Japonsko – Nemecko 0:4 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:3 (kon.)
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Nemecko
Štvrtok 13.02.2014, 09:05 • Shayba Arena • Olympijské Hry - ženy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.

13.februára sa na olympiáde okrem iného môžeme tešiť aj na ženský ľadový hokej. Konkrétne na dva zápasy, Rusko-Švédsko a Japonsko-Nemecko. V tomto prenose si priblížime súboj Japonska a Nemecka.

Japonky odohrali doposiaľ na olympijskom hokejovom turnaji 2 zápasy. Oba prehrali hráčky z krajiny vychádzajúceho slnka najtesnejším rozdielom- najprv zaknihovali prehru 0:1 so Švédskom, a v utorok podľahli domácej zbornej 1:2. Japonské hokejistky tak majú poriadny hlad po bodoch, a budú sa chcieť "nasýtiť" už proti hráčkam Nemecka.

Nemky, podobne ako Japonky, odohrali na turnaji doteraz 2 zápasy a takisto dva krát prehrali. Najrpv 1:4 s Ruskom a o 2 dni neskôr 0:4 so Švédskom. Nemky uzatvárajú tabuľku skupiny B a taktiež majú v pláne poriadne potrápiť svojho súpera.

Japonsko: N. Fujimotová– Koikeová, Horiová, Toková, Suzukiová, Aokiová, Takeučiová, Kondová – Jonejamaová, Osawaová ("C"), M. Fujimotová, Hiranová, Sakagamiová, Kubová, Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová, Jamaneová, Nakamurová

Tréner: Yuji Iizuka

Nemecko: Harssová- Hammerlová, Weisserová, Gotzová, Lanzlová, Fellnerová, Eisenschmidová- Kratzerová, Anwanderová, Eversová, Kameniková, Zornov, Janzenová, Seilerová, Spielbergerová, Šusterová, Buschová, Bittnerová, Beckerová

Tréner: Peter Kathan.

00:01

00:08
    Hneď v úvode stretnutie tu máme postavenie mimo hry v podaní Japonska.

00:25
    Fujimotová si pripisuje prvý úspešný zákrok po strele jednej z Nemiek.

01:14
    Ukitová prevetrala Harssovej lapačku strelou z uhla! Harssová bola pozorná.

01:47
    Sľubnú nemeckú akciu zastavil ofsajd.

02:15
    Obrovská chyba Nemecka v rozohrávke! Japonky však toto nemecké zaváhanie nedokázali pretaviť na gól.

03:11
    Šišiučiová sa teraz blysla svojou palicovou technikou, zamiešala puk pred brániacou Nemkou a spoza nej vystrelila zápästím na bránu! Harrsová jej strelu vyrazila a neskôr sa Šišiučiová dostala ešte k jednej strele, no aj s tou si nemecká gólmanka poradila.

04:45
    Spielbergerová páli nad!

05:28
    Menší trest pre Takeičovú- bodyček.

05:58
    Japonky teraz držia puk v súperovej tretine a získavajú tak cenné sekundičky.

06:58
    Posledných 30 sekúnd nemeckej presilovky, ktorá je zatiaľ v podaní Nemecka mizerná.

07:28
    Japonsko sa ubránilo.

08:05
    Opäť sa bude vylučovať. Tentoraz na strane nemeckého tímu. Dve minúty pre Eisenschmidovú za hákovanie.

08:40
    Japonským reprezentantkám sa zatiaľ nedarí usadiť sa v tretine Nemecka.

09:20
    Awanderová vyvážala puk cez stredné pásmo, no nemala už dostatok síl a prišla oň.

10:05
    Nemecko v plnom počte.

11:30
    Fujimotovej teraz vypadol puk po strele jednej z Nemiek, na japonské šťastie ho ihneď odpratala duchaprítomná japonská zadáčka.

Na strely je to zatiaľ 6:4 pre Nemecko.

12:16
    Tvrdé súboje teraz zvádzajú hráčky oboch celkov.

12:18
    A s tvrdosťou sa napokon prehnalo. Dve minúty pre japonskú hráčku Hiranovú- krošček.

12:51
    Nemecký kolotoč v pásme Japonska.

13:08
    Pekná kombinácia v podaní Nemecka, no bez gólového zakončenia.

12:23
    Nemecko dalo gól! MANUELA ANWANDEROVÁ vypálila od modrej a prestrelila všetko, čo je stálo v ceste! Pred Fujimotovou fantasticky clonila Seilerová. Aisstencie: Sophie Kratzerová, Maritta Beckerová.

