B. Bystrica – Košice 4:1 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 3:4 (po pr.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
HC Košice
Nedeľa 30.03.2014, 12:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Hokejová extraliga juniorov play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vážení fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní druhého zápasu o tretie miesto našej juniorskej extraligy, v ktorom proti sebe nastúpi domáce HC´05 Banská Bystrica a HC Košice.

Vo včerajšom, prvom, zápase videli diváci až jedenásť gólov. Najprv sa do vedenia dostali Košičania, ale už o pár minút domáci vyrovnali. V závere prvej časti ale opäť stiahli víťazstvo na svoju stranu hostia. V prostrednej časti padli rovnako tri góly a rovnako jeden do siete Košíc a dva do brány Banskej Bystrice. Posledná tretina priniesla divákom poriadne nervy. Keď košickí hokejisti zvýšili skóre už na 5:3 zdalo sa, že víťazstvo im už neujde. Domáci ale zabojovali a v závere sa im podarilo vyrovnať a zápas dotiahnuť až do predĺženia. V tom sa niekoľkokrát vylučovalo na obidvoch stranách, ale ani výhody presilových hier gól nepriniesli. Preto prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný jedine domáci útočník Rastislav Gašpar, vďaka ktorému nakoniec Banská Bystrica porazila Košice 6:5.

Včerajším víťazstvom sa tak Banskobystričania ujali v sérii vedenia 1:0. Dnes uvidíme, či domáci zvíťazia aj v druhom zápase a vybojujú si tým prvý mečbal alebo hostia zabojujú a do zápasov na ich ľade pôjdu za stavu 1:1 na zápasy. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

HC 05 Banská Bystrica: Sabol – Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič (A), Lunter,Janovský, Ramaj, Hermánek – Dolník, Macko, Ferleťák, Šeliga, Výhonský, Gašpar, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Hricko, Ambroz

HC Košice: Rusňák – Michalčin, Kmec, Briják (A), Grega, Pavúk, Vrábeľ, Pribula – Markuš (C), Zikmund, Borecký, Stupeň, Drábik (A), Fedorko, Dimun, Socha, Hrivňák, Schnelly, Mikula, Kaszonyi

Rozhodca: Orolín – Bednár, Snášel.

00:01

00:36
    V prvej šanci hostia, najprv vystrelil Borecký, Sabol iba vyrazil a z následnej dorážky sa nepresadil ani Zikmund.

01:14
    Strelecký pokus aj na opačnej strane, zblízka sa pred Rusňákom nepresadil Róth.

01:48
    Dolník skúšal strelu spomedzi kruhov, ale bol vytlačený až do rohu klziska.

02:35
    Fedorko bojovne zakončoval ešte aj v páde, ale v ťažkej pozícii mieril vysoko ponad.

03:17
    Dimunova strela z ľavej strany vypadla Sabolovi z lapačky.

03:24
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci otvárajú skóre dnešného zápasu! Lunter poslal peknú prihrávku na voľného JURAJA ŠELIGU, ktorý strelou pod hornú žrď Rusňákovej brány dostáva domácich do vedenia. Asistencie: Peter Lunter.

04:39
    Po Zikmundovej strele zblízka zvonila pravá žŕdka Sabolovej brány.

05:30
    V obrovskej šanci aj domáci útočník Dolník, ktorý si nakorčuľoval pred Rusňáka, ale takisto zblízka triafa iba jeho hruď.

07:00
    Od začiatku zápasu sa hrá vo veľmi dobrom tempe, s minimom prerušení.

08:26
    Hostia sa dostávali do útočného pásma, ale museli z neho hneď vykorčuľovať kvôli avizovanému ofsajdu.

08:41
    Veľká šanca domácich! Matej Kovalík mohol pridať druhý gól, ale pridlho váhal a tak sa Rusňák na jeho strelu stihol pripraviť.

08:54
    Vylúčenie na oboch stranách. Košice – Zikmund dve minúty za držanie. Banská Bystrica – Róth, dve minúty za hrubosť.

08:55
    Borecký – osobný trest za nešportové spávanie sa.

10:10
    Hra v pomere štyria na štyroch viac vyhovuje hosťom. Dokázali si vytvoriť viacero šancí, ani jedna ale gólom zatiaľ nekončí.

10:55
    Obidva tímy hrajú v plnom počte.

10:57
    Ivan Fedorko dostáva takisto osobný trest za nešportové správanie sa.

11:46
    Zakázané uvoľnenie hostí.

11:50
    Ďalšie vylúčenie Košíc – Machalčin dve minúty za vystrelenie puku mimo ľadovej plochy z obranného pásma.

12:50
    Bystrici sa v tejto presilovej hre príliš nedarí, zatiaľ sú v nej bez strely na Rusňáka.

13:29
    Teraz to domáci pekne rozohrali, zakončoval Macko, ale brankár hostí na jeho strelu videl a nemal problém ju zneškodniť.

