NJ Devils – Minnesota 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:3 (kon.)
Ottawa – Tampa Bay 4:5 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 1:3 (kon.)
Arizona – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – Anaheim 3:2 (kon.) | LA Kings – Washington 2:1 (2:1 po s.n.)
Detroit Red Wings
5:4 (1:0, 1:3, 2:1- 1:0)
Pittsburgh Penguins
Piatok 21.03.2014, 00:30 • Joe Louis Arena • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Alfredsson, Legwand, Franzen – Nyquist, Sheahan, Tatar – Bertuzzi, Glendening, Miller – Pulkkinen, Emmerton, Ferraro

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Niskanen, Orpik, Scuderi, Maatta, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Vitale, Goc, Glass – Adams, Sutter, Gibbons.

00:01

01:55
    Stretnutie sa nám začalo a po chybe domácej obrany sa zoči- voči domácemu brankárovi ocitol Vitale, jemu ale kľučka do forhendu vôbec nevyšla.

03:06
    Pens nastrelili iba puk za Howarda, ten mal síce s rozohrávkou menšie problémy, no nakoniec to zvládol.

03:31
    Máme tu prvé vylúčenie. Domáci Legwand fauloval Malkina a odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

04:01
    Pittsburg sa usadil v útočnom pásme, no ku žiadnemu ohrozeniu brány súpera nedošlo a tak jeho hráči prišli o pásmo.

04:35
    Prvá obrovská príležitosť, v ktorej sa ocitol Malkin, no sám medzi kruhmi neuspel, keď puk trafil iba jeho spoluhráča Kunitza.

05:09
    Ale pozor! Vo vlastnom oslabení mohli udrieť domáci, Glendenin sa rútil sám na Fleuryho, no jeho pokus medzi betóny brankára hostí úspech neslávi.

05:32
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

06:29
    Domáci to teraz v útočnom pásme prekombinovali, Smith hľadal pred bránou niekoho zo svojich spoluhráčov, no puk končí v rohu klziska.

07:21
    Detroit Red Wings dal gól!
    A domáci sa dostávajú do vedenia! Puk do útočného pásma potiahol Franzen, následne na seba naviazal dvoch obrancov súpera, prihral DANIELOVI ALFREDSSONOVI a ten trafi naozaj nechytateľne! Asistencie: Johan Franzen, Danny DeKeyser.

08:55
    Detroit sa ocitol v ďalšej dobrej príležitosti, konkrétne to bol Franzen, no ten zahral vysokou hokejkou a tak je hra prerušená.
    Nasleduje komerčná prestávka.

09:40
    Domáci nastrelili puk na bránu Fleuryho, ten sa ale odrazil do rohu klziska, kde oň obe mužstvá urputne bojujú.

10:11
    Fleury teraz radšej prikryl puk pred dotieravými hráčmi Detroitu, hra je tak prerušená.

10:40
    Domáci sú od úvode jasne lepším mužstvom. Je tomu aj teraz tak, keď svojho súpera z tretiny nepúšťajú takmer vôbec.

11:15
    Strelu Stempniaka zastavila korčuľa Sheahana, ten ťahá puk smerom k bránu Pettsburghu.

11:44
    Bortuzzo vystrelil z pravej strany, Howard ale so zákrokom nemal žiaden problém.

12:30
    Teraz sa nám obraz hry pre zmenu trochu vymenil. Dlhšie pri puku sú hostia, no ani tí zatiaľ nevedia nájsť recept na pozornú obranu Detroitu.

14:06
    Nádherná akcia hostí! Crosby prihral Kunitzovi, ten posunul pred bránou nakorčuľovanému Stempniakovi, ten ale jemným tečom nedokázal prekonať Howarda.

15:01
    do konca prvej tretine nám zostáva niečo menej ako 5 minút. Hra sa nám vzácne vyrovnala a obe mužstvá čakajú na chyby súpera.

15:37
    Detroit sa dopustil zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presťahuje pred Howarda.

16:11
    Crosby si orazil puk s Kunitzom, no prvý menovaný trafil strelou z prve iba pred ním stojaceho hráča

17:01
    Po odrazenej strele s ak puku dostával Neal, ten ho ale spracovať nedokázal a dostal sa s nám až do rohu klziska.

17:45
    Pittsburgh zvýšil obrátky a hneď je to poznať. Uvidíme vyrovnávací gól?

18:30
    Miller sa snažil preniknúť do tretiny súpera po ľavej strane, no tam bol tvrdo, ale hlavne čisto zastavený a o puk tak prišiel.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:40
    Smith to skúsil strelou zápätí a Fleury puk vyráža prvým betónom!

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej sme videli jeden gól. V 8. minúte sa peknou strelou zápästím prezentoval Alfreddson a dosiahol tak zatiaľ jediný gól dnešného stretnutia.
    Druhá tretina začne približne o 01:25.

20:01

21:30
    Opäť v akcii strelec jediného gólu Alfredsson, jeho strelu ale Fleury vyráža.

22:43
    Po menšom závare je hra prerušená. Všetko vyriešil brankár Howard a zažehnal tak hroziace nebezpečenstvo pre svoj tím.