14:40
    Uvidíme, ako sa japonské hráčky vysporiadajú s touto gólovou "fackou" v ich oslabení.

15:30
    Šusterová nahadzuje na Fujimotovú, tá puk kryje a vhadzuje sa tak v japonskej obrannej tretine.

16:24
    Pekná kombinácia japonského tímu na ktorej konci bola Kubovej strela! Harssová si dala pozor.

16:56
    A ďalšia strela v podaní Japonska, tentoraz zakončovala Nakamurová. Japonky zvýšili ofenzívne úsilie po inkasovanom góle.

17:59
    Sagamiová vystrelila až zo stredového kruhu, napriek tomu Harssová musela puk schovať do náručia.

18:07
    Horiová v snahe vystreliť netrafila puk.

18:11
    Vylúčenie na strane Nemecka. Gotzová inkasovala dve minúty za bodyček. Veľká šanca pre Japonsko na vsietenie takzvaného "gólu do šatne".

19:15
    Japonky už vyvýjajú tlak v pásme súpera!

19:31
    Harssová a jej ďalší fantastický zákrok!

19:59
    Harssová prikryla puk 2 desatiny sekundy pred koncom 1.tretiny.

20:00

Prvé dejstvo je za nami a my môžeme konštatovať, že sme boli svedkami vyrovnaného stretnutia. Po nemeckom góle z 13.minúty boli aktívnejšie japonské hráčky, no ich aktivita nepriniesla gólové ovocie. Uvidíme, čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 9:51.

Strely na bránu po 1.tretine:

Japonsko 11:8 Nemecko

20:01

20:11

20:27
    Fujimotová kryje strelu Gotzovej bezprostredne po vhadzovaní.

20:48
    Nemecko dalo gól! FRANCIZCA BUŠOVÁ posiela bekendom puk pod hornú žrdku a zvyšuje tak na 2:0 pre Nemecko. Asistenciu si pripísala Andrea Lanzlová.

22:30
    Trocha prekvapujúci gól v podaní Nemecka po tom, čo záver prvej tretiny bol v jasnej réžii japonského tímu.

23:15
    Kerstin Spielbergová dostáva dve minúty ze nedovolené bránenie.

23:50
    Hrá sa už v tretine nemeckého tímu. Japonky ostreľujú Harssovú!

24:15
    Nemecké hráčky sa zatiaľ úspešne bránia.

25:13
    Ďalekonosná strela na Harssovú, ktorá nebola najistejšie pri tomto zákroku. Napokon však všetko dopadlo pre Nemecko na výbornú.

25:15

26:00
    Aj po tomto góle vo Fujimotovej sieti Japonky pridali na obrátkach.

27:20
    Teraz sme boli trošku na návšteve v obrannom pásme Japoniek. Ohrozenie Fujimotovej brány sa však nestalo skutočnosťou.

28:30
    Prebieha "hluchá" časť zápasu.

28:59
    Zakázané uvoľnenie na strane Japonska.

29:50
    Hammerlovej strela od modrej bola zastavená telom jednej z japonských brániacich hráčok.

31:10
    Stále môžeme nazvať tieto minúty "hluchými" minútami s množstvom nepresností a rozháranosti.

32:25
    Maritta Beckerová sa ocitla zoči-voči Fujimotovej! Beckerová volila strelu, nie blafák a japonská gólmanka jej strelu vyráža! Mikrosúboj teda úspešnejší pre gólmanku japonského národného tímu.

33:49
    Vylúčenie na strane Jaopnska. Dve minúty inkasuje Monika Bittnerová- hákovanie.

34:26
    Zornová a jej pokus o zaútočenie vo vlastnom oslabení. Obrankyne Japonska však Nemku od puku odstavili.

35:04
    Japonky už v pásme Nemecka.

35:19
    Nie však na dlho. Cenné sekundy získavajú hráčky Nemecka.

35:49
    Sily na ľade sú vyrovnané- hrá sa už 5 na 5.

36:05
    Strelu od modrej v podaní japonskej zadáčky likviduje dnes fantastická Harssová.

36:44
    Na druhej strane sa musela mať na pozore aj Fujimotová. Kameniková skúšala jej pozornosť strelou spoza hráčky. Fujimotová kryje.

37:45
    Japonské hokejistky by sa teraz mali nadýchnuť k tlaku na záver druhej tretiny.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:05
    Vylúčenie na japonskej strane. Menší trest pre Jonejamovú- hákovanie.

