Toronto – Vancouver 3:1 (kon.) | Carolina – Montreal 1:4 (kon.) | Tampa Bay – Detroit 4:2 (kon.)
NY Islanders – Colorado 2:5 (kon.) | Washington – NJ Devils 3:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Montreal Canadiens
cz Nedeľa 09.02.2014, 00:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Carolina Hurricanes a Montreal Canadiens má před sebou třetí a poslední vzájemné střetnutí letošní sezóny. V předchozích dvou zápasech se vždy dařilo lépe domácímu týmu. Montreal vyhrál na svém ledě 3:0 a Carolina po prodloužení 5:3. U sledování NHL Vás zdraví Tomáš Reiner.

Anton Khudobin odvádí pod vedením hlavního trenéra Kirka Mullera těžkou práci a po zranění v dolní polovině těla brankáře Cama Warda vrátil Hurricanes zpět na pozice zajišťující playoff. V pátek v noci předvedl Khudobin 34 úspěšných zákroků a pomohl svému týmu k domácímu vítězství 5:1 nad Floridou Panthers. "On je neuvěřitelný," prohlásil obránce Brett Bellemore. "Obránci se na něj mohou spolehnout, pokud něco zkazí, nebo v případě, že puk nějakým způsobem projde. Vždy tam je, aby nás zachránil."

Bez ohledu na to, co Mac Pacioretty předvede proti Hurricanes, čtvrteční noc se mu nepodaří zopakovat zřejmě nikdy. Pacioretty zaznamenal proti Vancouveru Canucks v Bell Centre svůj třetí hattrick v kariéře a obrovskou měrou přispěl k výhře svého týmu 5:2, a to ještě v rozmezí dvou minut neproměnil ve druhé třetině dva nájezdy. Podobný kousek se povedl pouze jednomu hráči. Erik Cole neproměnil během zápasu také dva nájezdy, Pacioretty je ale vůbec prvním hráčem, kterému se nepovedlo proměnit dvě trestná střílení během jedné třetiny.

Vzájemné zápasy

Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes 3:0
    Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 5:4 pp.

Sestavy

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Hainsey, Komisarek, Harrison, Bellemore – Semin, E. Staal (C), Tlustý – Lindholm, J. Staal (A), Skinner – Dwyer, Malhotra (A), Gerbe – Ruutu, Nash, Bowman.
    Hlavní trenér: Kirk Muller.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges (A), Jemelin, Markov (A), Murray, Beaulieu – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta (C), Plekanec, Briere – Prust, Eller, Bourque – Weise, White, Bournival.
    Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Tom Kowal, Rob Martell – Matt MacPherson, Pierre Racicot.

Těsně před úvodním buly

Vítejte v PNC Areně, kde už jsou hráči obou týmů připraveni na ledě a zápas mezi Carolinou Hurricanes a Montrealem Canadiens bude moci za pár okamžiků začít. Bránu Caroliny bude hájit skvělý Anton Chudobin, zatímco do brány Montrealu se postaví Carey Price.

00:01

00:11
    Bournival se dostal jako první ke střele a Chudobin si připsal první úspěšný zákrok.

00:19
    Hra byla přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:51
    Skinner se dostal ke střele z úhlu a orazítkoval bližší tyč! V PNC Aréně to nyní hodně zazvonilo.

01:17
    Chudobin přikryl puk a přerušil hru.

01:49
    Eller se ocitl ve skvělé šanci, Chudobin ho ale dokázal fantastickým zákrokem vychytat!

01:49
    Rozhodčí ještě kontrolují video, puk ale nebyl vidět za brankovou čárou, takže by neměl být uznán.

01:49
    Rozhodčí skutečně gól neuznali a pokračujeme za stavu 0:0.

02:39
    Pacioretty odvedl v obraném pásmu dobrou práci a odvrátil útok Caroliny.

02:55
    Chudobin si připsal další dobrý zákrok a vyrazil puk do rohu kluziště.

03:44
    Briere se dostával do šance, o puk ho ale připravil pozorný Tlustý.

04:27
    Skinner vypálil z otočky, Price byl ale připraven a pravým betonem jeho střelu vyrazil.

04:52
    Skinner zatím hraje skvěle.

05:14
    Andrej Sekera zpacifikoval nahození Canadiens a uklidnil hru.

05:38
    Hráči Montrealu poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

05:44
    Harrison vypálil po vyhraném vhazování od modré, Price byl ale připraven a jeho střelu ukryl ve své výstroji.

06:22
    Plekanec nahazoval puk na bránu, jeho nahození ale bylo zablokováno.

06:50
    Bowman to zkusil z úhlu, Price byl ale u své pravé tyče připraven a přerušil hru. Následovat bude první reklamní přestávka.

06:55
    Střela Harrisona byla zablokována.