13:50
    Hostia hrajú v pätici.

14:59
    Veľká chyba hostí, keď si košický obranca nerozumel s vlastným brankárom, ktorý rozohral puk priamo na hokejku IVANA HRICKA, ktorý zakončoval do takmer prázdnej brány. Bez assitencie.

15:11
    Osobný trest aj pre hráča domáceho tímu, Janovský ho dostáva za nešportové správanie sa.

16:48
    Hlavný rozhodca hru prerušuje, zrejme kvôli problémom s plexisklom za Rusňákovou bránou. Chvíľu sa hrať nebude.

16:48
    Hráči odchádzajú do šatní, zvyšné tri minúty prvej časti sa budú dohrávať na začiatku druhej tretiny.

16:48
    Na ľadovej ploche je opäť všetko pripravené, vhadzovať sa bude naľavo od Rusňáka.

16:55

17:42
    Strelu hostí Sabol podržal v lapačke, buly po jeho pravici.

18:36
    Kovalík sa snažil vylepšiť si svoju streleckú pozíciu medzi kruhmi, ale tým dal čas Rusňákovi, aby sa na jeho strelu pripravil.

19:01
    Tarabík nahodil puk od modrej čiary, pred košickým gólmanom sa ho ešte snažili tečovať Výhonský aj Ferleťák, ani jeden z nich ale nebol úspešný.

19:12
    Košickému hráčovi Zikmundovi sa skončil osobný trest.

19:25
    Útočnú akciu domácich, v ktorej čele bol Hricko, zastavil odpískaný ofsajd.

19:45
    Domáci kapitán MÁRIO RÓTH v závere prvej časti pridáva tretí gól, keď úspešne dorazil za Rusňák chrbát vyrazený puk. Asistencie: Matej Kovalík, Vladimír Dolník.

20:00

V prvej tretine sa domáci ujali troj gólového vedenia, keď sa postupne presadili Šeliga, Hricko, Róth. Druhá tretina sa začne o malú chvíľu.

20:01

20:32
    Hra je prerušená kvôli prihrávke rukou, buly v strednom pásme.

21:17
    Šance aj pre Košice, pred Sabolom sa ale ani na trikrát nepresadil Socha. Hneď po odpískaní sa za Rusňákovou bránou začala menšia šarvátka a bude sa vylučovať.

21:17
    Košice – Ladislav Zikmund dve minúty za hrubosť.
    Banská Bystrica – Ivan Hricko dve minúty za hrubosť.

21:17
    Hráčovi Košíc Fedorkovi sa skončil osobný trest.

22:10
    Tarabíkova šanca od modrej čiary tesne minula bránu hostí.

23:00
    Hostia sa dostávali do prečíslenia, ale domáci obranca Jendroľ veľmi dobre vystihol ich prihrávku a puk dostal až do rohu klziska.

23:22
    Obidva tímy hrajú v pätici.

24:10
    Opäť zakázané uvoľnenie Košíc.

25:00
    Šeligov pokus spoza obrancu Rusňákovi vypadol, ale stihol sak nemu dostať skôr ako dobiedzajúci domáci hráč, ktorý sa už chystal na dorážku.

26:02
    Domáci s pukom na vlastných hokejkách, ale ťažko sa im rozohráva z vlastného obranného pásma.

26:35
    Ofsajd hostí.

26:35
    Domácemu obrancovi Janovskému sa skončil osobný trest.

27:28
    Pribulova tvrdá strela od modrej čiary narobila Sabolovi problémy, na jeho šťastie ju ale vyrazil do rohu klziska.

27:45
    Ferleťák – menší trest za hákovanie.

28:16
    Hosťom dlhší čas trvalo, kým sa cez stredné pásmo dostali až pred Sabola.

29:00
    Paradoxne najväčšiu šancu mali vo vlastnom oslabení domáci, keď sa Rastislav Gašpar dostal do samostatného nájazdu, ale mieril mimo.

29:30
    Ďalšia šanca Bystrice, no v prečíslení dva na jedného neuspel Lunter.

29:45
    Domáci hrajú v pätici.

30:11
    zakázané uvoľnenie hostí.

31:00
    Opäť šanca Tarabíka, tentokrát jeho strelu vyráža Rusňák pravým betónom.

32:00
    Markušova strela išla iba na Sabolovo rameno.

32:30
    Janovského strelu z pravej strany dobre zblokoval Pribula.

32:48
    Ďalšia šanca Janovského, teraz ale mieril vysoko ponad.

34:00
    Teraz prešiel pekne cez domácu obranu Mikula, zakončiť sa mu už ale nepodarilo.

34:10
    Z protiútoku sa presadzuje domáci MÁRIO RÓTH a pridáva tak už svoj druhý gól. Asistencie: Matej Kovalík, Mário Ramaj.

36:00
    Hostia teraz na dlhšie usadení pred Sabolom, ale ku strele ich domáci nepúšťajú.

