D. Moskva – Jaroslavľ 1:5 (kon.) | Doneck – Riga 3:1 (kon.)
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Lokomotiv Jaroslavľ
Pondelok 17.03.2014, 16:30Play-off KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (18:58:33)

A je dobojované! Lokomotiv Jaroslavľ musel veľmi tuho bojovať o postup do pla off, ale teraz sa môže po víťazstve v siedmom zápase radovať z vyradenia obhajcu Gagarinovho pohára Dinama Moskva. Hostia boli aktívnejší, veľmi dobre bránili a v bránke mali skvelého Curtisa Sanforda. Lokomotiv tak uspel v sérii 3:4.

60:00

59:12
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    K puku sa dostal v strednom pásme JEGOR AVERIN a puk umiestnil presne do prázdnej bránky. Asistencie: Sergej Plotnikov.

59:05
    Akrobaticky chytil Sanford puk do svojej lapačky.

59:01
    Začala sa posledná minúta tohto zápasu a celej série.

58:58
    Vyšlo to až Rjazancevovi, ale Sanford nepripustil zníženie.

58:30
    Moskovčania sa nevedia v útočnom pásme dostať ani k jednej strele!

58:01
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

57:58
    Dinamo musí rozohrávať až spoza vlastnej bránky.

57:47
    Plotnikov nedokázal poslať puk do prázdnej bránky, vhadzuje sa pred Sanfordom.

57:03
    Oleg Znaroks to skúša bez Jerjomenka! Už nie je na čo čakať.

56:58
    Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

56:15
    Domáci fanúšikovia už prestávajú veriť a niektorí opúšťajú odchádzajú.

55:31
    Gólom sa už ale skončil samostatný únik SERGEJA KONKOVA z obranného pásma. Jerjomenka prekonal po krásnom blafáku a zrejme definitívne rozhodol o postupe Jaroslavľu do ďalšej fázy play off. Bez asistencie

55:20
    Galimov dostal puk pred Jerjomenka, ale jeho zakončenie zblízka sa gólom neskončilo!

55:01
    Päť minút do konca tretej tretiny.

54:59
    Leo Komarov si neudržal nervy a dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

54:28
    Dinamo hrá v plnom počte.

53:57
    Presilovka Lokomotivu sa blíži ku koncu, zatiaľ je to bez šance.

53:30
    Hosťom sa nedarí rozostaviť v pásme Dinama a tak musia rozohrávať až spoza Sanforda.

53:01
    Jaroslavľ sa teraz vytlačil z útočného pásma.

52:28
    Maxim Pestuško dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a hostia dostávajú presilovku, kde môžu definitívne rozhodnúť.

52:08
    Na druhej strane prišla tvrdá strela Komarova, Sanford vytiahol lapačku.

51:46
    Jerjomenko prerušil hru po ľahkej strele Musatova.

51:14
    Lokomotiv môže rozohrávať svoju akciu.

50:56
    Strela Jalasvaaru dopadla do lapačky brankára Sanforda.

50:32
    Hostia vyvážajú puk do útočného pásma a snažia sa šetriť cenné sekundy.

50:01
    Dinamu sa kráti čas, na strelenie dvoch gólov má už len menej ako desať minút. Ináč sa domácim končí sezóna.

49:25
    Pred Sanfordom to počas poslednej minúty poriadne horelo, ale kanadský gólman podržal Lokomotiv.

48:35
    Komarov nastrelil tyč!

48:14
    Sanforda vyrazil strelu Dugina do ochrannej siete.

47:18
    Sanford nemusel zasahovať proti tvrdej strele Komarova.

46:22
    Hosťujúci Apalkov nebol bránený, ale jeho zakončenie spoza brány pokryl Jerjomenko.

45:33
    Domáci sú skutočne po poslednom inkasovanom góle veľmi nepresní v kombinácii.

44:35
    Jerjomenko chytil strelu Višnevského od modrej čiary.

44:21
    Zakázané uvoľnenie Dinama Moskva.

43:24
    Jaroslavľ veľmi dobre pozične bráni a domáci pôsobia zúfalým dojmom.

