palát – 73z – 51b (19+32)
    3. Tyler Johnson – 73z – 47b (22+25)

Dobré ráno, vážení sportovní přátelé, dnes se odehraje další z utkání kanadsko-americké NHL. Dnes se střetne domácí Buffalo Sabres s Tampo Bay Lightning. Utkání začne pět minut po půlnoci ze soboty na neděli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

David Sochor

Góly a asistencie: 13. D'Agostini (Ristolainen, Larsson), 15. Hodgson (Ehrhoff), 49. Conacher – 18. Killorn (Kučerov, Carle), 20. Stamkos (Brown, Gudas), 51. Callahan (Purcell, Stamkos), 62. Stamkos (Filppula, Purcell)

Rozhodca: Jackson, Hebert – Cherrey, Kovachik

Diváci: 19 070