23:24
    Do puku sa od modrej čiary oprel Niskanen, jeho strelu ale Howard chytá do lapačky a hra je tak opäť prerušená.

23:47
    Niskanen si tentokrát nedovolene počínal za vlastnou bránou v súboji s Tatárom a odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

24:10
    Franzen hľadal pred bránou niekoho zo svojich spoluhráčov, no jeho prihrávka nenašla adresáta.

24:35
    Presilová hra je využitá!
    GUSTAN NYQUIST chcel nájsť pred bránou niekoho zo svojich spoluhráčov, no nakoniec si puk zrazili hosťujúci hráči do vlastnej brány. Asistencie: Daniel Alfredsson, Niklas Kronwall.

25:19
    Je tu ďalšia presilová hra pre domácich. Za krosček odchádza na trestnú lavicu Neal.

26:05
    Tvrdou strelou od modrej čiary sa prezentoval Kronwall, jeho pokus je ale zblokovaný a puk smeruje až ku Howardovi.

27:10
    Tátarov pokus zneškodnil Fleury vyrážačkou a presilová hra domácich sa blíži ku koncu.

27:20
    Pittsburgh hrá s piatimi hráčmi.

27:58
    Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

28:43
    Máme tu ďalšie vylúčenie a opäť na strane hostí. Kunitz odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

29:09
    Detroit sa však pri svojom prechode do útočného pásma dopustil postavenia mimo hry.

29:45
    Pekná presilovková akcia, na konci ktorej bol Alfredsson, jeho strelu z prvej ale Fleury chytá.

30:06
    Počet síl na ľadovej ploche sa nám vyrovná. Na trestnú lavicu odchádza Bertuzzi taktiež za nedovolené bránenie.

30:37
    Jokinen odchádza na trestnú lavicu a zdá sa, že sa nám tak roztrhlo vrece s vylúčeniami.

31:15
    Hostia sa nasťahovali do útočného pásma, hrá sa nám stále 4 na 4. Hra je však teraz prerušená, pretože sa dopustili postavenia mimo hry.

31:53
    Malkin tvrdo vystrelil z ľavej strany a Howard iba reflexívne puk vyrazil.

32:48
    Po dlhšom sa hrajú obe mužstvá s piatimi hráčmi.

33:30
    V tejto časti hry sme svedkami nie príliš oku lahodieceho hokeja, no nič to nemení na fakte, že obe mužstvá bojujú o každý centimeter ľadu.

34:23
    Do Adamsovej strely vložil hokejku Bertuzzi a znemožnil mu tak vystreiť.

35:10
    Bez prerušenia sa nám hrá už dosť dlhú dobu. Hostia sa teraz opäť nasťahovali pred Howarda.

35:17
    Pittsburgh Penguins dáva gól!
    Pens znižujú! Do strely Kunitza vložil hokejku LEE STEMPNIAK a jemným tečoval strieľa prvý gól hostí. Asistenci: Chris Kunitz.

35:42
    Máme vyrovnané! Po Nealovej strele sa k dorážke dostal JEVGENIJ MALKIN, ten spoza brány síce trafil vyrážačku Howarda, no ten si puk zrazil do vlastnej brány. Bez asistencie

36:42
    Presilová hra pre hostí! Vylúčený je náš hráč Tomáš Tatár za podrazenie.

37:05
    Neal dostal prihrávku medzi kruhy, odkiaľ vystrelil krátkym švihom a Howard chytá.

37:48
    Ferraro vyhodil puk mimo hraciu plochu a odchádza na trestnú lavicu, za zdržovanie hry. Hostia tak budú hrať 54 sekundovú presilovku 5 na 3.

37:58
    Puk sa dostal na modrú čiaru, kde bol JEVGENIJ MALKIN, ten mal dosť času, prišiel na vrch kruhov, odkiaľ nedal Howardovi strelou príklepom najmenšiu šancu. Asistencie:

38:41
    Presilová hra hostí však stále pokračuje, tí sú usadený v útočnom pásme.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:50

40:00

Hoci sa Detroit dostal do vedenia 2:0, Hostia dokázali odpovedať hneď troma presnými zásahmi a sú tak ku víťazstvu v dnešnom stretnutí bližšie.
    Druhá tretina začne približne o 02:22

40:01

40:3ý
    Ihneď na úvod vyskúšal Fleuryho pozornosť Lashoff, no hosťujúci brankár zasahovať nemusel.

41:34
    Na druhej strane po Crosbyho strele už ale Howard musel.

41:55
    Malkin je dnes pri chuti, teraz ale jeho strela končí v rohu klziska.

42:47
    Nyquist sa otočil okolo súperovej brány, v zápätí vystrelil, no Fleury podobne, ako jeho náprotivok zasahovať nemusí.

43:40
    Do druhej tretiny vstúpili o čosi aktívnejšie domácich, obrana Pittsburghu je ale ale stále pozorná.

44:30
    He je teraz prerušená, stalo sa tak po tom, čo sa hostia dopustili postavenia mimo hry.

44:51
    Malkin odchádza na trestnú lavicu za hákovanie. Ideálna možnosť pre domácich je tak na svete.