07:21
    Dale Weise (MTL) dostal menší trest, 2 minuty za hákování.

07:45
    Carolina si zahraje první přesilovku v zápase, Montrealu se ale nyní povedlo vyhodit.

08:01
    Eric Staal vypálil, jeho střelu ale zablokoval Jemelin.

08:22
    Andrej Sekera mohl poslat Carolinu do vedení, jeho střelu ale zastavila branková konstrukce!

09:02
    Do konce přesilovky Hurricanes zbývá 20 vteřin.

09:21
    Tomáš Plekanec vysvobodil svůj tým a Montreal hraje v plném počtu.

09:36
    Bowman v šancii! Price ho ale dokázal vychytat.

10:18
    STŘELY NA BRÁNU: Carolina 4 Montreal 3

10:41
    Subban nahodil puk za bránu.

10:52
    Hosté se do zakončení nedostali a Carolina mohla přejít do protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.

11:20
    Hra byla přerušena a před námi je druhá komerční přestávka.

11:31
    Christopher Eger z americké vojenské jednotky přišel na stadion, aby pozdravil svou dceru. Speciální moment.

12:16
    Subban zastavil útočnou snahu Hurricanes.

12:30
    Pacioretty při snaze přihrát před bránu narazil do brankové konstrukce a zůstává ležet na ledě.

12:30
    Max Pacioretty narazil do tyče zády v plné rychlosti a nevypadá to s ním dobře.

12:30
    Bellemore byl hráčem, který ho trochu přistrčil, nebylo to ale nic strašného.

12:30
    Max Pacioretty už je v doprovodu lékaře a vypadá to, že zamíří přímo na ošetřovnu. Je to skutečně tak.

12:30
    Zranit se těsně před zahájením olympijského turnaje v Soči by bylo hodně nepříjemné a také smolné, protože dnešní zápas je pro oba týmy posledním před olympijskou přestávkou.

13:26
    Zakázané uvolnění proti Canadiens.

13:32
    Price si poradil s tečovanou střelou a podržel puk.

13:46
    Markov zastavil útok Caroliny a Chudobin vyjel za bránu, aby zastavil nahození hostů.

14:13
    Carey Price si připsal zákrok a vyrazil puk.

14:42
    Briereova střela byla sražena.

15:10
    Plekanec přihrál Briereovi, který vypálil. Chudobin byl ale připraven a připsal si další úspěšný zákrok. Následuje reklamní přestávka.

15:29
    Gallagher se dostal do šance, Chudobin si ale s jeho střelou z prostoru levého kruhu poradil.

15:49
    Komisarek se dostal do menší roztržky s Prustem, bitka se ale nakonec nekonala.

15:49
    Mike Komisarek (CAR) dostal menší trest, 2 min. vražení na hrazení.

16:24
    Subban pálí. Jeho střela ale končí vysoko a mimo.

16:47
    Montreal se ocitl v postavení mimo hru a hra byla přerušena.

16:47
    Carolina sice hraje ve čtyřech, jenže i v oslabení dokáže být nebezpečná. Hurricanes v letošním ročníku NHL vstřelili 9 gólů v oslabení, což je nejvíce ze všech týmů.

17:22
    Plekanec si neporozuměl s Brierem a Carolině se podařilo vyhodit.

17:49
    Carolina hraje v plném počtu.

18:20
    Eller zastavil útok Caroliny a hosté se ubránili.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:07
    Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Chudobinem.

19:14
    Harrison vyjel po přerušení hry po Plekancovi, ten ale neměl zájem porvat se.

19:33
    P.K. Subban zastavil nadějný útok Caroliny.

20:00

První třetina nabídla několik šancí na obou stranách, nebezpečnější ale byli hráči Caroliny, který napálili během úvodního dějství dvakrát brankovou konstrukci. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 0 Montreal Canadiens 0.

Podruhé Vás dnes vítám v PNC Areně v Raleigh, kde za pár okamžiků začne druhá třetina zápasu mezi domácí Carolinou Hurricanes a Montrealem Canadiens. Po dvaceti minutách drží oba brankáři čisté konto.

20:01

20:45
    Gorges nahodil puk do útočného pásma, puk se ale rychle vrátil před bránu Montrealu.

21:15
    V první třetině se nepříjemně zranil Max Pacioretty, který narazil zády do brankové konstrukce.

21:54
    Ruutu zavezl puk do útočného pásma.

22:09
    Na druhé straně se ale dostal ke střele Gorges, Chudobin byl však připraven.

22:20
    Harrison zablokoval nahození Canadiens.

23:09
    Prust roztáhl hru na Ellera, který bez přípravy vypálil a Chudobin si připsal těžký zákrok! Puk dokázal vyrazit a poté nevěděl, kde je.