40:00

Japonské hráčky nedokázali nadviazať na dobrý ofenzívny výkon z druhej polovice 1.tretiny. V dejstve číslo 2 napok inkasovali ďalší gól a do tretej tretiny tak vykorčuľujú s dvojgólovým mankom. Podarí sa Japonkám ešte zdramatizovať toto stretnutie? Odpoveď na túto otázku nám prinesie tretia tretina, ktorá začne približne o 10:35.

40:01

40:35
    Kratzerová a jej dorážka z bezprostrednej vzdialenosti od japonskej brány! Fujmotová kryje.

41:05
    Japonsko v plnom počte.

41:57
    Harssová patrí k najväčším oporám svojho tímu v tomto stretnutí, jej lapačka sa opäť raz zaskvela.

42:22
    Hlavná rozhodhyňa komunikuje s japonskom lavičkou a vysvetľuje akési nezrovnalosti. Už sa však zasa pokračuje v hre.

43:50
    Hokej v tretej tretine zatiaľ nejakú pastvu pre oči diváka neprináša.

44:54
    Nepríjemná strele japonskej zadáčky, ktorá dala Harssovej zabrať. Skóre sa však nemení.

45:59
    Japonkám nemožno uprieť snahu urobiť niečo so zápasom. Avšak ich snaha je márna, dnes im to proste nejde- s výnimkou 2.polovice 2.tretiny.

47:30
    Veľa, ale hrozne veľa nepresností vidíme na jednej i druhej strane. Tento priebeh však jednoznačne nahráva viac do karát hráčkam Nemecka.

48:22
    Šanca pre Japonsko na vsietenie kontaktného gólu. Hammerlová nechala hokejku pod nohami Šišiučiovej pri súboji a dostala tak dve minúty za podrazenie.

49:22
    Minúta japonskej presilovky je fuč a Harssová sa doposiaľ príliš nezapotila.

49:37
    Naopak skórovať mohla Anwanderová, ktorá sa dostala do samostatného úniku! Zozadu však bola prihákovaná Sakagamiovou, ktorú dve minúty na trestnej lavici len tak neminú.

51:04
    Nemky už hrajú kratučkú presilovku, uvidíme, či z nej niečo vyťažia.

51:27
    Hrá sa 5 na 5.

Na strely to je doposiaľ 28:21 pre Japonsko. Samozrejme, rátame strely počas celého stretnutia.

53:25
    Tretia tretina je pre oko diváka naozaj mizerná. Japonky sa trápia, sily im dochádzajú..

53:40
    Beckerová sa teraz z čista-jasna rútila na Fujimotovú z ľavej strany! Fujimotová jej pokus vyráža.

55:30
    Zdá sa, že tri body si zo zápasu odnesú Nemky. Nič nenasvedčuje tomu, žeby sme sa mali dočkať nejakého urpútneho tlaku zo strany Japonska.

56:36
    Kubová teraz dobiedzala pred Harssovou, tá však drží čistý štít aj naďalej.

57:37
    Sakagamiová mieri z dobre pozície len do lapačky nemeckej brankárky!

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času a pravdepodobne aj zápasu.

58:31
    Nemecko dalo gól! Kameniková poslala puk odrazený od zadného mantinely pred bránkovisko, kde už bola pripravená KERSTIN SPIELBERGEROVÁ a tá ho dopravila za chrbát japonskej brankárky. Je rozhodnuté! Asistencie: Nina Kameniková, Tanja Eisenšmidová.

58:40
    Prázdna japonská brána!

59:28
    Nemecko dalo gól! FRANCIZCA BUŠOVÁ strieľa gól do prázdnej brány! Druhý presný zásah tejto hráčky v stretnutí. Asistenciu si pripísala Susann Gotzová.

60:00

V tretej tretine nemecké hokejistky už kontrolovali priebeh zápasu, pridali v závere ešte dva poisťovacie góly a zaslúžene víťazia v pomere 4:0. Poklonu si zaslúži gólmanka Nemecka Viona Harrerová, ktorá zlikvidovala 30 japonských striela udržala si čisté konto.

Strely na bránu:
    Japonsko 30:25 Nemecko

Buly:
    Japonsko 31:35 Nemecko

Pre dnešok je to odomňa všetko. Prajem dobrú chuť k obedu a príjemný deň. (11:11:44)

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 13. Anwanderová (Kratzerová, Beckerová), 21. Bušová (Lanzlová), 59. Spielbergerová (Kameniková, Eisenšmidová), 60. Bušová (Gotzová)

Tréner: Peter Kathan