44:59
    DeKeyser dostal puk na vrchol kruhu, vystrelil z prvej, ale puk opäť končí na vynikajúcim Fleurym.

46:20
    Sutter sa šikovne zbavil obrancov, vystrelil bekhendom a Howard puk skrotil až na dvakrát.

46:40

47:30
    Po Nealovom nahodení chytil Howard puk do lapačky, no následne ho aj rýchlo rozohral.

48:08
    Opäť v akcii Neal, ten hľadal pred bránou Stempniaka, no k strelcovi prvého gólu Pittsburgu sa puk nedostal.

48:34
    hra je prerušená a nastavuje reklamná prestávka.

48:34
    Bude sa však aj vylučovať. Domáci Smith odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

48:54
    Neal odpálil hokejku jednému z protihráčov a to je automaticky nedovolené bránenie! Pomer síl sa nám tak vyrovná.

49:25
    Puk je za bránou Fleuryho a tam ho majú na hokejkách hosťujúci obrancovia.

49:59
    A je vyrovnané! Maatta sa zrazil so Scurim a tak sa otvorila cesta pre Sheahana, ktorý pred bránou našiel úplne voľného TOMÁŠA TATÁRA a ten strelu pod hornú žrdku vyrovnáva! Asistencie: Riley Sheahan.

51:50
    Už sa nám ale opäť hrá. Teraz to skúsila v útočnom pásme štvrtá formácia hostí, no jej hráči o puk prišli.

52:17
    Tak to je obrat! Puk zachytil pri mantinely TODD BERTUZZI, nahodil ho pred Fleuryho a Maatta si ho nešťastne zrazil do vlastnej siete. Bez asistencie.

53:01
    Tak dočkáme sa odpovede na tento gól z hokejok hostí? Do konca duelu nám zostáva niečo menej ako 7 minút.

53:50
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie to ale nebude.

54:17
    Sutter odviedol za bránou kus roboty, potiahol puk a pred bránou našie úplne voľného CRAIGA ADAMSA, pre ktorého už nebol problém usmerniť puk do brány. Asistencie: Brandon Sutter, Joe Vitale

54:55
    Fleury zažehnal hroziaceho nebezpečenstvo a hra je prerušená.

55:12
    Útok Pittsburghu teraz zastavilo postavenie mimo hry.

56:14
    Tak toto je veľmi nepríjemná situácia! Legwand pichol hokejkou do brucha Malkina, ten zostal ležať na ľade a domáci hráč inkasuje trest 5 minút a do konca stretnutia.

56:50
    Nasleduje tak presilová hra hostí, ktorá bude trvať až do konca základnej hracej doby.

57:30
    Hostia sa už nasťahovali v útočnom pásme a pred Howardom rozpútali presilovkový kolotoč.

58:00
    Po strele z pravej strany z hokejky Jokinena Howard radšej hru prerušuje.

58:10
    Prebiehajú nám posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:51
    Domáci vyhadzujú puk do stredného pásma a teraz sa bránia naozaj výborne.

59:30
    Veľká príležitosť, hostí! Malkin prihrával do prázdnej brány Nealovi, no puk bol zblokovaný a tak gól z toho nie je.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Skončila sa nám tretia tretina, po ktorej víťaza nepoznáme.
    O malú chvíľu sa nám začne predĺženie, v ktorom budú hrať hostia ešte presilovú hru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Malkin to skúšal, ale ani na dvakrát neuspel. Chýbala mu presná muška.

60:53
    Po strele Kunitza je hra prerušený a hosťujúci tréner si vyžiadal oddychový čas.

61:30

62:00
    Puk je za bránou hostí, no tí sa s rozohrávkou príliš neponáhľajú.

62:40
    Maatta zaviezol puk do útočného pásma a tam ho iba odovzdal na hokejky domácich hráčov.

63:44
    Hrá sa nám z jednej strany na druhú, ani jedno z mužstiev si nedokáže vypracovať šancu. Zdá sa, že budeme svedkami samostatných nájazdov.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

64:30
    Puk je v obrannom pásme Detroitu, no na hokejkách domácich hokejistov.

64:59
    Tak to je priam neuveriteľné! Malkin nespracoval prihrávku v útočnom pásme, domáci sa dostali do prečíslenia 3 na 1, všetko to na seba zobal DANIEL ALFREDSSON, ktorý vystrelil. Fleury puk vyrazil, no do vlastnej brány ho dorazil Scuderi. Asistencia: Gustav Nyquist.

Skončilo sa nám stretnutie, v ktorom sme po 60 minútach nespoznali víťaza, no všetko to napravil Alfredsson, ktorý svojim druhým gólom 0,4 sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve svojho tímu.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem dobrú noc. (03:17:37)

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 8. Alfredsson (Franzen, DeKeyser), 25. Nyquist (Alfredsson, Kronwall), 50. Taatár (Sheahan), 53. Bertuzzi, 65. Alfredsson (Nyquist) – 36. Stempniak (Kunitz), 36. Malkin, 38. Malkin, 55. Adams (Sutter, Vitale)