23:53
    Jiří Tlustý se ocitl ve skvělé šanci, tu mu ale sebral pozorný Gorges, který ho nepustil ke střele.

24:38
    Skinner vypálil z úhlu a pokud jsem dobře slyšel, tak potřetí v zápase zazvonila tyč!

25:18
    Subban bojoval dlouho o puk v útočném pásmu, nakonec se ale hosté do zakončení nedostali a Ruutu osvobodil své spoluhráče.

25:42
    Carolina právě vstřelila branku!
    DRAYSON BOWMAAAAN posílá tvrdou střelou Hurricanes do vedení!! Bowman vypálil od mantinelu a jeho prudká střela zapadla přesně do vzdálenějšího levého horního rohu a při cestě do brány se ještě odrazila od tyče. Parádní trefa. ASISTENCE: Riley Nash, Justin Faulk.

26:02
    Hra byla přerušena. Následuje reklamní přestávka.

26:31
    Tlustý dorážel na Jemelina, ten ale přesto dokázal rozehrát.

26:55
    Pokud Carolina vstřelila gól jako první, tak se ve 14 z 21 zápasů radovala z vítězství v normální hrací době a jen jednou duel ztratila a prohrála.

27:47
    Ruutu přišel ze střídačky a okamžitě se dostal po přihrávce Skinnera do šance, Price se ale stačil přesunout a připsal si velmi dobrý zákrok!

28:07
    Chudobin vyjel z brány a nabídl tak obrovskou šanci Montrealu. Ten ale jeho špatnou rozehrávku nedokázal potrestat.

28:37
    Jemelin pracuje za bránou.

28:53
    Hurricanes se ale na několik sekund usadili v útočném pásmu, do zakončení se však nedostali.

29:28
    Eric Staal se málem dostal do obrovské šance, puk před ním ale uklidil do bezpečí pozorný Tomáš Plekanec.

30:07
    Carolina se ocitla pod tlakem, k radosti domácích fanoušků ho ale přežila.

30:50
    Zápas se nám přehoupl do druhé poloviny. Carolina vede nad Montrealem těsně 1:0.

31:11
    Ruutu vypálil, jeho střelu ale srazil mimo Markov.

31:36
    Vzápětí zkusil štěstí Hainsey, také jeho střela ale byla sražena.

32:29
    David Desharnais (MTL) dostal menší trest, 2 min. za nedovolené bránění.

32:29
    Hurricanes si zahrají po komerční přestávce druhou přesilovku. Tu první v průběhu první třetiny nevyužili.

32:48
    Sekera si vyměnil puk se Seminem a poté napřáhl od modré k tvrdé střele, kterou pozorný Price kryl.

33:08
    Sekera znovu vypálil od modré, jeho střela ale tentokrát byla zablokována.

33:47
    Lindholm se ocitl mezi kruhy v dobré šanci, jeho pokus ovšem zamířil nad.

34:29
    Canadiens přežili druhé oslabení a hrají v plném počtu.

35:24
    Chudobin předvedl dobrý zákrok a Gallagher se k dorážce nedostal.

35:37
    Hra byla přerušena a po další reklamní přestávce jsme zpět.

36:08
    Carolina se dostala do přečíslení dva na jednoho a Dwyer přihrával do druhé vlny, jeho spoluhráč ale na jeho přihrávku nedosáhl.

36:55
    Domácí vypálili od modré, Price byl ale připraven a jejich střelu levým betonem vyrazil.

37:03
    Andrej Sekera dnes hraje velmi dobrý zápas a jeho výkon je skvělý. V průběhu první třetiny byl blízko gólu, když orazítkoval tyč.

37:52
    Montreal právě vstřelil branku!
    DAVID DESHARNAIS vyrovnává po absolutně úžasnééé souhře na 1:1!! Desharnais si vyměnil puk s Bourquem a poté puk uklidil do prázdné brány. Parádně zakončený protiútok 3 na 2. ASISTENCE: Rene Bourque, Brendan Gallagher.

38:57
    Eric Staal se ocitl v šanci, Price si ale připsal pohodový zákrok.

39:17
    RYAAAN WHITE se prosazuje a otáčí vývoj zápasu!! White se dostal k dorážce a poté puk uklidil za záda bezmocného Chudobina. ASISTENCE: Andrej Markov.

40:00

Carolina se v prostředním dějství ujala vedení zásluhou parádní trefy Bowmana, Montreal ale v závěru druhé třetiny zabral a během necelých tří minut dokázal po gólech Deshanaise a Whitea vývoj zápasu otočit. Skóre po 40 minutách. Carolina Hurricanes 1 Montreal Canadiens 2.

Naposledy se vracíme na led Caroliny Hurricanes, která prohrává po dvou třetinách s Montrealem Canadiens 2:1, přestože šla do vedení jako první. V domácím dresu se prosadil Bowman, na jehož gól dokázal odpovědět Desharnais a vedoucí gól Canadiens obstaral White.

