Japonsko – Nemecko 0:4 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:3 (kon.)
Japonsko
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Nemecko
Štvrtok 13.02.2014, 09:05 • Shayba Arena • Olympijské Hry - ženy

V tretej tretine nemecké hokejistky už kontrolovali priebeh zápasu, pridali v závere ešte dva poisťovacie góly a zaslúžene víťazia v pomere 4:0. Poklonu si zaslúži gólmanka Nemecka Viona Harrerová, ktorá zlikvidovala 30 japonských striela udržala si čisté konto.

Strely na bránu:
    Japonsko 30:25 Nemecko

Buly:
    Japonsko 31:35 Nemecko

Pre dnešok je to odomňa všetko. Prajem dobrú chuť k obedu a príjemný deň. (11:11:44)

60:00

59:28
    Nemecko dalo gól! FRANCIZCA BUŠOVÁ strieľa gól do prázdnej brány! Druhý presný zásah tejto hráčky v stretnutí. Asistenciu si pripísala Susann Gotzová.

58:40
    Prázdna japonská brána!

58:31
    Nemecko dalo gól! Kameniková poslala puk odrazený od zadného mantinely pred bránkovisko, kde už bola pripravená KERSTIN SPIELBERGEROVÁ a tá ho dopravila za chrbát japonskej brankárky. Je rozhodnuté! Asistencie: Nina Kameniková, Tanja Eisenšmidová.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času a pravdepodobne aj zápasu.

57:37
    Sakagamiová mieri z dobre pozície len do lapačky nemeckej brankárky!

56:36
    Kubová teraz dobiedzala pred Harssovou, tá však drží čistý štít aj naďalej.

55:30
    Zdá sa, že tri body si zo zápasu odnesú Nemky. Nič nenasvedčuje tomu, žeby sme sa mali dočkať nejakého urpútneho tlaku zo strany Japonska.

53:40
    Beckerová sa teraz z čista-jasna rútila na Fujimotovú z ľavej strany! Fujimotová jej pokus vyráža.

53:25
    Tretia tretina je pre oko diváka naozaj mizerná. Japonky sa trápia, sily im dochádzajú..

Na strely to je doposiaľ 28:21 pre Japonsko. Samozrejme, rátame strely počas celého stretnutia.

51:27
    Hrá sa 5 na 5.

51:04
    Nemky už hrajú kratučkú presilovku, uvidíme, či z nej niečo vyťažia.

49:37
    Naopak skórovať mohla Anwanderová, ktorá sa dostala do samostatného úniku! Zozadu však bola prihákovaná Sakagamiovou, ktorú dve minúty na trestnej lavici len tak neminú.

49:22
    Minúta japonskej presilovky je fuč a Harssová sa doposiaľ príliš nezapotila.

48:22
    Šanca pre Japonsko na vsietenie kontaktného gólu. Hammerlová nechala hokejku pod nohami Šišiučiovej pri súboji a dostala tak dve minúty za podrazenie.

47:30
    Veľa, ale hrozne veľa nepresností vidíme na jednej i druhej strane. Tento priebeh však jednoznačne nahráva viac do karát hráčkam Nemecka.

45:59
    Japonkám nemožno uprieť snahu urobiť niečo so zápasom. Avšak ich snaha je márna, dnes im to proste nejde- s výnimkou 2.polovice 2.tretiny.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 13. Anwanderová (Kratzerová, Beckerová), 21. Bušová (Lanzlová), 59. Spielbergerová (Kameniková, Eisenšmidová), 60. Bušová (Gotzová)

Japonsko: N. Fujimotová– Koikeová, Horiová, Toková, Suzukiová, Aokiová, Takeučiová, Kondová – Jonejamaová, Osawaová ("C"), M. Fujimotová, Hiranová, Sakagamiová, Kubová, Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová, Jamaneová, Nakamurová

Tréner: Yuji Iizuka

Nemecko: Harssová- Hammerlová, Weisserová, Gotzová, Lanzlová, Fellnerová, Eisenschmidová- Kratzerová, Anwanderová, Eversová, Kameniková, Zornov, Janzenová, Seilerová, Spielbergerová, Šusterová, Buschová, Bittnerová, Beckerová

Tréner: Peter Kathan