38:32
    Zikmundova strela zápästím vyrazená Sabolovou hokejkou na ochrannú sieť.

39:04
    Začala sa posledná minúta prostrednej časti .

39:47
    Fedorkovu strelu Sabol iba vyrazil, puk ale upratal do rohu klziska Janovský.

40:00

Skončila sa druhá tretina, v ktorej domáci pridali už štvrtý gól a tým ešte viac poistili svoje vedenie. Uvidíme, či Bystrica svoje vedenie ustráži alebo im to hostia ešte v záverečnej časti skomplikujú.
    Tretia tretina sa začne o 13:33

40:01

40:10
    Ofsajd domáceho tímu.

41:28
    Do Kovalíkovej strely sa obetavo hodil Briják, a tak Rusňák nemusel zasahovať.

43:00
    Šeligovu šancu dobre prečítal Rusňák a puk mu vypichol hokejkou.

43:29
    Šeliga menší trest za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

45:00
    Domáci sa zatiaľ bránia veľmi dobre, puk držia za Sabolom a dokonca sa snažia vo vlastnom oslabení zaútočiť.

45:12
    Markušova šanca od modrej, Sabol iba vyrazil pravým betónom.

45:30

46:32
    Bystrica opäť narobila problémy obrane hostí, ďalší gól ale nepridali.

46:40
    Vylúčenie na domácej strane – Lunter dve minúty za držanie.

47:20
    Košice držia útočné pásmo, ale nadarí sa im vypracovať si vážnejšiu gólovú príležitosť.

47:40
    Ďalší vylúčený domáci hráč – Gašpar dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Začína sa minútová presilová hra hostí o dvoch hráčov.

48:32
    Hostia to až príliš kombinujú a veľmi málo strieľajú.

48:40
    Domáci sú v štvorici.

49:04
    Košice dali gól!
    Hostia predsa len využívajú presilovú hru a znižujú. Pred Sabolom sa najlepšie zorientoval JURAJ DRÁBIK, ktorý tak strieľa prvý košický gól dnešného zápasu. Asistencie: Marek Borecký, Christián Michalčin.

50:14
    Za domácou bránou fauloval Ambroz, a tak budú hostia hrať ďalšiu presilovú hru.

50:14
    Domáci tréner si berie oddychový čas.

51:12
    Pribulovu strelu od modrej Sabol iba vyrazil na ochrannú sieť.

51:30
    Domáci vyhadzujú puk až za Rusňáka, striedajú a snažia sa hru čo najdlhšie zdržiavať v strednom pásme.

51:49

52:15
    Banská Bystrica hrá v plnom počte.

53:01
    Domáci tím strelil piaty gól, ale keďže do siete padol už po odpískaní, hlavný rozhodca nekompromisne rozpažil ruky.

54:05
    Vylúčenie aj na strane hostí – Dimun menší trest za podrazenie.

54:15
    Presilová hra o dvoch hráčov pre domácich. Vylúčený je Grega za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:00
    Domáci mali hneď niekoľko dobrých príležitosti, ale pred Rusňákov veľmi dobre zahrala košická obrana.

55:12
    Ďalší vylúčený hráč Košíc – Pribula dve minúty za sekanie.

56:03
    Šanca Šeligu, zblízka ale triafa Rusňáka len do hrude.

56:15
    Kočice hrajú v štvorici.

57:00
    Ramajova strela spomedzi kruhov a pekný zákrok Rusňáka.

57:49
    Opäť šanca Ramaja, tentokrát bol ale puk tečovaný až do rohu.

58:06
    Košice hrajú v plnom počte.

58:26
    Prebiehajú posledné dve minúty dnešného zápasu.

59:23
    Tvrdo vystrelil z pravého kruhu Stupeň, jeho strela ale minula Sabolovu bránu.

59:36
    V závere zápasu ešte odpískaný tesný ofsajd Banskej Bystrice.

60:00

Skončilo sa druhé stretnutie zápasov juniorskej extraligy o tretie miesto, v ktorom domáci tím zvíťazil 4:1. Zásluhou dnešného víťazstva sa ujali v sérii vedenia 2:0 a na ľade Košíc budú mať výhodu prvého mečbalu.
    Ďakujem Vám za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa a teším sa pri ďalších prenosoch. (14:09:59)

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 4. Šeliga (Lunter), 15. Hricko, 20. Róth (Kovalík, Dolník), 35. Róth (Kovalík, Ramaj) – 50. Drábik (Borecký, Michalčin)

HC´ 05 Banská Bystrica: Sabol – Jendroľ, Mikuš, Tarabík, Šilovič (A), Lunter,Janovský, Ramaj, Hermánek – Dolník, Macko, Ferleťák, Šeliga, Výhonský, Gašpar, Róth (C), Predajniansky M., Kovalík (A), Hricko, Ambroz

Rozhodca: Orolín – Bednár, Snášel