40:01

40:33
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hráči Montrealu.

40:35
    Lindholm napřáhl ke střele, která skončila vysoko nad a Price nemusel zasahovat.

41:31
    Hurricanes vytvořili před bránou Montrealu opravdovou bouři, Price ale předvedl neuvěřitelné zákroky a všechny dorážky domácích hráčů dokázal pochytat!

42:27
    Nechybělo moc a Carolině se podařilo vyrovnat.

43:30
    Gallagher se snažil prosadit podél mantinelu, to se mu ale nepodařilo.

44:25
    Dwyer napřáhl ke střele po ledě, kterou pozorný Price ukryl ve své výstroji a přerušil hru.

44:55
    Markov vypálil. Mimo.

45:10
    Harrison se dostal k puku za vlastní bránou a počkal až jeho spoluhráči vystřídají.

45:48
    Lindholm se ocitl v šanci, jeho následná střela ale zamířila mimo.

46:15
    DAVID DESHARNAIIS střílí svůj druhý gól v zápase, celkově 11 v letošní sezóně, a zvyšuje na 3:1 pro Montreal!! Gallagher našel před bránou volného Desharnaise, který zamířil přesně nad lapačku Chudobina. ASISTENCE: Brendan Gallagher, Nathan Beaulieu.

48:02
    Faulk se pokusil snížit, jeho tvrdá střela ale zamířila mimo.

48:22
    Faulk se vzápětí dostal ke střele od modré, jeho pokus ale tentokrát zastavil obranný val Montrealu.

48:33

49:33
    Útok Montrealu zastavilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Brendan Gallagher.

50:20
    Hainsey a Ruutu společně bojovali u mantinelu puk, nakonec se ale Hurricanes vlastním přičiněním připravili o útočné pásmo.

50:44
    Carey Price si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru. Následuje další krátká komerční přestávka.

51:23
    Price si připsal další úspěšný zákrok a rychle rozehrál.

52:05
    Skinner hledal ze druhé vlny najíždějícího Lindholma, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl.

52:58
    Útok Caroliny zastavilo postavení mimo hru.

53:18
    Eric Staal tečoval střelu Bowmana, puk ale zamířil mimo a Price zasahovat nemusel.

53:47
    Puk skončil na střídačce Caroliny Hurricanes a hra byla přerušena.

54:06
    Sekera odvedl za vlastní bránou dobrou práci a z útoku Montrealu žádné nebezpečí pro Chudobinovu bránu nevzniklo.

54:49
    Bowman v obrovské šanci! Price se ale dokázal přesunout a předvedl famózní zákrok.

55:28
    Zakázané uvolnění v podání Caroliny. Hra se stěhuje před Chudobina.

55:41
    Další útok Hurricanes překazilo postavení mimo hru, v němž se ocitl Bowman.

56:12
    Jordan Staal se mohl řítit sám na bránu, Jemelin ho ale dokázal o kotouč připravit.

57:02
    Desharnais zavezl puk do útočného pásma a na modrou čáru nabil na střelu Gallagherovi, jehož následný pokus byl sražen mimo.

57:37
    Chudobin je na střídačce a Carolina to zkouší v šesti.

57:43
    BRIAN GIONTA uklízí puk do prázdné brány a pečetí výhru Canadiens!! Prust vybojoval puk a poté ho poslal před bránu, kde se ho zmocnil Gionta, který objel bránu a poté ho zasunul do prázdné brány. ASISTENCE: Brandon Prust, Ryan White.

59:00
    Do konce zápasu zbývá 1 minuta.

59:29
    Seminova střela byla Subbanem sražena mimo hrací plochu.

60:00

Carolina Hurricanes se ujala vedení, jenže zápas nedokázala dotáhnout do úspěšného konce a podruhé v letošní sezóně po vstřelení prvního gólu v normální hrací době prohrála. O obrat v zápase v podání Montrealu Canadiens se postarali dvěma góly Desharnais, White a Gionta, který se prosadil střelou do prázdné brány. Konečné skóre. Carolina Hurricanes 1 Montreal Canadiens 4.

Peter Budaj (MTL) 00 minut, 0 zákroků, 00,0%

Z NHL je to ode mě pro tuto chvíli vše. U sledování kanadsko-americké národní ligy se s Vámi budu znovu těšit po olympijské přestávce. Dobrou noc. (02:51:55)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 26. Bowman (Nash, Faulk) – 38. Desharnais (Bourque, Gallagher), 40. White (Markov), 47. Desharnais (Gallagher, Beaulieu), 58. Gionta (Prust, White)

Rozhodca: Tom Kowal, Rob Martell – Matt MacPherson, Pierre Racicot