B. Bystrica – Skalica 5:0 (kon.) | Piešťany – Poprad 3:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:0 (5:0,0:0, 0:0)
HK Skalica
Pondelok 17.03.2014, 17:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga play-off

Skončil sa piaty štvrťfinálový zápas playoff medzi Banskou Bystricou a Skalicou, v ktorom zvíťazili domáci 5:0, pričom všetky ich góly padli v prvej tretiny. Víťazstvom si vypracovali prvý mečbal, ktorý budú môcť využiť už v stredu na skalickom ľade.
    Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (19:26:17)

60:00

59:42
    Zdá sa, že hosťom sa už v dnešnom zápase nepodarí skórovať.

59:04
    Náznak bitky medzi Bambúchom a Vyrúbalíkom. Na trestnú lavicu odchádza Bambúch na dve minúty za hrubosť. A začína sa tak ďalšia dlhá presilová hra hostí o dvoch hráčov.

58:49
    V závere ešte vylúčený Konečný na dve minúty za podrazenie v strednom pásme.

58:10
    Začali sa posledné dve minúty dnešného zápasu.

58:00
    Domáci hrajú v pätici.

57:33
    Skalica teraz na pár sekúnd pred Kalembom a hneď stráca útočnú tretinu.

56:40
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a už hrajú v štvorici.

56:20
    Kozáková strela tečovaná ponad hornú žŕdku Kalmebovej brány,no puk sa i tak odrazil do bránkoviska a domáci brankár musel zasahovať.

55:52
    Ďalšie vylúčenie domácich za príliš veľa hráčov na ľade a takmer minútová presilová hra hostí o dvoch hráčov.

55:50
    Hostia i naďalej bez strely na Kalembu.

55:24
    Skalica sa zatiaľ v tejto presilovej hre nedostala ani do útočného pásma.

54:40
    Vylúčenie na domácej strane – Kalemba dve minúty za seknutie, na tresnú lavicu ide miesto neho Veilleux.

54:35
    Zakázané uvoľnenie hostí.

54:28
    Hostia opäť na krátku chvíľu usadení pred Kalembom, ale domáci ich dobre vytláčajú do stredného pásma.

53:06
    Kadura vystrelil spoza obrancu, jeho šanca išla ale mimo bránu.

52:10
    Skalica takisto už v plnom počte.

52:00
    Saracinovu strelu od modrej si takmer za chrbát vlastného gólmana zrazil jeden zo skalických hráčov.

Radoslava Harvánková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 8. Rapáč (Lepine, Hudec), 12. Zigo (Martin), 15. Heizer (Kafka), 16. White (Martin, Bambúch), 19. Lunter (Hudec, Rosandič)

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Lepine, Konečný, White, Rapáč – Bambúch (A), Martin, Handlovský, Heizer (A), Kafka- Macháček, Rosandič, Luter, Hudec (C), Lamper – Kania, Kadura, Matoušek, Zigo, Veilleux
    HK Skalica: Lipovský (Romančík) – Sloboda, Vyrúbalík (A), Kudrna, Školiak, Obdržálek – Trška, Barák, Kutálek (A), Mráz, Šátek – Kozák, Luža, Kropáč, Steiler, Jankovič – Srnec, Stano, Lažo (C), Mikúš,Preisinger

Rozhodca: Lokšík, Kubuš – Bednár, Snášel