42:52
    Hostia sa oslobodili za cenu zakázaného uvoľnenia po aktivite Dinama.

42:24
    Jaroslavľ drží puk v útočnom pásme.

41:37
    Tréner hostí si berie oddychový čas.

41:25
    Dinamo je po tomto góle dosť zaskočené a navyše Lokomotiv pokračuje v aktivite.

40:57
    Domáci sa dostali po veľký tlak a inkasujú tretí gól. SERGEJ KONKOV prekonal Jerjomenko presnou strelou. Bez asistencie.

40:30
    Gorovikov kombinoval s Komarovom, ale vyrovnanie neprišlo.

40:01

Druhá tretina je už minulosťou. Domáci pridali na obrátkach a po kontaktnom góle Lea Komarova stúpla nervozita. Lokomotiv si zataiľ drží vedenie 2:1. Podarí sa Dinamu v tretej tretine vyrovnať alebo im skončí sezóna?

40:00

39:31
    Averin tečoval prihrávku spoluhráča, Jerjomenko gól nedopustil.

39:02
    Ďalšia potýčka za bránou Jerjomenka. Mironov dostáva 2 minúty za hrubosť a Plotnikov rovnako 2 minúty za hrubosť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:24
    Hostia sa vo svojej presilovke nevedia dostať do výraznejšej šance.

37:33
    A Babenko za hrubosť.

37:33
    Okrem toho dostáva 2 minúty za sekanie Platt.

37:33
    Emócie stúpajú. Maxim Pestuško dostáva 2 minúty za faul lakťom.

37:18
    Obaja hráči dostali trest 2+2 minúty za hrubosť.

37:18
    O niekoľko sekúnd neskôr si už Apalkov neudržal nervy a s Korjaginom si to vybavil ručne stručne.

37:07
    Korjagin nečisto zastavil v strednom pásme Plotnikova.

36:47
    Sanford si poradil aj so strelou Dugina k pravej tyčke.

36:05
    Moskovčania sú po kontaktnom góle poriadne nabudení a naďalej tlačia. Lokomotiv má veru čo robiť.

35:42
    Domáci Kokarev zakončil svoj prienik presne do lapačky brankára Sanforda.

34:31
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Domáci znižujú na 1:2! Gorovikov krásne vysunul LEONIDA KOMAROVA, ktorý strelou medzi betóny prekonal Sanforda. Asistencia: Konstantin Gorovikov.

33:29
    Jerjomenko zasiahol proti strele Petrova zo strany.

32:25
    Rozhodca vylučoval na oboch stranách. Komarov dostáva 2 minúty za sekanie a Konkov za hrubosť.

32:21
    Pred Sanfordom sa strhla menšia potýčka.

32:08
    Hostia sa sústredia na svoje protiútoky a je potrebne uznať, že sú nebezpečné.

31:30
    Mosajlov neuspel zoči voči Sanfordovi.

31:04
    Prihrávka Sopina na Jalasvaaru bola príliš dlhá, hostia puk zachytili.

30:01
    Polovica riadnej hracej doby je už za nami, Lokomotiv stále vedie o dva góly.

29:38
    Lokomotiv dostáva puk do stredného pásma a môže konečne prestriedať.

29:02
    Sanford chytil do lapačky ďalšie nahodenie domáceho obrancu.

28:40
    Dinamo stále pokračuje vo svojom tlaku, ale kontaktný gól neprichádza.

27:15
    Strele Karpova chýbala presnosť.

26:48
    Sanford má plné ruky práce, Mironov ho preveril opäť od modrej čiary.

26:22
    Cvetkov vystrelil z prvej, ale len nad bránku Sanforda.

25:24
    Redlihs vystrelil od modrej a Platt mohol takmer dorážať do prázdnej brány. Solovjov včas puk vypichol.

25:07
    Sanford si poradil s nahodením Sopina po prihrávke od Mironova.

24:50
    Dinamo sa za podpory fanúšikov snaží stále útočiť.

23:29
    Solovjov netrafil priestor Sanfordovej brány.

