Japonsko – Nemecko 0:4 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:3 (kon.)
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Nemecko
Štvrtok 13.02.2014, 09:05 • Shayba Arena • Olympijské Hry - ženy

59:28
    Nemecko dalo gól! FRANCIZCA BUŠOVÁ strieľa gól do prázdnej brány! Druhý presný zásah tejto hráčky v stretnutí. Asistenciu si pripísala Susann Gotzová.

58:31
    Nemecko dalo gól! Kameniková poslala puk odrazený od zadného mantinely pred bránkovisko, kde už bola pripravená KERSTIN SPIELBERGEROVÁ a tá ho dopravila za chrbát japonskej brankárky. Je rozhodnuté! Asistencie: Nina Kameniková, Tanja Eisenšmidová.

53:40
    Beckerová sa teraz z čista-jasna rútila na Fujimotovú z ľavej strany! Fujimotová jej pokus vyráža.

49:37
    Naopak skórovať mohla Anwanderová, ktorá sa dostala do samostatného úniku! Zozadu však bola prihákovaná Sakagamiovou, ktorú dve minúty na trestnej lavici len tak neminú.

48:22
    Šanca pre Japonsko na vsietenie kontaktného gólu. Hammerlová nechala hokejku pod nohami Šišiučiovej pri súboji a dostala tak dve minúty za podrazenie.

39:05
    Vylúčenie na japonskej strane. Menší trest pre Jonejamovú- hákovanie.

33:49
    Vylúčenie na strane Jaopnska. Dve minúty inkasuje Monika Bittnerová- hákovanie.

32:25
    Maritta Beckerová sa ocitla zoči-voči Fujimotovej! Beckerová volila strelu, nie blafák a japonská gólmanka jej strelu vyráža! Mikrosúboj teda úspešnejší pre gólmanku japonského národného tímu.

23:15
    Kerstin Spielbergová dostáva dve minúty ze nedovolené bránenie.

20:48
    Nemecko dalo gól! FRANCIZCA BUŠOVÁ posiela bekendom puk pod hornú žrdku a zvyšuje tak na 2:0 pre Nemecko. Asistenciu si pripísala Andrea Lanzlová.

18:11
    Vylúčenie na strane Nemecka. Gotzová inkasovala dve minúty za bodyček. Veľká šanca pre Japonsko na vsietenie takzvaného "gólu do šatne".

16:24
    Pekná kombinácia japonského tímu na ktorej konci bola Kubovej strela! Harssová si dala pozor.

12:23
    Nemecko dalo gól! MANUELA ANWANDEROVÁ vypálila od modrej a prestrelila všetko, čo je stálo v ceste! Pred Fujimotovou fantasticky clonila Seilerová. Aisstencie: Sophie Kratzerová, Maritta Beckerová.

12:18
    A s tvrdosťou sa napokon prehnalo. Dve minúty pre japonskú hráčku Hiranovú- krošček.

08:05
    Opäť sa bude vylučovať. Tentoraz na strane nemeckého tímu. Dve minúty pre Eisenschmidovú za hákovanie.

05:28
    Menší trest pre Takeičovú- bodyček.

03:11
    Šišiučiová sa teraz blysla svojou palicovou technikou, zamiešala puk pred brániacou Nemkou a spoza nej vystrelila zápästím na bránu! Harrsová jej strelu vyrazila a neskôr sa Šišiučiová dostala ešte k jednej strele, no aj s tou si nemecká gólmanka poradila.

02:15
    Obrovská chyba Nemecka v rozohrávke! Japonky však toto nemecké zaváhanie nedokázali pretaviť na gól.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 13. Anwanderová (Kratzerová, Beckerová), 21. Bušová (Lanzlová), 59. Spielbergerová (Kameniková, Eisenšmidová), 60. Bušová (Gotzová)

Japonsko: N. Fujimotová– Koikeová, Horiová, Toková, Suzukiová, Aokiová, Takeučiová, Kondová – Jonejamaová, Osawaová ("C"), M. Fujimotová, Hiranová, Sakagamiová, Kubová, Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová, Jamaneová, Nakamurová

Tréner: Yuji Iizuka

Nemecko: Harssová- Hammerlová, Weisserová, Gotzová, Lanzlová, Fellnerová, Eisenschmidová- Kratzerová, Anwanderová, Eversová, Kameniková, Zornov, Janzenová, Seilerová, Spielbergerová, Šusterová, Buschová, Bittnerová, Beckerová

Tréner: Peter Kathan