23:11
    Lokomotiv má veľmi dobre organizovanú defenzívu.

22:58
    Následne vyrazil aj strelu Korjagina od modrej čiary.

22:34
    Sanford mal prácu s pokusom Lea Komarova.

22:23
    Jerjomenko chytil na druhej strane strelu Averina.

22:10
    Jeden z hráčov Lokomotivu ukryl puk vo svojej výstroji po strele domácich.

20:37
    Moskovčania už nemajú na čo čakať a do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie ako hostia.

20:05
    Dinamo vyhralo úvodné buly druhej tretiny.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 17:21.

Tak prvá tretina je za nami. Priniesla nám skutočne zaujímavý priebeh. Dinamo síce vstúpilo do siedmeho zápasu aktívne, ale to opadlo po prvej presilovke hostí. Bol to práve Jaroslavľ, ktorý sa v 12.minúte dostal zaslúženým gólom Černikova do vedenia 0:1. Uplynula viac ako minúta a Jerjomenko lovil zo siete druhý puk. Z uhlu ho prekonal Geoff Platt. Hostia teda po prvej tretine vedú 0:2 a Dinamo to bude mať proti kvalitnej obrane Lokomotivu veľmi náročné.

20:00

19:29
    Vzápätí prichádza ďalšie zakázané uvoľnenie Lokomotivu.

19:08

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:18
    Hra je dosť rozháraná, zrejme sa už v prvej tretine ničoho zaujímavého nedočkáme.

17:53
    Hostia v plnom počte, Lokomotiv stále vedie o dva góly.

17:10
    V oslabení sa rútil od stredného pásma Konkov sám na Jerjomenka, ale domáci gólman jeho kľučku betónom vyrazil.

16:30
    Od modrej strieľal Graňák, Komarov nedokázal z dorážky skórovať.

16:02
    Moskovčania sa snažia rozostaviť v útočnom pásme.

15:53
    Pašnin dostáva 2 minúty za hákovanie a Dinamo dostáva presilovku.

15:14
    Plotnikov chcel opäť nachytať Jerjomenka. Ten si už tyčku včas pokryl.

14:17
    Zakončenie Averina bolo zblokovaná na ochrannú sieť.

14:10
    Lokomotivu nevyšla rozohrávka a puk končí až na zakázanom uvoľnení.

13:27
    V strednom pásme sa nepríjemne zrazil hosťujúci Galimov s Černikovom a rozhodca prerušil hru.

13:11
    Jalasvaara sa predviedol nepríjemnou tvrdou strelou od modrej čiary.

12:34
    Tak toto je studená sprcha pre domácich! Redlihs prihral na krídlo, kde našiel GEOFFA PLATTA a ten z neuveriteľného uhlu prekonal Jerjomenka. Asistencie: Mikelis Redlihs, Janis Sprukts.

11:32
    Lokomotiv pokračuje vo svojej útočnej aktivite.

11:09
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme a ALEXANDER ČERNIKOV po obkorčuľovaní brány dostáva svojou dorážkou Jaroslavľ do vedenia.

11:03
    Jerjomenko si pokryl svoju tyčku pri zakončení Galimova.

10:19
    Lokomotiv stále atakuje domácich obrancov. Dnes to nebudú mať domáci veru ľahké.

09:33
    Veľmi rýchlo bol od puku odstavený aj Averin a Dinamo môže prestriedať.

08:32
    Hosťujúceho Platta domáca obrana zastavila pred svojim brankárom.

07:45
    Jerjomenko chytil Kartajevovu strelu do svojej lapačky. Jaroslavľ si zatiaľ vypracoval zaujímavejšie šance.

07:27
    Lokomotiv sa dostáva do útočného pásma.

07:07
    Od modrej prišla strela Gorovichova, ale Sanford nemusel zasahovať.

06:29
    Akcia hostí sa končí nepresnou prihrávkou, Dinamo môže hru upokojiť.

05:28
    Jerjomenko prerušil hru po zakončení Averina, bude sa vhadzovať.

05:13
    Lokomotiv veľmi dobre napáda rozohrávku domácich hráčov.

04:28
    Moskva hrá v plnom počte.

04:03
    Hráči Moskvy hrajú obetavo a doslova padajú do všetkých striel.

03:30
    Dinamo sa veľmi dobre bráni, puk vyhadzuje cez všetky čiary.

02:58
    Obrana Dinama zblokovala strelu Keonwalla od modrej čiary.

02:28
    Cvetkov však dostáva 2 minúty za hákovanie a hostia majú presilovku.

01:31
    Moskovčania sa snažia hrať v úvode aktívne, hostia sa sústredia an defenzívu.

00:55
    Sanford vyrazil zakončenie Pestuška zo strany.

00:21
    Domáci fanúšikovia svoj tím od začiatku mohutne povzbudzujú, vedia, že dnes to môže byť posledný zápas sezóny.

00:06
    Dinamo vyhralo úvodné buly.

00:01

Nasleduje hymna Ruskej federácie.

Na ľade už sú hráči Lokomotivu.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Rjazancev , Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Mironov, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Dugin, Karpov – Volkov, Babenko, Kokarev – Pestunov, Sopin, Mosaljov.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Holos, Kronwall, Višnevskij, Jakovlev, Vasiljev, Ljubuškin, Pašnin, Gorochov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Redlihs, Platt, Sprukts – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov..

Prajme príjemné pondelkové popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Obhajca Gagarinovho pohára ma namále a dnes môže v prípade prehry pre neho skončiť sezóna. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať rozhodujúcim 7.osemfinálovým zápasom série medzi Dinamom Moskva a Lokomotivom Jaroslavľ. Začiatok tohto zaujímavého stretnutia je naplánovaný o 16:30 SEČ. Pred úvodom sa poďme obzrieť za predošlými zápasmi tejto série.

Dinamo Moskva vstúpilo do tejto série víťazstvom v prvom zápase po predĺžení 3:2, keď rozhodol Maxim Karpov, ale bolo to tiež vybojované víťazstvo, keďže hostia po prvej tretie vyhrávali 0:2. Moskovčania zvládli i druhý domáci zápas, keď zvíťazili 2:1 a séria sa sťahovala do Jaroslavľu za stavu 2:0 pre Dinamo. Lokomotiv začal pred vlastnými fanúšikmi aktívne a v prvom zápase uspel pomerom 2:1, čím znížil stav série na 1:2. Štvrtý zápas už priniesol opäť boj a až v druhom predĺžení rozhodol o víťazstve 3:2 Redlihs. Séria sa za prekvapujúceho stavu 2:2 vracala do Moskvy. Lokomotiv nastúpil koncentrovaný na defenzívu a tak sa diváci v riadnom hracom čase nedočkali gólu. Až v druhom predĺžení rozhodol o víťazstve Dinama 1:0pp Volkov. Moskovčania mali jeden postupový mečbol. Jaroslavľ doma nastúpil s odhodlaním a hostia sa nezmohli ani len na gól a sami šesť dostali. Lokomotiv po víťazstve 6:0 vyrovnal stav série na 3:3 a o postupujúcom rozhodne až 7.zápas, čo sa pred začiatkom série určite neočakávalo. Jaroslavľ ukazuje, že postup do play off si plne zaslúžil a že aj s veľkým favoritom na zisk titulu sa môže rovnať.

Najproduktívnejším hráčom Dinama Moskva v tomto osemfinále je Leo Komarov, ktorý má na svojom konte 3 kanadské body za 2 góly a 1 asistenciu.
    Na strane Lokomotivu Jaroslavľ je najproduktívnejším hráčom Sergej Plotnikov, ktorý nazbieral 5 kanadských bodov za 2 góly a 3 asistencie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Martin Platko

Góly a asistencie: 35. Komarov (Gorovikov) – 12. Černikov, 13. Platt (Redlihs, Sprukts), 41. Konkov, 56. Konkov, 60. Averin (Plotnikov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Rjazancev , Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Mironov, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Dugin, Karpov – Volkov, Babenko, Kokarev – Pestunov, Sopin, Mosaljov.